Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Σάβ 20 Οκτ 2018, 01:28

Πάντως ο Πέλκας στο βιντεάκι της ΠΑΕ έκανε σπριντάκια και ασκήσεις με τα μικρά εμπόδια. Φυσικά το ισχύο δεν πιέζεται και τόσο, αλλά όσο νάναι μου φαίνεται ότι ο τραυματισμός του είναι σόφτ.

Τολμώ να κάνω την πρόβλεψη ότι ο Πέλκας θα είναι αποστολή.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Alastor » Σάβ 20 Οκτ 2018, 01:54

Dimg4 έγραψε:E κοιτα, ειναι πασιφανες οτι καναμε λαθος που επιμειναμε τοσο σε ανετοιμο παικτη. Απλα ημασταν ΚΑΙ τυχεροι και τα αποτελεσματα ηρθαν στο 100% οποτε δεν γκρινιαζουμε σε μεγαλο βαθμο. Εαν ερχοντουσαν ηττες στο πρωταθλημα, πιστεψε με η γκρινια για τα χαφ θα ηταν τεραστια. Ας περιμενουμε να δουμε μηπως τελικα ξεκινησει βερν και εκπλαγουμε θετικα ολοι


για να εκπλαγουμε θετικα ολοι,πρεπει και να ξεκινησει και να παιξει αξιοπρεπως βεβαια ο Ποντους. Τα λεγαμε πως αν λειψει ο Μαου θα εχουμε προβληματα στο κεντρο,κυριως δημιουργικα.

Ο Βερνμπλουμ κανει εδω και 2 μηνες προπονησεις με την ομαδα,απο τραυματισμο αν ερχοταν πιο γρηγορα θα ταν ετοιμος,δηλαδη νισαφι. Νομιζω μετα απο ενα 2μηνο προπονησεων δεν πρεπει να υπαρχουν δικαιολογιες ανετοιμοτητας σε ατομικο επιπεδο
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6229
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό G10RG0$ » Σάβ 20 Οκτ 2018, 07:04

Paoki94 έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:
Paoki94 έγραψε:
Συυγνώμη, αλλά ακόμα και σε οπαδικό forum δεν περίμενα να ακούσω απόψεις τέτοιες που να νιώσω ότι θύγουν εμένα και την νουμοσύνη μου.

Δηλαδή @matrixxakos4, εσύ κρίνεις τους ανθρώπους από την ομάδα που υποστηρίζουν; Θεωρείς ότι μια σειρά από τυχαία γεγονότα που οδήγησαν κάποιον να υποστηρίζει μία ομάδα, όπως η πόλη που γεννήθηκε, η περιοχή που μεγάλωσε και η ομάδα που υποστήριζε ο πατέρας του, αρκεί για να χαρακτηρίσεις χιλιάδες ανθρώπους ως συχαμερούς και "εχθρούς"; Και με το ίδιο κριτήριο τους ταξινομείς όλους μαζικά σε θέση χειρότερη από οπαδούς του Ολυμπιακού ή της ΑΕΚ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα αυτού κι ότι δεν απέχει πολύ από το να χαρακτηρίσεις ανθρώπους με βάση το φύλο, το χρώμα του δέρματος ή την καταγωγή τους.

Από το γεγονός και μόνο ότι πλακωνώσουν με φίλους σου (!!) σε καφετέριες και μπυραρίες, σπάγατε μαγαζιά και καταλήγατε στα τμήματα αντί να αποδεχτείτε την οπαδική καζούρα εκατέροθεν μπορώ να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αλλά κανένα από αυτά δεν αποτελεί δικαιολογία στο τσουβάλιασμα που κάνεις.

Έχω φίλους αριανούς, έχω συγγενείς αριανούς, πειραζόμαστε εδώ και 15 μέρες γι' αυτό το παιχνίδι, προφανώς αυτό θα συνεχιστεί και για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά θα ξεχαστούμε μέχρι τον δεύτερο γύρο. Θα μαζευτούμε όλοι μαζί να δούμε το παιχνίδι σε κάποιο σπίτι και αν η ΠΑΟΚάρα δεν κερδίσει θα κεράσουμε εμείς τις πίτσες και τις μπύρες (τους δώσαμε και το χ). Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και κάθε άθλημα.

Για μένα η άποψη σου είναι τοξική και δεν θα έπρεπε να έχει θέσει ακόμα και σε οπαδικό forum της ομάδας μας.


ρε μεγάλε τι μας λες? Ολα αυτά ακούγονται πολύ όμορφα και ίσως να είναι έτσι σε ένα παράλληλο σύμπαν , δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει πως έχουν κοπεί οι φιλοξενούμενοι γιατί μας χωρίζουν ματ γιατι αν μας αφήσουν θα γίνει τεξας! α και φυσικά τους διαχωρίζω με βάση την ομάδα τους πάνω στα αθλητικά πάντα, όταν όλοι συμφωνούν οτι μισούν τον ΠΑΟΚ , εκτός αν πιστεύεις ότι το μίσος τους ειναι μοιρασμένο σε ολες τις ομάδες για λόγους δικαιοσύνης! Και ναι για εμένα είναι εχθροί, είναι αυτοί και εμείς ουτε νερό δεν θα τους έδινα !



Όχι, αυτά που λέω δεν είναι ούτε για να ακούγονται ωραία, ούτε για ένα παράλληλο σύμπαν. Είναι η πραγματικότητα στη σωστή της διάσταση.

Το ότι χρειάζονται ΜΑΤ για να μπορέσουν να συνυπάρξουν άνθρωποι που υποστηρίζουν διαφορετικές ομάδες στον ίδιο χώρο χωρίς να τα κάνουν γης μαδιάμ, οφείλεται σε ανθρώπους με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης που αντιλαμβάνονται το ποδόσφαιρο σαν έναν άλλο ιερό πόλεμο.

Η παραδοχή σου δε, ότι "ούτε νερό δεν θα έδινες" σε συνανθρώπους σου επειδή υποστηρίζουν μία άλλη ομάδα από τη δική σου, δείχνει ξεκάθαρα το ποιόν σου και τα περιθώρια συζήτησης που υπάρχουν.

Ας το αφήσουμε εδώ. Ούτε εσύ θα λογικευτείς από τα post μου, ούτε εγώ θα κερδίσω κάτι συνειδητοποιώντας το τι άρρωστες νοοτροπίες υπάρχουν εκεί έξω.


Στα πόσα χρόνια διαβάζω το φόρουμ, δεν εχω ξαναδιαβάσει τόσο ώριμη απάντηση. Χάρηκα ιδιαίτερα που βλέπω συνανθρώπους με τόσο υγιή νοοτροπία.
G10RG0$
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ 15 Μάιος 2008, 13:31

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό klainmein » Σάβ 20 Οκτ 2018, 07:33

Αυτό δεν είναι υγιής νοοτροπία...Ειναι η φυσιολογική νοοτροπία ΑΝΘΡΩΠΩΝ...Η άποψη που παρέθεσε ο άλλος φίλος είναι το μη φυσιολογικό και το μη υγιές...Κρίμα, δεν περίμενα να διαβάσω σήμερα κάτι τέτοιο. Πλήρης απογοήτευση για το πού έχουμε καταντήσει.
Φίλε, που δε θα έδινες ούτε ένα ποτήρι νερό αν το είχε ανάγκη οπαδός άλλης ομάδας, μην την περάσεις αυτή τη νοοτροπία και στα παιδιά σου. Γιατί θα έρθει η μέρα που θα είσαι παππούς, θα ζητήσεις από αυτά ένα ποτήρι νερό και θα εισπράξεις το "Γέρο, τράβα πάρε μόνος σου, εγώ δε δίνω νερό σε ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ, είμαι ΑΡΙΑΝΟΣ". Λυπάμαι πολύ.
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1302
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Σάβ 20 Οκτ 2018, 08:32

Το ποδόσφαιρο και γενικά ο αθλητισμός είναι γιορτή και όχι πόλεμος. Όσα και αν έχουν συμβεί στην αγαπημένη μας ιδέα, υπάρχουν ανθρώπινα, λογικά όρια.
Πέρα από το στόχο του πρωτάθληματος, θέλουμε ακόμα παραπάνω τη νίκη με το συμπολίτη για να κάνουμε καζούρα στους φίλους μας που μαλώνουμε όλη μέρα αλλά δεν τους μισούμε(κυριολεκτικά),απλα ίσως υπερβάλουμε μεταφορικά πολλές φορές όπως και με τους γαυρο - χαρτινους
Ελπίζω αυτή να είναι η πλειοψηφία, αφού δεν γίνεται να είναι στο 100 %.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 20 Οκτ 2018, 08:40

ΠΟΥΤΑΝ@Σ ΓΙΟΙ ΣΚΟΥΛΉΚΙΑ ΑΡΙΑΝΟΙ

ΚΆΘΕ ΠΑΤΕ ΚΆΘΕ ΠΑΤΕΡΑΣ ΑΡΙΑΝΟΣ
ΕΧΕΙ ΠΟΥΤΑ ΕΧΕΙ ΠΟΥΤ@ΝΑ ΚΟΡΗ
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΕΙ ΚΑΙ ΈΝΑΝ ΠΟΥΣΤΗ ΓΙΟ
ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜ@ΝΕ ΟΛΟΙ

Υγιεστατη απάντηση στο πρωτοσελιδο της φυλλάδας 'Άρης εισαι'.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό shogoon » Σάβ 20 Οκτ 2018, 08:46

Έχει πλάκα που σε μια προσπάθεια συζήτησης πολιτισμένης για τους υγιείς φιλάθλους έρχετε ένα πρωτοσέλιδο και μας προσγειωνει στην πραγματικότητα. 0-3 θέλω τίποτα λιγότερο.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1353
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 20 Οκτ 2018, 08:48

Και κάτι που μου διεφυγε

Γ@ΜΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΙ ΤΟΝ ΞΕΚΩΛΙΑΡΗ
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Azrael » Σάβ 20 Οκτ 2018, 08:58

καλα αυτο το εξωφυλλο ουτε 5χρονο δεν θα το ανεβαζε!ποσο πιο χαμηλα πια;
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:00

G10RG0$"uote="Paoki94 έγραψε:[quote="matrixxakos4"[quote="Paoki94"

Συυγνώμη, αλλά ακόμα και σε οπαδικό forum δεν περίμενα να ακούσω απόψεις τέτοιες που να νιώσω ότι θύγουν εμένα και την νουμοσύνη μου.

Δηλαδή @matrixxakos4, εσύ κρίνεις τους ανθρώπους από την ομάδα που υποστηρίζουν; Θεωρείς ότι μια σειρά από τυχαία γεγονότα που οδήγησαν κάποιον να υποστηρίζει μία ομάδα, όπως η πόλη που γεννήθηκε, η περιοχή που μεγάλωσε και η ομάδα που υποστήριζε ο πατέρας του, αρκεί για να χαρακτηρίσεις χιλιάδες ανθρώπους ως συχαμερούς και "εχθρούς"; Και με το ίδιο κριτήριο τους ταξινομείς όλους μαζικά σε θέση χειρότερη από οπαδούς του Ολυμπιακού ή της ΑΕΚ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα αυτού κι ότι δεν απέχει πολύ από το να χαρακτηρίσεις ανθρώπους με βάση το φύλο, το χρώμα του δέρματος ή την καταγωγή τους.

Από το γεγονός και μόνο ότι πλακωνώσουν με φίλους σου (!!) σε καφετέριες και μπυραρίες, σπάγατε μαγαζιά και καταλήγατε στα τμήματα αντί να αποδεχτείτε την οπαδική καζούρα εκατέροθεν μπορώ να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αλλά κανένα από αυτά δεν αποτελεί δικαιολογία στο τσουβάλιασμα που κάνεις.

Έχω φίλους αριανούς, έχω συγγενείς αριανούς, πειραζόμαστε εδώ και 15 μέρες γι' αυτό το παιχνίδι, προφανώς αυτό θα συνεχιστεί και για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά θα ξεχαστούμε μέχρι τον δεύτερο γύρο. Θα μαζευτούμε όλοι μαζί να δούμε το παιχνίδι σε κάποιο σπίτι και αν η ΠΑΟΚάρα δεν κερδίσει θα κεράσουμε εμείς τις πίτσες και τις μπύρες (τους δώσαμε και το χ). Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και κάθε άθλημα.

Για μένα η άποψη σου είναι τοξική και δεν θα έπρεπε να έχει θέσει ακόμα και σε οπαδικό forum της ομάδας μας.


ρε μεγάλε τι μας λες? Ολα αυτά ακούγονται πολύ όμορφα και ίσως να είναι έτσι σε ένα παράλληλο σύμπαν , δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει πως έχουν κοπεί οι φιλοξενούμενοι γιατί μας χωρίζουν ματ γιατι αν μας αφήσουν θα γίνει τεξας! α και φυσικά τους διαχωρίζω με βάση την ομάδα τους πάνω στα αθλητικά πάντα, όταν όλοι συμφωνούν οτι μισούν τον ΠΑΟΚ , εκτός αν πιστεύεις ότι το μίσος τους ειναι μοιρασμένο σε ολες τις ομάδες για λόγους δικαιοσύνης! Και ναι για εμένα είναι εχθροί, είναι αυτοί και εμείς ουτε νερό δεν θα τους έδινα !

[/quote][/quote]

Όχι, αυτά που λέω δεν είναι ούτε για να ακούγονται ωραία, ούτε για ένα παράλληλο σύμπαν. Είναι η πραγματικότητα στη σωστή της διάσταση.

Το ότι χρειάζονται ΜΑΤ για να μπορέσουν να συνυπάρξουν άνθρωποι που υποστηρίζουν διαφορετικές ομάδες στον ίδιο χώρο χωρίς να τα κάνουν γης μαδιάμ, οφείλεται σε ανθρώπους με χαμηλό δείκτη νοημοσύνης που αντιλαμβάνονται το ποδόσφαιρο σαν έναν άλλο ιερό πόλεμο.

Η παραδοχή σου δε, ότι "ούτε νερό δεν θα έδινες" σε συνανθρώπους σου επειδή υποστηρίζουν μία άλλη ομάδα από τη δική σου, δείχνει ξεκάθαρα το ποιόν σου και τα περιθώρια συζήτησης που υπάρχουν.

Ας το αφήσουμε εδώ. Ούτε εσύ θα λογικευτείς από τα post μου, ούτε εγώ θα κερδίσω κάτι συνειδητοποιώντας το τι άρρωστες νοοτροπίες υπάρχουν εκεί έξω./quote]

Στα πόσα χρόνια διαβάζω το φόρουμ, δεν εχω ξαναδιαβάσει τόσο ώριμη απάντηση. Χάρηκα ιδιαίτερα που βλέπω συνανθρώπους με τόσο υγιή νοοτροπία.quote]

Μπορεί να είναι κατανοητό γιατί κάποιος φθάνει να σκέφτεται "έτσι " αλλά δεν μπορεί να είναι αποδεκτό. Ούτε νομιμοποιείται από το γεγονός ότι και κάποιοι απέναντι σκέφτονται έτσι. Πιστεύω ο φίλος δεν τα εννοεί κυριολεκτικά, ελπίζω μάλλον. Η ίδια η ζωή αργά ή γρήγορα δίνει απαντήσεις σε αυτά τα θέματα και βάζει τα πράματα στη θέση τους. Με θετικό ή αρνητικό τρόπο.. Νίκη στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας, να κάνουμε πλάκα με όσους συγγενείς και φίλους (και εγώ έχω και μάλιστα κάποια ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΆ άτομα) μας περιμένουν στη γωνία για τον ίδιο λόγο!!
Τελευταία επεξεργασία από trouman και Σάβ 20 Οκτ 2018, 12:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό nickgg » Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:22

Magpies4 έγραψε:Με Μπίσε στη θέση Πέλκα, δεν φοβάμαι τίποτα. Με δύο πίσω του και δύο σφαίρες στα άκρα θα τους κάνουμε να υποφέρουν.


Και γω ετσι λεω αλλα δε νομιζω νσ το δουμε ουτε αυτο.

Επισης αδερφε mpafos4 συμφωνω μαζι σου. Δεν υποτιμουμε τον Καντουρι στα αριστερα. Υποτιμουμε τον Καντουρι στο κεντρο. Οσο για κανιας- βερνμπλουμ πιστευω οτι θα παιξουμε με ενα εξαρι αρα και γω βλεπω Σακωφ.
Τελευταία επεξεργασία από nickgg και Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:36, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό nickgg » Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:28

ramboutla έγραψε:Αναρωτιέμαι τι ναρκωτικά τους δίνουν εκεί στην Παπαναστασίου. Βγήκε ο προπονητής τους και δήλωσε ότι είναι αγώνας 6 βαθμών....


ΑΑΑΑΑααααααααααααααχαχαχαχσχαχαχαχαχα
Σοβαρα τωρα;
Link link link
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:44

Μακάρι να μας λυπηθούν μετά το 2-0 κ να κάνουν φερ πλει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 20 Οκτ 2018, 09:56

Ωραίες οι συζητήσεις περί πολιτισμου και ποιότητας.

Συμφωνώ κι εγώ και το κάνω πράξη στη ζωή μου.


Η απάντηση έρχεται με πολλούς τρόπους για άλλη μια φορά από το... Πολιτισμένο και εξευγενισμενο σωματείο της Παπαναστασίου.

Δεν έχω δει πιο συμπλεγματικη, ύπουλη, κοντόφθαλμη ομάδα ανθρώπων.

Δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ γνωστός μου αριανος που να μην φέρεται με απύθμενο κόμπλεξ απέναντι στον ΠΑΟΚ και να μην έχει συμφεροντολογικη προσέγγιση στα πάντα στη ζωή.

Δεν είναι θέμα μίσους. Είναι θέμα προστασίας του εαυτού μου απέναντι σε τέτοιες προσεγγίσεις.

Μια βόλτα στα κοινωνικά δίκτυα αριανων θα σας πείσει. Οι άνθρωποι ήταν στη γ εθνική και ονειρεύονταν καταστροφή του ΠΑΟΚ . Δεν έχουν κανένα καλύτερο στόχο στην αθλητική ζωή τους.

Και όλα αυτά πάντα κρυμμένα κάτω από ένα ΝΤΕΜΕΚ, επιπλαστο πέπλο "παιδείας" και "οικογενειακής γαλουχησης" , έννοιες που τους κάνει να νιώθουν πολιτισμενοι και ανωτεροι για ευδιάκριτους, αλλά μη αποδείξιμους λόγους.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Σάβ 20 Οκτ 2018, 10:11

nickgg έγραψε:
ramboutla έγραψε:Αναρωτιέμαι τι ναρκωτικά τους δίνουν εκεί στην Παπαναστασίου. Βγήκε ο προπονητής τους και δήλωσε ότι είναι αγώνας 6 βαθμών....


ΑΑΑΑΑααααααααααααααχαχαχαχσχαχαχαχαχα
Σοβαρα τωρα;
Link link link


https://www.sdna.gr/podosfairo/superlea ... athmon-vid
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες