99. Brandon Triche

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Παρ 08 Σεπ 2017, 13:48

pirate_salonica έγραψε:
Αμ ο Ιωάννου? Που θα του βγάλει ψευδώνυμο... "ο Τέσσαρης"?


Επισης παιζει και το " ο Τρις που σουταρει και πασαρει τρεις φορες πιο γρηγορα απο τον Σλουκι Λουκ που σουταρει και πασαρει πιο γρηγορα κι απο τη σκια του" :lol: τοσο γραφικος
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 08 Σεπ 2017, 17:54

Καλως τον .
Αρκετά καλά νούμερα στην πρώτη του χρονιά στην Ρώμη.μετα έπαθε χιαστούς και έκανε σχεδόν 1,5 χρόνο να επανέλθει.μακαρι να είναι αυτός που ήταν στην Ιταλία.
Τον είδα σε ένα παιχνίδι με την Σεβίλλη για τογιουροκαπ και έδειξε να έχει καλά στοιχεία.
Πολύ αθλητικός, παίζει καλή η άμυνα ,δυνατός και με πολύ καλό Μπαλ χαντλιγκ.
Αν έχει επιστρέψει από τον τραυματισμό του στα επίπεδα που ήταν στην Ρώμα πιστεύω ότι θα ταιριάξει πολύ στο στυλ της ομάδας που χτίζεται και θα προσφέρει πολλά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Παρ 08 Σεπ 2017, 23:23

Στα βιντεα μου φάνηκε ότι είναι σουτέρ αν και είδα ότι τα ποσοστά του στα 3π δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Γενικα μου φαίνεται ότι η ομάδα είναι αρκετά πλήρης σε επιθετικά χαρακτηριστικά. Περιφερειακό σουτ, διείσδυση, πασινγκ, ψηλοί γρήγοροι που σκοράρουν και πηδάνε για επιθετικό ριμπάουντ. Αμυντικά δεν έχω εικόνα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 08 Σεπ 2017, 23:46

πιο SG δε γίνεται. πολύ καλός στα closeout και φοβερά κοντρολαρισμένα πόδια και σώμα στον αέρα. Ο τρόπος που σουτάρει είναι λίγο "ύποπτος" και νομίζω αυτός είναι ο λόγος που αυτός ο παίκτης δεν είναι παίκτης των 20 πόντων σε μια λίγκα όπως στο ισραήλ ή η λίγκα ντούε.

κάτι που βρήκα:

Brandon Triche (1991, 1.93-G): Ιδιαίτερη περίπτωση παίκτη. Workhorse του Boeheim στο Σίρακιουζ, αναζήτησε στην Ιταλία την τύχη του, αρχικά στο Τρέντο όπου κατέκτησε τον τίτλο και την άνοδο στη Lega A μαζί και ένα συμβόλαιο με τη Ρόμα, στην οποία αγωνίζεται τη φετινή σεζόν. Δυνατό παιδί, με εξαιρετικούς μηχανισμούς στο σουτ και γρήγορο release, έχει σωστές βάσεις από το πρόγραμμα στο οποίο φοίτησε. Off-guard-πολυεργαλείο, παίζει καλύτερα στο "2" με παίκτες όπως ο Αντρές Φοράη (πέρυσι) ή ο Στίπσεβιτς (φέτος) δίπλα του. Ξέρει να παίξει με τη μπάλα στα χέρια, τρέχοντας pick'n roll ή φτιάχνοντας για τον εαυτό του. Καλός finisher στο ανοιχτό γήπεδο, βάζει έξυπνα το κορμί του. Προσοχή: Μιλάμε για ένα παιδί που έχει ξεκινήσει την Lega A με 8.3 π.μ.ο. και 10/38 σουτ (3.3 ριμπ.-4.5 τελικές) όμως γρήγορα θα "πατήσει" στη λίγκα και θα αφήσει τα διαπιστευτήρια του μιας και έχει πολλά περιθώρια εξέλιξης. Ήδη στο ξεκίνημα του Eurocup κάνει θραύση.. 22.3 π.μ.ο. (57.7% διπ.-50.0% τριπ) 5.0 ριμπ.-4.3 τελικές-2.3 κλεψίματα..
http://hoopfellas.blogspot.gr/2014/11/keep-eye-on.html
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 09 Σεπ 2017, 11:24

Τρις ε;

Μακαρι
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Σάβ 09 Σεπ 2017, 11:39

Ξεκίνησε πολύ δυνατα στην Ρώμη
Από ebasket.gr
Ο Μπράντον Τρις πραγματοποίησε χθες το ντεμπούτο του στο Eurocup, αλλά έδειξε σαν… έτοιμος από καιρό. Ο Αμερικανός γκαρντ πήρε το “όπλο” του και “εκτέλεσε” τη Σαρλερουά, όντας ο μεγάλος πρωταγωνιστής της εύκολης νίκης της Βίρτους Ρόμα (εκτός έδρας με 88-59) στην πρεμιέρα της διοργάνωσης.

Πέρα από την πρώτη του εμφάνιση στο Eurocup, ο 23χρονος άσος θα θυμάται για πάντα την χθεσινή βραδιά για άλλους δύο λόγους. Αφενός διότι αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης της 1ης αγωνιστικής και αφετέρου διότι η επίδοσή του αποτελεί ρεκόρ πρεμιέρας στην ιστορία της διοργάνωσης.

Ο Τρις τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους (8/11 βολές, 6/8 δίποντα, 2/6 τρίποντα), 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 λάθος σε 29 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα συμμετοχής, ενώ συγκέντρωσε 37 βαθμούς στο ειδικό σύστημα αξιολόγησης. Όπως ήταν φυσικό, ο γκαρντ των Ρωμαίων ανακηρύχθηκε MVP της πρεμιέρας.

Στην δεύτερη θέση βρέθηκε ο Ντέρικ Μπράουν της Λοκομοτίβ Κούμπαν ο οποίος ήταν η “αιχμή του δόρατος” της ρωσικής ομάδας που έφυγε με το διπλό από την έδρα της Ζιελόνα Γκόρα (97-78). Ο Αμερικανός φόργουορντ μέτρησε 23 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 33 βαθμούς στο ειδικό σύστημα αξιολόγησης.
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 09 Σεπ 2017, 19:39

pirate_salonica έγραψε:Φαντάσου λέει να σηκώνεται ετούτος για τρίποντο,και να περιγράφει το ματς ο Χατζηγεωργίου...

"Τρεις για τρείιιιιις!"


Όντως θα το λέω. Και δεν με λένε Χατζηγεωργίου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Σεπ 2017, 03:49

Βρείτε ποιος είναι ο πιο 40ρης στη φωτογραφία...


Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Σεπ 2017, 04:21

Μπορεί να φόρεσε το 17 στο χθεσινό φιλικό (εμένα με θύμισε ότι κανείς δεν φορά στο ποδόσφαιρο το 17...Κατσούρη, ζεις), αλλά εδώ http://www.paokbc.gr/team/2017-18 λέει ότι θα φοράει το 99...

Όπως και στον Κόνιαρη αποδίδεται το 6, αλλά στα φιλικά φορά το 33...Θα δούμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Σεπ 2017, 20:40

ας κάνει κάποιος μια κριτική για την καλή του εμφάνιση (γιατί στο 60-81 αποχώρησα...)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 21 Σεπ 2017, 20:41

Δεν τον ξέρω, δεν έχω δει κανένα φιλικό, αλλά ο παίκτης θα σκίσει στον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 21 Σεπ 2017, 23:01

Εγώ όσο τον είδα μόνο άστοχα σουτ ειχε, θα κρατάω κλειστά τα μάτια μου όταν επιτίθεται και όλα καλά θα πάνε!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Σεπ 2017, 07:55

Θα τον κάνω poulain, λαίμαι!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 22 Σεπ 2017, 10:59

Εμένα είναι ο Ousman Krubbaly! Πρότυπο αθλητή
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: 99. Brandon Triche

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Σεπ 2017, 11:25

ISIS?
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89374
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης