ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Μβπ

Πασχαλακης
1
1%
Ματος
1
1%
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κρεσπο
24
30%
Βιερινια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοβ
1
1%
Μαουρισιο
37
46%
Ζαμπα
2
3%
Πελκας
6
8%
Μπισεσβαρ
4
5%
Πριγιοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρελης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ακπομ
3
4%
Λημνιός
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 80

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 07:46

πραγματικα δεν ξερω ποσο ακομα μπορουμε να ανεχτουμε τετοιες διαιτησιες, και απλα να περιμενουμε ποτε θα γινει το κακο...οταν σε σφυριζουν ετσι με τον απολλωνα στη εδρα σου, απλα καταλαβαινεις οτι ειναι θεμα χρονου να ερθει ο "κομινης"...

απο εκει και περα νικη χωρις αγχος, με κακη αποδοση, χωρουσε ροτεσιον στο συγκεκριμενο παιχνιδι που κακως δεν εγινε κατα τη γνωμη μου, αλλα συνεχιζουμε με μεγαλυτερη ενεργεια μετα τη διακοπη...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Δευτ 08 Οκτ 2018, 08:14

zissos έγραψε:Φέτος θα το πάρουμε και θα είναι το πιό Παοκτσήδικο πρωτάθλημα, όλων των εποχών. Κόντρα σε όλους και σε όλα, με γκολ από στημένες φάσεις, με απίθανα αυτογκολ, άμπαλων αντιπάλων, με κοράκια εκπαιδευμένα να βλέπουν τον ΠΑΟΚ σαν τον "άξονα του κακού" , με πανάκριβες μεταγραφές που στο σημαντικότατο πρώτο δίμηνο βοήθησαν ελάχιστα και αποσπασματικά κλπ κλπ κλπ.
Και θα τους τσούξει τρομερά

+1926
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb
 
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: Δευτ 11 Μάιος 2009, 18:02

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 08 Οκτ 2018, 10:32

Για άλλη μια φορά νίκη με κόντρα διατησία. Αδιανότητο πέναλτι του Χουάντερσον στον Καρέλη που δεν δίνεται,τρία ανύπαρκτα οφσάιντ,αμέτρητα φάουλ και εκνευρισμός..

Στα αγωνιστικά η ομάδα είναι σκασμένη σε απόλυτο βαθμό,αλλά έκανε το 6/6 και η διακοπή θα λειτουργήσει ευεργετικά.Εξαιρετικός Μαουρίσιο,καλός ο Σάκχοφ και επικός Κρέσπο.

Ελπίζω να μην έχει κάτι σοβαρό ο Βαρέλα και ευελπιστώ να ξυπνήσει κάποιος στην ΠΑΕ και να κάνουμε κάτι για την διαιτησία,αν και δεδομένου οτι στα επόμενα δύο με σκουλήκι και βαζέλα θα μας σφυρίξει ξένος,μας βλέπω να πετάμε αετό μέχρι να έρθει η στραβή που νομοτελειακά θα έρθει αν συνεχίσουν να μας σφυρίζουν έτσι.

Και 30/30 να κάνουμε, πρωτάθλημα δεν θα μας αφήσουν να σηκώσουμε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 08 Οκτ 2018, 10:36

Ρε odi για το πέναλτυ που κάνει στον Πελκα κανείς δε λέει τίποτα ..
Σε αντίστοιχη φάση είχαμε μείνει με 10 σε ευρωπαϊκό με την τρναβα

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 10:42

14 ματς που εχουμε 10 νικες 2 ισοπαλιες και 2 ηττες απο Τσελσι και Μπενφικα.
Κερδισαμε 2 ντερμπι, ειμαστε πρωτοι εχοντας στην πλατη το -2 και σχεδον καθαρισαμε την προκριση στους 32 του Γιουροπα. Αν μου το ελεγε καποιος τον Ιουνιο θα ελεγα φερτο και το παιρνω με κλειστα τα ματια. Μην ειμαστε πλεονεκτες... Δεν μπορει η ομαδα να παιζει σαν την Μπαρτσα σε ολα τα μας. Ουτε καν η Μπαρτσα το κανει αυτο. Οσο για την διαιτησια εχουν γνωση οι φυλακες και οι αρμοδιοι θα τραβηξουν τα αυτια που πρεπει...

Πολυ μεγαλη υποθεση η διακοπη να γεμισουν οι μπαταριες. Με διπλο στα σκουλικια δεν χανεται το πρωταθλημα...
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:09

pilotos έγραψε:Ρε odi για το πέναλτυ που κάνει στον Πελκα κανείς δε λέει τίποτα ..
Σε αντίστοιχη φάση είχαμε μείνει με 10 σε ευρωπαϊκό με την τρναβα

Εννοείς τότε που μας έβαλε το γκολ-πέναλτυ ο Σάμπο;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89913
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:21

Με το που πέρασε χθες το πρώτο δεκάλεπτο και είδα την ομάδα να δέχεται πρώτη φάση, μην ξεκινώντας ορεξάτη, παράλληλα με το "λεβέντικο" τρέξιμο και την άνεση του ντελικανή που μας έστειλαν απ την πατρίδα του τιτάνα Μήτσιου (που σαι ρε giannina4 να το υπερασπιστείς αυτό το καλόπαιδο?), να σφυρίζει με μπόλικο στόμφο, πυγμή και ντιπ για ντιπ περήφανα τις λανθασμένες του υποδείξεις, ομολογώ ότι μ έπιασε ένα γαμημένο άγχος, μια δύσπνοια...

Μπλέξαμε μάστορα, λέω μέσα μου...Να δεις που δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου, όπως πίστευες, συνεχίζω...

Στο γκολ, στο 16ο', ένα βαθύ ΟΥΦ βγήκε από μέσα μου, πριν καν ακόμα σφίξω την γροθιά μου, για να πανηγυρίσω!
Άιντε ωραία, τους "ξεκλειδώσαμε" και τώρα θα πάρουμε μπρος, όπως στο Λευκορώσικο χωριό, ξανασκέφτομαι...
Εσύ είσαι που το λες όμως? Η ομάδα συνεχίζει να παίζει σε ρυθμούς από replay έως stop care, δίχως καμιά συνεννόηση, θαρρείς και δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους ο Μπίσεσβαρ με τον Βιέρι, ξέρω γω, φάσεις δεν βγάζουμε ούτε για δείγμα, ο λεβεντόπουστ@ς, όσο περνάει η ώρα, ξεσαλώνει και περισσότερο, σηκώνοντας με όρθιο για να τον ρίξω τα καντηλέρια του 3-4 φορές και το σφίξιμο στο στομάχι επανέρχεται δημήτριο, που λένε στο χωριό μου!

Στο ημίχρονο, τι α καν'ς? Α κατσ'ς α πεθάν'ς? Πάω καμιά 10αριά καρεκλάκια παρά κει, αφήνοντας τους δικούς μου δίπλα προβληματισμένους, λιγότερο από μένα, για να τα πω με άλλο φιλαράκι, μπας και λυθεί αυτός ο γ@μημένος ο κόμπος...Έχει φέρει και το αετόπουλο του μαζί, που έχω καιρό να το δω, ευκαιρία μεγάλε, να τσακώσεις λίγη θετική ενέργεια απ το νεογαλουχούμενο 11άχρονο ΠΑΟΚτσάκι, μπας και γλιτώσεις το έμφραγμα και να δεις αν σκέφτονται κι άλλοι σαν εσένα ή να διαπιστώσεις αν πλέον έχεις φτάσει σε επίπεδο "Νικόλα" και σε λίγο αρχίσεις κι εσύ να ψάχνεις τις μετοχές, κάπου μέσα στο συρτάρι του "κρόκου", χαριεντίζομαι για λίγο με τον εαυτό μου...

Τι γίνεται ρε παλικάρια? Όλα καλά? ΠΑΟΚτσάκι μου, τι κάνεις? Μεγάλωσες και ψήλωσες βρε...Πώς τα πάμε με το σχολείο? Όλα καλά? Προσαρμοστήκαμε ή όχι ακόμα? Οι τυπικές ερωταπαντήσεις ενός κωλόγερου με έναν φυντανάκι, που στα μάτια του βλέπεις, με ελπίδα, ζωγραφισμένο το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., μέσα σε μια hightech νέα Τούμπα... Και τελευταία ερώτηση, πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνΙου...Πώς την βλέπεις ρε συ την ΠΑΟΚάρα μας? Πόσα θα βάλουμε ακόμα σήμερα? 1 ή 2? "2", απαντάει ο "παιχταράς", στυλώνω τα πόδια, χαιρετάω και την κάνω για την θέση μου στα τσιμέντα, κομματάκι πιο ελαφρύς, αν και ο μπαμπάς του "είδε" πάνω κάτω όσα κι εγώ, ως τώρα...

Ξεκινάμε το δεύτερο λοιπόν και σιγά σιγά το σφίξιμο γίνεται πιο έντονο, τα "αφ" και τα "ουφ" διαδέχονται τα χοντροπουστλούκι@ και στον σημαιοφόρο κόρακα, με το ελατήριο κάτω απ την μασχάλη, πλέον, τα ανάποδα κορακοσφυρίθγματα συνεχίζονται μέχρι παραλογισμό (στην Τούμπα παίζω ρε π**στη μου, με την ουραγό Σμύρνη και τα κοράκια μ έχουν ξεφτιλίσει, θαρρείς και είμαι ο Αήττητος Ασπροπύργου ένα πράμα, σκέφτομαι), μέχρι που φτάνει η ώρα για την αντίπαλη κεφαλιά-εξόρυξη πετρελαίου, από χωράφι της Νεβάδας...Τι με θες, τι με γυρεύεις?

Θεοί και δαίμονες ακούν τα σχολιανά τους, ο φίλος ακριβώς δίπλα με τραβάει απ την φόρμα να κάτσω κάτω μπας και ηρεμήσω, γιατί τριγύρω μας έχουμε και πολλά μικρά παιδιά, "του κάκου" όμως, δεν μαζεύομαι με τίποτα ο έρμος...
Ο Θεός πρέπει να με φύλαξε και είτε δεν έπαθα εγκεφαλικό, είτε δεν πήδηξα κάνα κάγκελο, για να τσακώσω τον σημαιοφόρο απ το λαρύγγι και να μπω κάγκελο, είτε δεν ανέβηκα τέρμα πάνω στην 6, για να βουτήξω στο κενό!!!!

Στο δεύτερο γκολ μας, λίγο πριν το τέλος, (έχοντας προηγηθεί, εκτός απ την έτερη αντίπαλη κεφαλιά-απειλή, μέχρι και γιούχα στον συμπαθή νεοεισελθόντα Σικαμπάλα, μιας και τα κουσούρια του τα χει πάρει αντιπαροχή ο νέος μας "γιος του Άμμωνα Ρα")όλη η καταπίεση 40+ χρόνων, από κάθε αλλόθρησκο, στημένο κόρακα, ΠΕΟϊστα, δικ@στή και όποιον άλλον κωλόπουστ@ μ έχει κάνει μπούλινγκ μέσα στα γήπεδα, ήρθε στην επιφάνεια με μια κραυγή......... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, που πρέπει να ακούστηκε ως τον Λευκοπύργο, μην πω μέχρι την Κατερίνη...

Αν και προβληματισμένος ακόμα, μετά την λήξη του αγώνα, μέσα μου ήμουν μόνο περήφανος για την Π.Α.Ο.Κ.άρα...

:pano:

Σας γ@μήσαμε κι απόψε ρε γ@μιόλες...Όλες μαζί!!!!
Σκεφτόμουν...

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:24

pilotos έγραψε:Ρε odi για το πέναλτυ που κάνει στον Πελκα κανείς δε λέει τίποτα ..
Σε αντίστοιχη φάση είχαμε μείνει με 10 σε ευρωπαϊκό με την τρναβα

SM-G965F

Εκεινο ηταν μαλακια που ειχε δοθει.
Και στον πελκα δε νομιζω οτι ειναι.μπλοκαρει την μπαλα και μετα τον βρισκει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:31

Η ομαδα εβγαλε ενα βουνο με ΑΡΙΣΤΗ βαθμολογικη συγκομιδη..απο εδω και περα και εφοσον υπαρχει η διακοπη εγω προσωπικα θα αρχισω να κρινω πιο αυστηρα και τον προπονητη για το θεαμα που θα παρουσιασει η ομαδα και τις μεταγραφες..πλεον δν θα υπαρχει η δικαιολογια προσαρμογης εχοντας ολοι τους ενα τριμηνο στην ομαδα...
Συνεχιζουμε ολοι μαζι κοντρα σς ολους και σε ολα..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3650
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:36

Θα το πω τωρα. Απο την τριαδα αγωνων με ρουλη-βαζελο-ατρομητα, το πιο δυσκολο ειναι το εντος με το βαζελο. Μη σας κανει καμια εντυπωση αν κερδισουμε στο χαριλαου και γκελαρουμε εντος με βαζελο γιατι υποτιμησαμε το ματς. Ειναι ομαδα με πολλα τρεξιματα που δεν θα ερθει να παιξει ανοιχτα φυσικα. Δηλαδη πολυ κακο match up για εμας.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6150
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:38

sourmenetes έγραψε:
pilotos έγραψε:Ρε odi για το πέναλτυ που κάνει στον Πελκα κανείς δε λέει τίποτα ..
Σε αντίστοιχη φάση είχαμε μείνει με 10 σε ευρωπαϊκό με την τρναβα

SM-G965F

Εκεινο ηταν μαλακια που ειχε δοθει.
Και στον πελκα δε νομιζω οτι ειναι.μπλοκαρει την μπαλα και μετα τον βρισκει.
Δεν θυμάμαι πολλούς να το έλεγαν τότε αυτό.

Εστιάζω στο γεγονός ότι άλλοι θα έκαναν ΣΗΜΑΙΑ, μόνο αυτό.... Εδώ ο ρουληθ ζητάει πέναλτυ που όχι απλά δεν ήταν....

Αυτή λοιπόν είναι η διαφορά μας με όλους τους άλλους, θα ζήσουμε με αυτήν την άρρωστη κατάσταση εναντίον μας.

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 08 Οκτ 2018, 11:48

pilotos έγραψε:Ρε odi για το πέναλτυ που κάνει στον Πελκα κανείς δε λέει τίποτα ..
Σε αντίστοιχη φάση είχαμε μείνει με 10 σε ευρωπαϊκό με την τρναβα

SM-G965F


Παράλειψη μου,εννοείται και αυτό.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 12:04

Μην ξεχνάτε ότι η εικόνα μιας ομάδας εξαρτάτε από την διάθεση των παικτών και με αυτές τις διαιτησίες το ξενέρωμα είναι το λιγότερο που παθαίνουν οι παίκτες πόσο μάλλον όταν αντίπαλος είναι ο Απόλλων και στο 15 1-0 πίσω
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 08 Οκτ 2018, 12:36

Παιζουν πολλα ρολο.
Υπηρχε ματς την πεμπτη,ευκολος αντιπαλος την κυριακη,κουραση,ταμπουρι αντιπαλου κ.ο.κ.

Δε λεω οτι λειτουργουμε σωστα σαν ομαδα αλλα ολα παιζουν το ρολο τους,συν τα κορακια.

Καλο ειναι ολοι να ηρεμησουμε,ερχονται κρισιμα ματς και πρεπει κυριως να τα διαχειριστουμε εμεις σαν λαος.

Η ομαδα παιρνει αυτο που πρεπει,εμεις ειμαστε ομως με το δαχτυλο στη σκανδαλη.δηλαδη σε περιπτωση γκελας ή ηττας τι θα γινει;;θα κρεμασουμε προπονητη παικτες;;

Τρεξαμε εναν γολγοθα 15 αγωνων οι 9 εκ των οποιων με μεγαλες ομαδες βλ.βασιλεια-μπενφικα-σπαρτακ-τσελσι-αεκ-γαβρο.

Να ηρεμησει λιγο το μυαλο ολων και να παμε με σοβαροτητα στη συνεχεια.καποιοι λεγατε οτι αν παρουμε τα δυο ντερμπυ το πηραμε.

Συνεχιζετε να πιστευετε αε αυτο;;
Εγω ποτε δεν το πιστευω!!

Στην 6η αγων.δεν κριθηκε κανενα πρωταθλημα.οφειλουμε οπως η ομαδα ανεβηκε επιπεδο να ανεβουμε και μεις.

Δε φτανει να κερδισεις την χαρτινη και το γαβρο.ολους πρεπει να τους παρεις.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 08 Οκτ 2018, 12:39

goran 64 έγραψε:Με το που πέρασε χθες το πρώτο δεκάλεπτο και είδα την ομάδα να δέχεται πρώτη φάση, μην ξεκινώντας ορεξάτη, παράλληλα με το "λεβέντικο" τρέξιμο και την άνεση του ντελικανή που μας έστειλαν απ την πατρίδα του τιτάνα Μήτσιου (που σαι ρε giannina4 να το υπερασπιστείς αυτό το καλόπαιδο?), να σφυρίζει με μπόλικο στόμφο, πυγμή και ντιπ για ντιπ περήφανα τις λανθασμένες του υποδείξεις, ομολογώ ότι μ έπιασε ένα γαμημένο άγχος, μια δύσπνοια...

Μπλέξαμε μάστορα, λέω μέσα μου...Να δεις που δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου, όπως πίστευες, συνεχίζω...

Στο γκολ, στο 16ο', ένα βαθύ ΟΥΦ βγήκε από μέσα μου, πριν καν ακόμα σφίξω την γροθιά μου, για να πανηγυρίσω!
Άιντε ωραία, τους "ξεκλειδώσαμε" και τώρα θα πάρουμε μπρος, όπως στο Λευκορώσικο χωριό, ξανασκέφτομαι...
Εσύ είσαι που το λες όμως? Η ομάδα συνεχίζει να παίζει σε ρυθμούς από replay έως stop care, δίχως καμιά συνεννόηση, θαρρείς και δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους ο Μπίσεσβαρ με τον Βιέρι, ξέρω γω, φάσεις δεν βγάζουμε ούτε για δείγμα, ο λεβεντόπουστ@ς, όσο περνάει η ώρα, ξεσαλώνει και περισσότερο, σηκώνοντας με όρθιο για να τον ρίξω τα καντηλέρια του 3-4 φορές και το σφίξιμο στο στομάχι επανέρχεται δημήτριο, που λένε στο χωριό μου!

Στο ημίχρονο, τι α καν'ς? Α κατσ'ς α πεθάν'ς? Πάω καμιά 10αριά καρεκλάκια παρά κει, αφήνοντας τους δικούς μου δίπλα προβληματισμένους, λιγότερο από μένα, για να τα πω με άλλο φιλαράκι, μπας και λυθεί αυτός ο γ@μημένος ο κόμπος...Έχει φέρει και το αετόπουλο του μαζί, που έχω καιρό να το δω, ευκαιρία μεγάλε, να τσακώσεις λίγη θετική ενέργεια απ το νεογαλουχούμενο 11άχρονο ΠΑΟΚτσάκι, μπας και γλιτώσεις το έμφραγμα και να δεις αν σκέφτονται κι άλλοι σαν εσένα ή να διαπιστώσεις αν πλέον έχεις φτάσει σε επίπεδο "Νικόλα" και σε λίγο αρχίσεις κι εσύ να ψάχνεις τις μετοχές, κάπου μέσα στο συρτάρι του "κρόκου", χαριεντίζομαι για λίγο με τον εαυτό μου...

Τι γίνεται ρε παλικάρια? Όλα καλά? ΠΑΟΚτσάκι μου, τι κάνεις? Μεγάλωσες και ψήλωσες βρε...Πώς τα πάμε με το σχολείο? Όλα καλά? Προσαρμοστήκαμε ή όχι ακόμα? Οι τυπικές ερωταπαντήσεις ενός κωλόγερου με έναν φυντανάκι, που στα μάτια του βλέπεις, με ελπίδα, ζωγραφισμένο το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., μέσα σε μια hightech νέα Τούμπα... Και τελευταία ερώτηση, πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνΙου...Πώς την βλέπεις ρε συ την ΠΑΟΚάρα μας? Πόσα θα βάλουμε ακόμα σήμερα? 1 ή 2? "2", απαντάει ο "παιχταράς", στυλώνω τα πόδια, χαιρετάω και την κάνω για την θέση μου στα τσιμέντα, κομματάκι πιο ελαφρύς, αν και ο μπαμπάς του "είδε" πάνω κάτω όσα κι εγώ, ως τώρα...

Ξεκινάμε το δεύτερο λοιπόν και σιγά σιγά το σφίξιμο γίνεται πιο έντονο, τα "αφ" και τα "ουφ" διαδέχονται τα χοντροπουστλούκι@ και στον σημαιοφόρο κόρακα, με το ελατήριο κάτω απ την μασχάλη, πλέον, τα ανάποδα κορακοσφυρίθγματα συνεχίζονται μέχρι παραλογισμό (στην Τούμπα παίζω ρε π**στη μου, με την ουραγό Σμύρνη και τα κοράκια μ έχουν ξεφτιλίσει, θαρρείς και είμαι ο Αήττητος Ασπροπύργου ένα πράμα, σκέφτομαι), μέχρι που φτάνει η ώρα για την αντίπαλη κεφαλιά-εξόρυξη πετρελαίου, από χωράφι της Νεβάδας...Τι με θες, τι με γυρεύεις?

Θεοί και δαίμονες ακούν τα σχολιανά τους, ο φίλος ακριβώς δίπλα με τραβάει απ την φόρμα να κάτσω κάτω μπας και ηρεμήσω, γιατί τριγύρω μας έχουμε και πολλά μικρά παιδιά, "του κάκου" όμως, δεν μαζεύομαι με τίποτα ο έρμος...
Ο Θεός πρέπει να με φύλαξε και είτε δεν έπαθα εγκεφαλικό, είτε δεν πήδηξα κάνα κάγκελο, για να τσακώσω τον σημαιοφόρο απ το λαρύγγι και να μπω κάγκελο, είτε δεν ανέβηκα τέρμα πάνω στην 6, για να βουτήξω στο κενό!!!!

Στο δεύτερο γκολ μας, λίγο πριν το τέλος, (έχοντας προηγηθεί, εκτός απ την έτερη αντίπαλη κεφαλιά-απειλή, μέχρι και γιούχα στον συμπαθή νεοεισελθόντα Σικαμπάλα, μιας και τα κουσούρια του τα χει πάρει αντιπαροχή ο νέος μας "γιος του Άμμωνα Ρα")όλη η καταπίεση 40+ χρόνων, από κάθε αλλόθρησκο, στημένο κόρακα, ΠΕΟϊστα, δικ@στή και όποιον άλλον κωλόπουστ@ μ έχει κάνει μπούλινγκ μέσα στα γήπεδα, ήρθε στην επιφάνεια με μια κραυγή......... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, που πρέπει να ακούστηκε ως τον Λευκοπύργο, μην πω μέχρι την Κατερίνη...

Αν και προβληματισμένος ακόμα, μετά την λήξη του αγώνα, μέσα μου ήμουν μόνο περήφανος για την Π.Α.Ο.Κ.άρα...

:pano:

Σας γ@μήσαμε κι απόψε ρε γ@μιόλες...Όλες μαζί!!!!
Σκεφτόμουν...

:nairepaok:

Respect Μάστορα για τα λόγια και για τον τρόπο γραφής!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης