Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 08 Σεπ 2017, 20:34

Παιδιά λόγω θεμάτων δεν πήγα αν και το θελα πολύ...
Ήταν κάποιος μέσα να μας πει εντυπώσεις;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 08 Σεπ 2017, 22:56

Απο το καναλι της καε ειδα το παιχνιδι και μπορω να πω οτι μου αρεσε η ομαδα....Πολυ καλυτεροι οι ξενοι απο τις προηγουμενες χρονιες!
ο Κρουμπαλι ακομα σκριναρει και μαζευει ριμπαουντ....
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 08 Σεπ 2017, 23:02

Πρώτο δείγμα θετικό - χωρίς τρεις βασικές μονάδες, Ζάρα, Χαραλαμπόπουλο και τον ξένο που μας λείπει στο ασσόδυο.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 08 Σεπ 2017, 23:34

και εγώ κάθισα να το δώ. αρκετά φιλικό το ματς θα λεγα χωρίς πολλή διάθεση για άμυνα. πάμε να δούμε τί είδαμε:

1. Προσπαθώ να θυμηθώ παίκτη τύπου Dillard στον ΠΑΟΚ και δε θυμάμαι. Απίστευτα κοντρολαρισμένο σώμα, κίνηση, πόδια, το ball handling του είναι επιπέδου παίκτη NBA, οι σταυρωτές του και το πώς ξεμαρκάρεται για midrange είναι για σεμινάριο. Πολύ ράθυμος σήμερα βέβαια και ολίγον άστοχος (και στις βολές). Νομίζω βλέπαν και οι πέτρες οτι παρόλο που προφανώς παίζει το pick@roll ο παίκτης σπανουλίζει και συνεπώς αποδίδει καλύτερα στο 2. ούτε καν το συζητάω.

2. Lucky Jones: δε θα μείνω στο οτι τα έβαλε. Ας πούμε οτι τα χανε. Εϊναι όμως ένας πολύ σύγχρονος παίκτης τύπου romain sato, καλός στην άμυνα από το 2 έως το 4, βοηθάει στο rebound, θα πάει στο κλέψιμο και θα τρέξει καλα΄το γήπεδο. ΣΤην επίθεση έδιεξε οτι μπορεί να τα κάνει όλα όταν έχει καλή παρέα: και κόβει, και βάζει την μπάλα στο παρκέ να επιτεθεί στα close out, και τρίποντο στην weak από το corner. Δλδ τί άλλο να πείς ρε φίλε...

3. Krubally: έπαιξε μόνο στο 5, σάρωσε rebounds, τάπες κλπ. πήγαινε πολύ στο επιθετικό rebound, έκανε επιτέλους EFFECTIVE SCREEN, πολύ καλά πόδια (νομίζω οτι μπορεί να παίξει καλά και σε αλλαγές σε ρόλο gist). Από παιχνίδι πλάτη ή κάτι άλλο, δεν θα δούμε τίποτα.

4. Κλασεν πώς τονε λένε? Ο λευκός που είναι φάτσα κράμα Λανς μπέργουοντ και ισοβίτη. Παίκτης ιδιοσυγκρασίας μοράλες, θα μπώ και θα βοηθήσω. Καλό pick@roll με fake screens, ταίστηκε άψογα σε κάποιες φάσεις από τον διλλαρδ. Μάλλον ιδανικό συμπλήρωμα των 25+ λεπτών του Κρούμπαλυ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 09 Σεπ 2017, 00:47

aklautos4 έγραψε:το φιλικο με την Γκαζιαντεπ για οσους ενδιαφερονται μεταδιδεται σε λαιβ στρεαμινγκ απο το επισημο σαιτ της ΚΑΕ στο youtube.Ελπιζω να βαζω σωστα το συνδεσμο απο το youtube.





Από το παραπάνω link μπορείτε να δείτε και τον αγώνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 09 Σεπ 2017, 00:54

Τα βασικά τα είπε ο palok.
Έχουμε ομάδα με παιδάκια, αλλά στα τελευταία 7 λεπτά, βάλαμε μέσα τους άντρες και καθαρίσαμε το παιχνίδι.
Προβλέπω να βλέπουμε και κατοστάρες φέτος στο παλατάκι.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 09 Σεπ 2017, 04:07

Η τελευταία κατοστάρα ήταν με Avtodor Saratov πρόπερσι...
Προβλέπω ότι θα πέσεις μέσα στη πρόβλεψή σου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 06:23

Λοιπόν είμαι ικανοποιημένος από το όλο φετινό εγχείρημα. Αισθάνομαι πολύ αισιόδοξος για ότι θα δούμε στην συνέχεια.
Νιώθω ότι μετά από πάρα πολλά χρόνια θα βγάλουμε τρελά γούστα στο Παλατάκι.Καναμε θεωρώ διάνα στην επιλογή ξένων. Έχουμε δύο σταθερές Κρουμπαλι και Ντιλαρντ. Ο Λακι Τζόουνς άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και ακολουθεί ο Καναδός από πίσω. Και όλα αυτά χωρίς να δούμε καθόλου Ζαρα και Χαραλαμποπουλο δύο πρωταγωνιστών του φετινού ΠΑΟΚ, όπως και του νεοφερμενου αμερικάνου του Τρις που πιστεύω ότι είναι μια ψαγμένη περίπτωση και θα βοηθήσει την ομάδα.
Μακάρι να δούμε ένα διαφορετικό πρόσωπο αυτή την χρονιά που θα παρασύρει και τους υπολοίπους για ένα ΠΑΟΚ που θα παίζει ομορφο μπάσκετ με ψυχή και πάθος ύστερα από πολύ καιρό.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 09 Σεπ 2017, 07:33

εάν δέσει αυτή η περιφέρεια, πολύ δύσκολο εγχείρημα βέβαια, θα κλάψει κάθε πικραμένος φέτος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 11:57

Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα φάνηκε με βαριά πόδια στην άμυνα και λίγο μπερδεμένη επιθετικά, όλα ΟΚ!!!!

Πολύ καλά ατομικά (διαφορετικά φυσικά για τον καθένα) στοιχεία οι Κρουμπάλι, Λάκης, Ντίλαρντ και ο Καναδός...

Μια χαρά και η διαχείριση του ρόστερ και των αλλαγών απ τον κόουτς, κατάφερε με τον τρόπο του να ξεμπλοκάρει το αρχικό θεματάκι που παρουσιάστηκε στην ομάδα, σταδιακά να γυρίσει τον αγώνα και τελικά να τον κερδίσει...

Όσο δένει η ομάδα και με την προσθήκη όσων δεν αγωνίστηκαν χθες, θαρρώ ότι θα βλέπουμε ωραίο μπασκετάκι...
Θεωρώ χρέος όλων μας, γηραιότερων και νεότερων, πως πρέπει να ξεκουνηθούμε επιτέλους και να είμαστε εκεί!!!!
:pano:


Υ.Γ. Συγχαρητήρια στην Κ.Α.Ε. για το live streaming του αγώνα, αν και έκανα μ@λακία τελικά που δεν πήγα... :evil:
Υ.Γ. 2...Μέχρι διαρκείας με ψήσανε να πάρω φέτος ένας γραφικός και κάτι "παιδάκια"...ka-ta-...-ΠΑΙ-ΔΑ-ΚΙΑ! :lol: :lol:
:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Σάβ 09 Σεπ 2017, 13:18

Πραγματικά ισχύει αυτό που λεν από την αρχή του καλοκαιριού από την καε για ελκυστικό μπασκετ

Αν ήμουν βόρεια ελλαδα θα το έπαιρνα το διάρκειας


Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό slidar » Σάβ 09 Σεπ 2017, 13:41

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Σάβ 09 Σεπ 2017, 14:12

Αν μπορεί κάποιος να κανει Gif τα alley-up του Klassen και τις τάπες του Κρουμπάλι θα του ημουν ευγνωμων :D :D :D
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 09 Σεπ 2017, 14:50

έβλεπα με ακουστικά τον αγώνα και στη φάση που έβαλε ο slidar τρόμαξε η οικογένεια από τη φωνή :lol:

σημειωτέον η φάση ξεκινά από πολλή καλή άμυνα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προετοιμασία και φιλικοί αγώνες μπάσκετ

Δημοσίευσηαπό slidar » Σάβ 09 Σεπ 2017, 15:19

Εικόνα





Εικόνα





Εικόνα





Εικόνα





Εικόνα
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης