Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP Neptunas - Π.Α.Ο.Κ.

Klassen
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Chrysikopoulos
3
30%
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Koniaris
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
5
50%
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Zaras
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Katsivelis
1
10%
Jones
1
10%
Triche
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 10

Re: Neptunas Klaipeda - Π.Α.Ο.Κ. 15/11 19:00 (ΕΡΤ3)

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 15 Νοέμ 2017, 20:53

buffalobill4 έγραψε:οταν δεν βαζεις ενα τριποντο ουτε με αιτηση τι περιμενεις.

βεβαια σε δυο φασεις κανανε καραμπινατα βηματα. μιλαμε για ευκολα σφυριγματα. χωρις καν διαμαρτυρια θα τα δεχοτανε. οταν ομως βαζεις 2 λετονους :o διαιτητες να σφυριξουν στην εδρα της λιθουανικη ομαδα τι περιμενεις. σαν να βαζεις σε εμας δυο κυπριους σε ευρωπαικο αγωνα


εχουν μεν κοινα,ιδιως μοιραζονται ενα μερος της ιστοριας τους,αλλα δεν ειναι και ιδιος λαος,προτεσταντες οι μεν,καθολικοι δε ,διαφορετικη γλωσσα κ.λπ
αλλα οτι συμπαθουν ο ενας τον αλλο ναι.
επισης το αξιοπεριεργο,αν και εξωτερικα μας φαινονται ιδιοι,αν ρωτησεις εναν βορειο θα σου πει πως οι λεττονοι μοιαζουν με γερμανους,οι δε λιθουανοι με πολωνους γενικα σλαβους.
καπως ετσι ομως δεν σκεφτονται και για μας με τους γυρω οι βορειοι; :D

τραυματιστηκαν μαργαριτης λακι τζοουνς; κλαφτα χαραλαμπε,ή οπως εγραφε ο apostolis; κλαφτα χαραλαμποπουλε
ας βρουνε εναν ψηλο ξενο,της προκοπης και εναν σουτερ που λειπει,ελπιζουμε να επιστρεψει και ο αχαραλαμποπουλος και οι αλλοι δυο να μην εχουν πρωτα ο Θεος τπτ σοβαρο.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 15 Νοέμ 2017, 20:54

Καταλαβατε γιατι ελεγα οτι με Κατσιβελη βασικο ασσο δεν παμε πουθενα?Το παιδι εκανε καποιες καλες εμφανισεις,μια χαρα για να ερχεται απο τον παγκο αλλα δεν ειναι παικτης επιπεδου να στηριζεσαι σε καθε ματς σε αυτον..Θελει κατι πολυ πιο ποιοτικο εκει.Στο μεταξυ ο Λακι Τζοουνς πηγε και τραυματιστηκε στην τελευταια φαση του αγωνα..τι να πεις
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό tzoker » Τετ 15 Νοέμ 2017, 20:58

Ο Κατσιβελης με εχει απογοητεύσει πολυ.3 παιχνίδια ο χειρότερος παικτης.1/9 σουτ κ 2 ασσιδτ.Πολυ χαλια.Καθε χρονο χειρότερος είναι.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:01

Αξιόμαχος ο Π.Α.Ο.Κ. για τρία δεκάλεπτα, αλλά πλήρωσε το χειρότερο πρώτο δεκάλεπτο που θυμάμαι εγώ στον Π.Α.Ο.Κ.!

Αν δεν μάζευε 4 φάουλ ο Τσόχλας στο 3ο και αν δεν τραυματιζόταν ο Μαργαρίτης, στο 4ο γυρνούσε άνετα.

Άνετα τους είχαμε. Απλώς στο πρώτο είχαμε απόδοση λες και παίζαμε 5vs2.

Εγκληματικό λάθος η μη χρήση Τσόχλα από την αρχή του 3ου δεκαλέπτου. Επίσης, ανεξήγητη εμμονή στον Κατσίβελη να πάρει κάποια τρίποντα, όταν είχε 1/9 εντός παιδιάς (0/4 τρίποντα).


Του Triche το συμβόλαιο γιατί δεν λύθηκε ακόμη, αφού δεν τον θέλουν;; Να γλιτώσει η Κ.Α.Ε. κάποια λεφτά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:04

Περαστικά σε Βαγγέλη Μαργαρίτη, Lucky Jones, Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. και καλή επιστροφή στους αδερφούς από το Dusseldorf!!


Η ομάδα πάντως αγωνίστηκε με ρεπό τη Κυριακή, μία προπόνηση στο Παλατάκι Δευτέρα πρωί, ακύρωση πτήσης και οδικό ταξίδι με πούλμαντο από Ρίγα για Klaipeda, ρεπό τη Τρίτη για ξεκούραση και μία προπόνηση σήμερα.


Τώρα η ομάδα δεν θα καθίσει καθόλου Θεσσαλονίκη, θα πετάξουν αμέσως για Ηράκλειο και μετά για Ρέθυμνο, παίζουμε το Σάββατο 16:15 (ζωντανά από ΕΡΤ1).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:09

Ζαντός έγραψε:29-9
22-23
17-18
14-19

Εικόνα


Κριμα γαμωτο, το καταστροφικο πρωτο δεκαλεπτο ηταν ολη η ηττα.
Dimg4
 

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:23

Νικήσαμε στα τρια δεκάλεπτα ;

Που σαι ρε Θαναηλάκη ;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό fossa » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:30

Ζαντός έγραψε:Περαστικά σε Βαγγέλη Μαργαρίτη, Lucky Jones, Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. και καλή επιστροφή στους αδερφούς από το Dusseldorf!!
Η ομάδα πάντως αγωνίστηκε με ρεπό τη Κυριακή, μία προπόνηση στο Παλατάκι Δευτέρα πρωί, ακύρωση πτήσης και οδικό ταξίδι με πούλμαντο από Ρίγα για Klaipeda, ρεπό τη Τρίτη για ξεκούραση και μία προπόνηση σήμερα.
Τώρα η ομάδα δεν θα καθίσει καθόλου Θεσσαλονίκη, θα πετάξουν αμέσως για Ηράκλειο και μετά για Ρέθυμνο, παίζουμε το Σάββατο 16:15 (ζωντανά από ΕΡΤ1).


Koύραση είναι για τους οπαδούς που ταξιδεύουν σε πούλμαν 2 μέρες, παλιότερα χωρίς στάση για κατούρημα, για νερό, για φα'ι'.
Αν είναι να κατεβαίνουμε για τη συμμετοχή και να χουμε τραυματίες, απώλειες κλπ δρόμο.
Ποιός ο λόγος συμμετοχής? μη μου πείτε το γόητρο. Ή πας για F4 ή αυτή η διοργάνωση δεν υπάρχει.

Παίξαμε πάλι φοβερά θα γράψει το γνωστό σάιτ. Για 3 δεκάλεπτα. Το ότι ξεκινάμε με -20 στα μισά ματς της χρονιάς είναι λεπτομέρεια αλλά να βλέπω να τα γράφουν και ΠΑΟΚτσήδες σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:36

Ο Κρουμπαλι γιατι δεν επαιξε; Ο Καρρας μιας και τραυματιστηκε ο Μαργαριτης δεν θα μπορουσε να παιξει επισης; Ο Χαραλαμποπουλος που σφαζονταν παληκαρια για να μην ερθει παλι εκτος;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:38

fossa έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Περαστικά σε Βαγγέλη Μαργαρίτη, Lucky Jones, Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. και καλή επιστροφή στους αδερφούς από το Dusseldorf!!
Η ομάδα πάντως αγωνίστηκε με ρεπό τη Κυριακή, μία προπόνηση στο Παλατάκι Δευτέρα πρωί, ακύρωση πτήσης και οδικό ταξίδι με πούλμαντο από Ρίγα για Klaipeda, ρεπό τη Τρίτη για ξεκούραση και μία προπόνηση σήμερα.
Τώρα η ομάδα δεν θα καθίσει καθόλου Θεσσαλονίκη, θα πετάξουν αμέσως για Ηράκλειο και μετά για Ρέθυμνο, παίζουμε το Σάββατο 16:15 (ζωντανά από ΕΡΤ1).


Koύραση είναι για τους οπαδούς που ταξιδεύουν σε πούλμαν 2 μέρες, παλιότερα χωρίς στάση για κατούρημα, για νερό, για φα'ι'.
Αν είναι να κατεβαίνουμε για τη συμμετοχή και να χουμε τραυματίες, απώλειες κλπ δρόμο.
Ποιός ο λόγος συμμετοχής? μη μου πείτε το γόητρο. Ή πας για F4 ή αυτή η διοργάνωση δεν υπάρχει.

Παίξαμε πάλι φοβερά θα γράψει το γνωστό σάιτ. Για 3 δεκάλεπτα. Το ότι ξεκινάμε με -20 στα μισά ματς της χρονιάς είναι λεπτομέρεια αλλά να βλέπω να τα γράφουν και ΠΑΟΚτσήδες σηκώνω τα χέρια ψηλά.


Ενημέρωση για το πρόγραμμα της ομάδας έκανα. Αν θέλει η Κ.Α.Ε. πλάτες για να κρυφτεί, δεν θα τις βρει σε εμένα.
Ούτε εμένα με άρεσε η εικόνα μας στο πρώτο δεκάλεπτο. Εδώ είναι το topic, ψάξε να βρεις τα ποστς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:50

Δεν ειναι βολει το μπασκετ να λες κερδισαμε τα 3 δεκαλεπτα..αρα 3-1 σετ.Πηραν διαφορα 20 ποντων και την κρατησαν χωρις ιδρωτα.Ως τους 10 μειωσαμε αλλα το ματς δεν το διεκδικησαμε ποτε.Τωρα αν ειναι να πανυγηριζουμε επειδη απο 20 δεν πηγε 40 η διαφορα ενταξει..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Νοέμ 2017, 21:54

dtown, είδες πουθενά να πανηγυρίζει κανείς;;
ΦΤΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΜΙΡΛΑ!!!!!!!!!!!! ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΡΚΙΝΙΑΣΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ, Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΔΩ, ΗΜΑΡΤΟΝ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 15 Νοέμ 2017, 22:01

Για ποιο λόγο ταλαιπωρεί δύο παίκτες σε τέτοιο ταξίδι αν προτίθεται να μην τους βάλει??
Ωραία transition άμυνα!!
Ωραίο switch στα picks. Πρέπει να φάγαμε 60 πόντους από αυτό.
Δε θέλουμε ψηλούς. Σε λίγο καιρό θα κάνουμε πλάκα σε κάτι παλασιους και λοιπούς κατσαπλιαδες.
Ωραίος ο κατσιβελης, από μπακατσια χειρότερος
Τους χαζεψαμε σε τρία δεκάλεπτα,από τύχη δεν νικήσαμε
Θα βγει κανείς να πει για τους ξένους,ποιος τους έφερε και αν θα αναλάβει κάποιος ευθύνη για το ότι κοντεύει Χριστούγεννα και παίζουμε με δυόμιση ξένους??
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τετ 15 Νοέμ 2017, 22:09

περαστικά στα παιδιά, περαστικά και σε εμάς
μου άρεσε που βρήκε η ομάδα το κουράγιο να παίξει και μου έδωσε το κουράγιο να το δω.
Τα καλύτερα έρχονται.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 15 Νοέμ 2017, 22:11

dtown έγραψε:Δεν ειναι βολει το μπασκετ να λες κερδισαμε τα 3 δεκαλεπτα..αρα 3-1 σετ.Πηραν διαφορα 20 ποντων και την κρατησαν χωρις ιδρωτα.Ως τους 10 μειωσαμε αλλα το ματς δεν το διεκδικησαμε ποτε.Τωρα αν ειναι να πανυγηριζουμε επειδη απο 20 δεν πηγε 40 η διαφορα ενταξει..


Ποιοε πανηγυρισε φιλε?
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες