Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Μάιος 2018, 02:14

Εικόνα VS Εικόνα

Την Τρίτη το Παλατάκι πρέπει να είναι καζάνι.
Με 10€ ελάχιστο εισιτήριο ( :lol: ) έχουμε την τιμή να καμαρώσουμε την αήττητη ομαδάρα του Παναθηναϊκού!

Η σειρά είναι στο 2-0, σύμφωνα με τον προπονητή θα χάσουμε φυσικά, οπότε ερχόμαστε να απολαύσουμε λίγο θέαμα.

Πρώτος αγώνας: 92-79.
Πνεύμα δηλώσεων πριν: Εντάξει, πάμε να το απολαύσουμε, έτσι κι αλλιώς ο Παναθηναϊκός είναι ομαδάραραραρα.
Πνεύμα δηλώσεων μετά: Ε εντάξει, τι περιμένατε; Πάμε να διορθώσουμε κάποια πράγματα έτσι λίγο μπας και χάσουμε αυτή τη φορά με ανεβασμένα βρακιά.

Δεύτερος αγώνας: 84-67. (Φάγαμε λιγότερα, αλλά βάλαμε και λιγότερα)
Πνεύμα δηλώσεων πριν: Εντάξει, λίγο να αντιδράσουμε καλά στην 4/4 πίεση του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ στο παρκέ, που δεν την περίμενε κανείς!!!!
Πνεύμα δηλώσεων μετά: Ε να, φάγαμε λιγότερα αφού, μια χαρά. Τι περιμένατε, είναι ΟΜΑΔΑΡΑ αφού και μπράβο στα παιδιά! Πάλι καλά που ρίξανε τον ρυθμό δηλαδή... Στο Παλατάκι πάντως 'ντάξ', θα διορώσουμε κάποια πράγματα μπας και πιστέψουμε ότι μπορούμε να γίνουμε ΕΣΤΩ ανταγωνιστικοί. Αυτός ο Ζουρνατζίδης, ποιος είναι; Ο Τζαφλέρης καλό παιδί πάντως.


Οπότε...την Τρίτη Παλατάκι. Όσοι δεν έρθετε, Paokmania Web Radio (μην δείτε τηλεόραση, θα είναι αποτρόπαιο...)

ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 06:45

Εγώ πιστεύω οι δηλώσεις ήταν για να κοιμίσουν το Βάζελο. Θα δούμε έναν άλλο ΠΑΟΚ στο Παλατάκι! Πιστέυω στην νίκη και με διαφορά... Μετά πας μέσα εκεί και τα δίνεις όλα και ότι γίνει... Στο Παλατάκι δεν την φοβάμαι την ομάδα θα προσκυνήσει ο Βάζελος... 2 φορές!
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 11:09

Ωωω γ@μηστε το λαγο
Ωωωω μ οθωμανικο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 28 Μάιος 2018, 12:03

Ωραίο "editorial" Ζαντε!
Οι παίκτες πρέπει να κλεισουν τα αυτιά τους στις δηλώσεις που κυκλοφορούν (του προπονητη τους βασικά!) και να παίξουν για την ομάδα και για τον εαυτο τους! Αν μαλιστα η κερκίδα "πείσει" τους γκρι να σφυρίζουν 50-50 (ή καλύτερα 80-20 για καλυψουμε την κλεψιά στα 2 πρώτα ματς) θα έχουμε και θέαμα και σεξ!!
:pano:
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3675
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 28 Μάιος 2018, 12:09

Mattias_g4 έγραψε:Εγώ πιστεύω οι δηλώσεις ήταν για να κοιμίσουν το Βάζελο. Θα δούμε έναν άλλο ΠΑΟΚ στο Παλατάκι! Πιστέυω στην νίκη και με διαφορά... Μετά πας μέσα εκεί και τα δίνεις όλα και ότι γίνει... Στο Παλατάκι δεν την φοβάμαι την ομάδα θα προσκυνήσει ο Βάζελος... 2 φορές!

Με τον Κατ κι εμένα μέσα, μην έχεις καμία αμφιβολία ότι θα προσκυνήσουν...2 φορές...
Τον έχεις ακούσει να φωνάζει συνθήματα?

kataramenos5 έγραψε:Ωωω γ@μηστε το λαγο
Ωωωω μ οθωμανικο

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :nairepaok: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 28 Μάιος 2018, 12:17

Ελπίζω να μην δουν πάλι τα ματάκια μου τα εκτρωματικά που είδα στο πρώτο ματς
Όπως το να κάνουμε παγίδα στον Ίαν Βουγιούκα στα 5 μέτρα, στη δυνατή πλευρά
Όπως το να οδηγεί ο αμυντικός τον επιτιθέμενο στον ψηλό και ο ψηλός μας να πηγαίνει να καλύψει από τη λάθος πλευρά δίνοντας δεξιό διάδρομο στον επιτιθέμενο
Όπως το να κάνουμε τόσα πολλά και ηλίθια φάουλ σε λήξη σκοτωμένων επιθέσεων
Όπως το να μην προσπαθούμε να βρούμε ένα τρόπο να αντεπεξέρθουμε στη full court πίεση του βάζελου.
Όπως να το να μην ποστάρουμε σε κάθε φάση τον Λιθουανό κοντοστούπη του βάζελου όταν έχει ματς απ με Κατσίβελη και Κόνιαρη.
Παίξτε λίγο, να χαρείτε δηλαδή.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Μάιος 2018, 13:56

Από το blog του Γιάννη Γιαννούλη στο Sdna:


Ίδια ματς σε δύο διαφορετικές μέρες!

Ολοκληρώθηκαν τα 2 πρώτα παιχνίδια στην Αθήνα και από εβδομάδα έρχεται και η σειρά της Θεσσαλονίκης. Είναι από τα παιχνίδια που δεν χάνεις με τίποτα, για αυτό και στήθηκα χαλαρός να τα απολαύσω στην καλύτερη πιτσαρία της πόλης «FRESH DAY» (των φίλων μου Τέλη Περγαμινέλη και Παναγιώτη Φραγγόπουλου στην Πέτρου Συνδίκα 22) όμως άλλα περίμενα να δω και άλλα είδα.

Ο Παναθηναϊκός από το πρώτο δευτερόλεπτο, διψούσε για αίμα!!! Κυνηγούσε τον ΠΑΟΚ σε όλο το γήπεδο για να δείξει ποιος είναι το αφεντικό και καλά έκανε. Γιατί έτσι είναι οι μεγάλες ομάδες. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κέρδιζε και εύκολα από το πρώτο 3λεπτο. Ήτανε πολύ βιαστικός και έκανε αρκετά λαθάκια, για αυτό και τα πρώτα δεκάλεπτα και από τα 2 ματς ήτανε κοντά.

Στα δεύτερα δεκάλεπτα, απλά ηρέμησε και έχτιζε τις διαφορές του. Οι αλλαγές του Πάσκουαλ μπαίνανε πιο συγκεντρωμένοι και στο παιχνίδι και εκεί έπαιρναν τη διαφορά, κοντά στους 20 πόντους και έτσι απλά παιζόταν το υπόλοιπο παιχνίδι.

Το ότι ο Παναθηναϊκός σούταρε 15 βολές σε ένα δεκάλεπτο, είναι για γέλια.

Ο ΠΑΟΚ ήξερε από την αρχή που πάει και με ποιον πάει να τα βάλει. Ήλπιζε μπας και πιάσει τον Παναθηναϊκό σε πολύ κακιά μέρα κα πολύ άστοχο, μπας και κλέψει κάποιο ματς, πράγμα πολύ δύσκολο.

Παρόλα αυτά έπαιξε μπάσκετ. Δεν φοβήθηκε καθόλου .Πάλεψε και δίκαια στα 4 δεκάλεπτα έκανε κάποια πολύ καλά λεπτά που μας δείχνει ότι εδώ στην Θεσσαλονίκη και με πολύ κόσμο στο Παλατάκι, μπορεί να κερδίσει 1-2 παιχνίδια !!!

Ο Νίκος Παππάς εμφανίστηκε μετά από καιρό που είχαμε να τον δούμε ,με μια μεγάλη εμφάνιση,με 17 πόντους και πολύ ενέργεια που μαζί με Καλάθη και Σίγκλετον κάνανε την διαφορά στο δεύτερο παιχνίδι, ενώ στο πρώτο ματς πάλι ο Καλάθης μαζί με τον Μήτογλου ήταν οι κορυφαίοι.

Αντίθετα στον ΠΑΟΚ, ο μόνος που έκανε κάτι καλό ήταν ο Πέτεγουει. Ο Γκος δεν βρήκε πουθενά τα σουτ που συνήθως παίρνει (αυτό είναι και το σκάουτινγκ του Πάσκουαλ) και δεν είχε ο ΠΑΟΚ απειλή… Τώρα μάλλον κάτι τρέχει που δεν ξέρω, ίσως κάποιος τραυματισμός και δεν παίζει ο Λάκι Τζόουνς .

PS1. Ρε ΚΑΛΑΘΗ τι κάνεις στην Ευρώπη ;;;;

PS2. Ρε διαιτητές δεν χρειάζεται σπρώξιμο ο ΠΑΟ, εκτός και αν κάνετε και εσείς προπόνηση για τους τελικούς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Μάιος 2018, 13:58

Mattias_g4 έγραψε:Εγώ πιστεύω οι δηλώσεις ήταν για να κοιμίσουν το Βάζελο. Θα δούμε έναν άλλο ΠΑΟΚ στο Παλατάκι! Πιστέυω στην νίκη και με διαφορά... Μετά πας μέσα εκεί και τα δίνεις όλα και ότι γίνει... Στο Παλατάκι δεν την φοβάμαι την ομάδα θα προσκυνήσει ο Βάζελος... 2 φορές!



Μακάρι να μοιραζόμουν την ίδια πίστη με εσένα...

Τον βάζελο πάντως δεν τον κοιμίζεις μόνο με δηλώσεις. Ο Σούλης πχ ήξερε να "κοιμίζει" δυνατότερους αντιπάλους, με τον ρυθμό του στα 4/4 του παρκέ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 28 Μάιος 2018, 14:32

Ε, πάρτε το ματς αύριο για να έρθω στο επόμενο ναπουμε. Ρε που θα ξαναδείτε παλοκ λαιμαι ρε?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Μάιος 2018, 14:34

82-87
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Μάιος 2018, 17:07

Θα τους πάμε στην παράταση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Μάιος 2018, 23:40

Εγώ πιστεύω ότι θα τους πάμε για κανέναν καφέ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 29 Μάιος 2018, 01:11

Τροχαίο στην Κηφισιά ο Καλάθης

Ο Νικ Καλάθης ενεπλάκη σε τροχαίο στην Κηφισιά, με τον ηγέτη του Παναθηναϊκού Superfoods να μην διατρέχει κανέναν κίνδυνο. Μεγάλες οι υλικές ζημιές αλλά και το σοκ για την οικογένεια του Έλληνα γκαρντ.

Ο έμπειρος γκαρντ οδηγούσε σε κεντρικό σημείο της Κηφισιάς, όταν ένας ηλικιωμένος άνδρας πέρασε με ταχύτητα ένα «STOP», χτυπώντας το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου του Καλάθη.

Το σοκ ήταν μεγάλο για τον ηγέτη του Παναθηναϊκού Superfoods καθώς και για την οικογένειά του που ήταν μέσα στο αμάξι. Το θετικό είναι πως δεν υπήρξε κανένας τραυματισμός, με τον Καλάθη να χτυπά λίγο στο χέρι του.

Ωστόσο, ο Έλληνας γκαρντ, ο οποίος δεν έχει χτυπήσει σοβαρά, πέρασε ένα μεγάλο σοκ, με το τροχαίο να θεωρείται αρκετά σοβαρό λόγω των υλικών ζημιών που υπήρξαν.

Τόσο ο Καλάθης όσο και η οικογένειά του είναι καλά στην υγεία τους, όμως η νύχτα ήταν αρκετά δύσκολη για τον έμπειρο άσο, λίγες ώρες πριν το Game 3 με τον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά της Stoiximan.gr Basket League (29/5, 18:30).



Περαστικά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:44

ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑ
:nairepaok: :nairepaok:


Παλατακι σημερα.Για να λετε αυριο στα παιδια σας ημουν κι εγω εκει οταν πατησαμε το λαγο
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 29/05 18:30 (Paokmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 29 Μάιος 2018, 11:55

Θα τον κυνηγήσουμε με το αυτοκίνητο και θα τον τυφλώσουμε με τα φώτα πριν τον πατήσουμε? :?

ΠΑΜΕ ΡΕ Π.Α.Ο.Κ.ΑΡΑ!!!!
:pano: :pano: :nairepaok: :nairepaok: :pano: :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης