Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - πουστόγαυρος

Χρυσικόπουλος
1
2%
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
2
5%
Τσόχλας
1
2%
Μαργαρίτης
1
2%
Ζάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαραλαμπόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Καραμανώλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσίβελης
1
2%
Jackson
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Goss
36
86%
Jones
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Κυρ 07 Ιαν 2018, 22:34

Τρομερος Γκος!
Καταπληκτικη αμυνα!
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Κυρ 07 Ιαν 2018, 22:43

Ήταν ψιλοκαύλα αυτή η νίκη, από εκείνες τις σκόρπιες μικρό-χαρές που μπορείς να πάρεις πλέον από τον μπασκετικό ΠΑΟΚ. Είχαμε φτάσει πάρα πολύ κοντά άλλες 2 φορές τα τελευταία χρόνια στο να τους κερδίσουμε και σήμερα το κατορθώσαμε με πολλή άνεση μάλιστα.
Το πίστευα πολύ το παιχνίδι, όπως πιστεύω ότι έχουμε πιθανότητες και με τον βάζελο από τη στιγμή που έχει ψιλοκαπαρώσει την πρώτη θέση.
Τρομερή ενέργεια στην άμυνα, καλάθια μαχαιριές ο Γκος, πολύ ουσιαστικός και μπασκετικός ο Μαργαρίτης.
Τέλος, ειλικρινά κάποιος πρέπει να εξηγήσει (δεν το λέω ειρωνικά, αλήθεια το λέω) σε κάποια παιδιά του φόρουμ ότι δεν νοείται να μιλάνε για ομάδες όπως το Λαύριο ή ο Προμηθέας με τον χαρακτηρισμό "χωριά".
Πρώτα απ' όλα δεν νομίζω ότι ταιριάζει στη νοοτροπία που οφείλουμε να έχουμε ως οπαδοί.
Δεύτερον, ειλικρινά και δεδομένης της φύσης του αθλήματος, όπου το αν έχεις ποιοτικό ρόστερ μάλλον θα φανεί και στο γήπεδο, πρέπει να καταλάβουμε ότι πρόκειται για 2 τρομερά καλές ομάδες.
Σε καμία περίπτωση δεν συνιστά ξεφτίλα να χάσεις από το Λαύριο φέτος.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 07 Ιαν 2018, 22:57

εν συντομία γιατί βαράνε τα τηλέφωνα:
μεγάλη χαρά η σημερινή, είπαμε ότι για να κερδίσεις μια ομάδα από τις καλύτερες της Ευρώπης πρέπει να παίξεις 40 λεπτά καλά... Οπότε, κάτι καλό θα γίνεται και στα αποδυτήρια, δε μπορεί να βγάζει η ομάδα τέτοιο καλό πρόσωπο και το σταφ να μην έχει συμμετοχή σε αυτό το κλίμα...
Απέναντι στον πολυ Σφαιροπουλο που δεν είδα να έχει και καμιά ιδιαίτερη στόχευση στην τακτική του, παρατήρησα το εξής: τέταρτη περίοδος, πάει να πέσει η διαφορά από τους 11 με 9 πόντους ...και πάμε στην επίθεση:
Ποσταρε ο Χαραλαμπο τον παίκτη του, πόσταρε μετά ο Μαργκαρετ και μετα ο Κατσιβελης τον Ματζαρη..
έπαθα πλάκα. ΣΤΟΧΕΥΣΗ, ΣΧΕΔΙΟ, ΤΑΚΤΙΚΗ.
Του έχω σούρει πολλά του Ηλία, συμπαθής δε θα μου γίνει ποτέ, αλλά εδώ βάζω τελεία. Του πήρε τα βρακιά σήμερα του γαύρου. Καλή διαχείριση παικτών, διαβασμένη ομάδα, πάθος, πίστη, άμυνα. Τα πάντα όλα. Και 2 καινούριοι μαύροι να τα γράφουν κατά ριπάς...
Μελανό σημείο: η άμυνα στο πικ εν ρολ του Σπανούλη... του δώσαμε το midrange που έχει για ψωμοτύρι... εκεί κάτι πρέπει να γίνει, έχεις καλά εργαλεία Κατσίβελη/Κόνιαρη, πρέπει να μπορείς να αντιμετωπίσεις πιο αποτελεσματικά στο σκριν του ψηλού ώστε να μη μένει μόνος στα 4,5 μέτρα ο γκαρντ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:06

Γιάννη χρόνια πολλά,τα σκρην που κάνει ο μάκ λιν στα pick του Σπανούλη δεν αντιμετωπίζονται. Ο τύπος κάνει 7 φάουλ σε μισό screen.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:08

μπραβο η ομαδα ρολαρει ....απλα χρειαζομαστε 2 παικτεσ ακομα ξενους και αντικατασταση του κρουμπαλι το παλικαρι τιμιο αλλα δεν.... ο καρας τοσο πιο κακος ειναι και δεν περνει ευκεριες?
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:08

Βρε ποιος πρωτοπόρος της Ευρωλίγκας..εδώ θα προσκυνάς,εδώ είναι Βορράς!!
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:31

Πραγματικα σπουδαια εμφανιση απο ολους.

Το ματς το πηρε η αμυνα. Ετριβα τα ματια μου με την αμυνα που επαιξε ολη η ομαδα.

Επειδη διαβασα οτι αν δεν ηταν τοσο αστοχος ο γαυρος θα ηταν αλλο ματς. Ο γαυρος ηταν αστοχος γιατι πολλα σουτ ηταν βιαστικα, σε πιεση, εξ αιτιας της αμυνας που παιξαμε. Σιγουρα καποια ευκολα δεν μπηκαν, οπως καποια ευκολα δεν μπηκαν και σε μας αλλα αυτο συμβαινει.

Απο την αλλη διαβαζω για τις παρα πολλες βολες του γαυρου. Κι εδω θα διαφωνησω. Οχι οτι δεν πηρε καποια σφυριγματα, τα πηρε, αλλα ηταν λογικο και αναμενομενο απο την στιγμη που επιλαξαμε να παιξουμε σχεδον για 40 λεπτα αυτην την τοσο επιθετικη αμυνα να παρει αρκετα φαουλ ο γαυρος. Το ηξερε και το περιμενε και λογικα το επελεξε κιολας, ο προπονητης και η ομαδα.

Γενικα φανηκε η ομαδα παρα πολυ διαβασμενη και αξιζει το μπραβο ο προπονητης και το τιμ του.

Επειδη τον εχω κραξει και τον κραζω γενικα, ο Κρουμπαλι σημερα ηταν παρα μα παρα πολυ καλος στην αμυνα του. Και για αυτο εμεινε και μεσα σχεδον σε ολο το 2ο ημιχρονο, ακομα κι αν ο Τζακσον φανηκε οτι ηταν σε καλη μερα επιθετικα.

Μπραβο σε ολους ΚΑΙ ελπιζω απο εδω και περα να δειξουμε περισσοτερη ισορροπια.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:35

goran 64 έγραψε:Καινούρια ομάδα σημαίνει σκαμπανεβάσματα σε απόδοση, μα και νεαρός προπονητής σημαίνει απειρία και λάθη...
Δεν θα τον βγάλουμε ξαφνικά και Φιλ Τζάκσον, επειδή πήρε το χανούμι και τον gayρο, χάνοντας απ το Λαύριο!!!!


Γκορανιε Απ το ασχετος και μας παει για Α2, στο Φιλ Τζακσον υπαρχει τεραστια αποσταση.Εγω ειμαι καπου στη μεση.Δε μιλησα για Τζακσον.Ειπα οτι ξερει τι κανει .Και το γαυρο διαβασε πολυ σωστα και την ομαδα την προετοιμασε εξαιρετικα και ειχε απαντησεις σχεδον για οτι εκανε ο σφαιρο.Παει να πει το χει,δεν ειναι τυχαιο.Τυχαια μπορεις να παρεις παιχνιδι αν ξεπατωθεις στην επιθεση και βαλεις περισσοτερα .Εδω ομως μιλαμε για αμυντικη λειτουργια υποδειγματικη.Λαθη φυσικα θα κανει ,το θεμα ειναι οτι σιγουρα μαθαινει απ αυτα κι υπαρχει συνεχεις βελτιωση που λεει και μια ψυχη :mrgreen:
Για τους παικτες που λες θυμησου τι εχουν δει τα ματακια μας επι Σουλη.Τι να πρωτοθυμηθω?Εκεινος ο Μπαλαμπαν ψυχικο τραυμα καταντησε που με βασανιζει τα βραδια στον υπνο μου.Ποσοι τετοιοι παρελασαν απ το παλατακι?Εφταιγε ο Παπ γι αυτο?
Το λαυριο δε καταλαβαινω γιατι το αναφερετε ξανα και ξανα.Ομαδαρα εχει .
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:37

Αμυναρα απ τις λίγες. Εκτός από σπουδαίο αποτέλεσμα μιλάμε εδώ για απίστευτη εμφάνιση της ομάδας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29887
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 07 Ιαν 2018, 23:59

ακόμη και με ήττα μετά από δεν-μπορώ-να-φανταστώ-τι θα είχαμε να συζητάμε για μέρες για τη φοβερή αμυντική προσπάθεια.
Τώρα που ήρθε η νίκη θα μιλάμε για χρόνια. Ελπίζω η ομάδα να μας δώσει νέες ευκαιρίες σύντομα για να τη θαυμάσουμε.
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η πίστη στο σχέδιο. Πιεστική άμυνα και αποδοχή των φάουλ και των βολών του αντιπάλου. Ακόμη και στα αντιαθλητικά η αντίδραση παιχτών και πάγκου ήταν μηδαμινή με αποτέλεσμα να εκνευρίσουμε τον αντίπαλο, που δεν είχε την ευκαιρία καν για σουτ, φάουλ με το που έκαναν ποστάρισμα.

ΥΓ. τελικά με το βουλις σουτ τι έγινε, θα απαντήσει κανείς; :opaokara:
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 08 Ιαν 2018, 00:18

kataramenos5 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Καινούρια ομάδα σημαίνει σκαμπανεβάσματα σε απόδοση, μα και νεαρός προπονητής σημαίνει απειρία και λάθη...
Δεν θα τον βγάλουμε ξαφνικά και Φιλ Τζάκσον, επειδή πήρε το χανούμι και τον gayρο, χάνοντας απ το Λαύριο!!!!


Γκορανιε Απ το ασχετος και μας παει για Α2, στο Φιλ Τζακσον υπαρχει τεραστια αποσταση.Εγω ειμαι καπου στη μεση.Δε μιλησα για Τζακσον.Ειπα οτι ξερει τι κανει .Και το γαυρο διαβασε πολυ σωστα και την ομαδα την προετοιμασε εξαιρετικα και ειχε απαντησεις σχεδον για οτι εκανε ο σφαιρο.Παει να πει το χει,δεν ειναι τυχαιο.Τυχαια μπορεις να παρεις παιχνιδι αν ξεπατωθεις στην επιθεση και βαλεις περισσοτερα .Εδω ομως μιλαμε για αμυντικη λειτουργια υποδειγματικη.Λαθη φυσικα θα κανει ,το θεμα ειναι οτι σιγουρα μαθαινει απ αυτα κι υπαρχει συνεχεις βελτιωση που λεει και μια ψυχη :mrgreen:
Για τους παικτες που λες θυμησου τι εχουν δει τα ματακια μας επι Σουλη.Τι να πρωτοθυμηθω?Εκεινος ο Μπαλαμπαν ψυχικο τραυμα καταντησε που με βασανιζει τα βραδια στον υπνο μου.Ποσοι τετοιοι παρελασαν απ το παλατακι?Εφταιγε ο Παπ γι αυτο?
Το λαυριο δε καταλαβαινω γιατι το αναφερετε ξανα και ξανα.Ομαδαρα εχει .

Μην με αδικάς ρε παλικάρι, please δηλαδή...Είδες καλά τι έγραψα, εκτός του Φιλ Τζάκσον?
Μίλησα πεντακάθαρα για λάθος αρχικές επιλογές παιχτών ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ αλλά και τον προπονητή...
Μπααααα σε καλό σου...Εσύ έγραψες ότι "δικαιώνεται" ο Μπάνε, όχι εγώ... :evil:
Και σιγά να μην αποτελέσει και παράδειγμα προς μίμηση για τον Ιβάν... :o
Τι θες ρε κρυφοκακοπροαίρετε? Πρωτοδικείο και στην μπάλα δηλαδής? :D :opaokara:


Υ.Γ. Δηλαδή το Λαύριο, η ομαδάρα, θα ρίξει καμιά 30άρα στον gayρο, έτσι για πλάκα και για να γουστάρουμε παρέα? :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 08 Ιαν 2018, 00:22

Bravo ρε!!!
Μπράβο ρε παίχτες και λαέ στο παλατάκι.

και παίδες μην τρωγόμαστε με τα νύχια μας κι εδώ. Πλιιιιιιιιζ!!!
Μετά από μεγάλες χαρές, δεν κάνει!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6100
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 08 Ιαν 2018, 01:11

goran 64 έγραψε:Μην με αδικάς ρε παλικάρι, please δηλαδή...Είδες καλά τι έγραψα, εκτός του Φιλ Τζάκσον?
Μίλησα πεντακάθαρα για λάθος αρχικές επιλογές παιχτών ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ αλλά και τον προπονητή...
Μπααααα σε καλό σου...Εσύ έγραψες ότι "δικαιώνεται" ο Μπάνε, όχι εγώ... :evil:
Και σιγά να μην αποτελέσει και παράδειγμα προς μίμηση για τον Ιβάν... :o
Τι θες ρε κρυφοκακοπροαίρετε? Πρωτοδικείο και στην μπάλα δηλαδής? :D :opaokara:


Υ.Γ. Δηλαδή το Λαύριο, η ομαδάρα, θα ρίξει καμιά 30άρα στον gayρο, έτσι για πλάκα και για να γουστάρουμε παρέα? :mrgreen:

Μπερδευτηκα ,ετσι οπως το γραφεις
Δεν θα τον βγάλουμε ξαφνικά και Φιλ Τζάκσον, επειδή πήρε το χανούμι και τον gayρο, χάνοντας απ το Λαύριο!!!!

ειναι σα να λες οτι εγω τον ειπα φιλ τζακσον σ αυτο απαντησα.Ο Μπανε ειχε δικιο που τον κρατησε και δικαιωνεται σ αυτο.Στις επιλογες παικτων ναι μεν εχει ευθηνη αλλα δε συζητουσαμε για αυτο γιατι τα μπλεκεις?Συμβαινουν κι αλλου παντως.
κρυφοκακοπροαίρετε
:? :?

Δηλαδή το Λαύριο, η ομαδάρα, θα ρίξει καμιά 30άρα στον gayρο, έτσι για πλάκα και για να γουστάρουμε παρέα?

γιατι ειρωνευεσαι? :?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 08 Ιαν 2018, 01:27

Είναι της μόδας και νιώθω και πιο αρχηγόμαγκας... :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - οσφπ 78-71 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 08 Ιαν 2018, 01:29

Αμυναρα
Περιμενα παραπνω κοσμο

Ωραια ολα σημερα

Χάρηκα που είδα ρην ομαδα απο κοντα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες