Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Άρης - Π.Α.Ο.Κ.

Petteway
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζάρας
19
58%
Χαραλαμπόπουλος
14
42%
Κατσίβελης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jackson
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Goss
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 33

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Μαρ 2018, 00:11




2:34...Ω ΝΑ ΣΟΥ ΓΑΜΗΣΩ!!!! Τρόμαξα ρε... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 23 Μαρ 2018, 09:06

400 χρόνια (σικ) συμβόλαιο στον Ηλία με ετήσια συνδρομή sdna για κάθε ΠΑΟΚσή μέχρι να πάρει ο Παναθηναικός αδειοδότηση για την σουπερλίγκα.

επίσης ξέχασα να αναφέρω το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ τεχνικής ποινής από έναν εκ των 3 διαιτητών στον Jones ο οποίος ξαφνικά γυρίζει τη μάπα του, και βλέπει ένα τείχος από τον τσαιρέλη και πέφτει. Ούτε σε ταινία τεχνική ποινή. Δλδ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. ποιό ήταν αυτό το μπουμπούκι? Από πού τους μαζεύετε ρε? Το γυμνάσιο το χουνε τελειώσει?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 23 Μαρ 2018, 12:27

Πραγματι, στην φάση με τον Λακυ θα μπορούσε να δώσει φάουλ στον Τσαιρελη ή έστω να ααφήσει την φάση να συνεχισθεί. Αλλά ΤΠ για φλοπινγκ είναι out of limits! Εκείνη την ώρα ο Λακυ έβλεπε .. αστεράκια..
Τώρα ποιος ρεφ το σφύριξε δεν ξέρω.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Παρ 23 Μαρ 2018, 12:34

Έκανα ρεπορτάζ!! Τζαφλερης!
Απο σδνα
"Αναστοπουλος και Ανδρικόπουλος έπαιξαν 50-50 και παρά το σκληρό παιχνίδι κράτησαν το παιχνίδι στα δύσκολα. Τα έκανε θάλασσα ο Τζαφλέρης με αλόγιστα σφυρίγματα, τα περισσότερα υπέρ της έδρας. Λάθος το κρίσιμο φάουλ υπέρ του Αθηναίου ένα λεπτό πριν το τέλος όπως και η τεχνική ποινή που χρέωσε στον Λάκι Τζόουνς για flopping που επέφερε σωστή, στη συνέχεια, τεχνική ποινή στον πάγκο του ΠΑΟΚ από τον Αναστόπουλο. "
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 23 Μαρ 2018, 18:41

Από μπάσκετ δε σκαμπαζω, αλλά ο Γιαννουλης στο σδνα τα γράφει ωραία! Και γλαφυρά!

Η νίκη του ΠΑΟΚ μέσα στο Αλεξάνδρειο, «μέσα» στον αιώνιο αντίπαλό του Άρη, μεγαλώνει και πάλι τον ΠΑΟΚ και να είστε σίγουροι, ότι αυτή η νίκη ακούστηκε σε όλη την Ευρώπη.

Ο Άρης του Γιαννάκη είχε μόνο έναν στόχο στο μυαλό του. Και αυτός δεν ήταν άλλος από το να χαλάσει το παιχνίδι του ΠΑΟΚ και να κρατήσει το σκορ στους 60 πόντους, για να έχει πιθανότητες να κερδίσει, κάτι που κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο.

Χτύπησε στην θέση 4 με τον Τσαϊρέλη, γιατί ο ΠΑΟΚ δεν είχε λύσεις στο μαρκάρισμα του, και μέχρι και το 39.50'' του βγήκε αυτό.

Αυτό που με άρεσε, αν και δεν το είπα το πίστευα όμως ήταν αυτή η απίστευτη ηρεμία του Παπαθεοδώρου αλλά και του Ζουρνατζή στον πάγκο, την στιγμή που ο Άρης πέρασε με 7 πόντους διαφορά, και σκέφτηκα πάει τον ήπιαμε. Αλλά ένα πλάνο ήταν αρκετό για να με πείσει ότι αυτή η ηρεμία του Παπαθεοδώρου, κάτι περίμενε...

Αδερφέ, είχε μέσα τον Ζάρα και δεν μπορούσε να βρει ανοιχτό σουτ που είναι το αβαντάζ του και αυτός, γνωρίζοντας ότι η ομάδα χρειάζεται τους πόντους του εκείνη τη χρονική στιγμή, κατέβαζε την κεφάλα του, έκανε μία ντρίπλα και τράκερνε στους ψηλούς του ΑΡΗ και έκανε μπανταριές.

Και ενώ είμαι σίγουρος ότι όλα τα ΠΑΟΚτσάκια που βλέπανε τηλεόραση τον βρίζανε, ο Παπαθεοδώρου όμως τον «ΠΕΡΙΜΕΝΕ».

Αυτός όμως τον περίμενε, ξαναλέω και το τονίζω, γιατί ήξερε, ότι μισό μέτρο άμα βρει θα το κολλήσει!!! Και αυτός κόλλησε 2 και πήρε το παιχνίδι.

Και αυτό είναι η ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ, γιατί είχε υπομονή (που την απέκτησε στον ΠΑΟΚ)!

ΥΣ 1: Άμα έχανε ο ΠΑΟΚ, δεν αλλάζανε στη βαθμολογία πολλά πράγματα για αυτόν.

Αλλά για τον Άρη θα είχε τελειώσει η υπόθεση- παραμονή στην Α1, ενώ τώρα μπαίνει σε πολύ μεγάλες περιπέτειες

ΥΣ2: Άμα κέρδιζε ο Άρης, πάλι κερδισμένος θα ήταν ο ΠΑΟΚ, γιατί για καμία δεκαετία θα λέγανε ότι τους έδωσε το παιχνίδι για να μην πέσουν στην Α2!

ΥΣ3: Σήμερα Παρασκευή και από τις 20.00-22.00 μείνετε συντονισμένοι στη ραδιοφωνική μας εκπομπή με τον Σταύρο Κόλκα, «Dueto» στον Libero 107,4, όπου καλεσμένος μου θα είναι ο εκτελεστής Θοδωρής Ζάρας, όπου θα μας αποκαλύψει πώς έσπασε τον καρπό του και μπήκε η τριποντιά.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Μαρ 2018, 18:57

Μόλις μπήκα να γράψω αυτό.

Το βράδυ λουκέτο, ανοίγει σιγά σιγά το topic με Ρόδο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 23 Μαρ 2018, 20:05

Κάτσε καλά.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 23 Μαρ 2018, 20:06

Εγω κραταω αυτο.
1. Τριποντο και τεζα τα σκουληκια.
2. Διπλο και μεγαλη κλωτσια προς την α2, οπου και να μην πεσουν τους βαλαμε να ανοιγουν κομπιουτερακια.
3. Το διπλο σουταρε τον αιωνιο κλαψομουνι

Τετοιο 3 στα 3 ουτε ο Πετζα
Dimg4
 

Re: Άρης - Π.Α.Ο.Κ. 65-66 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 23 Μαρ 2018, 22:30

MVP o Ζάρας με ψήφους ρεκόρ (19), ήτοι 58%!

Ακολουθούν με σειρά: ο αγώνας, τα highlights και το τελευταίο 1.5 λεπτό.











Συνέχεια εδώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες