ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Μβπ

Πασχαλακης
1
1%
Ματος
1
1%
Βαρελα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κρεσπο
24
30%
Βιερινια
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σακχοβ
1
1%
Μαουρισιο
37
46%
Ζαμπα
2
3%
Πελκας
6
8%
Μπισεσβαρ
4
5%
Πριγιοβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καρελης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ακπομ
3
4%
Λημνιός
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 80

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 13:17

CCCP έγραψε:Θα το πω τωρα. Απο την τριαδα αγωνων με ρουλη-βαζελο-ατρομητα, το πιο δυσκολο ειναι το εντος με το βαζελο. Μη σας κανει καμια εντυπωση αν κερδισουμε στο χαριλαου και γκελαρουμε εντος με βαζελο γιατι υποτιμησαμε το ματς. Ειναι ομαδα με πολλα τρεξιματα που δεν θα ερθει να παιξει ανοιχτα φυσικα. Δηλαδη πολυ κακο match up για εμας.


Συμφωνώ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 13:23

Όντως. Αντίπαλος που ποντάρει στη φρεσκάδα και στην άγνοια κινδύνου.
Κανένας δε θα τους προσάψει κάτι αν χάσουνε αφενός έχοντας ήδη αποδώσει πάνω από το αναμενόμενο.
Από τα κλασσικά παιχνίδια που πρέπει να τα πάρεις με τεράστια υπομονή λόγω της ποιότητας του ρόστερ σου.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6098
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Δευτ 08 Οκτ 2018, 15:57

vs40 έγραψε:Τόσα χρόνια βλέπουμε όλοι μπάλα. Ελληνική ομάδα που παίρνει μεγάλο Ευρωπαϊκό διπλό, που βοηθάει στην κατάταξη, με ματς μετά από 2 μέρες είναι πάντα δεδομένο ότι θα έχει και λίγο σπρώξιμο απο τη διαιτησία, ειδικά αν αυτή η ομάδα είναι πρωτοπόρος. Αυτό γίνεται σε όλα τα πρωταθλήματα. Θα παίξει ελαφρώς έδρα. Ε, αυτό του υποκείμενο ήρθε σε γεμάτη Τούμπα και πούλησε τρέλα, ρίχνοντας το ρυθμό, κάνοντας καθυστερήσεις όπου τον έπαιρνε, με πραγματικούς βοηθούς του, τους επόπτες. Επιστήμη το έχουν κάνει.

Πραγματικά 1000 μπράβο στην ομάδα και στον προπονητή Λουτσέσκου. Εγώ έκανα αυστηρή κριτική τις προηγούμενες μέρες. Θα ήταν λάθος να πανηγυρίσουμε νωρίς. Τώρα, που δε γκελαραμε, μπορούμε να κάνουμε το ταμείο όπως πρέπει για αυτό το πρώτο διάστημα του πρωταθλήματος. Πραγματικά άξιοι, μας κάνουν περίφανους. Ο κόσμος πρέπει να είναι παρών σε όλα τα ματς φέτος και να σηκώσουμε επιτέλους ένα πρωτάθλημα και με κόντρα παράγκα.


+4
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 08 Οκτ 2018, 16:09

goran 64 έγραψε:Με το που πέρασε χθες το πρώτο δεκάλεπτο και είδα την ομάδα να δέχεται πρώτη φάση, μην ξεκινώντας ορεξάτη, παράλληλα με το "λεβέντικο" τρέξιμο και την άνεση του ντελικανή που μας έστειλαν απ την πατρίδα του τιτάνα Μήτσιου (που σαι ρε giannina4 να το υπερασπιστείς αυτό το καλόπαιδο?), να σφυρίζει με μπόλικο στόμφο, πυγμή και ντιπ για ντιπ περήφανα τις λανθασμένες του υποδείξεις, ομολογώ ότι μ έπιασε ένα γαμημένο άγχος, μια δύσπνοια...

Μπλέξαμε μάστορα, λέω μέσα μου...Να δεις που δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου, όπως πίστευες, συνεχίζω...

Στο γκολ, στο 16ο', ένα βαθύ ΟΥΦ βγήκε από μέσα μου, πριν καν ακόμα σφίξω την γροθιά μου, για να πανηγυρίσω!
Άιντε ωραία, τους "ξεκλειδώσαμε" και τώρα θα πάρουμε μπρος, όπως στο Λευκορώσικο χωριό, ξανασκέφτομαι...
Εσύ είσαι που το λες όμως? Η ομάδα συνεχίζει να παίζει σε ρυθμούς από replay έως stop care, δίχως καμιά συνεννόηση, θαρρείς και δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους ο Μπίσεσβαρ με τον Βιέρι, ξέρω γω, φάσεις δεν βγάζουμε ούτε για δείγμα, ο λεβεντόπουστ@ς, όσο περνάει η ώρα, ξεσαλώνει και περισσότερο, σηκώνοντας με όρθιο για να τον ρίξω τα καντηλέρια του 3-4 φορές και το σφίξιμο στο στομάχι επανέρχεται δημήτριο, που λένε στο χωριό μου!

Στο ημίχρονο, τι α καν'ς? Α κατσ'ς α πεθάν'ς? Πάω καμιά 10αριά καρεκλάκια παρά κει, αφήνοντας τους δικούς μου δίπλα προβληματισμένους, λιγότερο από μένα, για να τα πω με άλλο φιλαράκι, μπας και λυθεί αυτός ο γ@μημένος ο κόμπος...Έχει φέρει και το αετόπουλο του μαζί, που έχω καιρό να το δω, ευκαιρία μεγάλε, να τσακώσεις λίγη θετική ενέργεια απ το νεογαλουχούμενο 11άχρονο ΠΑΟΚτσάκι, μπας και γλιτώσεις το έμφραγμα και να δεις αν σκέφτονται κι άλλοι σαν εσένα ή να διαπιστώσεις αν πλέον έχεις φτάσει σε επίπεδο "Νικόλα" και σε λίγο αρχίσεις κι εσύ να ψάχνεις τις μετοχές, κάπου μέσα στο συρτάρι του "κρόκου", χαριεντίζομαι για λίγο με τον εαυτό μου...

Τι γίνεται ρε παλικάρια? Όλα καλά? ΠΑΟΚτσάκι μου, τι κάνεις? Μεγάλωσες και ψήλωσες βρε...Πώς τα πάμε με το σχολείο? Όλα καλά? Προσαρμοστήκαμε ή όχι ακόμα? Οι τυπικές ερωταπαντήσεις ενός κωλόγερου με έναν φυντανάκι, που στα μάτια του βλέπεις, με ελπίδα, ζωγραφισμένο το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., μέσα σε μια hightech νέα Τούμπα... Και τελευταία ερώτηση, πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνΙου...Πώς την βλέπεις ρε συ την ΠΑΟΚάρα μας? Πόσα θα βάλουμε ακόμα σήμερα? 1 ή 2? "2", απαντάει ο "παιχταράς", στυλώνω τα πόδια, χαιρετάω και την κάνω για την θέση μου στα τσιμέντα, κομματάκι πιο ελαφρύς, αν και ο μπαμπάς του "είδε" πάνω κάτω όσα κι εγώ, ως τώρα...

Ξεκινάμε το δεύτερο λοιπόν και σιγά σιγά το σφίξιμο γίνεται πιο έντονο, τα "αφ" και τα "ουφ" διαδέχονται τα χοντροπουστλούκι@ και στον σημαιοφόρο κόρακα, με το ελατήριο κάτω απ την μασχάλη, πλέον, τα ανάποδα κορακοσφυρίθγματα συνεχίζονται μέχρι παραλογισμό (στην Τούμπα παίζω ρε π**στη μου, με την ουραγό Σμύρνη και τα κοράκια μ έχουν ξεφτιλίσει, θαρρείς και είμαι ο Αήττητος Ασπροπύργου ένα πράμα, σκέφτομαι), μέχρι που φτάνει η ώρα για την αντίπαλη κεφαλιά-εξόρυξη πετρελαίου, από χωράφι της Νεβάδας...Τι με θες, τι με γυρεύεις?

Θεοί και δαίμονες ακούν τα σχολιανά τους, ο φίλος ακριβώς δίπλα με τραβάει απ την φόρμα να κάτσω κάτω μπας και ηρεμήσω, γιατί τριγύρω μας έχουμε και πολλά μικρά παιδιά, "του κάκου" όμως, δεν μαζεύομαι με τίποτα ο έρμος...
Ο Θεός πρέπει να με φύλαξε και είτε δεν έπαθα εγκεφαλικό, είτε δεν πήδηξα κάνα κάγκελο, για να τσακώσω τον σημαιοφόρο απ το λαρύγγι και να μπω κάγκελο, είτε δεν ανέβηκα τέρμα πάνω στην 6, για να βουτήξω στο κενό!!!!

Στο δεύτερο γκολ μας, λίγο πριν το τέλος, (έχοντας προηγηθεί, εκτός απ την έτερη αντίπαλη κεφαλιά-απειλή, μέχρι και γιούχα στον συμπαθή νεοεισελθόντα Σικαμπάλα, μιας και τα κουσούρια του τα χει πάρει αντιπαροχή ο νέος μας "γιος του Άμμωνα Ρα")όλη η καταπίεση 40+ χρόνων, από κάθε αλλόθρησκο, στημένο κόρακα, ΠΕΟϊστα, δικ@στή και όποιον άλλον κωλόπουστ@ μ έχει κάνει μπούλινγκ μέσα στα γήπεδα, ήρθε στην επιφάνεια με μια κραυγή......... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, που πρέπει να ακούστηκε ως τον Λευκοπύργο, μην πω μέχρι την Κατερίνη...

Αν και προβληματισμένος ακόμα, μετά την λήξη του αγώνα, μέσα μου ήμουν μόνο περήφανος για την Π.Α.Ο.Κ.άρα...

:pano:

Σας γ@μήσαμε κι απόψε ρε γ@μιόλες...Όλες μαζί!!!!
Σκεφτόμουν...

:nairepaok:


:pano: :pano: :pano: :pano:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 16:46

+1926
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2369
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 08 Οκτ 2018, 16:55

Τα πτωχά μας hl από τον αγώνα: http://www.novasports.gr/web-tv/on-dema ... is-2-0-hl/
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 17:49

Εάν μας αγχωνετε,ρε παικταράδες μου στο ματς με τον αποντο Απολλων...δεν θα τη βγαλουμε τη χρονια!...

Περασαμε αλωβητοι απο μια πολυ δυσκολη σειρα αγωνων και συνεχιζουμε!


Αλλοι 24 τελικοι εμειναν!

ΥΓ.Ευκαιρια και για μας να χαλαρωσουμε λιγο....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Jairo » Δευτ 08 Οκτ 2018, 20:53

Ευτυχώς δέν πάθαμε τίποτα.Πάμε παρακάτω. :P
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1538
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Δευτ 08 Οκτ 2018, 22:27

goran 64 έγραψε:Με το που πέρασε χθες το πρώτο δεκάλεπτο και είδα την ομάδα να δέχεται πρώτη φάση, μην ξεκινώντας ορεξάτη, παράλληλα με το "λεβέντικο" τρέξιμο και την άνεση του ντελικανή που μας έστειλαν απ την πατρίδα του τιτάνα Μήτσιου (που σαι ρε giannina4 να το υπερασπιστείς αυτό το καλόπαιδο?), να σφυρίζει με μπόλικο στόμφο, πυγμή και ντιπ για ντιπ περήφανα τις λανθασμένες του υποδείξεις, ομολογώ ότι μ έπιασε ένα γαμημένο άγχος, μια δύσπνοια...

Μπλέξαμε μάστορα, λέω μέσα μου...Να δεις που δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου, όπως πίστευες, συνεχίζω...

Στο γκολ, στο 16ο', ένα βαθύ ΟΥΦ βγήκε από μέσα μου, πριν καν ακόμα σφίξω την γροθιά μου, για να πανηγυρίσω!
Άιντε ωραία, τους "ξεκλειδώσαμε" και τώρα θα πάρουμε μπρος, όπως στο Λευκορώσικο χωριό, ξανασκέφτομαι...
Εσύ είσαι που το λες όμως? Η ομάδα συνεχίζει να παίζει σε ρυθμούς από replay έως stop care, δίχως καμιά συνεννόηση, θαρρείς και δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους ο Μπίσεσβαρ με τον Βιέρι, ξέρω γω, φάσεις δεν βγάζουμε ούτε για δείγμα, ο λεβεντόπουστ@ς, όσο περνάει η ώρα, ξεσαλώνει και περισσότερο, σηκώνοντας με όρθιο για να τον ρίξω τα καντηλέρια του 3-4 φορές και το σφίξιμο στο στομάχι επανέρχεται δημήτριο, που λένε στο χωριό μου!

Στο ημίχρονο, τι α καν'ς? Α κατσ'ς α πεθάν'ς? Πάω καμιά 10αριά καρεκλάκια παρά κει, αφήνοντας τους δικούς μου δίπλα προβληματισμένους, λιγότερο από μένα, για να τα πω με άλλο φιλαράκι, μπας και λυθεί αυτός ο γ@μημένος ο κόμπος...Έχει φέρει και το αετόπουλο του μαζί, που έχω καιρό να το δω, ευκαιρία μεγάλε, να τσακώσεις λίγη θετική ενέργεια απ το νεογαλουχούμενο 11άχρονο ΠΑΟΚτσάκι, μπας και γλιτώσεις το έμφραγμα και να δεις αν σκέφτονται κι άλλοι σαν εσένα ή να διαπιστώσεις αν πλέον έχεις φτάσει σε επίπεδο "Νικόλα" και σε λίγο αρχίσεις κι εσύ να ψάχνεις τις μετοχές, κάπου μέσα στο συρτάρι του "κρόκου", χαριεντίζομαι για λίγο με τον εαυτό μου...

Τι γίνεται ρε παλικάρια? Όλα καλά? ΠΑΟΚτσάκι μου, τι κάνεις? Μεγάλωσες και ψήλωσες βρε...Πώς τα πάμε με το σχολείο? Όλα καλά? Προσαρμοστήκαμε ή όχι ακόμα? Οι τυπικές ερωταπαντήσεις ενός κωλόγερου με έναν φυντανάκι, που στα μάτια του βλέπεις, με ελπίδα, ζωγραφισμένο το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., μέσα σε μια hightech νέα Τούμπα... Και τελευταία ερώτηση, πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνΙου...Πώς την βλέπεις ρε συ την ΠΑΟΚάρα μας? Πόσα θα βάλουμε ακόμα σήμερα? 1 ή 2? "2", απαντάει ο "παιχταράς", στυλώνω τα πόδια, χαιρετάω και την κάνω για την θέση μου στα τσιμέντα, κομματάκι πιο ελαφρύς, αν και ο μπαμπάς του "είδε" πάνω κάτω όσα κι εγώ, ως τώρα...

Ξεκινάμε το δεύτερο λοιπόν και σιγά σιγά το σφίξιμο γίνεται πιο έντονο, τα "αφ" και τα "ουφ" διαδέχονται τα χοντροπουστλούκι@ και στον σημαιοφόρο κόρακα, με το ελατήριο κάτω απ την μασχάλη, πλέον, τα ανάποδα κορακοσφυρίθγματα συνεχίζονται μέχρι παραλογισμό (στην Τούμπα παίζω ρε π**στη μου, με την ουραγό Σμύρνη και τα κοράκια μ έχουν ξεφτιλίσει, θαρρείς και είμαι ο Αήττητος Ασπροπύργου ένα πράμα, σκέφτομαι), μέχρι που φτάνει η ώρα για την αντίπαλη κεφαλιά-εξόρυξη πετρελαίου, από χωράφι της Νεβάδας...Τι με θες, τι με γυρεύεις?

Θεοί και δαίμονες ακούν τα σχολιανά τους, ο φίλος ακριβώς δίπλα με τραβάει απ την φόρμα να κάτσω κάτω μπας και ηρεμήσω, γιατί τριγύρω μας έχουμε και πολλά μικρά παιδιά, "του κάκου" όμως, δεν μαζεύομαι με τίποτα ο έρμος...
Ο Θεός πρέπει να με φύλαξε και είτε δεν έπαθα εγκεφαλικό, είτε δεν πήδηξα κάνα κάγκελο, για να τσακώσω τον σημαιοφόρο απ το λαρύγγι και να μπω κάγκελο, είτε δεν ανέβηκα τέρμα πάνω στην 6, για να βουτήξω στο κενό!!!!

Στο δεύτερο γκολ μας, λίγο πριν το τέλος, (έχοντας προηγηθεί, εκτός απ την έτερη αντίπαλη κεφαλιά-απειλή, μέχρι και γιούχα στον συμπαθή νεοεισελθόντα Σικαμπάλα, μιας και τα κουσούρια του τα χει πάρει αντιπαροχή ο νέος μας "γιος του Άμμωνα Ρα")όλη η καταπίεση 40+ χρόνων, από κάθε αλλόθρησκο, στημένο κόρακα, ΠΕΟϊστα, δικ@στή και όποιον άλλον κωλόπουστ@ μ έχει κάνει μπούλινγκ μέσα στα γήπεδα, ήρθε στην επιφάνεια με μια κραυγή......... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, που πρέπει να ακούστηκε ως τον Λευκοπύργο, μην πω μέχρι την Κατερίνη...

Αν και προβληματισμένος ακόμα, μετά την λήξη του αγώνα, μέσα μου ήμουν μόνο περήφανος για την Π.Α.Ο.Κ.άρα...

:pano:

Σας γ@μήσαμε κι απόψε ρε γ@μιόλες...Όλες μαζί!!!!
Σκεφτόμουν...

:nairepaok:



Ετσι ακριβως Γρηγορη...μια απο τα ιδια...με καλυψες πληρως :mrgreen:
... μαλοξ και παλι μαλοξ...και ξανα μανα μαλοξ...γαμω το ελκος μου γαμω..!!...θα πεθανουμε στα τσιμενα :opaokara:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 22:54

goran 64 έγραψε:Με το που πέρασε χθες το πρώτο δεκάλεπτο και είδα την ομάδα να δέχεται πρώτη φάση, μην ξεκινώντας ορεξάτη, παράλληλα με το "λεβέντικο" τρέξιμο και την άνεση του ντελικανή που μας έστειλαν απ την πατρίδα του τιτάνα Μήτσιου (που σαι ρε giannina4 να το υπερασπιστείς αυτό το καλόπαιδο?), να σφυρίζει με μπόλικο στόμφο, πυγμή και ντιπ για ντιπ περήφανα τις λανθασμένες του υποδείξεις, ομολογώ ότι μ έπιασε ένα γαμημένο άγχος, μια δύσπνοια...

Μπλέξαμε μάστορα, λέω μέσα μου...Να δεις που δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου, όπως πίστευες, συνεχίζω...

Στο γκολ, στο 16ο', ένα βαθύ ΟΥΦ βγήκε από μέσα μου, πριν καν ακόμα σφίξω την γροθιά μου, για να πανηγυρίσω!
Άιντε ωραία, τους "ξεκλειδώσαμε" και τώρα θα πάρουμε μπρος, όπως στο Λευκορώσικο χωριό, ξανασκέφτομαι...
Εσύ είσαι που το λες όμως? Η ομάδα συνεχίζει να παίζει σε ρυθμούς από replay έως stop care, δίχως καμιά συνεννόηση, θαρρείς και δεν γνωρίζονταν μεταξύ τους ο Μπίσεσβαρ με τον Βιέρι, ξέρω γω, φάσεις δεν βγάζουμε ούτε για δείγμα, ο λεβεντόπουστ@ς, όσο περνάει η ώρα, ξεσαλώνει και περισσότερο, σηκώνοντας με όρθιο για να τον ρίξω τα καντηλέρια του 3-4 φορές και το σφίξιμο στο στομάχι επανέρχεται δημήτριο, που λένε στο χωριό μου!

Στο ημίχρονο, τι α καν'ς? Α κατσ'ς α πεθάν'ς? Πάω καμιά 10αριά καρεκλάκια παρά κει, αφήνοντας τους δικούς μου δίπλα προβληματισμένους, λιγότερο από μένα, για να τα πω με άλλο φιλαράκι, μπας και λυθεί αυτός ο γ@μημένος ο κόμπος...Έχει φέρει και το αετόπουλο του μαζί, που έχω καιρό να το δω, ευκαιρία μεγάλε, να τσακώσεις λίγη θετική ενέργεια απ το νεογαλουχούμενο 11άχρονο ΠΑΟΚτσάκι, μπας και γλιτώσεις το έμφραγμα και να δεις αν σκέφτονται κι άλλοι σαν εσένα ή να διαπιστώσεις αν πλέον έχεις φτάσει σε επίπεδο "Νικόλα" και σε λίγο αρχίσεις κι εσύ να ψάχνεις τις μετοχές, κάπου μέσα στο συρτάρι του "κρόκου", χαριεντίζομαι για λίγο με τον εαυτό μου...

Τι γίνεται ρε παλικάρια? Όλα καλά? ΠΑΟΚτσάκι μου, τι κάνεις? Μεγάλωσες και ψήλωσες βρε...Πώς τα πάμε με το σχολείο? Όλα καλά? Προσαρμοστήκαμε ή όχι ακόμα? Οι τυπικές ερωταπαντήσεις ενός κωλόγερου με έναν φυντανάκι, που στα μάτια του βλέπεις, με ελπίδα, ζωγραφισμένο το μέλλον του Π.Α.Ο.Κ., μέσα σε μια hightech νέα Τούμπα... Και τελευταία ερώτηση, πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνΙου...Πώς την βλέπεις ρε συ την ΠΑΟΚάρα μας? Πόσα θα βάλουμε ακόμα σήμερα? 1 ή 2? "2", απαντάει ο "παιχταράς", στυλώνω τα πόδια, χαιρετάω και την κάνω για την θέση μου στα τσιμέντα, κομματάκι πιο ελαφρύς, αν και ο μπαμπάς του "είδε" πάνω κάτω όσα κι εγώ, ως τώρα...

Ξεκινάμε το δεύτερο λοιπόν και σιγά σιγά το σφίξιμο γίνεται πιο έντονο, τα "αφ" και τα "ουφ" διαδέχονται τα χοντροπουστλούκι@ και στον σημαιοφόρο κόρακα, με το ελατήριο κάτω απ την μασχάλη, πλέον, τα ανάποδα κορακοσφυρίθγματα συνεχίζονται μέχρι παραλογισμό (στην Τούμπα παίζω ρε π**στη μου, με την ουραγό Σμύρνη και τα κοράκια μ έχουν ξεφτιλίσει, θαρρείς και είμαι ο Αήττητος Ασπροπύργου ένα πράμα, σκέφτομαι), μέχρι που φτάνει η ώρα για την αντίπαλη κεφαλιά-εξόρυξη πετρελαίου, από χωράφι της Νεβάδας...Τι με θες, τι με γυρεύεις?

Θεοί και δαίμονες ακούν τα σχολιανά τους, ο φίλος ακριβώς δίπλα με τραβάει απ την φόρμα να κάτσω κάτω μπας και ηρεμήσω, γιατί τριγύρω μας έχουμε και πολλά μικρά παιδιά, "του κάκου" όμως, δεν μαζεύομαι με τίποτα ο έρμος...
Ο Θεός πρέπει να με φύλαξε και είτε δεν έπαθα εγκεφαλικό, είτε δεν πήδηξα κάνα κάγκελο, για να τσακώσω τον σημαιοφόρο απ το λαρύγγι και να μπω κάγκελο, είτε δεν ανέβηκα τέρμα πάνω στην 6, για να βουτήξω στο κενό!!!!

Στο δεύτερο γκολ μας, λίγο πριν το τέλος, (έχοντας προηγηθεί, εκτός απ την έτερη αντίπαλη κεφαλιά-απειλή, μέχρι και γιούχα στον συμπαθή νεοεισελθόντα Σικαμπάλα, μιας και τα κουσούρια του τα χει πάρει αντιπαροχή ο νέος μας "γιος του Άμμωνα Ρα")όλη η καταπίεση 40+ χρόνων, από κάθε αλλόθρησκο, στημένο κόρακα, ΠΕΟϊστα, δικ@στή και όποιον άλλον κωλόπουστ@ μ έχει κάνει μπούλινγκ μέσα στα γήπεδα, ήρθε στην επιφάνεια με μια κραυγή......... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, που πρέπει να ακούστηκε ως τον Λευκοπύργο, μην πω μέχρι την Κατερίνη...

Αν και προβληματισμένος ακόμα, μετά την λήξη του αγώνα, μέσα μου ήμουν μόνο περήφανος για την Π.Α.Ο.Κ.άρα...

:pano:

Σας γ@μήσαμε κι απόψε ρε γ@μιόλες...Όλες μαζί!!!!
Σκεφτόμουν...

:nairepaok:


Ο απιθανος Κυριος Γκοραν....Να σαι καλα ρε....ψυχούλα.

Δε περιμενα να χει τοσο κοσμο χθες .Γεμισαν τα καρεκλακια τριγυρω, αγνωστες φατσες οι περισσοτεροι.Περιεργα αισθανθηκα .Θα κοβει και το κρυο φετος που μας χτυπαγε απο παντου εκει στην ...ερημια.Κριμα που δε μας αφησαν να το χαρουμε οι κορακες.Την αλλη φορα.
Εις το επανιδειν...


Jairo έγραψε:Ευτυχώς δέν πάθαμε τίποτα.Πάμε παρακάτω. :P

:lol: :lol: ετσι ακριβως


Υγ Γεμισε "μπρουκληδες" η Τουμπα.Παλια με τις ..κοτσιδες την παλευαμε την κατασταση.Αλλαξανε πολλα ρε γμτ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Δευτ 08 Οκτ 2018, 23:55

Εγώ αυτό που νιώθω για την ομάδα είναι ότι αν χρειάζεται. ένα γκολ θα το βαζει,δεν παν να βάλουν και το τέρμα ανάποδα.
Να είναι καλά αυτή η παικταρα ο Μαουρίτσιο και δεν φοβάμαι κανέναν.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 09 Οκτ 2018, 07:13

Γκοραν αρχισυντάκτης

Εξαιρετικός
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Οκτ 2018, 13:09

ΜΑΝΙ, kat, ΤΑΓΜΑ, Ιάσωνα (Sekeris), tassos85 και σύντεκνε nikolasf, σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια...

Μέσα απ την ψυχή μου βγήκε χθες, αυτό το post-περιγραφή, μήπως τα μοιραστώ με άλλους και ξεθυμάνω λιγάκι...

Τέτοια σκασίλα όμως, κατά την διάρκεια αλλά και μετά από αγώνα, είχα ξανά μόνο πέρσι, στα 2 ματς της Τούμπας, καταλαβαίνετε, φαντάζομαι, με ποιους δύο αντιπάλους, όπως και του λόγους που μ έκαναν να πλαντάξω... :x :twisted:

:pano:

Υ.Γ. ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-, ποιο μαλόξ αδερφέ μου? Το έχω φτάσει σε "επίπεδο λοσέκ", καθημερινά, 9 χρόνια τώρα! ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 2-0 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 11 Οκτ 2018, 09:53

Τέλος από εδώ. Άλλη μια άθλια διαιτησία προστέθηκε στις φετινές,ωστόσο η ομάδα έκανε το 6 στα 6 και πάει στην διακοπή στην κορυφή της βαθμολογίας (μαζί με τον Ατρόμητο) και στο +3 (αντί +5) από γαύρο-χάρτινους.

MVP Μαουρίσιο.

Επόμενο ματς μετά την διακοπή είναι στην σκουληκοφωλιά.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες