ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 21 Ιαν 2018, 17:47

καταρχήν δεν είδα το ματς οπότε η συζήτηση είναι και σε μία λογική βάση αλλά μου λές οτι πρίν το ματς, η ομάδα του ΠΑΟΚ, προβλέπεται από κάποιο μαθηματικό μοντέλο να φάει 101 πόντους από τον παπαντωνίου, τον μουράτο, τον παπαμακάριο και τον σάφτενααρ? αυτό μου λές? και αν ναι, γιατί όλοι αυτοί βάζανε 73 μέχρι χτές? εγώ δεν έκανα κάποιο σχόλιο για την ήττα αλλά για τον τρόπο που ήρθε (και στα @@ μου το αδιάφορο ελληνικό πρωτάθλημα).

μου λές επίσης οτι ο ΠΑΟΚ δεν έχει βαριά κορμιά στο front court (+φωνώ αλλά) και τον έβαλε στα καλάθια ο soft τριποντάκιας saftenaar?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 21 Ιαν 2018, 20:12

Τελικα αλλον αμερικανο στην περιφερεια χρειαζομαστε?Αν ειναι οταν λειπει ενας εκ των Κονιαρη/Κατσιβελη να παιζει ο Τσοχλας που περα απο τον χαβαλε που γινεται εδω μεσα,αγωνιστικα δεν μπορει να προσφερει τιποτα πλεον(αριστουργημα το διετες συμβολαιο του το καλοκαιρι) και να μας γλενταει ο Νωντας και ο Μουρατος αστα να πανε..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 22 Ιαν 2018, 08:59

Palok να το κανω πιο λιανα.....αυτο που ελεγα με τα 2 σχολια μου ειναι το εξης :
1ον Η αμυνα μας ηταν κακη
2ον Απο τους 4 παικτες που εχουμε να παιξουν σοβαρη αμυνα ελειπαν οι 2.
3ον Δεν μπορουσαμε να παιξουμε αμυνα μεσα στη ρακετα γιατι αυτοι ηταν ψηλοτεροι και δυνατοτεροι. Αυτο φαινεται και απο το οτι ο σεντερ τους ηταν και ο πρωτος σκορερ με 22. Χασαμε την μαχη των ριμπαουντ και μαλιστα μας πηραν 10 επιθετικα(εμεις μολις 5)! Αυτη ειναι η 2η χειροτερη επιδοση μας μετα τα 13 που μας ειχαν παρει το Λαυριο(αλλα εμεις ειχαμε τοτε 12)!!!Οποτε συν/πλην ειναι προφανως η χειροτερη επιδοση μας στα επιθετικα ριμπαουντ! Και 5 παραπανω κατοχες ειναι η διαφορα μας ε;
4ον Το νοημα στα σχολια μου ειχε να κανει με το οτι απο την μια να μην υποτιμαμε την λαρισα και απο την αλλη τις απουσιες μας. Η ηττα δικαιολογειται και η κακη αμυνα εν μερει.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Ιαν 2018, 10:13

χρειαζόμαστε guard τύπου στρελνιεκς γαύρου. επιθετικό, θρασύ με floater και φαρμακερό σουτ απέξω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 22 Ιαν 2018, 11:17

Palok δεν εχουμε προβλημα επιθετικο....έχουμε την 4η καλυτερη επιθεση(πισω απο γαυροβαζελο και λαυριο).....ακομα και η αεκ που εχει αρκετους σκορερ εχει βαλει λιγοτερους ποντους!
Ισα ισα που απο την στιγμη που εγκαταλειψαμε το σχεδιο 1-2 σουταρουν ακαταπαυστα(ντιλαρντ-τρις),παιζουμε πιο ομαδικα και οι αντιπαλοι δεν ξερουν απο που θα τους ερθει καθε φορα!
Το προβλημα ειναι ΚΑΘΑΡΑ στη θεση 5 οπου ο τζακσον ειναι απελσπιστικα μονος.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Ιαν 2018, 11:41

φέρτε τον marvin jones του κολοσσού.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 22 Ιαν 2018, 11:51

Ο Καρρας θα έπρεπε να παίξει; ή θα τον καταπινανε οι αντίπαλοι;
Πιστεύω ότι με το ύψος του (2.09) και το κορμί του μπορεί να προσφέρει 5-10' στην άμυνα.
Πότε θα του δωθει η ευκαιρια;
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 22 Ιαν 2018, 13:08

Ο Καρρας πιστευω πως ειναι λαθος που δεν παιρνει σιγα σιγα χρονο συμμετοχης, ΑΛΛΑ εχει θετικα στοιχεια μονο στην επιθεση,στην αμυνα δεν μπορει,ειναι ελαφρυς και σε αυτη τη θεση χρειαζεται και εμπειρια για να σπρωχνεις εξυπνα χωρις να χρεωνεσαι φαουλ!
Πιο χρησιμος αμυντικα θα μας ηταν ο κωττας τον οποιο διωξαμε με τον τροπο μας και πηγε στο ρεθυμνο που παιρνει αρκετο χρονο συμμετοχης.
Κατα τη γνωμη μου στη θεση 5 χρειαζεσαι 1 αθλητικο ψηλο σαν τον παικταρα που εφερε προσφατα ο προμηθεας(Ελλις) και ενα βαρυ κορμι σαν τον διαμαντακο ή τον μιλουτινοβ ή τους πρωην δικους μας λανγκφορντ και κλαντον.
Αλλιως παιρνεις 2 που δεν ειναι ουτε αθλητικα ουτε βαρια κορμια αλλα ειναι απλα ψηλοι που κανουν την δουλεια οπως ο μακγκι της κυμης ή ο κραβιτς του πανιωνιου.
Τελοσπαντων σε καθε περιπτωση πρεπει να αλλαξουν τον κρουμπαλι με ενα κλασσικο 5αρι ΑΝ θελουν 4αδα φετος!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Ιαν 2018, 14:17

έγραψα για έλλις σε κάποιο άλλο τόπικ (βέβαια μιλάμε για παίκτη που είχε συμβόλαιο τουλάχιστον 25 χιλιάρικα το μήνα στη ρωσσία- μάλλον λέω πολύ λίγα). πώς στο διάολο τονε φέρανε στην πάτρα, ένας θεός ξέρει. Μου αρέσει και ο μακ γκι της κύμης (έκανε χτές ένα κάρφωμα στα μούτρα του καββαδά απίστευτο). και του κολοσσού μου αρέσει ο jones (τον έγραψα πιο πάνω).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΓΣΛ ΦΑΡΟΣ - ΠΑΟΚ 101-89, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 22 Ιαν 2018, 16:51

MVP η κατάρα του Φάρου που μας ώθησε πάλι στα βράχια. Ευτυχώς που είμαι μηχανικός στο βαπόρι και όχι στη γέφυρα... :mrgreen:

Topic με Tenerife θα ανοίξω σήμερα εγώ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης