Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Goss
2
9%
Ζάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
4
17%
Krubally
6
26%
Jackson
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσίβελης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαραλαμπόπουλος
3
13%
Χρυσικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαραγαρίτης
6
26%
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας (κ ας μην έπαιξε)
2
9%
 
Σύνολο ψήφων : 23

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Φεβ 2018, 11:56

Πού να δεις με Παλατάκι 5000 ατόμων με παλμό τι μπορούμε να κάνουμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 07 Φεβ 2018, 12:03

palok έγραψε:αν ο ΠΑΟΚ είχε δικό του τον Χαραλαμπόπουλο και μπορούσε να πάρει 2-3 κανονικούς αμερικανούς (έναν γκαρντ-γκαρντ και 2 ψηλούς-ψηλούς) με 10 χιλιάρικα το μήνα, θα μπορούσε να αρχίσουμε να μιλάμε για όραμα πλέον.

Θωμά...
Άραγε αυτό που ισχυρίζεσαι (και συμφωνώ φυσικά, ίσως πλην του "οπωσδήποτε" δικό μας τον Χαραλαμπόπουλο, αλλά έστω κάποιον ισάξιο του) σε πόσα διαρκείας και σε πόσα "γιομίσματα" του γηπέδου αντιστοιχούν ρε γ@μώ το?

Δεν πιστεύω ότι αυτό το όραμα μπορεί να δοθεί ξαφνικά απ αυτήν την διαχειριστική διοίκηση, φυσιολογικά μάλιστα, αλλά σίγουρα μπορεί να δοθεί "σε μας από μας" και να είναι μεγαλύτερο, με συνεπίκουρο έναν κανονικό επενδυτή...

Ανέκαθεν μ άρεσε να ακούω το "ο Π.Α.Ο.Κ. ανήκει στον λαό του" αλλά ήταν πολύ ομορφότερο όταν το βλεπα κιόλας!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τετ 07 Φεβ 2018, 12:13

Πολλά Γρηγόρη ... παρα πολλά!!!
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 07 Φεβ 2018, 12:28

Odi έγραψε:Εγώ αυτό που έχω καταλάβει για την ομάδα είναι πως αν μπουν τα τρίποντα είμαστε φωτιά. Αν όχι, βγαίνουμε τελείως εκτός ρυθμού.


το ίδιο μπορώ να σου πώ και για τον ολυμπιακό και τον παναθηναικό ;) . πάντοτε το τρίποντο ήταν σημαντικό όπλο για μια ομάδα αλλά πλέον που το τρίποντο πήγε ακόμα πιο μακριά άλλαξε το μπάσκετ. θές σουτ απέξω και μπουκαδόρους. Και μάλιστα και τα δύο όχι old school αλλά σε μεγάλη ταχύτητα. δλδ θές γκαρντ που να διαβάζουν το screen και να μπουμπουνάνε από τα 5 πρίν το σκεφτούν. θές να παίρνουν τον διάδρομο του 1 μέτρου που σου δίνει ο καλός αμυντικός και να σκοράρουν με φλότερ ξερω γω. Θές τρίποντο off the ball από screen (όχι bane prelevic παίρνω τη μπάλα από τα 7.5 και σουτάρω off the ball), θές κίνηση συνέχεια και γρήγορες και αποφασιστικές/θρασείς πάσες για να βγεί ελεύθερο σουτ (δες τα 11-13 τρίποντα του βάζελου με εμάς με τί ταχύτητα μπήκαν).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 07 Φεβ 2018, 12:37

Η ευστοχία στα τρίποντα εξαρτάται (και) από το πόσο καλή άμυνα παίζει ο αντίπαλος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 07 Φεβ 2018, 12:52

Chuck Norris έγραψε:Πολλά Γρηγόρη ... παρα πολλά!!!

Άκη...
Είναι, όχι μόνο απογοητευτικό αλλά, τελείως αποκαρδιωτικό, ειδικά για τον λαό του Π.Α.Ο.Κ., να θεωρούμε "πάρα πολλά" τα 5.000 διαρκείας και τα 10 γεμίσματα του γηπέδου μας για μια χρονιά, φυσικά με ευρωπαϊκά ματς μέσα!!!!

Χειρότερο όμως των παραπάνω, είναι ότι αυτό ισχύει ρεαλιστικά με όσα βλέπουμε-ζούμε χρόνια τώρα στο μπάσκετ.
Αυτή είναι λοιπόν η σημερινή πραγματικότητα και μονάχα εμείς οι ίδιοι μπορούμε να την αλλάξουμε αν θελήσουμε...
Ας το πάρουμε χαμπάρι ότι η τύχη της ομάδας είναι στα χέρια μας και ας μην νιαουρίζουμε αναμένοντας σωτήρες και κάνοντας αφ υψηλού κριτική με ύφος χιλίων καρδιναλίων, για όσους κάνουν λάθη, πλην ημών των ιδίων φυσικά!!!!

:pano:


Υ.Γ. Στον αγώνα με τον β@ζελο έψαχνα να βρω πού είναι οι οργανωμένοι μας και ακόμα δεν τους βρήκα... :evil:
Υ.Γ. 2...Καλή η μαγκιά του "Π.Α.Ο.Κ. είσαι αφού", αλλά ετούτη η μαγκιά είμαστε υποχρεωμένοι να πλερώνεται!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Φεβ 2018, 15:37

Σαν λαός έχουμε τη δυναμική να γίνουμε πρώτο θέμα πανευρωπαϊκώς και να δώσουμε το παράδειγμα, αλλά καθόμαστε και ξύνουμε τ'αρχίδια μας.

Το αν θα πάμε Euroleague, είναι καθαρά θέμα λαού και πληρότητας γηπέδου. ΟΛΑ, ΟΛΑ, ΟΛΑ, ΟΛΑ τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Φεβ 2018, 16:12




5:04 Ο Λίνος κρατάει ένα μπουκάλι που φαίνεται να έχει κοκακόλα και το κουνάει. Υποθέτουμε ότι έχει και καμιά mentos μέσα, όλοι περιμένουμε το μπαμ τύπου σαμπάνιας...

5:08 Σταματάει το κούνημα, "εντάξει, κομπλέ, μη σπάσουμε και καμιά λάμπα με το καπάκι που θα πεταχτεί! Κάτσε να γλείψω δάχτυλο για να επιδείξω μαστοριά!"

5:10 "Με κοιτάει η κάμερα, τέλεια, πάμε να τους τρελάνουμε!"

5:11 "Κάτσε, ένα τελευταίο κούνημα για σιγουριά, πέρασε ώρα, μην έχασε εκρηκτικότητα το μπουκάλι..."

5:12 ...

5:17 "Δε γαμείς, Π.Α.Ο.Κ. είσαι, χαχαχαχαχα"
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 07 Φεβ 2018, 16:22

:opaokara: :opaokara:
Μπραβο και στα Παόκια που βρέθηκαν στην Λετονία και πανηγύρισαν την μεγάλη νίκη με τον δικέφαλο να ανεμίζει!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ventspils - Π.Α.Ο.Κ. 59-80, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Φεβ 2018, 21:41

Μάλλον δεν έχετε να πείτε κάτι άλλο... :mrgreen:


MVP ο αρχηγός με τον Κρουμπάλαρο!



Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης