Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τετ 20 Σεπ 2017, 16:24

Ούτε εμένα μου άρεσε ο Τρις , αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα, δείχνει πολύ εκτός κλίματος. Ελπίζω να βελτιωθεί γιατι δεν παίζει να αντέξει ο Dillard τόσα παιχνίδια να είναι μονος του στην περιφέρεια
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 20 Σεπ 2017, 16:27

Ντιλαρντ στον άσσο με Κονιαρη και Τσοχλα.
Φάγαμε 4 τρίποντα απανωτά και χαλάσαμε την καλή εικόνα των πρώτων 15'.
Ο Τρις πήρε κάποια λεπτά,έχασε δύο αμαρκαριστα τρίποντα και έκανε ένα καλό κόψιμο μέσα στη ρακέτα και τελείωσε τη φάση σωστά.
Στην άμυνα προσπαθεί αρκετά,γενικά πιστεύω ότι έχουμε παίξει και καλύτερα φέτος.
Λείπει πολύ ο δεύτερος ψηλός,αποτι φαίνεται δεν θα παίξει καθόλου ο Καναδός.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 20 Σεπ 2017, 16:30

Όχι και βαριόταν να κουνήσει τα πόδια του ρε συ,υπερβολή.
Δηλαδή ο Τζόουνς που είναι καιρό στην ομάδα,τι παραπάνω έδειξε;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Σεπ 2017, 22:56

Η ΑΝΑΔΟΜΩ πάντα κοντά μας…


Για μία ακόμη σεζόν, η ΑΝΑΔΟΜΩ είναι δίπλα μας, κοντά στην προσπάθεια της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ και στο πλαίσιο αυτής της εξαιρετικής και απολύτως εποικοδομητικής συνεργασίας, πραγματοποιήθηκε μία μικρή εκδήλωση το βράδυ της Τρίτης και λίγο πριν από την αναχώρηση της αποστολής της ομάδας για την Τουρκία.

Ο CEO της ΑΝΑΔΟΜΩ και ένθερμος φίλος του ΠΑΟΚ κ.Νίκος Κωνσταντινίδης, παρέλαβε τα εισιτήρια διαρκείας του για την αγωνιστική περίοδο 2017-18 από τον τεχνικό διευθυντής της ΚΑΕ ΠΑΟΚ Νίκο Σταυρόπουλο και τον μάνατζερ της ομάδας Τέλη Ζουρνατσίδη, τη νέα φανέλα της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ από τον αρχηγό Βαγγέλη Μαργαρίτη και τον Αντώνη Κόνιαρη, ενώ είχε την ευκαιρία να γνωρίσει από κοντά, δύο από τα πολλά νέα πρόσωπα της φετινής ομάδας, τον προπονητή μας Ηλία Παπαθεοδώρου και τον Kevin Dillard,στους οποίους ευχήθηκε καλή επιτυχία στη νέα σεζόν.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο μουσείο της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ, την κατασκευή του οποίου έχει αναλάβει η ΑΝΑΔΟΜΩ.

Το ραντεβού μας με την ΑΝΑΔΟΜΩ ανανεώθηκε για την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου στο ανοικτό γήπεδο μπάσκετ στο Δήμο Ευόσμου-Κορδελιού (στη συμβολή των οδών Νυμφαίου, Κολοκοτρώνη, Στρ. Δαγκλή και 25ης Μαρτίου), το οποίο ανακαίνισε η ΑΝΑΔΟΜΩ και θα το εγκαινιάσουμε παίζοντας μπάσκετ, με όλα τα μεγάλα μας χαρτιά…
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47045
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Σεπ 2017, 12:53

έχει κανείς ίδέα τί χρόνο παίζει ο Dillard? νομίζω οι χρόνοι του πρέπει να είναι 32+. κάνω λάθος?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:04

μου αρέσει στο 5 ο μαργαρίτης με ομάδες που δεν θα έχουν κάτι τρομερό στο σέντερ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:07

Μαγκες εχω εντυπωσιαστει με αυτα που βλεπω, δεν.ξερω αν βλεπετε το λαιβ τωρα αλλα δινουμε σοου αμυνας και ενεργειας. Αλλον ΠΑΟΚ θα δειτε φετος
Αμφιβολιες μονο για τον Κλασεν εχω. Χανει πανευκολα hooks που ο.καθε σεντερ που σεβεται τον εαυτοτου πρεπει να τα εχει ψωμοτυρι... Που σαι ρε Μπερι
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:10

32-54!!!
Dimg4
 

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:17

Για πες Ντιμ γιατι τωρα μπηκα να το δω.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:17

38-54 ημίχρονο...

Κερδάμε... :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό GEOL » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:20

Μπορεί κάποιος να μας πεί τι έγινε στο 1ο ημίχρονο για μας που μπήκαμε τώρα?
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2307
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:20

Εξαιρετικο Α ημχ. Γενικότερα θετικά συμπεράσματα από όλη την ομάδα μέχρι στιγμής φαίνεται ότι γίνεται καλή δουλειά με σωστές επιλογές στους ξένους.
Γουστάρω το φετινό πλάνο!
ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:22

το γραψα και πιο πάνω, είναι εξωπργματικός ο βαθμός ετοιμότητας στο θέμα των συνεργασιών μας στην επίθεση.

PS: η ερώτηση πάλι πάντως για μένα παραμένει: με τί κολλάει καλύτερα ο dillard στο backcourt? δεν είναι καλύτερα να έχεις έναν να κατεβάζει τη μπάλα και να παίρνει ο dillard μέσα από ένα screen τη μπάλα στα 14'' να δημιουργήσει από το pick@roll?
Τελευταία επεξεργασία από palok και Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:22

palok έγραψε:έχει κανείς ίδέα τί χρόνο παίζει ο Dillard? νομίζω οι χρόνοι του πρέπει να είναι 32+. κάνω λάθος?



Εχθες δεν έπαιξε τόσο,πήρε πολύ χρόνο ο τσοχλας.
Σήμερα παίζει πολύ παραπάνω,ο μουσιας δεν έχει μπει καθόλου,πρέπει να έχει πάρει ένα 5λεπτο ο Κονιαρης.
Σήμερα ακουμπάμε πολύ τη μπάλα μέσα στο καλάθι,ο Μαργαρίτης τελείωσε αρκετές φάσεις όπως και ο Κρουμπαλι.
Ο αντίπαλος δείχνει αδύναμος η τουλάχιστον χειρότερος από τον χθεσινό.
Ο Ντιλαρντ είναι παιχταρας,έχει απίστευτο χειρισμό της μπάλας.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 21 Σεπ 2017, 16:24

Αυτο που ειπε ο φιλος. Με τον νεο.προπονητη δειχνει η ομαδα αναβαθμισμενη και πιο "συγχρονη" κατα καποιο τροπο. Αν αγκαλιαστει απο τν κοσμο δεν μασαω να πω πως ισως ενα κυπελλο μπορουμε στα ισα να χτυπησουμε αν φτασουμε τελικο και βρουμε εναν απο τους 2 σε ενα ματς. Και οι 2 σε.μεταβατικη φαση ειναι.
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες