Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Παρ 19 Οκτ 2018, 09:39

matrixxakos4 έγραψε:Τα σκουλήκια είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει στο ποδόσφαιρο , ο καλύτερος μου φίλος τυχαίνει και είναι αεκτζης , έχω φίλους γαύρους - βαζελους (παλιά δειγμάτιζα σε όλη την Ελλάδα και προέκυψε) παντού υπάρχει ένα κομπλεξ και από εμάς και απο αυτούς στα όρια του επιτρεπτού (κατά μέσο όρο πάντα , εξαιρέσεις υπάρχουν) με τους μόνο φίλους που έχω μαλώσει και ξεπερνάνε τα όρια είναι τα σκουλήκια, ακομα και ο φιλος ο αεκτζης που ειναι φανατικός ηταν μαζι μας και βλέπαμε το μπεμφικα - παοκ στο καφέ και ουτε προκαλούσε ούτε τίποτα και γενικά έρχεται και βλέπουμε πολλά ματς του ΠΑΟΚ . θα μου πεις όλοι πάνω κάτω ίδιοι είμαστε το ίδιο dna exoyme αλλα ρε παιδιά ακόμα και σαν φοιτητής ολοι τους ηταν διαφορετικοί απο τους σκώληκες , στην καζούρα υπήρχε ενα όριο. Ε με τα σκουληκια εχω πλακωθεί με τους περισσότερους στο ξύλο κυριολεκτικά, τι να πρωτοθυμηθώ το ματς με σπαθα που το βλέπαμε σε καφέ σερρες και τον άρπαξα από τον λαιμό και έγινε τεξας σε όλο το μαγαζί με σπασμένα μπιλιάρδα και τραπέζια, σε μαγαζί στην μποτσαρι γνωστού ραδιοφωνικού παραγώγου του αρη όπου ετοιμαζόμουν να παω σε μπουζούκια με φιλο αριανο και καταλήξαμε στο τμήμα, παλιότερα στο σχολείο που ήρθε επίσκεψη ο σκετζος (Χαρίλαου πήγα γυμνάσιο ευτυχώς λύκειο ανηφόρισα τούμπα ) πραγματικά τα σκηνικά είναι πάρα πολλά , τωρα δεν εχω ούτε έναν φίλο αριανο για εμένα είναι εχθροί , εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα απο αυτους απο το να βρίζουν νεκρούς μέχρι να εύχονται δημόσια και νεο μνημείο στα τεμπη , για αυτό και μόνο τον λόγο μπείτε μέσα παστελοστε τους και μετά σαν να μην τρέχει τίποτα ήταν ένα ακόμα ματς, αυτο θα τους τρελάνει!


Συυγνώμη, αλλά ακόμα και σε οπαδικό forum δεν περίμενα να ακούσω απόψεις τέτοιες που να νιώσω ότι θύγουν εμένα και την νουμοσύνη μου.

Δηλαδή @matrixxakos4, εσύ κρίνεις τους ανθρώπους από την ομάδα που υποστηρίζουν; Θεωρείς ότι μια σειρά από τυχαία γεγονότα που οδήγησαν κάποιον να υποστηρίζει μία ομάδα, όπως η πόλη που γεννήθηκε, η περιοχή που μεγάλωσε και η ομάδα που υποστήριζε ο πατέρας του, αρκεί για να χαρακτηρίσεις χιλιάδες ανθρώπους ως συχαμερούς και "εχθρούς"; Και με το ίδιο κριτήριο τους ταξινομείς όλους μαζικά σε θέση χειρότερη από οπαδούς του Ολυμπιακού ή της ΑΕΚ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα αυτού κι ότι δεν απέχει πολύ από το να χαρακτηρίσεις ανθρώπους με βάση το φύλο, το χρώμα του δέρματος ή την καταγωγή τους.

Από το γεγονός και μόνο ότι πλακωνώσουν με φίλους σου (!!) σε καφετέριες και μπυραρίες, σπάγατε μαγαζιά και καταλήγατε στα τμήματα αντί να αποδεχτείτε την οπαδική καζούρα εκατέροθεν μπορώ να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αλλά κανένα από αυτά δεν αποτελεί δικαιολογία στο τσουβάλιασμα που κάνεις.

Έχω φίλους αριανούς, έχω συγγενείς αριανούς, πειραζόμαστε εδώ και 15 μέρες γι' αυτό το παιχνίδι, προφανώς αυτό θα συνεχιστεί και για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά θα ξεχαστούμε μέχρι τον δεύτερο γύρο. Θα μαζευτούμε όλοι μαζί να δούμε το παιχνίδι σε κάποιο σπίτι και αν η ΠΑΟΚάρα δεν κερδίσει θα κεράσουμε εμείς τις πίτσες και τις μπύρες (τους δώσαμε και το χ). Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και κάθε άθλημα.

Για μένα η άποψη σου είναι τοξική και δεν θα έπρεπε να έχει θέσει ακόμα και σε οπαδικό forum της ομάδας μας.
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό bL@De » Παρ 19 Οκτ 2018, 09:45

Συμφωνώ απολύτως.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
wubba lubba dub dub
Άβαταρ μέλους
bL@De
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 16:57
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 19 Οκτ 2018, 09:45

Ο τραυματισμός του Μαουρίσιο στο γόνατο (έσω πλάγιο), ο οποίος θα τον κρατήσει εκτός δράσης έως τα μέσα Νοεμβρίου άνοιξε το δρόμο για την 11άδα του Π.Α.Ο.Κ. στα χαφ για έναν εκ των Πόντους Βέρνμπλουμ ή Εβγέν Σάκχοφ, καθώς σίγουρος παραμένει ο Χοσέ Κάνιας.

Ο Ουκρανός φαινομενικά είχε το προβάδισμα, καθώς είχε ξεκινήσει σε περισσότερα ματς φέτος, γνωρίζοντας καλύτερα το αγωνιστικό στυλ και τη φιλοσοφία της ομάδας.

Ωστόσο στις τελευταίες προπονήσεις ο Πόντους Βέρνμπλουμ ήταν ανεβασμένος, φάνηκε να βρίσκει καλύτερα τα πατήματά του και πλέον έχει θέσει κι αυτός ισχυρή υποψηφιότητα για το βασικό σχήμα για το ματς με τον Άρη στο Χαριλάου.

Ο Σουηδός ήταν φανερά εκτός κλίματος στις έως τώρα συμμετοχές του στον ΠΑΟΚ, όμως το βαρύ βιογραφικό που τον συνοδεύει αποτελεί εγγύηση της ποιότητας που διαθέτει ως παίκτης και όλοι στην ομάδα περιμένουν να προσφέρει πολλά περισσότερα στη συνέχεια.


Από inpaok.com

"Εκτός δράσης ως τα μέσα Νοεμβρίου ο Μαουρίσιο" και "σίγουρος παραμένει ο Χοσέ Κάνιας"...
Δύο ειδήσεις εξ ίσου ανησυχητικές, κατ εμένα, όχι μόνο γι αυτόν τον αγώνα, αλλά και για όλο τον επόμενο μήνα...

Παρ όλα αυτά, μεθαύριο...
Κάνε μας την χάρη, κάνε μας την χάρη........
Π.Α.Ο.Κ.άρα γ@μησε τον π**σταρά τον ά.ά.ά.ρ.η.!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 19 Οκτ 2018, 09:47

Το παραπάνω με τα σκουλήκια είναι ποστ του μήνα , με 2η θέση ένα που έλεγε ότι ήταν στο σχολείο μαζί τους.
Δυστυχώς είναι και ανοιχτό το φόρουμ ρε πστη μου.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9428
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Tupac » Παρ 19 Οκτ 2018, 09:58

Πασχαλακης
Ματος Βαρέλα Κρέσπο Βιερίνια
Βερνμπλουμ Κανιας
Ουαρντα Μπισεσβαρ Ζαμπα
Πρίγιοβιτς
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Παρ 19 Οκτ 2018, 10:02

Γνώμη μου πως στις πλευρές θα παίξει Καντουρι και Λημνιος...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2331
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Demir » Παρ 19 Οκτ 2018, 10:28

μετα το καραισκακι η πιο δυσκολη αποστολη,οχι τοσο επιπεδου αρη αλλα λογω των συνθηκων και του παθους.. εδω ειναι ζορικα για ρεαλ τα χεταφε ρεαλ και για μπαρτσα το ματς μεσα στην ισπανιολ... αν κερδισουμε εχουμε κανει τρομερο βημα για το πρωταθλημα... παμε ρε ομαδαρα... :nairepaok:
καλυτερα με ματος-βαρελα-κρεσπο -τοσκα πισω και εξτρεμ βιειρινια με ζαμπα...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 19 Οκτ 2018, 10:40

Ήρθε η ώρα ο Ραζβαν να ξανά-αποδείξει την προπονητική του ευφυΐα. Το τελευταίο διάστημα η ομάδα πήγαινε στον αυτόματο, κ δεν είχε θέμα.
Πλέον με την έλλειψη οργάνωσης από Μαου και το πρεσινγκ του Πελκα ψηλά, πρέπει να δημιουργήσουν τα άκρα φάσεις μόνα τους. Ο άξονας που θα κατεβάσουμε προσφέρεται κυρίως για αμυντική λειτουργία και διατηρηση των γραμμών κοντά.
Δεν πρέπει με τπτ να δούμε Καντουρι στα άκρα, γτ με Κανιας - Σαχοφ/Βερν ο Δεληζησης θα φαίνεται γρήγορος. Ιδανικά Ουαρντα - Μπισε - Βιερινια/Ζαμπα
Αλλιώς για μισό μηδέν, και ελπίζοντας να το βάλουμε εμείς κ όχι αυτοί.
Θα ήθελα πολύ να ξαφνιασουμε τους κυπελλούχους προετοιμασίας, και να τους δώσουμε μπάλα, περιμένοντας τους στο μισό και να παίξουμε στη κόντρα . Θα κάψουν ότι εγκεφαλικό κύτταρο έχουν. Σε σετ παιχνίδι ούτε το Γιάννενο δν νικάνε.Θα παίρνουν τη μπάλα στο κέντρο και θ κάνουν γιόμες να βρουν τα 2 εξτρεμ.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 19 Οκτ 2018, 10:52

Oπως εχω πει για μενα Τζαμπα μη βασικος δεν υπαρχει. Οχι γιατι θεωρω οτι πρεπει να ξεκιναει αλλα και γιατι εχει δειξει οτι δεν μπορει ως αλλαγη. Αρα για μενα δεν εχει νοημα να τον εχεις στον παγκο. Σε αντιθεση πχ με Ουαρντα που μια χαρα μπαινει στο Β και κανει τα δικα του κτλ.

Δεν ειμαι κατα του να ξεκινησει Ελ Καντουρι γιατι οντως δινει καποια πραγματα στο κρατημα μπαλας με την ποιοτητα που εχει με τη μπαλα στα ποδια, κατι το οποιο ειναι συμαντικο σε τετοια ματς.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 19 Οκτ 2018, 10:55

CCCP έγραψε:Oπως εχω πει για μενα Τζαμπα μη βασικος δεν υπαρχει.


Ζαμπα ρε φίλε, μην δίνουμε δικαιώματα στον ένα και μοναδικό τζάμπα!!!


SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 19 Οκτ 2018, 11:04

Αρχές 80 πιτσιρικι, κρεμασμένος στα κάγκελα του Δημοτικού σχολείου απέναντι από το κοτέτσι τους η αφεντομουτσουναρα μου φωνάζει ΠΑΟΚ όλε με έναν ακόμα και μας κοιτάνε άγρια οι κίτρινοι που μαζεύονταν στην Παπαναστασίου...

...μέχρι να έρθουν οι ορδές των "γύφτων" ...
Και να φωνάξουμε μαζί τους τα ΠΑΟΚ όλε...


Ωραία χρόνια, μεγαλώσαμε, χάθηκε η αθωότητα, έγιναν σκληροί οι άνθρωποι, σχεδόν απάνθρωποι χάλασε η ωραία κόντρα...

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 19 Οκτ 2018, 11:08

pilotos έγραψε:
CCCP έγραψε:Oπως εχω πει για μενα Τζαμπα μη βασικος δεν υπαρχει.


Ζαμπα ρε φίλε, μην δίνουμε δικαιώματα στον ένα και μοναδικό τζάμπα!!!


SM-G965F


Jaba ρε τι θελω και το γραφω ελληνικα α στα διαλα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 19 Οκτ 2018, 11:35

Εγώ βλέπω Πασχαλάκη-Μάτος-Βαρέλα-Κρέσπο,Τόσκα,Κάνιας,Βέρνμπλουμ,Μπίσεσβαρ,Ζαμπά,Αντελίνο,Πρίγιοβιτς.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 19 Οκτ 2018, 11:57

τι θελω να δω
βιερινια,βαρελα,κρεσπο,ματος,κανιας,βερνμπλουμ,καρελης,ουαρντα,ζαμπα,πριγιοβιτς
και μετα το 70 εκτος και αν στο γηπεδο φανει κατι αλλο καρελης εξω μπισε μεσα,βερνμπλουμ πισω,σακχοφ μεσα,τοσκα μεσα βιερινια μπροστα.

τι θα δουμε

βιερινια,βαρελα ,κρεσπο,ματος,βερνμπλουμ ή κανιας,σακχοφ,ελ καντουρι ,μπισε,ζαμπα πριγιοβιτς.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:02

Aν δω ενδεκαδα Σακχοφ-Κανιας να μη σου πω κλεινω και δε βλεπω το ματς. Οχι οτι δεν απαιτω νικη με οποιαδηποτε ενδεκαδα απλα αρνουμαι να δω :lol:
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες