Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 17 Οκτ 2018, 21:51

Συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Τετ 17 Οκτ 2018, 21:51

nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Τετ 17 Οκτ 2018, 21:52

nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 17 Οκτ 2018, 22:00

Εγώ δεν δίνω κλικ εκεί. Αν θες κάνε ένα κοπι πειστ τι γράφει
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9924
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Τετ 17 Οκτ 2018, 22:27

Μαυρο Χιονι έγραψε:Εγώ δεν δίνω κλικ εκεί. Αν θες κάνε ένα κοπι πειστ τι γράφει


Βασικα το βιντεο που εχει δειχνει τον τυπο να δινει ανυπαρκτο πεναλτι,ενω ειναι στο 1 μετρο.Ανυπαρκτο ανυπαρκτο ομως,τελειως.
nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 18 Οκτ 2018, 00:06

Εκτός τού σκώληξ-ΠΑΟΚ, το έτερο μεγάλο ενδιαφέρον είναι ο ορισμός τής Κομιναίας Ύδρας (που τάχαμου θα έβαζαν επιτέλους στην άκρη) στον αγώνα Λάριοα-Λαμία, πάνω που ο Κούγιας άρχισε να μιλάει με ονόματα (προς τιμήν του, γιατί στο μιλητό κάνουν πολλοί τους μάγκες αλλά άλλος δεν τόλμησε να μιλήσει με συγκεκριμένα ονόματα).

Καθ'εμένα ακόμη και ο ίδιος ο ορισμός τού κομίνη αποτελεί προειδοποίηση προς τον Κούγια από την παράγκα.

Θυμάμαι μάλιστα τον ΠΑΟΚ σε χρονιές σφαγών, όσο φώναζε τόσο περισσότερο τον σφάζανε, γιατί στο τρίσμοιρο και πανάθλιο ελληνικό ποδόσφαιρο, βρίσκουν και τα κάνουν.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 00:16

giliopoulos έγραψε:Oμαδα που κερδιζει δεν αλλαζει.
Εχουμε σπασει απιστευτα ρεκορ με την ομαδαρα μας και ολα ειναι με βιερινια αριστερο μπακ. Τη μανια ειναι αυτη να τον παμε σε μια θεση που δεν εχει ξαναπαιξει απο την πρωτη θητεια του στον ΠΑΟΚ
Γερμανια επαιζε μπακ για χρονια.
Σε εμας παιζει μπακ και η ομαδα σπαει ολα τα ρεκορ της ιστοριας της
Τι να κανουμε δηλαδη να τον αλλαξουμε επειδη καποιους τους αρεσει το μανατζερ?


θα μπορουσες να γραφεις χωρις βλακειες περι μανατζερ αλλα τεσπα. Ναι η ομαδα εκανε το 6 στα 6 με μαυρη τρυπα τον βιερινια. Απεδειξε μου το αντιθετο. Πες μου ενα ματς οπου διακριθηκε φετος. Στα ντερμπι μας κουδουνιασαν απο την πλευρα του, ε ντε και καλα να το κρυψουμε κατω απο το χαλακι επειδη κερδισαμε? Αν εσυ κοιτας μονο τα αποτελεσματα και οχι το πως ηρθαν ως τωρα δικαιωμα σου.
Dimg4
 

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 00:17

navigator11 έγραψε:Προσωπικά, στον τομέα των σουτ ο Βιεϊρίνια δε μου θυμίζει κάτι από το ένδοξο παρελθόν. Οκ, δεν επιχειρεί και συχνά σουτ από μια σχετικά μέση απόσταση. Όποτε όμως το έχει κάνει, η κατάληξη μου προξένησε μια ψιλοαπογοήτευση. Λες και έχει μπει σε mode Santos era, στον πρώτο ενάμιση+ χρόνο της παρουσιας του στην ομάδα.


Ναι και τα σουτ του πελκα κατα 9/10 πανε στα περιστερια. Ο Βιερινια ειναι σκουριασμενος λογω θεσης, ας του δωσει λιγα παιχνιδια και θα δουμε και θα κρινουμε.
Dimg4
 

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 00:47

Αν πάμε με Καντουρί και Μπίσεσβαρ όπως λένε κάποιοι τότε μιλάμε για φοβερή ποιότητα στο κέντρο αλλά σχετικά λιγότερα τρεξίματα (υποθέτοντας ότι μένει έξω ένας από τους Λημνιό ή Ζαμπά).

Θεωρώ ότι ο Καντουρί λόγω απουσίας θα είναι στον πάγκο και ο Μπίσε θα πάει στη θέση του Πέλκα. Αλλά όπως και νά χει με την απουσία του υπερβαρυμένου Πέλκα, οι υπόλοιποι θα είναι εντελώς φρέσκοι. Μιλάμε θα δούμε σίγουρα έναν πολύ δυνατό Μάτος και έναν άλλο Βιερίνια. Κάνιας ξεκούραστος, Σακχοφ καταπίνει χιλιόμετρα και δύο ταχυδυναμικούς 20χρονους στα άκρα, Ζαμπά, Λημνιό, οι οποίοι θα τρέξουν τους σκώληκες ακραίους και δεν θα τους αφήσουν να ανεβούν. Μην πώ για τον Πρίγιο που έρχεται τρελαμένος.

Λοιπόν, θα τους πιέσουμε ψηλά από το 1ο λεπτό όπως κάναμε στην Σπαρτάκ και στη Βασιλεία, και το μυστικό της νίκης θα είναι τα στημένα στα οποία έχουν τρομερή αδυναμία. Γι αυτό και ο Μπίσε θα είναι βασικός, γιατί θα χρειαστεί αυτός και ο Αντρέ για τα στημένα (αντί Πέλκα).

Δεν βλέπω με τίποτα να τρώμε γκόλ, ούτε θεωρώ ότι μπορούν να μας κάνουν τελικές. Μόνο με γιόμες.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 01:11

Dimg4 έγραψε:
giliopoulos έγραψε:Oμαδα που κερδιζει δεν αλλαζει.
Εχουμε σπασει απιστευτα ρεκορ με την ομαδαρα μας και ολα ειναι με βιερινια αριστερο μπακ. Τη μανια ειναι αυτη να τον παμε σε μια θεση που δεν εχει ξαναπαιξει απο την πρωτη θητεια του στον ΠΑΟΚ
Γερμανια επαιζε μπακ για χρονια.
Σε εμας παιζει μπακ και η ομαδα σπαει ολα τα ρεκορ της ιστοριας της
Τι να κανουμε δηλαδη να τον αλλαξουμε επειδη καποιους τους αρεσει το μανατζερ?


θα μπορουσες να γραφεις χωρις βλακειες περι μανατζερ αλλα τεσπα. Ναι η ομαδα εκανε το 6 στα 6 με μαυρη τρυπα τον βιερινια. Απεδειξε μου το αντιθετο. Πες μου ενα ματς οπου διακριθηκε φετος. Στα ντερμπι μας κουδουνιασαν απο την πλευρα του, ε ντε και καλα να το κρυψουμε κατω απο το χαλακι επειδη κερδισαμε? Αν εσυ κοιτας μονο τα αποτελεσματα και οχι το πως ηρθαν ως τωρα δικαιωμα σου.


ρε φιλε πραγματικά αν ο βιερινια δεν μπορεί να παίξει ας κάτσει στον παγκο , δεν χρειάζεται να πάει στα εξτρεμ , βασικά δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε γιατί δεν θα πάει το είπε ο λουτσεσκου !
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 01:17

Μα για αυτο ειναι το φοορυμ νομιζω. Για συζητηση
Dimg4
 

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 01:37

Dimg4 έγραψε:Μα για αυτο ειναι το φοορυμ νομιζω. Για συζητηση


ε ναι αλλά οταν επαναλαμβανόμαστε κουράζει, και εγώ έχω κώλυμα με τον ουαρντα τον θεωρώ παιχταρα και ο παοκ στο χαριλαου επιθετικά είναι ανύπαρκτος όπως στο καραισκακι θα τον κράξω τον ρουμανο και θα πατάω στο ότι αφήνει εκτός τον ουαρντα δεν μπορώ όμως να μην δεχτώ οτι ο αιγύπτιος είναι γύπας! εσυ δεν μπορεις να δεχτεις οτι στα 32 του ο βιερινια δεν μπορεί να παίξει εξτρεμ το απόδειξε πέρυσι στην αρχή,αν δεν του έβγαινε του ρουμανου πέραμα με το αριστερό μπακ στον πάγκο θα ήταν. αν ειναι να κρίνουμε τους παίχτες από την παλιά τους θητεία και όχι το πως είναι σήμερα τότε θα κρατούσαμε και τον μακ! Για αυτό το είπε ο Ρουμάνος στην συνέντευξη για να σταματήσουν να τον ρωτάνε!

Οι εμμονές δεν είναι καλό πράγμα εχω πετύχει τον εαυτό μου σε μικρή ηλικία να χαλιέται με την ομάδα γιατί κερδίσαμε ντέρμπι και δεν σκόραρε ο φρατζεσκος με φάουλ !
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 02:00

Οποτε θεωρεις πως ειναι εμμονη το οτι θελω να δω τον Βιερινια στη θεση στην οποια διεπρεψε. Εστω στα 32 του αλλα στο ελλαδισταν οχι πρεμιερ λιγκ. Τεσπα, ελπιζω να μας διαψευσει ο προπονητης και να τον δουμε για μερικα ματς εκει πριν τον βγαλουμε ανικανο για εξτρεμ πλεον
Dimg4
 

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Πέμ 18 Οκτ 2018, 06:43

Ο Βιερίνια θα παίξει εξτρέμ μόνο σε εσωτερικό ροτείσιον στην διάρκεια του μάτς. Δηλαδή να μπεί ο Τόσκα και να ανεβεί ο Αντρέ στα εξτρέμ. Δεν υπάρχει περίπτωση με την πληθώρα επιλογών στους ακραίους (βάζω εκεί και Ουάρντα και Καντουρί και Μπίσε), να ξεκινήσει ποτέ ο ΠΑΟΚ με ακραίο τον Αντρέ.

Ακόμα και το εσωτερικό ροτέισιον που αναφέρω θα είναι σπάνια περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 18 Οκτ 2018, 08:38

navigator11 έγραψε:Προσωπικά, στον τομέα των σουτ ο Βιεϊρίνια δε μου θυμίζει κάτι από το ένδοξο παρελθόν. Οκ, δεν επιχειρεί και συχνά σουτ από μια σχετικά μέση απόσταση. Όποτε όμως το έχει κάνει, η κατάληξη μου προξένησε μια ψιλοαπογοήτευση. Λες και έχει μπει σε mode Santos era, στον πρώτο ενάμιση+ χρόνο της παρουσιας του στην ομάδα.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες