Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 30 Μάιος 2018, 13:59

Mattias_g4 έγραψε:
flash4 έγραψε:Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τρώγεστε που δεν πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι καταδικασμένο εδώ και χρόνια στη μονότονη κυριαρχία δυο ομάδων. Να κάνω τι την 3η θέση; Για να αποκλειστώ πάλι από την χ Kαρσίγιακα στο champions league ή επειδή πρέπει να χαρούμε το άθλημα; Το μόνο ενδιαφέρον είναι το κύπελλο όπου αν είσαι τυχερός μπορεί να πας και τελικό. Αλλά κι εκεί ο ΠΑΟΚτσής είδε την ομάδα να χάνει με buzzer beater με βάζελο σε γεμάτο παλατάκι και κάποιον Φάρο Κερατσινίου να μας κάνει πλάκα. Ο μπασκετικός ΠΑΟΚ φυτοζωεί εδώ και σχεδόν 20 χρόνια. Προσωπικά πήγαινα παλατάκι μέχρι πέρσι. Φέτος απλά δε μου βγήκε. Ακόμα και να είχα λεφτά θα έπαιρνα διαρκείας και δε θα πατούσα. Όσοι ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ (και προφανώς είναι πολύ λιγότεροι από όσους δηλώνουν ΠΑΟΚ) θα επιλέξουν πολύ λογικά άλλα τμήματα να δώσουν από το υστέρημά τους. Λυπηρό, αλλά είναι η πραγματικότητα.

Συγνώμη φίλε αλλά το ίδιο πράγμα συνέβαινε και στο ποδόσφαιρο πριν χρόνια Αν είναι έτσι να γινουμε ολυμπιακοι και παναθηναικοι όλοι! τι ειναι αυτα που λες σοβαρεψου!!! ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ

Στο ποδόσφαιρο γινόταν συνειδητή αποχή λόγω διοίκησης, ενώ στην εποχή Ζαγοράκη με χρεωμένη παε και χωρίς στόχους στην αρχή, η Τούμπα γέμιζε όσο δε γέμισε από τη δεκαετία του 80. Για το μπάσκετ σκεφτείτε γιατί σταμάτησαν να πηγαίνουν και όσοι πήγαιναν πριν λίγα χρόνια όπου είχε σταθερά 3-4.000 προσέλευση. Και ο ρομαντισμός κάποτε τελειώνει. Δεν έχει να κάνει καν με τίτλους. Ο 20άρης και ο 30άρης που δεν έχει ζήσει καν τις ένδοξες εποχές, δεν έγινε ΠΑΟΚ για τους τίτλους, ούτε είναι λιγότερο ΠΑΟΚ επειδή δε βρίσκει κίνητρο να τραβηχτεί μέχρι την πυλαία. Όσο για τις τοπικές ομάδες που αναφέρεται πιο πάνω, είναι φούσκες, ζούνε το όνειρό τους που είναι η 3η θέση και μια ευκαιρία να φανεί η πόλη τους, ούτε αυτό είναι κάτι περίεργο ή αξιοθαύμαστο.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 30 Μάιος 2018, 14:05

Ζαντός έγραψε:

Highlights:








Κοιταξτε κατι βηματαρες του Καλαθη στο 2.03 ακριβως μπροστα στα ματια του διαιτητη..θα μου πεις θα αλλαζε κατι?Οχι..αλλα νισαφι με αυτη την αντιμετωπιση του βαζελου.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Τετ 30 Μάιος 2018, 14:13

Δεν υπαρχει ομαδα του μεγεθους του ΠΑΟΚ που υστερα απο 20 χρονια ανυπαρξιας θα γεμιζε το γηπεδο...Ναι το ιδανικο θα ηταν να πηγαιναμε ασχετα αν δεν διεκδικουμε κατι και να ζητοκραυγαζουμε για τον Καλε και τον Γιανακιδη και να χαιρομαστε το μπασκετ..Αλλα στην Ελλαδα ζουμε,πανυγηρτζηδες ειμαστε οι ελληνες..θυμηθειτε ποσοι πηγαιναν στα ματς του γαυρου οταν τα ειχε παρατησει ο Κοκαλης και πριν πανε οι Αγγελοπουλοι.Δε νομιζω οτι ο flash λεει να αλλαξουμε ομαδα,απλα εξηγει κυνικα το φαινομενο των αδειων κερκιδων.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 30 Μάιος 2018, 15:06

πάντως μου μοιάζει παντελώς πρωτοφανές να υφίσταται ως αίτιο της αγωνιστικής ανυπαρξίας μιας ομάδας (και εννοώ την απόλυτη απουσία μας από οποιονδήποτε είδους τελικό ή final4 τα τελευταία 18 χρόνια) το να μην πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ειλικρινά.

PS1: ναι φυσικά είναι αντικείμενο συζήτησης οτι αν ο ΠΑΟΚ είχε έδρα θα παιρνε 20-30% παραπάνω ματς απ όσο έπαιρνε. Αλλά ΟΚ φέτος ας πούμε μόνο ο Προμηθέας και ο βάζελος μας κέρδισαν στην Πυλαία με 1000 οπαδούς στο πλευρό μας. Προφανώς γιατί παίζαμε καλά και κερδίζαμε.
PS2: το παράπονο θα ευσταθούσε αν ο ΠΑΟΚ είχε πετύχει κάτι (κάτι ρε αδερφέ το remember) και δεν πήγαινε κόσμος στο γήπεδο. Που κι αυτό φυσικά θα ήταν πολύ πιθανό αλλά wait to see.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 30 Μάιος 2018, 23:27

palok έγραψε:πάντως μου μοιάζει παντελώς πρωτοφανές να υφίσταται ως αίτιο της αγωνιστικής ανυπαρξίας μιας ομάδας (και εννοώ την απόλυτη απουσία μας από οποιονδήποτε είδους τελικό ή final4 τα τελευταία 18 χρόνια) το να μην πηγαίνει ο κόσμος στο γήπεδο. ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ειλικρινά.



Τα χουμε ξαναπει.με 2.000 κοσμο παραπανω επι 10 ευρω Χ 20 παιχνιδια = 400.000 επιπλεον εσοδα .Τι αμερικανους φερνω?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 31 Μάιος 2018, 08:32

πρωτοφανές, επιμένω. Εκτός αν οι οπαδοί είναι συμμέτοχοι σε μια διοίκηση και δεν το ξέρω. Αν είναι, βάζω τα χαρτιά μου για scouter.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 31 Μάιος 2018, 09:39

Palok εχει δικιο ο kataramenos και το λεω κι εγω εδω και χρονια........το εγραψα και πιο πανω 1 εκατ. απο εισιτηρια παραπανω ο προμηθεας(που εχει και μεγαλομετοχο) και του χρονου με ευρωπη 2 εκατ. παραπανω!

Μια διοικηση πρωτοδικειου εχει 3 εσοδα ολα κι ολα (αφου δεν υπαρχει καποιος να βαζει χερη στην τσεπη) :
1. Τηλεοπτικα (δεδομενα και λιγα πλεον)
2. Χορηγιες- διαφημισεις ....σε αυτον τον τομεα εχουν κανει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλεια στην ΚΑΕ και το έχουν τερματισει(για ενα "προιον" οπως το μπασκετ που ΔΕΝ πουλαει)
3. Εσοδα απο εισιτηρια......οταν με γεματο γηπεδο σε ελλαδα και ευρωπη μπορεις να εχεις πανω απο 2,5 εκατ και τελικα εχεις 500 χιλ. δες τι ροστερ θα μπορουσες να εχεις με +2 εκατ.

Εγω ξερω ενα πραγμα.....οταν ειχαμε απατεωνες οπως ο πανελουδης και ο δροσος ειμασταν πρωτοι σε εισιτηρια,τωρα που ειναι ο ΜΠΑΝΕ ειμαστε τελευταιοι......Ο ΠΑΟΚτσης τον θελει τον απατεωνα του!

Υπαρχει μια γαυροποιηση του ΠΑΟΚτση μαλλον......ακουλουθει απατεωνες και μαφιοζους προεδρους,τον νοιαζουν μονο οι τιτλοι κτλ κτλ. ΔΗΛΑΔΗ οτι δεν ηταν ο ΠΑΟΚτσης ολες τις προηγουμενες δεκαετιες!
Ο ΠΑΟΚτσης πηγαινε στο γηπεδο για την φανελα και οτι συμβολιζε αυτη....τωρα εφτασε να απαξιωνει την ιδια του τη σημαια τον ΜΠΑΝΕ!

Τελοσπαντων τερμα η γκρινια.......οποιος γουσταρει παει γηπεδο.......αυτη η ομαδα εχει τοση αξιοπρεπεια που δεν χρειαζεται να παρακαλεσει κανεναν.....

Υ.Γ. Η προταση για μεταφορα της εδρας ειχε ειπωθει απο τον Μπογρη οταν ηταν παικτης του ΠΑΟΚ πριν απο 4 χρονια .......τοτε δηλ. που η ομαδα επαιζε πολυ ομορφο μπασκετ(εχει ειπωθει και αυτο ως δικαιολογια για την ανυπαρξια κερκιδας "πονανε τα ματια μας, τι παμε να δουμε") , στα ημιτελικα ειχαμε συναντησει τον βαζελο που οχι απλα τον κοιταξαμε στα ματια αλλα ειμασταν καλυτεροι και μας ΚΑΤΕΣΦΑΞΑΝ και στον μικρο τελικο πηραμε την 3η θεση απο τον Πανιωνιο με 3πλασιο μπατζετ δηλ. κατι αντιστοιχο με αυτο που εγινε φετος με την Αεκ.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 31 Μάιος 2018, 10:32

υπάρχει κάποιο business plan που να προβλέπει την επένδυση μιας επιχείρησης με βάση τους μελλοντικούς πελάτες? Και πάλι αν είναι έτσι (δεν έχω ιδέα ειλικρινά), πού βασίζεται αυτό το πλάνο? Ναι η βάση της πελατείας ήταν κάποτε 3-4000 αλλά τώρα είναι 1500. Εάν κάνεις ομάδα για final4 CL, μπορείς να τους ξαναμαζέψεις. Τώρα, όταν έχεις ώς στόχο μόνο την 4αδα στην Α1, η οποία οδηγεί στο CL στο οποίο έχεις στόχο να πάς στους 8 αν δηλητηριαστεί κανας παίκτης της παρτίζαν, ΔΕΝ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 31 Μάιος 2018, 10:34

Το παρακαλετό σε ΠΑΟΚτσήδες να έρθουν γήπεδο, τελείωσε. Είναι ξεφτίλα για όλους.

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΘΥΝΗ των ΣΦ και κάποτε πρέπει να γίνει ανοιχτή κουβέντα για αυτό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 31 Μάιος 2018, 10:54

Οι μπερδεμενοι συνδεσμιτες δεν πατάνε στο παλατακι.Ευκαιρια για τους φιλησυχους οικογενειαρχες να το γεμισουν....απο τα ραδια.

Οσο δεν μπαίνει επενδυτης,ο ΠΑΟΚ θα είναι κομπαρσος με παιδική χαρά για έδρα.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Pablito » Πέμ 31 Μάιος 2018, 11:06

Θα κάνω copy-paste τη δήλωση του Ομπράντοβιτς μετά το ματς με την Μπανβιτ:

Είμαι πραγματικά λυπημένος. Στο γήπεδο υπήρχαν 3.500 οπαδοί μας και πριν από 48 ώρες ο αριθμός ήταν ακόμα μικρότερος. Πιστεύω πως οι παίκτες μου δεν αξίζουν αυτή την κατάσταση. Κάτι δεν πάει καλά. Και θα είμαι ξεκάθαρος όπως πάντα. Χρειάζεσαι τους οπαδούς σου για να είσαι μεγάλη ομάδα και μεγάλος σύλλογος. Χωρίς αυτούς, δεν είναι εφικτό. Οι οπαδοί πρέπει να υποστηρίζουν την ομάδα τους ανεξάρτητα από τον αντίπαλο
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 11:19

palok έγραψε:υπάρχει κάποιο business plan που να προβλέπει την επένδυση μιας επιχείρησης με βάση τους μελλοντικούς πελάτες? Και πάλι αν είναι έτσι (δεν έχω ιδέα ειλικρινά), πού βασίζεται αυτό το πλάνο? Ναι η βάση της πελατείας ήταν κάποτε 3-4000 αλλά τώρα είναι 1500. Εάν κάνεις ομάδα για final4 CL, μπορείς να τους ξαναμαζέψεις. Τώρα, όταν έχεις ώς στόχο μόνο την 4αδα στην Α1, η οποία οδηγεί στο CL στο οποίο έχεις στόχο να πάς στους 8 αν δηλητηριαστεί κανας παίκτης της παρτίζαν, ΔΕΝ.

Στα τονισμενα το προβλημα.Πελατες...δεν υπαρχουν πλεον οπαδοι.Και ας υποθεσουμε οτι ο Μπανε(ο οποιος Μπανε) το παιζει επιχειρηματιας και φτιαχνει αυτη την ομαδα για final4 CL και απο 1500 πελατες εχει 1540 αντι για 3000 που ελπιζε Τι γινεται τοτε?Ποιος εγγυαται οτι ο κοσμος θα ερθει αν το κανεις?Η κουλα μονο στο F4 μαζεψε κοσμο..Τι κανεις μετα ξανα χρεη πρωτοδικεια και τα συναφη?
Μεχρι πριν εμφανιστει ο Βανιας κυνηγουσαμε Ζαγορ που προσπαθησενα κανει αυτο ακριβως αλλα παροτι ο κοσμος στηριξε παλι μεσα μπηκε.

επενδυτης που θα σπρωξει χωρις να περιμενει εσοδα ή αναγνωριση δεν υπαρχει.Κι ετσι οπως ειναι η κατασταση στο αθλημα και τα 2 δυσκολα .

Τα ιδια ξαναξαναξανασυζηταμε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 31 Μάιος 2018, 11:27

Θεωρώ Τ-Ρ-Α-Γ-Ι-Κ-Η την νοοτροπία του να θεωρείς πως να πηγαίνεις γήπεδο είναι υποχρέωση, αν αγαπάς την ομάδα σου και το άθλημα μπορείς εύκολα να πας και ας μην κανεις πρωταθλητισμό και ας μην πηγαίνεις σε final 4! Επίσης θεωρώ άκρως υποκριτική την σκέψη του "όταν ερθει μεγαλομέτοχος θα έρθει και ο κόσμος", τσαμπα μάγκας δηλαδή. Θέλουμε να βλέπουμε ομάδα εκατομυρρίων , αλλά δεν θέλουμε να πληρώνουμε αντίστοιχα. Το business plan αυτην την στιγμή λεει ισοσκελισμένα έσοδα και έξοδα , όπως θα έπρεπε να είναι και όπως είναι σε όλους τους υγιείς συλλόγους. Το να κάνεις οικονομικά ανοίγματα τα οποία δεν μπορεις να καλύψεις είναι ο ιδανικός τρόπος άμα θες να ξαναβρεθείς χρεωμένος
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 31 Μάιος 2018, 11:58

Palok, ουσιαστικα τα ειπες μονος σου........ΔΕΝ υπαρχει business plan, ουτε επιχειρηση ουτε επενδυση ουτε πελατες......υπαρχει μονο ομαδα με διοικηση πρωτοδικειου που προσπαθει να κρατηθει στη ζωη!
Υπαρχει ΜΟΝΟ ομαδα λοιπον και ανθρωποι της ομαδας που παλευουν.....και ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι αλλιως θα ειχαμε την τυχη του Ηρακλη,του Πανιωνιου ή του Αμαρουσίου........αν εχουν βοηθεια απο τον λαο της θα κοιταζει και πιο ψηλα.....ΠΟΛΥ πιο κατω απο αυτο που ειμαστε θα μπορουσαμε καλλιστα να ειμαστε πιο πανω με αυτα τα δεδομενα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!
εδω και 10 χρονια η ομαδα παλευει να μην καταστραφει, ο ΠΑΟΚτσης εχει αποφασισει να ΑΠΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.
Υπαρχουν Δροσοι και Λασκαρηδες στην πιατσα.....ας περιμενει ο ΠΑΟΚτσης τετοιους για να γεμισει το γηπεδο!

ΜΗΝ τολμησει ομως ξανα ο ΠΑΟΚτσης να φωναξει το συνθημα "Μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι χιλιαδες οπαδοι σου"!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος 72-88 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 31 Μάιος 2018, 14:45

Sekeris έγραψε:Οι μπερδεμενοι συνδεσμιτες δεν πατάνε στο παλατακι.Ευκαιρια για τους φιλησυχους οικογενειαρχες να το γεμισουν....απο τα ραδια.

Οσο δεν μπαίνει επενδυτης,ο ΠΑΟΚ θα είναι κομπαρσος με παιδική χαρά για έδρα.


Άρα θα έρθουν κι αυτοί αν μπει επενδυτής; Τους (σας? ) λες πελάτες τους ΣΦίτες;

Και ναι, δεν πατάνε στο Παλατάκι. 30 οργανωμένους με μέσο όρο ηλικίας τα 20 είχε προχθές. Από φωνή, αρχίδια.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron