Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP Neptunas - Π.Α.Ο.Κ.

Klassen
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Chrysikopoulos
3
30%
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Koniaris
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Tsochlas
5
50%
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Zaras
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Katsivelis
1
10%
Jones
1
10%
Triche
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 10

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 09:00

Ε βέβαια φταίει ο κόσμος. Κάτι κλαμπς με εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου όπως ο Κολοσσός Ρόδου, το Λαύριο, η Κηφησιά κλπ, έχουν τεράστια έσοδα από εισιτήρια και τρομερό brand name και καταφέρνουν να κάνουν καλύτερες επιλογές ξένων άλλωστε.

Μην μου πείτε πως όλους αυτούς τους περάσαμε στην τελική βαθμολογία. Τους παιρνούσαμε ξεκάθαρα λόγω Σούλη. Φέτος έφυγε ο μάγος, τέλειωσαν και τα θαύματα. Απλά τα πράγματα.

Όσο για την ΚΑΕ και τα ερωτήματα του Palok: Εννοείται δεν θα βγει κανείς να αναλάβει ευθύνες σχετικά με τις επιλογές ξένων κλπ κλπ.Ούτε θα απαντήσουν ποτέ γιατί η ΚΑΕ αν και είναι πλέον ελεύθερη χρεών, δεν είναι ελκυστική για κανέναν. Θα μας πούνε για άλλη μια φορά πως δεν υπάρχουν έσοδα, οτι οι καιροί είναι δύσκολοι, επενδυτής δεν υπάρχει επειδή είναι η μοίρα μας μαύρη, ενώ η ΚΑΕ είναι ανοιχτή σε προτάσεις μπλα μπλα μπλα.

Το κακό είναι πως υπάρχει κόσμος που θεωρεί πως έχουν και δίκιο και οτι θέλουν να δώσουν την ΚΑΕ άνευ όρων για την προσωπική τους θέση και κανείς κακός επενδυτής δεν έρχεται. Όσο υπάρχει αυτή η σκέψη θα βλέπουμε κάτι απίθανους Τέπιτς και Κρουμπάλι και Μπάλαμπαν και Τέιλορ και τόσα άλλα παραδείγματα ερασιτεχνών που μας έχουν χαρίσει άπειρες στιγμές γέλιου.

Τώρα για το χθεσινό ματς και την μπακαλίστικη ανάλυση των τριών δεκαλέπτων. Πρώτον και μόνο το 29-9 είναι αρκετό για να κριθεί το παιχνίδι. Κάνετε ανάλυση σε ένα παιχνίδι που έφτασε μίνιμουμ στο -10. Δεύτερον, ποιος σας είπε οτι η Νεπτούνας δεν κατέβασε ταχύτητα επί σκοπού στο χθεσινό ματς; Είδε μπροστά της ένα χωριό και κράτησε δυνάμεις. Αυτό το σενάριο δεν παίζει;Επίσης ας μου πει κάποιος γιατί να ταλαιπωρήσεις Κρουμπάλι και Καρρά αν ο ένας είναι τραυματίας και δεν θα παίξει και τον άλλον δεν τον βάζεις ούτε σε τελειωμένο ματς για εμπειρίες η για να ξεκουράσεις τον Κλάσεν. Άστους στην Ελλάδα να αποθεραπευτούν μπας και προσφέρουν με το Ρέθυμνο.

Τέλος πάντων, θα έγραφα και άλλα, αλλά ας τα πάρει ο διάολος. Τί είχαμε, τί χάσαμε άλλωστε. Ας κοιτάξουμε αν μπορούμε να πάρουμε τον τελικό επιβίωσης με το Ρέθυμνο και έχει ο Θεός για τον κόουτς Παπ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:04

Θυμίζω την εκπομπή μας στις 22:00 στο Discord, θα μιλήσουμε πρώτα εγώ, ο BigBaby και ο Σώτος και μετά όλοι εσείς, για την φετινή κατάσταση στον Π.Α.Ο.Κ. και τα πρόσφατα γεγονότα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:09

Odi έγραψε:
Μην μου πείτε πως όλους αυτούς τους περάσαμε στην τελική βαθμολογία. Τους παιρνούσαμε ξεκάθαρα λόγω Σούλη. Φέτος έφυγε ο μάγος, τέλειωσαν και τα θαύματα. Απλά τα πράγματα.



τελειωσε η σεζον?
Dimg4
 

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:10

Σωστά. Φέτος να μπούμε Play off χλωμό.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:15

Ας περιμενουμε λιγο να δουμε αν αλλαξει κατι αγωνιστικα και μετα κρινουμε. Αναφερεις Μπαλαμπαν κλπ, γιατι δεν αναφερεις ομως και ροστερ-τουμπανο με γκρεγκορι, μαρσαλ, γκετσεφσκι, μαγκραθ, χατσερ, κουπερ κλπ...
Ο σουλης δεν ειχε μονο μπαλαμπαν και εκανε θαυματα
Dimg4
 

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:25

Γκρέγκορι-Μάρσαλ-Γκετσέφσκι είχαμε το 2010-11.Πριν 7 χρόνια.
Ο ΜακΓκραθ έφυγε στην μέση της χρονιάς. Πριν 5-6 χρόνια και αυτός, δεν θυμάμαι πόσα ακριβώς. Βαριέμαι να ψάχνω.'Ηταν την χρονιά του συνδικαλιστή Λάζαρου που φάγαμε 50 πόντους από τον βάζελο νομίζω. Το 2012.Ακόμη τον Ομπράντοβιτς είχανε αυτοί.
Ο Κούπερ ήταν η τελευταία καλή επιλογή στον άσσο. Πριν 4-5 χρόνια κ αυτός.
Ο Χάτσερ ήρθε μαζί με Βασιλειάδη την χρονιά του Μπάλαμπαν που φέραμε τον ανενεργό Σοφοκλή που έπαιξε 3-4 μήνες.

Η τελευταία καλή ομάδα ήταν με Κάρτερ, Λάνγκφορντ, Βον..Πριν 3 χρόνια νομίζω.

Αν σας ικανοποιούν αυτά,δηλαδή 7-8 παίκτες τα τελευταία 7 χρόνια, τότε πάω πάσο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 15:33

Ρε Odi λιγο μπερδευτηκες. Τελικα εισαι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα και την αξιοπρεπη πορεια μας τοσα χρονια χωρις επενδυτη ή δυσαρεστημενος επειδη εφυγε ο σουλης και εχεις προεξοφλησει οτι θα μας περασει ο κοροιβος?
Dimg4
 

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 16:38

Ήμουν ικανοποιημένος μέχρι πριν λίγα χρόνια που υπήρχε προσπάθεια και αυτό φαινόταν. Εκαναν αυτό που μπορούσαν και οι αφραγκίες έπαιζαν τον ρόλο τους. Τι να κάνουμε.

Από την στιγμή που άρχισαν να φέρνουν κάτι Τέπιτς,Μάρκοβιτς,Μιλιένοβιτς,Μπάλαμπαν,Τέιλορ και λοιπούς ερασιτέχνες μου έχουν δείξει πως το έχουν χάσει και δεν είμαι ικανοποιημένος.

Ειδικά από την στιγμή που αποχώρησε ο Γαλατσόπουλος, η μια άστοχη και διχαστική κίνηση διαδέχεται την άλλη.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Νοέμ 2017, 21:08

Σε λιγότερο από μία ώρα ξεκινάει η εκπομπή στο Discord.


https://discordapp.com/invite/5qrU2b7
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46917
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Neptunas Klaipeda-Π.Α.Ο.Κ. 82-69 MVP, σχόλια & παραλειπό

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 17 Νοέμ 2017, 08:51

Τέλος από εδώ, πάμε Ρέθυμνο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης