Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

MVP Orlandina - Π.Α.Ο.Κ.

Dillard
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Klassen
1
7%
Chrysikopoulos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Koniaris
2
13%
Karras
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Margaritis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Katsivelis
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
12
80%
 
Σύνολο ψήφων : 15

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Οκτ 2017, 09:17

painkiller4 έγραψε:Οι νίκες ανεβάζουν την ομάδα θέλω και πιστεύω ότι θα δούμε καλύτερο πρόσωπο στην συνέχεια σίγουρα με την επάνοδο του Χαραλαμποπουλου ενδεχομένως και με μια αλλαγή στους ξένους ή και με μια ακόμα προσθήκη αφού νομίζω ότι θα πάει για ένα ακόμα ξένο κυρίως στην θέση του σέντερ.


έχει μεγάλη βάση και λογική αυτό που λές. Μιλάμε για νέα ομάδα και νέο προπονητή. Υπάρχουν αρκετά παρόμοια θέματα με τη μπάλα πάντως και εδώ: είναι το ρόστερ το οποίο αποτελείται από ομολογουμένως καλούς παίκτες σωστά δομημένο, ισορροπημένο και τελικά το κατάλληλο για να πετύχει η ομάδα τους στόχους της? είναι ο προπονητής ικανός να διαχειριστεί αυτό το καλό ρόστερ?

καλές οι αλλαγές και οι προσθήκες αλλά και να έχουνε Point (ας πούμε να διεκδικήσεις 8αδα ή 4αδα στο BCL) και να μην σπαταλούν χρήμα. Πάντως η ομάδα ΚΑΙ είναι μπουκωμένη στο 2-3 με αποτέλεσμα ο Triche ( ο οποίος νομίζω ήταν πρώτος μας σκόρερ πρό 3 ημερών?) να παίξει λιγότερο από 9 λεπτά χτές :oops: αλλά και ο Χαραλαμπόπουλος να μην βλέπω να παίζει ούτε λεπτό στο 3 με αυτόν τον Lucky JOnes που βλέπουμε (παλαιάς κοπής αμερικανός, έως τώρα λίρα εκατό!). Δλδ επί της ουσίας για μένα έχεις 2 άσσους (Κόνιαρη-Κατσίβελη) οι οποίοι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι point-point, ένα 2-1 που πρέπει να παίζει 30+ λεπτά (όταν θα είναι καλά), τον Lucky των 30+ εύκολα, και μένουνε να παίξουνε 10 λεπτά ο triche και 10 o ζάρας και καθόλου ο χαραλαμπόπουλος στο 3 (η οποία είναι η θέση του ετσι?). Στο 5 έχεις πρακτικά 3 παίκτες συνυπολογίζοντας και τον Μαργαρίτη από το αριστερό χουκ του οποίου φτάσαμε να ΕΞΑΡΤΩΜΑΣΤΕ σε καταστάσεις post up (μετά από Time out ή γενικότερα baseline out ή <14 s επιθέσεις) ως άλλος λάζαρος παπαδόπουλος στα 35+ του! 3 οι οποίοι όλοι μαζί από το ποστ δε βάζουνε πάνω από 10 πόντους σε ματς! Στο 4 σέρνεσαιι με σχήματα τύπου κρούμπαλυ ή ενίοτε μαργαρίτη τα οποία δε δουλεύουν ΚΑΘΟΛΟΥ και στηρίζεσαι στο ΑΝ ο χαραλαμπόπουλος θα μπορέσει να ανταποκριθεί στη συγκεκριμένη θέση (επιθετικά μπορεί σίγουρα)- γιατί τον Λίνο καλώς ή κακώς ΔΕΝ τον εμπιστεύεσαι.

Συγγνώμη αλλά με αυτό το recruiting ομάδα δεν φτιάχνεται ούτε από τον Μεσσίνα, όχι από τον Παπαθεοδώρου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 25 Οκτ 2017, 10:07

Τουλάχιστον κερδίσαμε.

Στο τέλος αποδείχθηκε πως αυτοί ήταν περισσότερο "άμπαλοι" απ ότι εμείς αυτοκτονικοί.

Οι νίκες μετράνε, η ομάδα παρά την άσχημη εικόνα μπορεί να χτίσει χαρακτήρα. Αν πάρουμε το ματς στα Τρίκαλα και τα επόμενα δύο που είναι εντός (το ευρωπαικό και με τον ρούλη), τότε πιστεύω θα αλλάξει το κλίμα και θα βγει κι η εικόνα που πρέπει να δούμε.

Ρε Παπαθεοδώρου... Πέραν του οτι δεν σε βλέπουν καν στα Time out, μου έχεις ξεχάσει τον Τρις στον πάγκο να παίζει μπιρίμπα με τον Κατσίβελη, δίνεις και την τελευταία επίθεση στον Ντίλαρντ των 2/20 σουτ.. Ε αν είναι δυνατόν.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τετ 25 Οκτ 2017, 11:02

Μπράβο στην ομάδα για την νίκη. Οι νίκες θα τις δώσουν την ηρεμία που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά.

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει ελπίδα...
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 25 Οκτ 2017, 11:04

Πολύ κακή η ομάδα για ένα ακόμα παιχνίδι φέτος. Πολύ κακές αλλαγές στην άμυνα, ανοργάνωτες επιθέσεις. Τουλάχιστον νικήσαμε αλλά αν συνεχίσουμε έτσι θα έχουμε πρόβλημα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 25 Οκτ 2017, 14:07

Καλα ρε μλκες μονο μ αφησατε?Ουτε ενας δε φανηκε στο Λευκο πυργο.Τεοιες νικες πρεπει να τις πανηγυριζουμε δεοντως.Κανεις δε ξερει ποτε θα ξανακανουμε
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 25 Οκτ 2017, 14:38

Δεν σε πρόλαβε δηλαδή ο Μάχης? :roll: :shock: :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 25 Οκτ 2017, 14:48

Αυτος κρυβοτανε στους θαμνους? :o Κι εγω ντρεπομουν ειναι η αληθεια αλλα οχι κι ετσι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26719
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 25 Οκτ 2017, 16:40

Πιο πιθανό είναι να κρύβονται οι θάμνοι πίσω του. Μη σε πω και ο Λευκός Πύργος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 25 Οκτ 2017, 16:54

Παλοκ δεν σε καταλαβαίνω, αν δεν είναι πόιντ πόιντ ο Κόνιαρης τι είναι?

Πάντως η ομάδα αν ο χαραλαμποπουλος έρθει και μπορέσει να προσφέρει αυτά για τα οποία τον πήραμε θα ανέβει όλη η ομάδα τουλάχιστον επιθετικά γιατί με το καλό του σουτ από μακριά θα ανοίξει η ρακέτα,θα έχουν την ευκαιρία τα γκαρ μας να παίξουν πικ εν ποπ μαζί του ενώ οι ψηλοί μας θα έχουν περισσότερες ευκαιρίες να τελειώσουν μπάλες στον πρώτο χρόνο,όπου μόνο εκεί είναι επικίνδυνοι επιθετικα.

Τελικά μεγάλο το λάθος που δεν κρατήσαμε τον κλαντον στην ομάδα.με αυτόν αντί του κλασεν θα ήμασταν ένα επίπεδο πανω
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 25 Οκτ 2017, 18:53

Scoring point guard. Θεωρώ ότι αν έπαιζε στον κορόιβο ξέρω γω φέτος θα χε 20 πόντους μέσο όρο. Άποψη μου φυσικά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 25 Οκτ 2017, 19:25

Δεν υπαρχουν πλειμεκερς στο Ευρωπαϊκό στερέωμα πλέον,απλα παιχτες που μεταφερουν τη μπαλα απο τη μια πλευρα στην αλλη.
Όσο για τον Κονιαρη,το παιδί δε μπορεί να δημιουργήσει για τους συμπαίκτες του,αυτό είναι ξεκάθαρο,θα γίνει καλός παίχτης,λογικά θα τον χάσουμε σύντομα όχι όμως λόγω της ικανότητας του στη δημιουργία.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 25 Οκτ 2017, 20:59

Ο Κονιαρης ειναι καλος στο πικ εν ρολ,οπου παιρνει συνηθως σωστες αποφασεις αλλα το ballhandiling του γενικα ειναι μετριο,και δεν μπορει να δημιουργησει ανετα σε αλλες καταστασεις αν δεν παρει σκριν.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 25 Οκτ 2017, 21:47

Δηλαδή υπάρχουν πολλοί 20χρονοι που διαβάζουν καλύτερα το παιχνίδι?
Πόσο καλύτεροι στο πλειμεικινγκ ήταν στην ηλικία του οι Παπαλουκάς,Ζήσης, Διαμαντίδης.
Το ότι έχει και την ικανότητα να σκοράρει είναι ένα επιπλέον σύν.
Το μεγάλο κακό είναι ότι αυτός ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να τον κρατήσει για πολύ ακόμα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 28 Οκτ 2017, 01:52

Μήπως λέω εγώ τώρα να ανοίξει topic με τον σημερινο παιχνίδι στα Τρίκαλα?

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6627
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Orlandina - Π.Α.Ο.Κ. 58-63 ΜVP, σχόλια, παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 28 Οκτ 2017, 10:28

Ζητώ συγγνώμη πονοφονιά, έπεσα για ύπνο πάρα πολύ νωρίς και πήγαν όλα πίσω.


Πρώτη νίκη στην Ευρώπη και MVP ο Jones των 40 πόντων.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης