Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 14 Δεκ 2017, 00:26

ο πρώτος ρε Ζαντέ, με τη BROOKLYN NETS τη μπλούζα...στη μπασκέτα του Σἠφη..

ο άλλος ο ποδοσφαιρικός διάλεξε και μπασκέτα για να είναι κοντά το πέταλο με τα φιλαράκια του... και μου λέει ότι βάλεις εσύ μισά μισά... (το ήξερε ότι θα κάνει 0/5 ?)

το έχω το 20ευρω πανω στο τραπεζι και το χαίρομαι τώρα, μάλλον για συλλεκτικό θα μείνει οπως τα τρια πεσος με τον Τσε...

Α και χάρηκα που είδα τον free μετά απο καιρό...
ΥΓ με τον Harris4 στο κάγκελο τα στολίσαμε τα κορακια αλλά ήταν κακοί πούστηδες, δεν καταλάβαιναν τίποτα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 14 Δεκ 2017, 00:43

Τεταρτη 1:00 μμ ανοιξε το τοπικ.ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ.
Να σαι καλα Γκορανιε.Ποιο παιχνιδι τωρα...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΚΙ ΑΓΝΩΜΟΝΕΣ .
Καμια κριτικη δε στεκει ουτε για προπονητες ουτε για παικτες ουτε για διοικηση.
Στην πραγματικοτητα στα @@@@ μας τους εχουμε γραμμενους κι αυτους και την ιστορια μας
και το αθλημα.Και μονο αν τραβηξουν τα φωτα της δημοσιοτητας με καποιο μαγικο τροπο
θα ασχοληθουε κι εμεις μπας και τσιμπησουμε κατι απ τη λαμψη τους.Αυτοι ειμαστε.

ΥΓ περιμενω αγανακτισμενα ποστ για το "Φταινε αυτοι που διωξανε το κοσμος..." και μπλα μπλα μπλα
Μη μπαινετε στον κοπο .Τα χω διαβασει πολλες φορες.Μια ζωη δικαιολογιες."Τραβατε εσεις μπροστα κι αν τα καταφερετε ερχομαι κι εγω για μοστρα" .ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 14 Δεκ 2017, 03:41

Έχω ευθύνη πρώτα εγώ και μετά η mod team. Αλήτευα χθες το βράδυ ( ;) ;) ;) ;) ) και δεν πρόλαβα, γιατί είχα νωρίτερα άλλες δουλειές.
Συγγνώμη.


Edit: Να, τώρα κλείδωσα και το topic με Κόροιβο...

Edit 2: Και με Κολοσσό...ωραία.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Δεκ 2017, 10:08

ανεξαρτήτου παρέμβασης των διαιτητών (το επίπεδο είναι οικτρό, το έχουμε πεί εδώ και χρόνια στη διοργάνωση και ΝΑΙ ως έλληνες, έχουμε κάθε δικαίωμα να σχολιάζουμε το μπάσκετ σε λίγο λιγότερο βαθμό από τους γιούγκους και τους λιθουανούς στην ευρώπη), οφείλουμε να ομολογήσουμε οτι οι γερμαναράδες έχουνε ΟΜΑΔΑΡΑ και πολύ θα θέλαμε να είχαμε και εμείς τέτοια. Βασικά τέτοια νομίζω ονειρεύονται όλοι τους εκεί μέσα, αλλά δεν κατέουν μία πώς να την φτιάξουν και να τη στηρίξουν.

PS: δύο φυσικά είναι τα ελαφρυντικά στο εγχείρημα: 1. το budget που δεν σου επιτρέπει να πάρεις τους παίκτες που θές όταν τους θές. και 2. η νοοτροπία μας (η οποία εν πολλοίς είναι σωστή βέβαια) οτι ως έλληνες ξέρουμε ΠΟΛΥ σκεπτόμενο μπάσκετ και οι αμερικανοί πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ για να μπούν στο δικό μας το καλούπι. Αντίθετα όπως θα είδατε οι Γερμανοί (ή Φινλανδοί, Βέλγοι κλπ.) γεμίζουν τις ομάδες με αμερικανούς (10 ξένους έχει η λουντβισμπουργκ) και τους αφήνουν να παίξουνε το παιχνίδι τους (νομίζω και ο προπονητής τους είναι αμερικανός?).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 14 Δεκ 2017, 11:45

Βλέποντας την βαθμολογία του ομίλου διαπιστώνει κανείς ότι έχουμε την 2η χειρότερη άμυνα πίσω από την τουρκική γκαζιαντεπ που είναι και η επόμενη αντίπαλο μας την άλλη βδομάδα και είμαστε στο ίδιο ρεκόρ με 2-6 νίκες.
Μοιάζει πολύ χλωμό κάθε σκέψη για πρόκριση στην επόμενη φάση του τσάμπιονς.
Τώρα προσωπικά θα θελα ρε μπανε να φέρεις 2 ξένους βαρβατους αντί για τον καναδο και τον Τρις και θα επεδιωκα να διεκδικήσω την άλλη διοργάνωση που είναι και πιο εφικτό από το τσου Λου.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 14 Δεκ 2017, 11:52

οι τούρκοι φάγανε 26 από την ορλαντίνα και αν δεν κάνω λάθος έχουνε ρεκόρ 1-13 από τότε που μας νίκησαν (στις 18-10).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 14 Δεκ 2017, 15:14

palok έγραψε:ανεξαρτήτου παρέμβασης των διαιτητών (το επίπεδο είναι οικτρό, το έχουμε πεί εδώ και χρόνια στη διοργάνωση και ΝΑΙ ως έλληνες, έχουμε κάθε δικαίωμα να σχολιάζουμε το μπάσκετ σε λίγο λιγότερο βαθμό από τους γιούγκους και τους λιθουανούς στην ευρώπη), οφείλουμε να ομολογήσουμε οτι οι γερμαναράδες έχουνε ΟΜΑΔΑΡΑ και πολύ θα θέλαμε να είχαμε και εμείς τέτοια. Βασικά τέτοια νομίζω ονειρεύονται όλοι τους εκεί μέσα, αλλά δεν κατέουν μία πώς να την φτιάξουν και να τη στηρίξουν.

PS: δύο φυσικά είναι τα ελαφρυντικά στο εγχείρημα: 1. το budget που δεν σου επιτρέπει να πάρεις τους παίκτες που θές όταν τους θές. και 2. η νοοτροπία μας (η οποία εν πολλοίς είναι σωστή βέβαια) οτι ως έλληνες ξέρουμε ΠΟΛΥ σκεπτόμενο μπάσκετ και οι αμερικανοί πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ για να μπούν στο δικό μας το καλούπι. Αντίθετα όπως θα είδατε οι Γερμανοί (ή Φινλανδοί, Βέλγοι κλπ.) γεμίζουν τις ομάδες με αμερικανούς (10 ξένους έχει η λουντβισμπουργκ) και τους αφήνουν να παίξουνε το παιχνίδι τους (νομίζω και ο προπονητής τους είναι αμερικανός?).


Εγω δεν ειμαι καθολου βεβαιος οτι ονειρευονται τετοιυ στυλ ομαδα..Μια χαρα βολευονται με μια ελληνικη ομαδα,με τιμιους μεν δευτεροκλασατους δε ελληνες βετερανους που θα κερδιζει τους Κοροιβους κλπ και οταν βρισκει καμια αθλητικη ομαδα σαν τη χτεσινη με 10 σκυλια να μαρκαρουν επι 40 λεπτα παθιασμενα θα μας ερχεται ο ουρανος σφοντυλι..κατα τ΄αλλα συμφωνων απολυτως με το Ps..ειναι αδιανοητο να εχεις τη δυνατοτητα για 6 αμερικανους και εσυ τη μια θεση να την αφηνεις κενη..να εχεις εναν αμερικανο να κουναει πετσετες,και αλλους δυο απλα συμπληρωματικους για το 5.Αλλα στου κουφου την πορτα..Εδω ειχαμε την ευκαιρια να αλλαξουμε τον Τρις και μας πληροφορουσαν τα ρεπορταζ οτι περιμεναν να δουν πως θα βρει χημεια με τον...Γκος..

ps Οτι πιο κοντινο στο μοντελο Λουντβιγκσμπουργκ που περιγραφεις στην Ελλαδα ειναι το Λαυριο..με το αναλογο,χαμηλοτερο μπατζετ φυσικα..Καθολου τυχαια η πορεια του και περισυ και φετος.Μηπως να φερναμε πακετο ολο το τεχνικο τους τιμ,και Χρηστο Σερελη στον παγκο?
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Riesen 63-83,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 14 Δεκ 2017, 18:06

Δεν ειδα το (κ)ματς, λίγο το πρώτο δεκάλεπτο σε επανάληψη.
Πάντως μια ομάδα γεμάτη με "αμερικανακια", νατουραλιζε και ξυλοκόπους δεν θα μου άρεσε καθόλου.
Χίλιες φορές καλύτερα με Μαργαριτη, Λίνο, Κονιαρη, ακόμη και Κατσιβελη!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης