Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 29 Μάιος 2018, 23:24

Λοιπόν, το παιχνίδι κατά βάση κρίθηκε στους 2 χαμένους αιφνιδιασμούς στο 2ο ημίχρονο και στο χαμένο αμυντικό του Τζάκσον που οδηγεί στο 5ο φάουλ. 100 φορές να παίξουμε με τον παναθηναικό θα χάσουμε τις 99, είναι 2 κλάσεις πάνω. Όσο ήμασταν συγκεντρωμένοι το παλεύαμε μετά απλά δεν μπορούσαμε άλλο.

Για την εικόνα του γηπέδου δε θέλω να μιλήσω, πραγματικά ντρέπομαι.. Αυτό το ΠΑΟΚ δε γίναμε για τους τίτλους είναι το πιο αστείο πράγμα που υπάρχει και αυτό φαίνεται στο παλατάκι. Έχουμε γίνει ο πιο πανηγυρτζής λαός που υπάρχει δυστυχώς.

Τα παιχνίδι για τη 3η θέση πραγματικά απορώ γιατί υπάρχουν.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 30 Μάιος 2018, 02:37

Ζαντός έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Είμαι στη συνέντευξη τρύπ.... Τύπου. Θέλω να ακούσω από κοντά τις δηλωσάρες.



Ήρθε μετά από αρκετή ώρα στην αίθουσα τύπου... Μπήκε σαν κλαμμένο..γάτα, τα μάτια κόκκινα.
Μετά που του έκαναν ερωτήσεις, ηρέμησε λιγάκι και απαντούσε τα τυπικά.

Είπε τον Καλάθη τεράστιο παίκτη, είπε ότι οι αγώνες με τον Προμηθέα είναι αγώνες γοήτρου, ο Καλάθης και ο Αντετοκούνμπο με τα τρίποντά των του χάλασαν το παιχνίδι, οι οποίοι είχαν είχαν 5/9 και 2/2 έκαστος (ο Παππάς είχε 4/8).

Πφφφφ...δεν, δεν...



Ρε φιλε τι μανια ειναι αυτη με τον προπονητη?
Dimg4
 

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Μάιος 2018, 08:55

paokmania ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 30 Μάιος 2018, 09:14

Δυστυχώς κάποια θέματα με ανάγκασαν να μην πάω αλλά και να μην το δω ούτε στην τηλεόραση ή να το ακούσω...
Κρίμα πάντως που δεν μπορέσαμε να καταφέρουμε την πρώτη φετινή ήττα του β@ζελου...
Πιστεύω ότι μπορούσαμε να τα καταφέρουμε με 50αρίσια κοράκια, αλλά διάβασα ότι πάλι δεν ήταν τέτοια...
Θλίψη και οργή... :evil:

Για να δούμε σε τι κατάσταση θα δείξει ότι βρίσκεται η ομάδα στην σειρά για την τρίτη θέση...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 30 Μάιος 2018, 09:14

Dimg4 δεν τον κρίνω τεχνικά, κρίνω καθαρά το πνεύμα του... Το οποίο είναι ελλιπέστατο σε αυτή τη φάση του πρωταθλήματος.

Κανείς δεν ζήτησε πρόκριση... Αλλά δείξε λίγο ότι το θέλεις γαμώτο!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Μάιος 2018, 09:38

o Παναθηναικός έχει κάποιους παίκτες - κλειδιά τους οποίους είναι πολύ δύσκολο να βρείς στο ευρωπαικό μπάσκετ αν δεν πληρώσεις όπως καλάθης, αντετοκούμπο και gist (δε θα αναλύσω τί το ιδιαίτερο έχουν). ο τέταρτος είναι φυσικά ο mike james αλλά αυτόν τον έφερε ο κολοσσός με 2.5 χιλιάρικα το μήνα. Αλλά ας πούμε Leckavicius μην μου πείτε οτι δεν θα μπορούσε να έχει ο ΠΑΟΚ? εννοώ αμερικανό δλδ τύπου nixon.

από εκεί και πέρα αν ο ΠΑΟΚ αντίστοιχα ο Κόνιαρης ήταν Καλάθης, ο Lucky Antetokoumpo και ο Κρούμπαλης Gist, τότε ναι θα έπρεπε να έχουμε αξιώσεις από τον προπονητή μας μέσα στην Πυλαία. ΟΙ 3 παραπάνω έχουν τα προσόντα αλλά είναι ναι μεν αλλά. Για αυτό ήθελες φέτος σίγουρα κοντό αμερικανό γκαρντ για βασικό και ψηλό λαχείο που θα σου βγεί Gist με 100 χιλιάρικα...
Τελευταία επεξεργασία από palok και Τετ 30 Μάιος 2018, 11:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 30 Μάιος 2018, 09:45

Ζαντέ, αυτό το on time σχόλιο στο forum, με εξέπληξε, σε σχέση μ αυτό που αναφέρεις πιο πάνω για θέληση...

Mattias_g4 έγραψε:Ο κοουτς μας πάντως έχει πάρει φωτιά την θέλει την νίκη

Μιας και δεν είδα-άκουσα καν τον αγώνα και ήσουν μέσα, παρατήρησες κι εσύ τίποτα τέτοιο κάποια στιγμή ή όχι?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Μάιος 2018, 11:37

Για τον κόουτς, δεν τον κρίνω για τα τεχνικά (άλλωστε δεν εχω ειδικές γνώσεις..). Για το στυλ όμως της ηττοπάθειας και της υποταγής συμφωνώ με τον Ζαντό.
Εγω τον βλέπω σαν ξενο σώμα στον οργανισμό ΠΑΟΚ. Δημοσιοσχεσιτης, μανατζαρεϊκα κολπα, εριστικός στην διάρκεια του αγώνα, αυτά δεν μου αρέσουν..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slade » Τετ 30 Μάιος 2018, 11:45

Σε ημιτελικό πρωταθλήματος με το γήπεδο άδειο είναι ντροπή και το ξέρουμε όλοι. Το γεγονός ότι ο αντίπαλος έχει ποιοτικότερη ομάδα δεν λέει απολύτως τίποτα. Αν παίζαμε πχ ευρωλίγκα δεν θα αντιμετωπίζαμε ποιοτικότερες ως επί το πλείστον ομάδες; Πάλι άδειο θα ήταν το γήπεδο; Είναι κρίμα πραγματικά.

Στο αγωνιστικό, κατεβήκαμε με πλάνο, αφήσαμε ελεύθερα σουτ σε δύο-τρεις παίχτες με σκοπό να κάνουμε παγίδες, ο Καλάθης πήρε τα σουτ στο πρώτο και του βγήκαν, το ίδιο και ο Παπάς με τον Αντετοκούμπο στο δεύτερο. Βγάλαμε ένα καλό ημίχρονο αλλά μέχρι εκεί. Η διατησία με λάθη σφυριζε ανοιχτά παναθηναικό όπου υπήρχε αμφισβητούμενη φάση. Ατομικά από έμάς οι Μαργαρίτης, Γκος, Τζόουνς, Ζάρας στάθηκαν καλά και ο Τζάκσον έκανε ωραία εμφάνιση. Αυτό το παλληκάρι ο Κόνιαρης, δεν ξερω τι να πω ειλικρινά. Έχει εξωγηπεδικά προβλήματα; Σαν να μην ήθελε να παίξει ήταν. Σερνόταν πάνω-κάτω σαν ζαλισμένο κοτόπουλο. Ταλέντο έχει αλλά τζάμπα θα πάει αν συνεχίσει έτσι.

Τώρα για τρίτη και τέταρτη θέση, παιχνίδια γοήτρου και χαβαλέ είναι δυστυχώς. Μεγαλύτερο σφάλμα της σεζον κατ' εμέ το γεγονός ότι δεν προσπαθήσαμε στην Ευρώπη παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 30 Μάιος 2018, 11:47

Προς τι η αναλυση δεν καταλαβαινω και οι τεχνικες λεπτομερειες......ειναι γνωστο οτι ο βαζελος ειναι πολυ πιο ποιοτικη ομαδα.....ειναι γνωστο οτι χθες ειμασταν διαβασμενοι και στημενοι καλα και δειξαμε για 2+ δεκαλεπτα οτι το θελαμε.....τι συζηταμε;

Τα πραγματα ειναι απλα......ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΣ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕ 1000 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ;

Τι να λεμε τωρα; Τετοια κερκιδα ειχαμε με τα Τρικαλα και την Κυμη.......μονο που χθες δεν επαιζες με καποια απο αυτες..........μην κατσουμε να αναλυσουμε λοιπον τα αυτονοητα.

Λογικα με αυτο το χαλι στις εξεδρες ο Προμηθεας θα μας (ξανα)κερδισει στο Παλατακι.

Επειδη λοιπον η πυλαια δεν θα ερθει πιο κοντα στο κεντρο εκτος κι αν βαλουν ροδακια στο παλατακι, το εισιτηριο θα εξακολουθησει να ειναι πανακριβο και δυσβασταχτο, ο ΠΑΟΚ θα αργησει πολυ να παιξει ευρωλιγκα ή να παρει πρωταθλημα ας παει η εδρα σε μια αλλη πολη οπου οι ΠΑΟΚτσηδες ειναι πλουσιοι, το γηπεδο ειναι στην κεντρικη πλατεια και θα ειναι τοσο τρελοι και βαρεμενοι που θα γεμιζουν το γηπεδο σε ευρωπαικα ματς και σε ημιτελικους πρωταθληματος!

Οσο για τον επερχομενο αντιπαλο μας εχω να πω καταρχην οτι ολη η πατρα ειναι ξεσηκωμενη με την εξοδο στην ευρωπη και προβλεπεται του χρονου να εχουν περισσοτερα διαρκειας απο κανονικα εισιτηρια!
Επισης αναρωτιουνται και εκπλησσονται πολλοι ΠΑΟΚτσηδες με τον Προμηθεα και το ροστερ που καταφερε να φτιαξει και θα φτιαξει ακομα καλυτερο του χρονου.......η διαφορα μας στα εσοδα φετος απο εισιτηρια στο ελληνικο πρωταθλημα και κυπελλο ειναι κοντα στο 1 εκατ. και του χρονου που θα παιζουν κι αυτοι ευρωπη θα ειναι σχεδον 2 εκατ.

Ας συνεχισουμε λοιπον την γκρινια και την μιζερια, να λεμε για τους παικτες,τους προπονητες και την διοικηση.......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 30 Μάιος 2018, 12:41

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τρώγεστε που δεν πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι καταδικασμένο εδώ και χρόνια στη μονότονη κυριαρχία δυο ομάδων. Να κάνω τι την 3η θέση; Για να αποκλειστώ πάλι από την χ Kαρσίγιακα στο champions league ή επειδή πρέπει να χαρούμε το άθλημα; Το μόνο ενδιαφέρον είναι το κύπελλο όπου αν είσαι τυχερός μπορεί να πας και τελικό. Αλλά κι εκεί ο ΠΑΟΚτσής είδε την ομάδα να χάνει με buzzer beater με βάζελο σε γεμάτο παλατάκι και κάποιον Φάρο Κερατσινίου να μας κάνει πλάκα. Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ φυτοζωεί εδώ και σχεδόν 20 χρόνια. Προσωπικά πήγαινα παλατάκι μέχρι πέρσι. Φέτος απλά δε μου βγήκε. Ακόμα και να είχα λεφτά θα έπαιρνα διαρκείας και δε θα πατούσα. Όσοι ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ (και προφανώς είναι πολύ λιγότεροι από όσους δηλώνουν ΠΑΟΚ) θα επιλέξουν πολύ λογικά άλλα τμήματα να δώσουν από το υστέρημά τους. Λυπηρό, αλλά είναι η πραγματικότητα.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1380
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Μάιος 2018, 13:08

Hellrider,
η ιδέα σου για μετακόμιση της ομάδας σε άλλη πόλη νομίζω ότι είναι εκτός λογικής. Ο ΠΑΟΚ ειναι συνυφασμένος με την Θεσσαλονίκη και η Θεσσαλονίκη είναι συνυφασμένη με τον ΠΑΟΚ!!
Αυτό είναι μια αναγκαστική λύση για ομάδες που δεν έχουν ιστορία, ούτε έρεισμα στις πόλεις που βρίσκονται. Τέλος, ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι κυρίως ποδοσφαιρικος, αυτο δυσκολα αλλάζει..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Τετ 30 Μάιος 2018, 13:09

flash4 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τρώγεστε που δεν πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι καταδικασμένο εδώ και χρόνια στη μονότονη κυριαρχία δυο ομάδων. Να κάνω τι την 3η θέση; Για να αποκλειστώ πάλι από την χ Kαρσίγιακα στο champions league ή επειδή πρέπει να χαρούμε το άθλημα; Το μόνο ενδιαφέρον είναι το κύπελλο όπου αν είσαι τυχερός μπορεί να πας και τελικό. Αλλά κι εκεί ο ΠΑΟΚτσής είδε την ομάδα να χάνει με buzzer beater με βάζελο σε γεμάτο παλατάκι και κάποιον Φάρο Κερατσινίου να μας κάνει πλάκα. Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ φυτοζωεί εδώ και σχεδόν 20 χρόνια. Προσωπικά πήγαινα παλατάκι μέχρι πέρσι. Φέτος απλά δε μου βγήκε. Ακόμα και να είχα λεφτά θα έπαιρνα διαρκείας και δε θα πατούσα. Όσοι ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ (και προφανώς είναι πολύ λιγότεροι από όσους δηλώνουν ΠΑΟΚ) θα επιλέξουν πολύ λογικά άλλα τμήματα να δώσουν από το υστέρημά τους. Λυπηρό, αλλά είναι η πραγματικότητα.

Συγνώμη φίλε αλλά το ίδιο πράγμα συνέβαινε και στο ποδόσφαιρο πριν χρόνια Αν είναι έτσι να γινουμε ολυμπιακοι και παναθηναικοι όλοι! τι ειναι αυτα που λες σοβαρεψου!!! ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1007
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Slade » Τετ 30 Μάιος 2018, 13:16

Ε τι να κάνουμε όμως ρε παιδιά δηλαδή; Να σταματήσουμε το γήπεδο επειδή οι αγώνες δεν έχουν νόημα; Να μην σχολιάζουμε τα παιχνίδια, παίχτες, προπονητές γιατί το μπάσκετ έχει ξεπέσει; Να διηγούμαστε μεταξύ μας ιστορίες με τον Πέτζα, τον Κόρφα και τον Λέβινγκστον για να θυμόμααστε πως κάποτε είμασταν ένας απ' τους κορυφαίους ευρωπαϊκούς συλλόγους;

Μπασκετ είναι. Κάποιο το αγαπάμε το άθλημα και μας πονάει η όλη φάση. Προσωπικά εγώ προτιμώ να γίνομαι μίζερος, να νευριάζω και να αισθάνομαι πίκρα για την κατάσταση της ομάδας απ' το να είμαι αδιάφορος για να μην χαλιέμαι.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 30 Μάιος 2018, 13:43

Slade έγραψε:Ε τι να κάνουμε όμως ρε παιδιά δηλαδή; Να σταματήσουμε το γήπεδο επειδή οι αγώνες δεν έχουν νόημα;

Μπασκετ είναι. Κάποιο το αγαπάμε το άθλημα και μας πονάει η όλη φάση.


++++++ !
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3693
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες