Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Rorschach » Παρ 19 Οκτ 2018, 14:55

Alastor έγραψε:Τον εκαψε ο Λουτσεσκου και τον Ακπομ,απτην αρχη της σεζον φωναζουμε να τον ξεκουρασει,αλλα αυτος εκει επιμενει να τον ξεκινα σε καθε παιχνιδι


Στην επομενη ειτε κουτοπονηρια ειτε ειρωνεια θα φυγεις για κανα διβδομαδο

Εσυ εφυγες απο σημερα.
Ειρωνια πουλας για πολλοστη φορα.
Επισης alastor δε θα ξαναγινει δεκτο τετοιιυ τυπου ειρωνια.

Sourmenetes
Rorschach
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 02:05

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 19 Οκτ 2018, 15:16

Dimg4 έγραψε:
CCCP έγραψε:Aν δω ενδεκαδα Σακχοφ-Κανιας να μη σου πω κλεινω και δε βλεπω το ματς. Οχι οτι δεν απαιτω νικη με οποιαδηποτε ενδεκαδα απλα αρνουμαι να δω :lol:


Αδερφε αυτο θα δεις κατα 99%. Σαχοβ κανιας και μπισε


Παντως ρε φιλε αν και σε αυτες τις συνθηκες δεν ξεκινησει ο Βερνμπλουμ για να του παρει θεση βασικου ο Σακχοφ,κατι πηγε στραβα το καλοκαιρι σε αυτες τις θεσεις
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6225
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 15:47

Ο Σακχωφ αυτή τη στιγμη είναι ο καλυτερος τακτικα παικτης της ομαδας.Ναι,ειναι πολύ αργος αλλα ο Βερμπλουμ που εχω δει μεχρι τωρα δεν είναι και πολύ ταχυτερος του.


Βεβαια,εάν βαλει δυο εξαρια(Κανιας-Βερμπλουμ),δειχνει πως φοβαται το ματς και θα το παει συντηρητικα.


Ο Σακχωφ είναι ενας παικτης που παταει περιοχη και είμαι σιγουρος πως εάν παιξει θα σκοραρει!


Μιλατε,πολλοι,υποτιμητικα και για τον Καντουρι,ξεχνωντας μαλλον,πως με αυτόν στο αριστερο ακρο μπροστα καναμε παπαδες με Βασιλεια και Σπαρτακ...Και φυσικα είναι ενας παικτης ο οποιος οποτε κληθηκε να παιξει στη θεση του Πελκα ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ-τελευταιο ματς ηταν αυτό στην Κρητη,οπου η ομαδα αλλαξε όταν τον εβαλε αριστερα και περασε τον Μπισεσβαρ στον αξονα.

Νομιζω πως συζητηταμε παραπανω απο οσο πρεπει για ενα ματς που πρεπει να μπεις και να δειξεις ποιος εισαι απο το πρωτο λεπτο!

ΥΓ.ΛΟΥΤΣΕ......ΒΑΛΕ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:01

Αλλος ανησυχει για το κορακι , αλλος αν θα βαλει σακχωφ αλλος βερνμ. Εγω ανησυχω (τρεμω) αν τα σκουληκια βαρεσουν στο ψαχνο και χασουμε κανα κανιας η σακχωφ. Με ποιους θα κατεβουμε στα επομενα?
Νομιζω θα το κυνηγησουν αυτο για να πουλήσουν εκδουλευση στο χοντρο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:13

την μαλακια την κανανε οταν ζητησανε ξενο διαιτητη

με κανα κομμαντο θα βαρουσαν αφορολογητα
τωρα θα πρεπει να παιξουν μπαλα

και καλα ντερμπυ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

αυτο παλι που λενε τα ερτζιανα για el clasico...................

ουτε που τους θυμαμαι ποτε ηταν στην Α΄
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:15

Παλι ασχολουμαστε με τν σακχοφ???? ε ωραια ας μου πει καποιος αμυντικο χαφ στην ελλαδα με 20 γκολ κ 10 ασιστ σε 80 ματς...θα περιμενω μεχρι τν κυριακη...γτ μετα θα εχει 21 γκολ και θα δυσκολευτειτε...
Αααααααααιντε ρε ξεκολληστε με το ποιοι θα παιξουν...η ομαδα σε 30 ματς εχει 1 ηττα στην Ελλαδα, δν τ έχετε(εχουμε) ζησει ποτε αυτο...ΟΛΟΙ ειναι χρησιμοι...
Παμε ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:17

Ότι λέει ο Δημήτρης, όλοι είναι χρήσιμοι, ακόμα κι ο γλυκός.
Θετική ενέργεια ρε, PAOK family

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:18

matrixxakos4 έγραψε:
Paoki94 έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:Τα σκουλήκια είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει στο ποδόσφαιρο , ο καλύτερος μου φίλος τυχαίνει και είναι αεκτζης , έχω φίλους γαύρους - βαζελους (παλιά δειγμάτιζα σε όλη την Ελλάδα και προέκυψε) παντού υπάρχει ένα κομπλεξ και από εμάς και απο αυτούς στα όρια του επιτρεπτού (κατά μέσο όρο πάντα , εξαιρέσεις υπάρχουν) με τους μόνο φίλους που έχω μαλώσει και ξεπερνάνε τα όρια είναι τα σκουλήκια, ακομα και ο φιλος ο αεκτζης που ειναι φανατικός ηταν μαζι μας και βλέπαμε το μπεμφικα - παοκ στο καφέ και ουτε προκαλούσε ούτε τίποτα και γενικά έρχεται και βλέπουμε πολλά ματς του ΠΑΟΚ . θα μου πεις όλοι πάνω κάτω ίδιοι είμαστε το ίδιο dna exoyme αλλα ρε παιδιά ακόμα και σαν φοιτητής ολοι τους ηταν διαφορετικοί απο τους σκώληκες , στην καζούρα υπήρχε ενα όριο. Ε με τα σκουληκια εχω πλακωθεί με τους περισσότερους στο ξύλο κυριολεκτικά, τι να πρωτοθυμηθώ το ματς με σπαθα που το βλέπαμε σε καφέ σερρες και τον άρπαξα από τον λαιμό και έγινε τεξας σε όλο το μαγαζί με σπασμένα μπιλιάρδα και τραπέζια, σε μαγαζί στην μποτσαρι γνωστού ραδιοφωνικού παραγώγου του αρη όπου ετοιμαζόμουν να παω σε μπουζούκια με φιλο αριανο και καταλήξαμε στο τμήμα, παλιότερα στο σχολείο που ήρθε επίσκεψη ο σκετζος (Χαρίλαου πήγα γυμνάσιο ευτυχώς λύκειο ανηφόρισα τούμπα ) πραγματικά τα σκηνικά είναι πάρα πολλά , τωρα δεν εχω ούτε έναν φίλο αριανο για εμένα είναι εχθροί , εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα απο αυτους απο το να βρίζουν νεκρούς μέχρι να εύχονται δημόσια και νεο μνημείο στα τεμπη , για αυτό και μόνο τον λόγο μπείτε μέσα παστελοστε τους και μετά σαν να μην τρέχει τίποτα ήταν ένα ακόμα ματς, αυτο θα τους τρελάνει!


Συυγνώμη, αλλά ακόμα και σε οπαδικό forum δεν περίμενα να ακούσω απόψεις τέτοιες που να νιώσω ότι θύγουν εμένα και την νουμοσύνη μου.

Δηλαδή @matrixxakos4, εσύ κρίνεις τους ανθρώπους από την ομάδα που υποστηρίζουν; Θεωρείς ότι μια σειρά από τυχαία γεγονότα που οδήγησαν κάποιον να υποστηρίζει μία ομάδα, όπως η πόλη που γεννήθηκε, η περιοχή που μεγάλωσε και η ομάδα που υποστήριζε ο πατέρας του, αρκεί για να χαρακτηρίσεις χιλιάδες ανθρώπους ως συχαμερούς και "εχθρούς"; Και με το ίδιο κριτήριο τους ταξινομείς όλους μαζικά σε θέση χειρότερη από οπαδούς του Ολυμπιακού ή της ΑΕΚ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα αυτού κι ότι δεν απέχει πολύ από το να χαρακτηρίσεις ανθρώπους με βάση το φύλο, το χρώμα του δέρματος ή την καταγωγή τους.

Από το γεγονός και μόνο ότι πλακωνώσουν με φίλους σου (!!) σε καφετέριες και μπυραρίες, σπάγατε μαγαζιά και καταλήγατε στα τμήματα αντί να αποδεχτείτε την οπαδική καζούρα εκατέροθεν μπορώ να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αλλά κανένα από αυτά δεν αποτελεί δικαιολογία στο τσουβάλιασμα που κάνεις.

Έχω φίλους αριανούς, έχω συγγενείς αριανούς, πειραζόμαστε εδώ και 15 μέρες γι' αυτό το παιχνίδι, προφανώς αυτό θα συνεχιστεί και για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά θα ξεχαστούμε μέχρι τον δεύτερο γύρο. Θα μαζευτούμε όλοι μαζί να δούμε το παιχνίδι σε κάποιο σπίτι και αν η ΠΑΟΚάρα δεν κερδίσει θα κεράσουμε εμείς τις πίτσες και τις μπύρες (τους δώσαμε και το χ). Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και κάθε άθλημα.

Για μένα η άποψη σου είναι τοξική και δεν θα έπρεπε να έχει θέσει ακόμα και σε οπαδικό forum της ομάδας μας.


ρε μεγάλε τι μας λες? Ολα αυτά ακούγονται πολύ όμορφα και ίσως να είναι έτσι σε ένα παράλληλο σύμπαν , δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει πως έχουν κοπεί οι φιλοξενούμενοι γιατί μας χωρίζουν ματ γιατι αν μας αφήσουν θα γίνει τεξας! α και φυσικά τους διαχωρίζω με βάση την ομάδα τους πάνω στα αθλητικά πάντα, όταν όλοι συμφωνούν οτι μισούν τον ΠΑΟΚ , εκτός αν πιστεύεις ότι το μίσος τους ειναι μοιρασμένο σε ολες τις ομάδες για λόγους δικαιοσύνης! Και ναι για εμένα είναι εχθροί, είναι αυτοί και εμείς ουτε νερό δεν θα τους έδινα !



Όχι, αυτά που λέω δεν είναι ούτε για να ακούγονται ωραία, ούτε για ένα παράλληλο σύμπαν. Είναι η πραγματικότητα στη σωστή της διάσταση.

Το ότι χρειάζονται ΜΑΤ για να μπορέσουν να συνυπάρξουν άνθρωποι που υποστηρίζουν διαφορετικές ομάδες στον ίδιο χώρο χωρίς να τα κάνουν γης μαδιάμ, οφείλεται σε ανθρώπους με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης που αντιλαμβάνονται το ποδόσφαιρο σαν έναν άλλο ιερό πόλεμο.

Η παραδοχή σου δε, ότι "ούτε νερό δεν θα έδινες" σε συνανθρώπους σου επειδή υποστηρίζουν μία άλλη ομάδα από τη δική σου, δείχνει ξεκάθαρα το ποιόν σου και τα περιθώρια συζήτησης που υπάρχουν.

Ας το αφήσουμε εδώ. Ούτε εσύ θα λογικευτείς από τα post μου, ούτε εγώ θα κερδίσω κάτι συνειδητοποιώντας το τι άρρωστες νοοτροπίες υπάρχουν εκεί έξω.
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό crazy nagbe4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:21

Dimitris_L4 έγραψε:Παλι ασχολουμαστε με τν σακχοφ???? ε ωραια ας μου πει καποιος αμυντικο χαφ στην ελλαδα με 20 γκολ κ 10 ασιστ σε 80 ματς...θα περιμενω μεχρι τν κυριακη...γτ μετα θα εχει 21 γκολ και θα δυσκολευτειτε...
Αααααααααιντε ρε ξεκολληστε με το ποιοι θα παιξουν...η ομαδα σε 30 ματς εχει 1 ηττα στην Ελλαδα, δν τ έχετε(εχουμε) ζησει ποτε αυτο...ΟΛΟΙ ειναι χρησιμοι...
Παμε ΠΑΟΚ...

Πολυ σωστό σε βρίσκω οποιος κ να παιξει να δωσει το 1000/100.Παμε να τους πατήσουμε :opaokara: :opaokara: :opaokara:
crazy nagbe4
 
Δημοσιεύσεις: 775
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 21:37

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:27

Ασε τι με βρισκεις...κοιτα μην εμφανιστεις στο μαγαζι να δουμε μαζι τ ματς κ εχουμε κλαρινο.....τα γουρια κρατα.. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:34

:lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:

Πάντως το μήνυμα του Θεού (της μπάλας) εδόθη, προ ολίγης ώρας, δια του post του επιγείου εκπροσώπου του...

prist64 έγραψε:την μαλακια την κανανε οταν ζητησανε ξενο διαιτητη

με κανα κομμαντο θα βαρουσαν αφορολογητα
τωρα θα πρεπει να παιξουν μπαλα

και καλα ντερμπυ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

αυτο παλι που λενε τα ερτζιανα για el clasico...................

ουτε που τους θυμαμαι ποτε ηταν στην Α΄

:D :opaokara:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:38

Ανετο διπλο και χωρις ταξιδι, ολη η εβδομαδα μετα χωρις ταξιδι και λογο της αστυνομιας δεν θά παιξουμε στο κυπελλο και παμε ατρομητο για διπλο με πολλες ημερες για προετοιμασια

Το 3 στα 3 στα επομενα παιχνιδια δινει τεραστιο προβαδισμα για το πρωταθλημα, οπως φαινεται ειναι οι ομαδες που θα παλεψουν μαζι με αστερα για ευρωπη, και μπορουν να κοψουν βαθμους απο τους πρωτοπορους
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 16:44

Είδα τον άρι σε πολλά μάτς. Βασικά είναι μιά ομάδα με αργή ανάπτυξη και καλή κυκλοφορία η οποία γενικά δεν κάνει πολλές τελικές. Δεν έχουν παίξει με δυνατό αντίπαλο και νομίζω η πιό δυνατή ομάδα που αντιμετώπισαν ήταν ο Αστέρας στο Βικελίδης. Παρακολούθησα το μάτς μέχρι το 75. Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας ήταν σίγουρα καλύτερος και φαινόταν πιό ομάδα στο γήπεδο. Από αστοχία δεν σκόραραν σε 2 καλές τελικές ενώ ο άρις είχε 0 τελικές. Μέχρι και το 75 δεν έκαναν τίποτα απολύτως, ίσως μία τελική.

Τώρα μιλάμε για ένα μάτς όπου απέναντί τους έχουν μία ομάδα που έχει δώσει 2 ντέρμπι, 6 ματς τσού λού, έχει παίξει με Τσέλσι και Μπάτε. Πραγματικά δεν μπορώ να δώ πώς μπορεί αυτός ο αρις που είδα θα μας δημιουργήσει πρόβλημα. Υπάρχει τρομερή διαφορά ποιότητας.

Για μένα, όταν στον πάγκο θα έχεις Ουάρντα, Καντουρί, Βέρνμπλουμ, Καρέλη, Τόσκα αυτό από μόνο του σου δίνει τρομερό πλεονέκτημα στο β ημίχρονο απέναντι σε πάγκο με ανύπαρκτους.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 17:38

Τα παιχνίδια με την ρουλα μου έχουν μείνει στο μυαλό σαν παιχνίδια με τεράστια δόση τύχης για αυτούς και ατυχίες για εμάς! Από την ζειμπεκια του Μιχοπουλου στο τραγικό λάθος του Ατματζίδη, στο λάθος του Γλυκου στο φαουλ του ταττου , στο γκολ του πρώτου λεπτού του στην κεφαλιά του αμυντικού τους , στην κόκκινη του κατσε, στην κόκκινη του Κωνσταντινίδη, στην κόκκινη του κιτσιου, στα τετ ατετ του κλαους στο 0-0 της τούμπας ! στο εξεπαφης σουτ-αουτ του σορλεν! Στα ανάποδα το μόνο που θυμάμαι που ήμασταν τυχεροί ηταν το φαουλ του μουσλι που κόντραρε στον κοντρερας !
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό crazy nagbe4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 17:48

Dimitris_L4 έγραψε:Ασε τι με βρισκεις...κοιτα μην εμφανιστεις στο μαγαζι να δουμε μαζι τ ματς κ εχουμε κλαρινο.....τα γουρια κρατα.. :mrgreen:

Οκ θα φερω κ τα σκορδα μαζί να διωξω την καταρα..... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
crazy nagbe4
 
Δημοσιεύσεις: 775
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 21:37

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες