Basketball Champions League 2017-2018

Σχόλια - κριτική για όλους τους ευρωπαϊκούς αγώνες του Δικεφάλου και όλων των παραλειπομένων...

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Τετ 14 Φεβ 2018, 14:14

Ρε μηπως γεννηθηκες Κρητη και γραφεις μαντιναδες?? :mrgreen: :mrgreen:

Τους τουρκαλαδες τους ηθελα για ενα και μονο λογο.ΔΕΝ εχουν σχεδον καθολου ριμπαουντ,κατι που ειναι και δικη μας αδυναμια,και σε ματς σοβαρα αυτο μετραει.Ειναι φοβεροι επιθετικα(σκοραρουν κατα ριπαααας μεσα εξω)αλλα εχω εμπιστοσυνη στην αμυνα μας για να τους σταματησουμε ενω αμυντικα δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο

Ο ΣΟΒΑΡΟΣ-ΚΑΙ Κ@ΥΛΩΜΕΝΟς ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ- ΠΑΟΚ ΠΕΡΝΑΕΙ

Για τα ματς με τους επομενους θα τα πουμε εν καιρω

ΥΓ Τα τσιπουραααα ρεεεεεεεε :D :mrgreen: ;) :D :D :D
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Τετ 14 Φεβ 2018, 18:40

[youtube]KaJVjZS85jg&feature=youtu.be&a=[/youtube]
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 14 Φεβ 2018, 19:15

Με πρόλαβες Μάτζου για κανένα 20λεπτο...

Εγώ συμφωνώ απόλυτα με τον Τέλη. Δεν έχουμε χάσει στη Τουρκία και πιστεύω ότι δεν θα χάσουμε. Επίσης, με Παλατάκι +3000 ατόμων ΜΕ ΠΑΛΜΟ, δεν χάνουμε.

Εξακολουθώ να πιστεύω έντονα ότι θα έρθει μεταγραφή.

Κι επίσης...


PAYBACK!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 19 Μαρ 2018, 18:16

Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 20 Μαρ 2018, 00:55

Το 10 είναι το καλύτερο και το 1 το χειρότερο ε; Δεν βγάζει νόημα αλλιώς...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τρί 20 Μαρ 2018, 10:28

Το 10 το καλύτερο δεν λέμε?
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 05 Απρ 2018, 09:17

συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για την πρόκριση στο φιναλ4. Μια ομάδα που βολοδέρνει αγωνιστικά, μια ομάδα που άνετα της πετάξαμε 30 πόντους, μια ομάδα που πρίν 1.1-5 μήνα δεν είχε κερδίσει εκτός στην ελλάδα, μια ομάδα με έναν μαθουσάλα πρώην προπονητή στον πάγκο της, μια ομάδα που σε 2 ματς βρήκε 2 τρίποντα από το μακρινό πουθενά του συμπολίτη, του βάζελου και της εθνικής ελλάδος, βρήκε και έκανε. Πήρε κύπελλο απέναντι στην τρίτη καλύτερη ομάδα της ευρώπης :o και πάει final4 αποκλείοντας κάτι λιμά τύπου νύρμπουργκ και στρασμπούργκ του μέγα κολέ που έχει χάσει 3 ή 4 συνεχόμενες φορές το πρωτάθλημα στη γαλλία μέσα στην έδρα του. Με μπάτζετ μισό όπως λέει ο Τόλης ο Κοτζιάς και κλάνω πάνω μου που οι γονείς μου δεν με σπούδασαν στο Said Business School.

μπράβο όμως γιατί όπως και ο άρης έχουνε φιλοδοξίες, ξεκινάνε για το τρόπαιο. Εμείς? Ταπεινοί και καταφρονεμένοι. Υπολογίζουμε το μπάτζετ των άλλων για να βγούμε να πούμε πόσο δύσκολο είναι να αποκλείσεις όλάκερη καρσίγιακα. Και δε μιλάω μόνο για φέτος. Γενικά, αυτή η μιζέρια, πόσο καλύτεροι είναι οι άλλοι και πόσο απίθανο είναι να αποκλείσει ο φτωχός ΠΑΟΚ μια καλή απλά ευρωπαική ομάδα. Και σου ρχονται κατι μπαιροιτ και κατι λουντβισμπουργκ πώς τις λένε και σου παίζουνε διαστημικό μπάσκετ μέσα στην Πυλαία και φτάνουνε στους 4 του θεσμού (χωρίς φυσικά να υποιμώ το άκρως ανταγωνιστικό γερμανικό πρωτάθλημα όπου η μπάμπεργκ είναι 10η και το know how των γερμανών το πώς χτίζεται κάτι σε σωστές βάσεις- το αντίθετο όλες αυτές οι ομάδες χτίστηκαν πάνω σε αμερικανούς και αμερικανούς ή αμερικανοποιημένους προπονητές).

δλδ η φετινή ομάδα αν είχε ας πούμε τον μουρ, τον έλλις και τον κάρσον ξερω γω δε θα χε τα φόντα για final4 ε? αλλά εμείς θέλουμε τρις και κλάσεν και τζακσον και πετεγουεη. Και βασικά θέλουμε την ήττα, συμβιβαστήκαμε πλέον, να βγούμε γρήγορα να πούμε πόσο γαμάτη είναι η ομάδα που μας απέκλεισε.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 05 Απρ 2018, 11:00

Είναι μάλλον τετριμμένο να λέμε τα ίδια κάθε φορά αλλά δυστυχώς δεν μπορώ παρά να μην το κάνω και σήμερα.
Ειδικότερα τα τελευταία χρόνια έχουμε συνηθίσει στην ομάδα να έρχονται αμερικανοί οι οποίοι επιεικώς θα λεγα είναι κάποιες χρυσές μετριότητες με κάποιες εξαιρέσεις όπως είναι φέτος πχ ο Λακι Τζόουνς που όμως επιβεβαιώνεται ο κανόνας.
Δυστυχώς όσο δεν υπάρχει η προοπτική στο βάθος για να αναλάβει την καε όχι αποκλειστικά ο ίδιος ο Ιβάν ή ένας περίπου τέτοιος "τρελός" που θα έχει την καυλα όλων μας για να ξαναπρωταγωνιστησει αυτό το τμήμα και να δώσει πρώτα και κύρια όραμα στον ίδιο τον κόσμο θα επαναλαμβάνουμε συνέχεια τα ίδια.
Αχάριστος δεν ήμουν και ούτε πρόκειται να γίνω τώρα όταν μεθαύριο φτάνω τα δεύτερα αντα μου απέναντι σε αυτούς τους ανθρώπους που βρίσκονται στην διοίκηση και με τους οποίους μεγάλωσα και λάτρεψα κάνοντας με να αγαπήσω τον ΠΑΟΚ όταν το ποδόσφαιρο ήταν στην απόλυτη παρακμή.
Αλλοίμονο αν δεν ξέρουν αυτοί που είναι σε ολη την τωρινή διοίκηση περισσότερο μπάσκετ από τον καθένα μας με τα οσα λάθη που έχουν κάνει μέχρι τώρα αλλά είναι ένα απωθημένο μου να τους έβλεπα όταν θα είχαν ένα τρελό επενδυτή από πίσω να τα χώνει...
Και παιδιά σαφέστατα δεν μου αρέσει να βλέπω ένα Παλατάκι σχεδόν άδειο κάθε φορά αλλά δυστυχώς δεν ευθύνεται ο κόσμος που αδιαφορεί για την σημερινή εικόνα όταν βιώνουμε όλα τα υπόλοιπα τούτο τον δύσκολο καιρό, ασφαλώς δεν μπορώ να τα φορτώσω όλα στον κόσμο ακόμα και αυτή η αεκ που αναφερει ο φίλος παραπάνω και είναι η αφορμή για να γράψω αυτή τη φορά σε άδειες εξέδρες έπαιζε όλα τα παιχνίδια και στην Ευρώπη και στην Ελλάδα. Τώρα ξαφνικά ολοι τους θυμήθηκαν ότι υπάρχει και μπασκετική αεκ αφού ήρθαν οι επιτυχίες φυσικά όπως και δεν πρέπει να ξεχνάμε και πόσα λεφτά έχει δαπανήσει ο Αγγελόπουλος που ηγείται για παίκτες ξένους ή για προπονητές να αλλάζουν σαν τα πουκάμισα κάθε χρόνο ακόμα και φέτος ώσπου χρειάστηκε να κατασταλάξει σε αυτόν τον μαθουσαλα προπονητή και ξεπερασμένο από τον χρόνο και από το ίδιο το μπάσκετ που όμως γνωρίζει τον οργανισμό της ομάδας καλύτερα από τον καθένα εκεί πέρα και τα αποτελέσματα τον δικαιώνουν.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 06 Απρ 2018, 08:12

ε την λουντβισμπουργκ. πόσο μπάτζετ έχουνε οι γερμανοί Τέλη?????
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Παρ 06 Απρ 2018, 08:21

Μπράβο palok για τα αυτονόητα μεν, πρέπει να γράφονται δε
Λυπάμαι βαθύτατα που διαφωνώ σε ένα πράγμα
Τα χανουμια είχαν αγώνες με 6 και 7 χιλιάδες κόσμο μεσα
Εμείς ούτε ένα φέτος
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 06 Απρ 2018, 10:21

Aν παίζαμε κι εμείς ημιτελικό κυπέλλου με βάζελο ή την πρόκριση σε f4 θα μαζεύονταν τόσοι. Και να γινόταν αυτό δε θα άλλαζε κάτι για το τμήμα. Αυτοί έχουν τόσα χρόνια επενδυτή και μόλις φέτος κατάφεραν να γεμίσουν το μισό οακα.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Απρ 2018, 10:36

Απλώς θα ήταν καύλα να παίζαμε ευρωπαίικο ημιτελικό στη χαβούζα μπροστά σε 5000 ΠΑΟΚτσήδες...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 06 Μάιος 2018, 08:39

μια ωραία συζήτηση είναι τί σκατά είχανε αυτές οι 4 ομάδες παραπάνω από εμάς (άντε να εξαιρέσω την μονακό) και πήγανε final4.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 06 Μάιος 2018, 23:39

Γελοία διοργάνωση.

Η διοίκηση της ΚΑΕ ελπίζω να μην κάνει το λάθος να βγάλει καμια συγχαρητήρια ανακοίνωση.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Basketball Champions League 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 07 Μάιος 2018, 00:25

οντως η διοργανωση ειναι χαμηλοτατου επιπεδου,δεν αξιζει να ασχοληθει κανεις,βασικα ουτε καν να στειλεις ομαδα και απορω που ο γιαννακοπουλος λεει πως θα παιξει του χρονου εκει!να δινεις τοσα λεφτα για να παιξεις εκει; αν ειναι δυνατον.

προσωπικα ελαχιστα ειδα τον ΠΑΟΚ σε αυτην την διοργανωση(λιγο με την τουρκικη αν θυμαμαι καλα και αυτο επειδη ηταν τουρκικη απεναντι!η οποια σημειωτεον παλευει για την παραμονη της!),ουδεμια σχεση με τις παλιες κορατς κα κυπελουχων που πρωταθλητριων δεν ηταν,αλλα παιζαν και ομαδαρες.Π.χ η ελλαδα μια εστελνε στο πρωταθλητριων και ο ΠΑΟΚ με τοσους παιχταραδες επαιζε κορατς!τελικο να βρισκοσουν με ρεαλ

της πλακας και οι αντιπαλοι,μετριοτατοι(μουρθια ενατη λεει στο ισπανικο!!)η μονακο μολις προχθες εμαθα πως εχει μπασκετικο τμημα :lol: αν και λενε εχει καλουτσικο μπατζετ,(edit οσο του ερυθρου αστερα που εχει το χειροτερο στην ευρωλιγκα βλεπω μακραν).σκεψου ομως τωρα final four,της μιας το ονομα ουτε να το προφερω δεν μπορουσα,να δεις πως την λεγαν!
αν καταλαβα καλα πληρωνεις και φερνεις το "final four" στην εδρα σου;!! :shock: κατι τετοιο;

μονο αυριο μεθαυριο αν μπει ο σαββιδης στο μπασκετ και σηκωσουμε κανα κατσαρολι τετοιο μην με πειτε παλι ΠΑΟΚτση light αν δεν πανηγυρισω.ελεος

ελαχιστη αξια εχει αυτο το κυπςλο που πηρανε σε αντιθεση με το κυπελο ελλαδας,που μπορει να ηταν ουσιαστικα ενα ματς,αλλα νικησαν τον ολυμπιακο και ειναι και διοργανωση με καποια αιγλη και ιστορια.εκει μαλιστα

edit παρεμπιπτοντως μπηκα δυο λεπτα να διαβασω τι γραφουνε,ω κατι υπερβολες,απο αυτες που με κανουν και αναρωτιεμαι αν ειμαι σοβαρος που σπαταλαω τοσο χρονο με ολα αυτα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Champions League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης