Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Δεκ 2015, 01:53

Σ'αυτό που του ζητείται από τον Σούλη..ναι! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 24 Δεκ 2015, 15:30

Νέο χειρουργείο για τον «Μπίδη»

Με βάση τις αρχικές εκτιμήσεις της προηγούμενης δηλαδή σεζόν, θα επιχειρούσε να μπει στο πρόγραμμα στην αρχή της φετινής, αυτές που ακολούθησαν το μετέφεραν για τον Νοέμβριο ή τον Δεκέμβριο όμως ο Κώστας Χαραλαμπίδης θα πρέπει να περιμένει δύο ακόμη μήνες για να διαπιστώσει αν θα μπορέσει να αγωνιστεί τουλάχιστον στο τελευταίο μέρος της σεζόν.

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να ξεπεράσει τους πόνους στο αριστερό πόδι όπου τον Νοέμβριο του 2014 –στο παιχνίδι με τη Ζιελόνα Γκόρα στην Πολωνία- υπέστη ρήξη επιγονατιδικού τένοντα- και ως εκ τούτου δεν κατόρθωσε να μπει στο πρόγραμμα της ομάδας.

Η απόφαση που πήρε ήταν να μπει ξανά στο χειρουργείο κάτι που έγινε προ ημερών προκειμένου να ξεπεράσει το πρόβλημα στην επιγονατίδα.

Σύμφωνα με πληροφορίες της «Μ» ο Χαραλαμπίδης θα είναι σε θέση να γνωρίζει αν θα προλάβει να μπει στο παρκέ πριν το τέλος της σεζόν, μετά από δύο μήνες περίπου δηλαδή κατά τον Φεβρουάριο.

Αν όλα εξελιχθούν καλά θα αρχίσει ατομικό πρόγραμμα για να μπει ακολούθως στο ομαδικό και να προσπαθήσει να παίξει.

Τα προβλήματα είναι προφανή, καθώς ο Χαραλαμπίδης βαδίζοντας στα 40 του χρόνια –έχει γενέθλια τον Απρίλιο- προερχόμενος από τόσο σοβαρό τραυματισμό και έχοντας μείνει 13 μήνες ως τώρα και 15-16 μέχρι να φανεί αν θα είναι σε θέση να παίξει, θα πρέπει να κάνει μεγάλη προσπάθεια για να τα καταφέρει.

Στον ΠΑΟΚ έγιναν κάποιες σκέψεις για μια πιθανή συνεργασία σε άλλο επίπεδο αλλά δεν έχουν «ωριμάσει» ακόμη.


:| :| :| :|
Να κάτι που δεν περίμενα... Κουράγιο Αρχηγέ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Δεκ 2015, 15:39

Κρίμα...Περαστικά του και ας γυρίσει σιδερένιος για τα play off...Δύναμη, υπομονή και κουράγιο Μπίδη...

:pano: είσαι... :nairepaok: ...αφού...

Υ.Γ. Καλές γιορτές και μία νέα χρονιά καλύτερη απ την προηγούμενη φυσικά... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 24 Δεκ 2015, 15:54

Σφίξαμε, δυστυχώς...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Πέμ 24 Δεκ 2015, 16:35

Κωστακη περαστικα
δυστυχως τα χρονια περασανε, μαλλον για τελευταια χρονια της καριερας το κοβω
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 24 Δεκ 2015, 21:45

Ας παίξει έστω και λίγο όμως, μην κλείσει στα "πιτ"
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 24 Δεκ 2015, 21:58

Μακαρι να διαψευθω αλλα δεν βλεπω πως θα ξαναπαιξεις μπασκετ και το λεω με πολυ πικρα γιατι εισαι και καλος παικτης και απιστευτα καλος χαρακτηρας
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιαν 2016, 15:05

Σε κανένα δίμηνο και αν... "Άγνωσται αι βουλαί του Κυρίου" με είπε... Τρία χειρουργεία είναι πολλά..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 11 Ιαν 2016, 14:47

Περαστικά Κώστα! Το ατυχία είναι αυτή;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Ιαν 2016, 21:14

Στον αγώνα στη Σίνδο έκανε μόνο ζέσταμα πριν το ματς... Δεν τον πρόσεξα γιατί ήταν απέναντι, εγώ τον Μπάνε κοιτούσα.. Δεν συμμετείχε δευτερόλεπτο στον αγώνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιαν 2016, 20:02

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό stephanos » Πέμ 21 Ιαν 2016, 22:34

Πφφφ, 15 στα 17... σιγά το ποσοστό ευστοχίας. :lol:

Βασικά αν έπαιζε με την Όλντεμπουργκ και έβαζε τα μισά, θα είχαμε κερδίσει!

Αρχηγέ, σε περιμένουμε για τα πλέι οφ.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Ιαν 2016, 22:38

Να σημειώσω ότι το video είναι περσινό, αν και φέτος βαράει σουτάκια κανονικά...

Συμφωνώ με όσους έλεγαν ότι με Μπίδη θα ήμασταν άλλη ομάδα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 10 Φεβ 2016, 00:14

«Να κλείσω την καριέρα μου στον ΠΑΟΚ»

Ο Κώστας Χαραλαμπίδης μίλησε στον Arena fm για τον ΠΑΟΚ, τη δική του παρουσία και μεταξύ άλλων τόνισε:

-Νομίζω ότι φέτος έχουμε ξεπεράσει το φυσιολογικό σκαμπανέβασμα. Ακόμα και μέσα στο ίδιο το παιχνίδι. Καμιά φορά ο υπέρμετρος ενθουσιασμός δε βοηθά. Αυτή η ομάδα θέλει να κερδίζει και δείχνει υπέρμετρο ενθουσιασμό.

-Κι εμείς περιμένουμε να κερδίσει η Όλντενμπουργκ, αλλά το ότι φτάσαμε με αντιπάλους δυο ομάδες τέτοιες, να παίζουμε την πρόκρισή μας μέχρι τέλους είναι μεγάλη υπόθεση.

-Έχουμε κάνει σημαντικά πράγματα, θα μπορούσαμε και παραπάνω, αλλά μερικές φορές δεν έρχονται τα πράγματα όπως τα περιμένεις

-Τα παιδιά που έρχονται στην ομάδα, κατά ένα περίεργο λόγο η ωρίμανση τους επισπεύδεται. Σε ένα σύνολο που είναι δεμένο. Έχοντας συγκεκριμένους ανθρώπους σε πόστα, τον Μπάνε, τον Τέλη Ζουρνατζίδη τον Μάτζικ, τον κόουτς Μαρκόπουλο.

-Όταν μπαίνεις στο γήπεδο και η πρώτη καλημέρα που λες είναι στον Μπάνε, είναι μεγάλη υπόθεση.

-Θέλω να παίξω άλλα δυο ματς έστω με τον ΠΑΟΚ. Και να κλείσω την καριέρα μου εδώ.


-Ο κόουτς είναι ένας άνθρωπος που η παρουσία του οι γνώσεις του, ο τρόπος που λειτουργεί διαπροσωπικά, είναι ο ορισμός ενός επαγγελματία. Αγάπη και προσήλωση σε αυτό που κάνει.

-Θεωρώ ότι αυτή η ομάδα μπορεί να πετύχει πράγματα. Δεν έχουμε δει το ταβάνι αυτής της ομάδας.»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 6.Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 10 Φεβ 2016, 18:07

Χρόνια πολλά!



Τι, δεν γιορτάζει το επίθετο;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες