Ηλίας Παπαθεοδώρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 16:31

desperando έγραψε:Ωραία ... Χθες η ομάδα έπαιζε χωρίς πλέι μεικερ, είναι αυτός λόγος να φας τέσσερα ξεμαρκαριστα τρίποντα απ τον φαγιε που ξέρεις ότι αυτό είναι το μεγάλο του επιθετικο όπλο?

Το ότι όποιος ήθελε έκανε ελεύθερος ντραιβ σε μια ρακέτα άδεια είναι γιατί παίζαμε χωρίς ντιλλαρντ και Κόνιαρη?

Το ότι έφαγες 80 πόντους από κάποιον προμήθεια είναι εξαιτίας των απουσιών?

Βλέπεις δεν στέκομαι καθόλου στο πρόβλημα στην επίθεση γιατί λόγω των απουσιών ήταν λογικό να έχουμε θέμα, αλλά είναι τραγικό αν θα πρέπει να σκοράρουμε πάνω από 80 πόντους με ομάδες τύπου προμήθεια για να πάρουμε την νίκη.

Τουλάχιστον αν είναι να φάω 80 πόντους ας τους φάω γιατί έδωσα τα σουτ στον Χ σαλουστρο και αυτός από παίκτης του 15% στα τρίποντα εχει 7/7...αυτό να το δεχτώ γιατί έχει μια συγκεκριμένη αντιμετώπιση αλλά επειδή ΠΑΟΚ είσαι μέχρι και ο σαλουστρος μπορεί να ντυθεί Thompson.
Αλλά όχι και 4 ελεύθερα τρίποντα από τον φαγιε ρε φουστη μου


Ναι! Προφανώς! Θεωρείς πως ο playmaker παίζει μόνο στην επίθεση και στην άμυνα μπαίνει λίμπερο;
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 16:34

mrpink έγραψε:Απλ, όχι, δεν περίμενα να δω άψογες συνεργασίες. Περίμενα, όμως, να δω ένα πλάνο από τον προπονητή. Όχι απαραίτητα αγωνιστικό, αλλά, έστω, πλάνο διαχείρισης κρίσεων και απουσιών. Ο Σούλης, δηλαδή, δεν είχε ποτέ απουσίες; Οι άλλες ομάδες; Έχουμε κάνει κανένα συμβόλαιο με τον διάβολο ότι δεν θα έχουμε ποτέ απουσίες, και δεν τηρήθηκε;

Δεν έχουμε σκοπό να σας τρελάνουμε. Πες μου, όμως, στο χτεσινό ματς, πού είδες προσπάθεια από τον προπονητή να κρύψει τις αδυναμίες και τις απουσίες της ομάδας. Αν δεν προσπάθησε να το κάνει, υπάρχει πρόβλημα. Αν προσπάθησε, και δεν του βγήκε με τέτοιο αντίπαλο, υπάρχει ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα.


Εγώ αν ήμουν προπονητής του ΠΑΟΚ εχθές θα έπινα καφέ. Δεν έχει κανένα νόημα να δώσω οποιαδήποτε οδηγία. Έπαιζε 35 λεπτά με playmaker κάποιον που δεν ξέρει πως λένε τον συμπαίκτη του.

Δεν υπήρχε κάποιος να εφαρμόσει οποιοδήποτε σχέδιο. Τι δεν γίνεται κατανοητό;

Δεν μιλάμε για απουσία τον Γενάρη. Μιλάμε για απουσίες την πρώτη αγωνιστική. Το έγραψα.

Προσπάθεια είδα. Δεν είχε κανένα νόημα και καμία τύχη. Είναι σαν να τρέχει ένα τετράποδο με 4 πόδια που κάνουν ότι γουστάρουν. Μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει.
Τελευταία επεξεργασία από apple64 και Κυρ 08 Οκτ 2017, 18:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 16:41

apple64 έγραψε:Εγώ αν ήμουν προπονητής του ΠΑΟΚ εχθές θα έπινα καφέ.




Καφέ στις 19:00;;;; :o Πώς θα κοιμόσουν μετά; Αύριο έχει προπόνηση!
:mrgreen:



Στις 21:30 μπείτε στο Discord για εκπομπή μπασκετική. Θα μιλήσουμε για όλα αυτά που είδαμε...και που θα δούμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46416
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 17:27

Ελληνικό
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 08 Οκτ 2017, 18:59

apple64 έγραψε:
desperando έγραψε:Ωραία ... Χθες η ομάδα έπαιζε χωρίς πλέι μεικερ, είναι αυτός λόγος να φας τέσσερα ξεμαρκαριστα τρίποντα απ τον φαγιε που ξέρεις ότι αυτό είναι το μεγάλο του επιθετικο όπλο?

Το ότι όποιος ήθελε έκανε ελεύθερος ντραιβ σε μια ρακέτα άδεια είναι γιατί παίζαμε χωρίς ντιλλαρντ και Κόνιαρη?

Το ότι έφαγες 80 πόντους από κάποιον προμήθεια είναι εξαιτίας των απουσιών?

Βλέπεις δεν στέκομαι καθόλου στο πρόβλημα στην επίθεση γιατί λόγω των απουσιών ήταν λογικό να έχουμε θέμα, αλλά είναι τραγικό αν θα πρέπει να σκοράρουμε πάνω από 80 πόντους με ομάδες τύπου προμήθεια για να πάρουμε την νίκη.

Τουλάχιστον αν είναι να φάω 80 πόντους ας τους φάω γιατί έδωσα τα σουτ στον Χ σαλουστρο και αυτός από παίκτης του 15% στα τρίποντα εχει 7/7...αυτό να το δεχτώ γιατί έχει μια συγκεκριμένη αντιμετώπιση αλλά επειδή ΠΑΟΚ είσαι μέχρι και ο σαλουστρος μπορεί να ντυθεί Thompson.
Αλλά όχι και 4 ελεύθερα τρίποντα από τον φαγιε ρε φουστη μου


Ναι! Προφανώς! Θεωρείς πως ο playmaker παίζει μόνο στην επίθεση και στην άμυνα μπαίνει λίμπερο;

Εξυπνάδες... πιστεύω μπορείς και καλύτερα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 08 Οκτ 2017, 19:24

ρε παιδιά με πόσα συστήματα νομίζετε ότι κατεβαίνει σε κάθε αγώνα ένας προπονητής;
ξέρετε κάποιοι λίγοι πόσα μπορούν να απορροφήσουν οι παίκτες;

Ε να σας πω μια γνώμη, χωρίς να έχω παίξει ποτέ πάνω από παιδικό ή εργασιακό : ΛΙΓΑ
δηλαδή στον ένα μήνα προετοιμασία για μαν του μαν το κόβω να είναι κάπου 8, με συχνότερα 4-5 από αυτά.
Ε όταν τα προπονούνται οι περισσότεροι παίκτες από το 15αυγουστο, είναι δύσκολο ο νέος άσσος να φωνάξει το σύστημα και να δώσει την πρώτη πάσα και οι υπόλοιποι να κινηθούν όπου απαιτείται;;
μιλάμε για ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ παίκτες. ΔΕΝ τους είναι ούτε άγνωστα τα συστήματα ούτε τα βλέπουν ως πυρηνική φυσική.
Λίγο πολύ τα παίζουν μια ζωή.
Όταν στα μινι είχα προπονητή τον βασικό playmaker ομάδας της Α1 , διαπίστωσα ότι παίζαν ΟΛΑ τα συστήματα που είχαμε τα παιδάκια και μερικά ακόμη... με αντίπαλο τον Ολυμπιακό του Καστρινάκη στο Παλε (πριν χτιστεί το Ιβανόφειο) ...
οπότε για μένα το να παίξει οργανωμένα 2-3 συστήματα η ομάδα (έστω μερικές φορές μέχρι να τα διαβάσει ο αντίπαλος) και ΑΠΛΟ, ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ.
και ο Κατσίβελης είναι οργανωτής σοβαρού διαμετρήματος. Δεν είναι κάνας γιαλατζί ...
Αρα η εικόνα στο Παλε είναι απαράδεκτη, η ψυχολογία απαράδεκτη , η προετοιμασία απαράδεκτη. Αυτούς τους Ζουρνατσίδηδες τι τους έχουμε;;

Τώρα, το ότι το λικι διασύρθηκε σήμερα είναι πολύ μεγάλο καμπανάκι (κλεμμένο) . Είμαστε σε κακά χάλια και πρέπει να βρεθούν γρήγορα λύσεις.
Αν ας πούμε όλοι οι υφιστάμενοι ψηλοί δεν έχουν δημιουργία και χρειάζονται έναν άσσο για να βγουν, πρέπει να γίνει μια διορθωτική κίνηση. Να αποκτηθεί ένα ψηλό κορμί που μπορεί να παίξει πλάτη και να γίνει η ομάδα πιο πολυδιάστατη. Αλλιώς θα μας διαβάσουν και την κάτσαμε...
λένε ότι ο κοουτς είναι εργατικός και πείσμων., για να δούμε πως θα βγει από τη φουρτούνα που εν πολλοίς δημιουργησε,...

(αντίθετα με όλους τους ....ττουτ τουτττ... που χαίρονται να κράζουν και γράφουν μέχρι και ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ , εγώ ελπίζω να βρει η ομάδα το δρόμο της και να κάθομαι να απολαμβάνω κωλοτούμπες...)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό mrpink » Κυρ 08 Οκτ 2017, 20:10

apple64 έγραψε:Εγώ αν ήμουν προπονητής του ΠΑΟΚ εχθές θα έπινα καφέ. Δεν έχει κανένα νόημα να δώσω οποιαδήποτε οδηγία. Έπαιζε 35 λεπτά με playmaker κάποιον που δεν ξέρει πως λένε τον συμπαίκτη του...

Αυτό ισχύει και για τον προπονητή του σκουληκιού στο μεταξύ μας ματς στο παλέ;
Ανακαλώ
Άβαταρ μέλους
mrpink
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 11:13

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 10 Οκτ 2017, 22:34

Μπορείς να φύγεις μόνος σου
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Τρί 10 Οκτ 2017, 22:53

Ακόμα εδώ είσαι;;;;; ΦΥΓΕ!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 10 Οκτ 2017, 23:00

Σουληηηη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Τρί 10 Οκτ 2017, 23:03

Αν αυτά που υπονοεί ο fossa είναι αλήθεια το τμήμα είναι γτπ...
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Οκτ 2017, 00:35

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και η ομάδα είναι το άσπρο μαύρο σε σχέση μ αυτό που είδαμε στα φιλικά... :evil:

Ο κόουτς τουλάχιστον μπορεί άραγε να καταλάβει τι τρέχει? :?
Γιατί με την διαπίστωση που έκανε και άκουσα στις δηλώσεις του, ότι δηλαδή: "ξέραμε τον τρόπο που έπαιζε ο αντίπαλος μας στους προηγούμενους αγώνες του, καταφέραμε να ματσάρουμε τους αντιπάλους μόνο στο πρώτο ημίχρονο, οπότε στο δεύτερο που δεν μπορέσαμε χάσαμε", δεν το πιστεύω-βλέπω-διαπιστώνω προσωπικά... :shock: :roll:

Ας του πει κάποιος ότι στον Π.Α.Ο.Κ. δεν διορίζεσαι με σύμβαση αορίστου του δημοσίου για να ξύνεις τα @@ σου! :twisted:
Τι? :geek:
Όχι? :o
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:07

Στο τρίτο δεκάλεπτο, υπήρχε κάποιος λόγος που κοιμήθηκες;
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:17

Νύσταζε :)
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ηλίας Παπαθεοδώρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 11 Οκτ 2017, 08:19

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Το σχέδιο πάντως ήταν να κοιμίσουμε τον αντίπαλο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες