Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 19 Οκτ 2017, 12:58

palok έγραψε:
goran 64 έγραψε:Πολύ απείθαρχος και εγωκεντρικός παίχτης ο Ντίλαρντ, πήρε πολλές "άκυρες" προσπάθειες για να "ηγηθεί"...
Ο άλλος πάλι πήγε και έβγαλε τον Κόνιαρη, που μπήκε και κάναμε τα μοναδικά 2 πικ & ρολ (με τον Καρά κιόλας) στο παιχνίδι και τον ξέχασε στον πάγκο...Όταν περάσαμε με 8, πήγε πάλι και μου άλλαξε το σχήμα σε άλλο, με τρεις κοντούς, Ντίλαρντ, Κατσίβελη και Τρις κι εγώ δεν ξέρω γιατί και σε 1,5 λεπτό μας ροκάνισαν την διαφορά...
Πολλές "βιαστικές" επιθέσεις, run & gun όταν έπρεπε να σετάρουμε το παιχνίδι...Απείθαρχη όλη η ομάδα...


εμφανίστηκε το καλοκαίρι ένας Paok basket Να μου κάνει κατήχηση οτι ο παίκτης είναι point. κοίτα να δείς οτι συμβαίνει και αλλού:


Elan Chalon won the Pro A title last June but started the season with 5 losses in the first 5 games of the year.

Coach Jean-Denys Choulet spoke with JSL about Adam Smith’s arrival. The former player of Roseto Sharks of Italian Serie A2 is averaging 14.6 points, 2.6 rebounds and 3.8 assists per game and was signed to play at point.

“Errors can happen in building the team. But not being able to correct them, it is crazy. (Without the playoffs), what would have changed is that I would have gone to watch Smith in Italy and I certainly would not have signed him. But when you are fighting for a championship and for the title, and you are told that Bayern Munich is one of the teams pursuing him and the agents are telling you that he has already played at point guard position…What you have to do?


Πηγή: sportando


Ο Dillard φοράει το 1 , 1= Ασσος , Άσσος= Point Guard αρα Dillard = Point Guard 8-)
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mrpink » Πέμ 19 Οκτ 2017, 13:49

Ααααα γι αυτό έχει ο Κλασσεν αυτή την απόδοση στο 5!!!
Ανακαλώ
Άβαταρ μέλους
mrpink
 
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 11:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 19 Οκτ 2017, 13:55

Ντιλαρντ=Ραφιν απο τα λιντλ
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Οκτ 2017, 15:25

Με αρρώστησαν χθες...κυριολεκτικά. 'μώ τη ψυ'ν ατς...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 19 Οκτ 2017, 17:41

αν είχα μια συνάτηση ενός και μόνο λεπτού με τους προπονητές θα έλεγα το εξής:
εμφανίζεται παίκτης 2.06 από το ΝΒΑ, ονόματι RUDD. Κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ τους αμυντικούς για μισό παιχνίδι. Βάζει πλάτη και ποστάρει τον Κόνιαρη, τον Λάκι, με τη σειρά. Φτάνει στο ένα μέτρο από το καλάθι ξεκινώντας από τα 8...Δεν έχεις τρόπο να τον σταματήσεις στο ένας εναντίον ενός κι αυτό είναι φανερό. Δεν έχεις τέτοιο κορμί σαν του Λεμπρόν να ρίξεις πάνω του. Παίζουν οι άλλοι όλοι έξω από το τρίποντο γύρω γύρω, απομόνωση και κάνει ντου ο Ραντ και σκοράρει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ εκτός μία που του ξέρασε κι έκανε μόνος φόλοου.
Ε! ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ. δεν υπάρχει κάποια τακτική να το αντιμετωπίσεις αυτό και το αφήνεις να συνεχίζεται;;
να μη σε παίξει στο ένας ένας τώρα που ζεστάθηκε και κάνει μπαμ από μακρυά ότι θα σκοράρει;;
δηλαδή τα φάουλ, τα ζων πρες, οι ζώνες, οι προσαρμογές, οι σύνθετες άμυνες ... αυτά είναι μόνο για τους άλλους;;
εμείς σαν ΠΑΟΚ δεν μπορούμε να παίξουμε ΤΙΠΟΤΑ όταν ένας παικταράς μας σκοτώνει;; καθόμαστε και βλέπουμε κι ελπίζουμε να βγάλει την ατομική άμυνα ο παίκτης μας;; μα έτσι τους εκθέτεις.
...και για κερασάκι, σε όλη την τέταρτη περιοδο έκανε τα ίδια ο άσσος τους, απομώνοση, μπάσιμο, καλάθι. Και εκεί τίποτα, ούτε ένα κορμί από πίσω να κόψει, να εμποδίσει, να βοηθήσει.
Συγνώμη αλλά εκεί που παίζω στο εργασιακό αν ένας παίκτης σου βάλει 3 καλάθια στη σειρά, φωνάζει ο κόουτς και κάτι αλλάζει στην αντιμετώπιση. Γίνεται μια προσπάθεια ρε παιδί μου, να μπερδέψεις τον ζεστό αντίπαλο. Να τον βγάλεις εκτός ρυθμού. να τον εκνευρίσεις. κάτι να κάνεις. Ρίχνεις ένα ταλιμπάν να τον φάει. Να μαλώσει. ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟ.
Αυτό που είδα χθες, ούτε στα μινι. Πραγματικά δεν έχω λόγια, σαν να μην έχεις κόουτς στον πάγκο...

ΥΓ τα παραπάνω ΔΕΝ χρειάστηκε να τα εξηγήσω σε κάτι μεσήλικες σαν εμένα στην κερκίδα γιατί ΟΛΟΙ το είχαν δει και διαβάσει το έργο. Ο πάγκος δεν μπορεί να μην το βλέπει. Δεν γίνεται. Γιατί δεν κάνει κάτι;; ιδού η απορία
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 19 Οκτ 2017, 18:14

Γιατί είναι λιγος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Οκτ 2017, 18:31

Έχει και δύο βοηθούς όμως...

Ρε γαμώτο, πού να μην παίζαμε και δύο φιλικά μαζί τους φέτος, πριν 1 μήνα...ήμαρτον.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 19 Οκτ 2017, 18:36

Αυτοί έχουν πιεί το αμίλητο νερό.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 19 Οκτ 2017, 18:41

Ενταξει,δεν ειναι ετσι απλο να σταματησεις εναν καλο παικτη.Αν ηταν ετσι θα εστελνε καθε ομαδα ενα τριπλ τιμ στον Λεμπρον και θα ξεμπερεδευε..Ο Ρουντ και ο Ουαιτ και ο Αρμαντ φυσικα θα μας βαλουν απο 20 ποντους ο καθενας γιατι ειναι παικτες που πληρωνονται με 200 χιλιαρικα.Δεν διαμορφωνονται εστι τυχαια οι τιμες των παικτων στην αγορα..Αλλα ειναι τα θεματα με τον Παπαθεοδωρου οχι οτι δεν σταματησε τους καλους αμερικανους του Δεδα.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 19 Οκτ 2017, 20:23

/ok δεν είναι καθόλου απλό να σταματήσεις καλούς ακριβούς παίκτες.
πως προσπαθείς όμως; θέλεις να το συζητήσουμε;;
υπήρχε δηλαδή κάποια τακτική; κι αφού προφανέστατα απέτυχε, γιατί δεν δοκιμάστηκε κάτι άλλο;

και ποια είναι τα θέματα με τον κόουτς;;
γιατί έχει παροπλίσει Λίνο - Τσόχλα και δεν παίρνει τίποτα από αυτούς;
δεν είναι μέσα στα καθήκοντα του να πάρει το καλυτερο από κάθε παίκτη;

από τον Κρουμπάλι τι μπορούμε να περιμένουμε;;
από τον Κλάσσεν;;

γιατί δεν έγινε διασπορά του μπάτζετ σε 6 ξένους κι όχι 5;;
ένα καθαρό 3αρι αντί του Τρις;
αν ο Λίνος δε μπορεί στο 4, σε ποια θέση θα δοκιμαστεί;; και πότε;; όταν γυρίσει ο Παναθας;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 19 Οκτ 2017, 22:04

Δηλαδη αυτοι που πληρωνονται με 1 μυριο ο καθενας θα επρεπε να μας βαζουν 80;
Τι ειναι αυτα που γραφετε ρε παλικαρια; ο τυπος ουτε ποτε να παρει ταιμ ουτ ξερει ουτε ποιοι πρεπει να παιζουν στο τελος καθε παιχνιδιου.
Ενας ρουκι στους παγκους θα ειχε πολυ καλυτερες αντιδρασεις,δε ξερω τι φταιει,δε γινεται να ειναι τοσο κακος οσο δειχνει,ας του δωσουμε λιγο χρονο να κανει κανονικες προπονησεις με ολους τους παιχτες μεσα γιατι η αληθεια ειναι οτι θυμιζουμε νοσοκομειο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 19 Οκτ 2017, 22:47

το Σάββατο κρίνεται η καρέκλα του .
Τα μπινελίκια θα ξεκινήσουν από νωρίς.
Το ποτήρι έχει ξεχειλίσει.
Αν δεν πάρει γρήγορα διαφορά ασφαλείας η ομάδα και το παιχνίδι διεκδικείται, ίσως πέσουν φάπες μετά από πολλά χρόνια στο μπάσκετ μας...
δυστυχώς περιμένω φασαρίες, ούτε τον μικρό θα πάρω γιατί θα έχουμε ντράβαλα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Οκτ 2017, 23:27

Το χειρότερο είναι ότι μας γαμάει η διαιτησία, αλλά παίζουμε τόσο χάλια που δεν θα μπορούσαμε να κερδίσουμε ούτε με 60-40 υπέρ μας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 19 Οκτ 2017, 23:29

Παζουν και οι αλλοι μπασκετ τι να κανουμε.Δλδ επρεπε να τους κρατησουμε ολους αυτους στους 60 ας πουμε?85 ποντους φαγαμε,οχι 150..νορμαλ για το συγχρονο μπασκετ..Ο Ρουντ επαιζε Ευρωλιγκα περισυ,ο αλλος ο Ουαιτ απο τους καλυτερους ψηλους της Ιταλιας,οταν μας γλεντανε απο τον Βασιλοπουλο μεχρι τον Φαγε δεν θα τον κανουν αυτοι που ειναι πραγματικα καλοι παικτες?

Οσο για το οτι δεν χρησιμοποιει τον Τσοχλα και τον Χρυσικοπουλο ισως ειναι το μονο σωστο που εχει κανει ως τωρα.Αυτοι οι παικτες δεν επρεπε να ειναι καν στο ροστερ.Το οτι ωφειλει ενας προπονητης να εκμεταλευεται καθε παικτη ακουγεται καλο στη θεωρια αλλα στην πραξη αν καποιος δεν μπορει(βλ Χρυσικοπουλο) η απλα ειναι βετερανος(βλ Τσοχλα) αυτο ειναι απλα αδυνατο.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Gaziantep 82-85 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 19 Οκτ 2017, 23:32

Χθες του έβγαλα το καπέλο για τη μη χρήση Χρυσικόπουλου...είτε έπαιξε, είτε όχι..την ίδια προσφορά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης