Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP Π.Α.Ο.Κ. - Άρης

Klassen
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χρυσικόπουλος
2
6%
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
1
3%
Μαργαρίτης
22
65%
Ζάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσίβελης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
9
26%
Triche
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 34

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 13:24

goran 64 έγραψε:Τα είπε όλα σε μια πρόταση ο flash4 και τα ανέλυσε λίγο παραπάνω ο kat, με τον οποίο συμφωνώ για "παιδικά"!!
Για το θέμα όμως του "δεν συντρέχει λόγος να βιαστούμε, μιας και οι στόχοι δεν αλλάζουν", έχω μια αντίρρηση...
Αν αλλάξουμε 5άρι με έναν καλό αμυντικό-"σκουπιδιάρη" και φέρουμε κι έναν (πραγματικό κι όχι γιαλαντζί) pointgard πιθανά θα πάμε καλύτερα, παρά το ότι ο προπονητής μας μέχρι τώρα δείχνει "εντελώς στα χαμένα"...
Αν όμως δεν γίνουν κινήσεις, τα επόμενα αποτελέσματα θα δείξουν αν θα είμαστε άνετοι, εκεί, προς το φινάλε του Πρωταθλήματος (ποια play off?) ή κάθιδροι και με τα κομπιουτεράκια ανά χείρας, να βγάζει κάλο ο δείκτης μας!!


Υ.Γ. Αυτόν τον 34 (Μπένσον?) των ασπόνδυλων ερπετών, προσωπικά θα τον ήθελα στην θέση του Κλάασεν...
Υ.Γ. 2...Ο Μούλα απολύθηκε απ την ομάδα του, όπως έμαθα...Λέτε ή "άστα να πάνε (όπως πάνε) Μπάνε"?
Υ.Γ. 3...Cellophan, μάλλον ξεχνάς (ή δεν πρόλαβες) τον Κοκκολάκη στα ασπόνδυλα ερπετά...Κ.Αμ. Τζαμπάρ!!! :D


Ρε goran δεν είναι απαράδεκτο αυτό το υπονοούμενο οτι και καλά θα πέσουμε κατηγορία που κυκλοφορεί ασταμάτητα από την πρώτη ήττα? Είναι αυτή πραγματική αποτύπωση της κατάστασης?
Υ.Γ. Δε θες πεντάρι τεσσάρι θες με σουτ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 13:35

δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαχθει ο προπονητης στο μπασκετ. δεν εχουμε καμια πιεση για πρωταθλητισμο (την καραμελα δηλαδη που χρησιμοποιουμε στη μπαλα για την ανα τριμηνο αλλαγη του εκαστοτε προπονητη) οποτε καλως τον αφηνουμε να δουλεψει.

προσωπικα βλεπω βελτιωση στην αμυνα που στα πρωτα 7 ματς ηταν οτι χειροτερο εχω δει σε επαγγελματικη καλαθοσφαιριση. ας περιμενουμε να αλλαχτουν και οι ξενοι που πρεπει να αλλαχτουν, να γυρισει και ο χαραλαμποπουλος και βλεπουμε.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Nevsky_ » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 14:11

Άλλη μια νίκη γοήτρου απέναντι στο συμπολίτη. Αυτό το πράγμα που πάντοτε έχουμε τους ίδιους στόχους: μετά τους πρωταθλητισμούς των '80s και early '90s, να παλεύουμε διαρκώς για την 3η θέση και φέτο για τα play-off. :mrgreen:

Πάντως δεν έχουμε τίποτε άλλο, παρά μια επιστροφή στην κανονικότητα των τελευταίων 25 ετών. Είναι πραγματικά άξιο θαυμασμού το πώς κατορθώνουν και διατηρούν -έστω αναμεταξύ τους- το ψέμα πέρι κυριαρχίας τους στο μπάσκετ.

Από τη φυγή Γκάλη και έπειτα (σεζόν 1992-3), οι αριθμοί σε 77 αγώνες είναι:

- Νίκες ΠΑΟΚ: 45
- Νίκες ρούλη: 32

Στο ίδιο διάστημα τους έχουμε βρει στα play-off 7 φορές με ρεκόρ 6-1 (πρώτος αποκλεισμός πέρσυ).

Στο ίδιο διάστημα υπάρχει το +35 το 2009, το +33 το '99, το +32 το '96, καθώς και το +30 το '94.

Είπαμε, δεν έχουν τίποτε άλλο πλην του μπάσκετ πια, άλλα αυτό καταντάει γελοίο.
Άβαταρ μέλους
Nevsky_
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ 27 Οκτ 2017, 08:15
Τοποθεσία: Αγία Πετρούπολη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 14:27

Ιάσονας έγραψε:
goran 64 έγραψε:Τα είπε όλα σε μια πρόταση ο flash4 και τα ανέλυσε λίγο παραπάνω ο kat, με τον οποίο συμφωνώ για "παιδικά"!!
Για το θέμα όμως του "δεν συντρέχει λόγος να βιαστούμε, μιας και οι στόχοι δεν αλλάζουν", έχω μια αντίρρηση...
Αν αλλάξουμε 5άρι με έναν καλό αμυντικό-"σκουπιδιάρη" και φέρουμε κι έναν (πραγματικό κι όχι γιαλαντζί) pointgard πιθανά θα πάμε καλύτερα, παρά το ότι ο προπονητής μας μέχρι τώρα δείχνει "εντελώς στα χαμένα"...
Αν όμως δεν γίνουν κινήσεις, τα επόμενα αποτελέσματα θα δείξουν αν θα είμαστε άνετοι, εκεί, προς το φινάλε του Πρωταθλήματος (ποια play off?) ή κάθιδροι και με τα κομπιουτεράκια ανά χείρας, να βγάζει κάλο ο δείκτης μας!!


Υ.Γ. Αυτόν τον 34 (Μπένσον?) των ασπόνδυλων ερπετών, προσωπικά θα τον ήθελα στην θέση του Κλάασεν...
Υ.Γ. 2...Ο Μούλα απολύθηκε απ την ομάδα του, όπως έμαθα...Λέτε ή "άστα να πάνε (όπως πάνε) Μπάνε"?
Υ.Γ. 3...Cellophan, μάλλον ξεχνάς (ή δεν πρόλαβες) τον Κοκκολάκη στα ασπόνδυλα ερπετά...Κ.Αμ. Τζαμπάρ!!! :D


Ρε goran δεν είναι απαράδεκτο αυτό το υπονοούμενο οτι και καλά θα πέσουμε κατηγορία που κυκλοφορεί ασταμάτητα από την πρώτη ήττα? Είναι αυτή πραγματική αποτύπωση της κατάστασης?
Υ.Γ. Δε θες πεντάρι τεσσάρι θες με σουτ.

Απαράδεκτο ξεαπαράδεκτο, είναι ένα σενάριο που πιθανολογείται κι όχι τετελεσμένο γεγονός ή "μιζέρια", όμως:
Η κατάσταση φέτος αδερφέ, όπως την βλέπω εγώ και πολλοί άλλοι, είναι (ως τώρα) στα όρια του τραγικού...
Δεν έχω δει όλες τις υπόλοιπες ομάδες, για να πω αλήθεια, οπότε δεν μπορώ να κρίνω αντικειμενικά, σε βάθος...
Γι αυτό μάλιστα γράφω ότι θα δούμε, μετά από τους επόμενους αγώνες, βλέποντας αντιπάλους-αποτλέσματα!!!!

Εγώ 5άρι θέλω για να μαζεύει τουλάχιστον κάνα σίγουρο ριμπάουντ παραπάνω, να παίζει άμυνα τον αντίπαλο ψηλό, αλλά και να δίνει και καμιά βοήθεια μέσα στην ρακέτα στους άλλους, που δεν είναι και κορυφή αμυντικά...
Στο 4 μετά ο Βαγγέλης, που έγινε ξαφνικά φέτος 5, γιατί δεν ξέρω πόσο ακόμα θα το αντέξει ο φουκαριάρης!!!!


Υ.Γ. Θεωρώ σωστότερο το να βλέπεις τον τιμοκατάλογο πριν παραγγείλεις, παρά να το κάνεις ανεξέλεγκτα κι όταν έρχεται ο λογαριασμός να ψάχνεις στις τσέπες σου κάνα ψιλό ακόμα, για να ανταποκριθείς στην πληρωμή...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 15:38

Highlights:




Ολόκληρος ο αγώνας:

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 15:45

Βλέπω τα highlights... Όσοι μιλάτε για τραγική ομάδα, μάλλον δεν είδατε τον Π.Α.Ο.Κ. ξανά φέτος.. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 15:54

Μην ορκίζεσαι Ζαντέ...Μετά τα φιλικά, στο 80%-90% των επισήμων αγώνων, κάτι άλλαξε, εντελώς κωμικοτραγικά!!!
Εικόνα :mrgreen:
Δεν λέω, ναι μεν φταίνε και οι αρκετοί τραυματισμοί, αλλά "κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε"... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 16:12

buffalobill4 έγραψε:δεν υπαρχει κανενας λογος να αλλαχθει ο προπονητης στο μπασκετ. δεν εχουμε καμια πιεση για πρωταθλητισμο (την καραμελα δηλαδη που χρησιμοποιουμε στη μπαλα για την ανα τριμηνο αλλαγη του εκαστοτε προπονητη) οποτε καλως τον αφηνουμε να δουλεψει.


Αυτο εννοω Γκοραν οχι αλλαγες σε παικτες.Εκει θελουμε μαλλον πενταρι γιατι κλαασεν δεν, απ οσο εχω δει.Με μαγκαρετ 5 και λινο στο 4 νομιζω καναμε τα καλυτερα διαστηματα μας σε αμυνα.Και νομιζω οτι ο Λινος περα απ τους 5 κρισιμους ποντους στο τελος, βοηθησε αρκετα στην αμυντικη λειτουργια ειδικα στο 3ο κανοντας εστω τα βασικα στην αμυνα .
Για κινδυνο στο τελος δε το συζητω μη τρελαθουμε.Μην υπερβαλουμε με την κακη μεχρι τωρα εικονα .

ΥΓ 10 σελιδες για αγωνα μπασκετ...Η νικη με αστερα στο ποδοσαφαιρο ειχε 8 σελ παραλειπομενα.Καλα παμε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 16:46

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 19:18

goran 64 έγραψε:Τα είπε όλα σε μια πρόταση ο flash4 και τα ανέλυσε λίγο παραπάνω ο kat, με τον οποίο συμφωνώ για "παιδικά"!!
Για το θέμα όμως του "δεν συντρέχει λόγος να βιαστούμε, μιας και οι στόχοι δεν αλλάζουν", έχω μια αντίρρηση...
Αν αλλάξουμε 5άρι με έναν καλό αμυντικό-"σκουπιδιάρη" και φέρουμε κι έναν (πραγματικό κι όχι γιαλαντζί) pointgard πιθανά θα πάμε καλύτερα, παρά το ότι ο προπονητής μας μέχρι τώρα δείχνει "εντελώς στα χαμένα"...
Αν όμως δεν γίνουν κινήσεις, τα επόμενα αποτελέσματα θα δείξουν αν θα είμαστε άνετοι, εκεί, προς το φινάλε του Πρωταθλήματος (ποια play off?) ή κάθιδροι και με τα κομπιουτεράκια ανά χείρας, να βγάζει κάλο ο δείκτης μας!!


Υ.Γ. Αυτόν τον 34 (Μπένσον?) των ασπόνδυλων ερπετών, προσωπικά θα τον ήθελα στην θέση του Κλάασεν...
Υ.Γ. 2...Ο Μούλα απολύθηκε απ την ομάδα του, όπως έμαθα...Λέτε ή "άστα να πάνε (όπως πάνε) Μπάνε"?
Υ.Γ. 3...Cellophan, μάλλον ξεχνάς (ή δεν πρόλαβες) τον Κοκκολάκη στα ασπόνδυλα ερπετά...Κ.Αμ. Τζαμπάρ!!! :D


Ο Κοκό ήταν πελάτης στο μαγαζί του πατέρα μου. Τον θυμάμαι σαν τώρα να έρχεται να αφήνει το αμάξι του για πλύσιμο....το πρόβλημα είναι ότι είχε ένα άσπρο Αutobianchi, οπότε καταλαβαίνεις το γελοίο του πράγματος.....τώρα για τη σύγκριση του με τον Μαργαρίτη να είμαι ειλικρινής δεν την κατάλαβα. Ο Δημήτρης ξεκίνησε από πολύ νωρίς στον Παναθηναικό και ήταν πρώτη φίρμα από νωρίς στα πρωταθλήματα εκείνης της εποχής, κυρίως λόγω δεινοσαυρίλας (2.16 και 'υπέροχος' μύσταξ)που του έδινε τεράστιο πλεονέκτημα απέναντι στο ζουμπομπάσκετ της δεκαετίας του '70, που στα 1.98 ήσουν βαρύ πεντάρι.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3109
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 12 Νοέμ 2017, 19:52

Cellophan, γι αυτά που τονίζω η σύγκριση, αν και με δόση black humor με την προσθήκη του Kαρίμ Αμ.Τζαμπάρ...
cellophan έγραψε:Ο Μαργαρίτης είναι unique case study για το Ελληνικό μπάσκετ για το πως με τη δουλειά σου, με τον εξαιρετικό χαρακτήρα σου και με το μικρό αλλά ουσιαστικό ταλέντο το οποίο καλλιεργείς για χρόνια, μπορείς ακόμα και στα τριάντα σου να παίξεις σε υψηλό επίπεδο και εν τέλει να γίνεις και αρχηγός σε ένα από τα ιστορικότερα σωματεία μπάσκετ της χώρας σου. Δεν του αξίζει καμία απαξίωση, όπως αυτές των τελευταίων ημερών εδώ μέσα τις οποίες άφησα και αφήνω ασχολίαστες. Το σεβασμό μου, τον έχει κερδίσει πέντε χρόνια τώρα στην ομάδα, με τον ιδρώτα του. Κανένας παλαιός ή όψιμος μπασκετικός αναλυτής/ερασιτέχνης εξ' αποστάσεως προπονητής δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό.

Θεωρώ ότι ο Κοκό (όπως τον αποκαλείς) έδειξε, να μαθαίνει το μπάσκετ "υψηλού επιπέδου" (Ευρωπαϊκού δηλαδή), όταν ήρθε στα ασπόνδυλα ερπετά για αυτό δεν θεωρώ unique περίπτωση τον Βαγγέλη, θυμίζοντας σου ότι πιθανά τον ξέχασες...Ο οποίος Κοκό, επιπλέον, όντως θεωρούνταν τότε και Ο αγαθός γίγαντας στην Ελλάδα!


Υ.Γ. Νόμιζα ότι είχα προνόμιο, βλέποντας τον προδότη, μετέπειτα Δήμαρχο Μπυραιά, να κάθεται στο πίσω κάθισμα του τότε Mitsubishi Lancer (είχε αφαιρέσει φυσικά το μπροστινό), αλλά με αυτό περί Autodianchi του ακόμα ψηλότερου Κοκό, ε, με αποτελείωσες...Τον φέρνω στον νου μου αντίστοιχα και κλαίω... :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. 2...Ζαντέ, δεν πιστεύω να χεις παράπονο απ την πάρτη μου...Άσχετα αν εκτελώ εντολές του kat, να ποστάρω εδώ μέχρι τα ρέστα μου... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 01:32

Τι παράπονο να έχω;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 01:44

Για την ποσότητα των posts μου στο topic βρε... :roll:
Τόσες σελίδες έγραψα... :lol: :lol:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό White Ranger » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 03:51

goran 64 έγραψε:Για την ποσότητα των posts μου στο topic βρε... :roll:
Τόσες σελίδες έγραψα... :lol: :lol:


Μόνο:
Δημοσιεύσεις: 17529
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 05, 2015
Σχεδόν τίποτα.
The White Ranger= Colors of PAOK
Άβαταρ μέλους
White Ranger
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:59

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Άρης 63-57 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 13 Νοέμ 2017, 10:03

συγχαρητήρια στην ομάδα για τη νίκη, δεν το συζητάω, και για τον κόσμο που δεν έγιναν έκτροπα.

PS1: για τον Μαργαρίτη, θα ήθελα να ευλογήσω λίγο τα γένεια μου τα οποία διατηρώ σχεδόν 28 χρόνια με ελάχιστες εξαιρέσεις στρατού κλπ., ας πάει κάποιος να δεί ποιός έγραψε το πρώτο ποστ μετά από 1 μήνα που πήραμε τον Μαργαρίτη από τα καμπ (φυσικά το έκανα μιλώντας με τους ανθρώπους που δούλεψαν μαζί του, δεν ήμουν μάντης).
PS2: άλλο βέβαια το ένα άλλο το άλλο, βασικός μαργαρίτης στο 5 με δικαίωμα 6 ξένων δεν υπάρχει. Και τον μπουρούση να είχαμε το ίδιο θα λεγα. κάτι κόροιβοι και κάτι λαύρια θα μας κάνουνε γιογιο στα rebounds. Και ο μπένσον γιογιο μας έκανε σε 10 λεπτά μέσα, ευτυχώς που δεν έπαιξε άλλο...
PS3: πολύ καλύτερο ρόστερ ο Άρης από εμάς από πού προκύπτει? μάλλον πρέπει να αισθανόμαστε άβολα που ο συμπολίτης έπαιζε στo back court με φλιώνη-πουλιανίτη και μας έκανε κάτι ξεγυρισμένα 5 και 7-0. Ακόμα και το σχόλιο του Κλείτου για 800 χιλιάρικα μπάτζετ είναι υπερβολικό. Δεν μπορεί αυτή η ομάδα του άρη να κάνει πάνω από 400...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες