Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 29 Οκτ 2017, 10:43

Καιρό είχα να συμφωνήσω με τον Ρόμαν αλλα σ αυτά που λέει έχει απόλυτο δίκιο.
Κάποιοι είναι για ξύλο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Οκτ 2017, 12:16

Ζαντός έγραψε:Χθες έφερα παρέα στα μέρη μου, να πάμε να δούμε τον αγώνα έξω.

Πήγα στο μαγαζί εδώ στη γειτονιά που βλέπω Π.Α.Ο.Κ. σταθερά τα τελευταία 2 χρόνια..εγώ και άλλα 3-4 τραπέζια (συνολικά καμιά 10ριά άτομα) βλέπαμε τον Π.Α.Ο.Κ., μια χαρά, καφενειακό κλίμα, όλοι άμπαλοι, ο ΚωςΒας ταναςπού γιος, γ@μώ το σπίτι όλων των παιχτών του Π.Α.Ο.Κ., "Σούλη γύρνα", μια τυπική μέρα σε μαγαζί της ασπρόμαυρης δυτικής Θεσσαλονίκης.

Έρχεται το ημίχρονο και ο μαγαζάτωρ ψάχνει κανάλια και βάζει πουταNova...λέω "ωχ"..
Λέω τη σερβιτόρα (που την ξέρω) "Θα βάλεις το μπάσκετ σε λίγο ξανά;", "Ναι" με λέει...

Μαθαίνω ότι συνεχίζεται το μπάσκετ, αλλά οι οθόνες έπαιζαν γαυροβάζελο.

Πάω στον μαγαζάτορα, τον λέω να βάλει Π.Α.Ο.Κ. σε μία οθόνη να βλέπω, με λέει "να το μαγαζί Π.Α.Ο.Κ. θέλει, κι εγώ ΠΑΟΚτσής είμαι και το μπάσκετ θέλω να δω" κτλ... Τον λέω "ωραίοι ΠΑΟΚτσήδες, προτιμούν γαυροβάζελο στο κωλοστημένο πρωτάθλημα, από το να δουν Π.Α.Ο.Κ.!"..

Πλήρωσα κι έφυγα.

Γαμώ τις μαλακισμένες κωλονοοτροπίες μερικών. Μέσα στη δυτική Θεσσαλονίκη και να παίζει γαυροβάζελος...θα με πέσουν τα μούσια!!!! Άντε γαμίδια...

+ 1926... :pano:

Αν είχε κάποτε κάτι διαφορετικό ο Π.Α.Ο.Κ.τσής Ζαντέ, αυτό ήταν ότι έγραφε στα @@αρια του όλους τους άλλους...
Σήμερα όμως, ως γνήσιο θύμα της γκαιμπελιστικής προπαγάνδας και των καθημερινών κελευσμάτων της πλέον, ταυτόχρονα με την προσωπική του αδιαφορία για την δική μας ομάδα, έφτασε πια σ αυτό το επίπεδο αναγούλας!!!!

"Αλλάζουν οι εποχές ρε Goran, τι να κάνουμε"? Μου "δικαιολογούνται" πολλοί (κυρίως νέοι), συχνά πλέον... :oops:
Αναγκάζομαι λοιπόν, μέσα στην φούρκα μου, να τους απαντάω κάθε φορά, μπας και χωθεί ποτέ στην γκλάβα τους:
"Σκ@τά κι απόσκ@τα...ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ, ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ"!!!! :shock:
Μας έχουν καταντήσει, σαν όλους τους υπόλοιπους, να αποζητάμε κι εμείς "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα"!!!! :evil:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 29 Οκτ 2017, 13:38

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όλους από πάνω και όντως είναι θλιβερό...
Ωστόσο θα πρέπει να βάλουμε στην εξίσωση (ΌΧΙ σαν δικαιολογία, αλλά σαν ένα απλό δεδομένο συζήτησης) και την ΚΑΤΑΝΤΙΑ - πονόματος - απαξίωση - γελοιοποίηση του μπασκετικού ΠΑΟΚ, της ιστορίας του και της ιστορικής φανέλας!
Όταν σταματάει ο αμφίδρομος σεβασμός μεταξύ ομάδας και οπαδού, τότε καλώς ή ΚΑΚΟΣ θα υπάρξουν και φαινόμενα απαξίωσης τους αθλήματος ακόμα και από συνοπαδούς. (κακώς εννοείτε, μιας και ΠΑΟΚ είσαι γιατί γεννήθηκες έτσι)
Ας λύσουμε πρώτα το αγωνιστικό μέρος του προβλήματος και μετά κάνουμε και σεμινάρια για το συναισθηματικό κομμάτι. Τους μαζεύεις ΌΛΟΥΣ σε ένα γήπεδο και τους βάζεις όλη μέρα να βλέπουν ντοκιμαντέρ για την ιστορία του ΠΑΟΚ, όπως αυτό που είδαμε τις προάλλες! Έχω ήδη ένα αντίστοιχο με την ιστορία στο Μπάσκετ που ήταν δώρο με ένα βιβλίο! --->> http://www.malliaris.gr/%CE%A0%CE%91%CE ... -482-020-7

Υπάρχει και αυτό που είναι καταπληκτικό βιβλίο!

Εικόνα
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Κυρ 29 Οκτ 2017, 14:23

(Ζαντος) εχω στο σπιτι μου την γαμ@-νοβα. Εβλεπα κανονικά το μπάσκετ όταν στις 7.30 ηρθε ο πατέρας μου και του έβαλα το "ντέρμπυ". Είδα όμως το υπολοιπο μπασκετ στον Η/Υ (ΕΡΤ live). Αυτό που γράφεις για το παοκτσηδικο στεκι είναι αδιανόητο..
Η ομάδα πρέπει να στηρίξει τον Λίνο, οχι τους τυχαρπαστους ξένους..τυχαρπαστους
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 29 Οκτ 2017, 15:43

είχα πεί εξαρχής άσσο και στο 2 ΜΟΝΟΝ ο ντίλαρντ (εξού και καλώς ήρθε ο κατσίβελης) και καλός ποστ-απ ψηλός (τύπου μπένσον άρη) μαζί με βασικό αμερικανό στο 4 (τύπου μιλμπερν πανιωνίου). τελικά εμφανίστηκε ο ντίλαρντ στον άσσο, πήρανε 2ο αμερικανό στο 2 ο οποίος έχει χαθεί στο τί πρέπει να κάνει μέσα στο γήπεδο, δεν πήρανε κανέναν στο 4 έχοντας τον χρυσικόπουλο που ΔΕΝ υπολογίζουν, τον Μαργαρίτη που τον πήγανε στο 5, τον Κρούμπαλυ που είναι 4.5αρι χωρίς καν να έχει το σουτ όχι του τσαιρέλη αλλά ούτε από 5 μέτρα, και στο 5 φέρανε τον καναδό μοράλες που μακάρι να βγεί και μοράλες.

αν μου βαζες το μαχαίρι στο λαιμό και μου λεγες διώξε ΜΟΝΟΝ έναν σήμερα, θα λεγα άκοπα ΝΤΙΛΑΡΝΤ και η μισή ντροπή του τέλη και η άλλη μισή του μάτζικ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 29 Οκτ 2017, 16:14

Συμφωνα με το PNG θα παρει ποδι ο Τρις για να ερθει τριαρι...σκορερ.Οτι να ναι.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Κυρ 29 Οκτ 2017, 18:51

"Look at me, look at me" ο coach Elias στα ταιμ-αουτ, τι ειναι αυτος ? ..
Ο Κατσίβελης έπρεπε να ερθει στηνομάδα μας ή δημιουργείται πρόβλημα στα γκαρντ;
Συμφωνώ με τον Palok ότι ο Ντιλαρντ ειναι για "2" αλλά πλει μεικερ να έπαιζε ο Κονιαρης (κι ο Τσοχλας).
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 29 Οκτ 2017, 19:34

προφανώς και ο περίεργα μεγάλος χρόνος του κατσίβελη (νομίζω πρέπει να χει μέσο όρο πάνω από 25 λεπτά) από τη στιγμή που πάτησε το παρκέ έχει δημιουργήσει πρόβλημα στο rotation στην περιφέρεια (και σκεφτείτε οτι παίζουμε ουσιαστικά χωρίς ζάρα και χαραλαμπόπουλο έως τώρα). όμως χρειαζόταν ένα καθαρόαιμο γκαρντ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 30 Οκτ 2017, 00:04

Αυτό και μόνο καταδεικνύει την προχειρότητα του σχεδιασμού.
Τι έχει πάει στραβά και σου παίζει βασικός στον 1, ο παίχτης που πήρες στο παρά 1;
Αν δεν τραυματιζονταν ο Κονιαρης και δεν παίρναμε Κατσιβελη πως θα παίζαμε;
Και αυτά τα 0 λεπτά μια του Λίνου μια του Τσοχλα τι νόημα έχουν;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 30 Οκτ 2017, 09:50

δεν έχουν. απλά προσπαθεί να κλείσει το rotation ώστε να καταλάβει με τι σκατά σχήματα μπορεί να περπατήσει η ομάδα. ε δεν είναι και κανένας γάτος, ούτε και αυτοί που τον βοηθούν (?) από τον πάγκο...

PS: μια ωραία ερώτηση στον Παπαθεοδώρου είναι ποιός ΣΚΑΤΑ πιστεύατε οτι θα είναι το βασικό σας ΤΕΣΣΑΡΙ για φέτος. Και αν απαντήσει Χαραλαμπό, αμέσως καπάκι ερώτηση ΠΟΣΟ από τον συνολικό του ΧΡΟΝΟ έχει παίξει ο Χαραλαμπό στο 4 στον βάζελο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 30 Οκτ 2017, 11:59

Έχει πει ρητά ότι θα χρησιμοποιηθεί στο 4, δεδομένου ότι μπορεί να αποδώσει, παρ'όλο που είναι κυρίως 3. Το είπε μετά την κλήρωση του πρωταθλήματος, νομίζω. Δεν ήμουν εκεί, αλλά υπάρχουν οι δηλώσεις.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 30 Οκτ 2017, 12:09

δλδ ο Λίνος στο μηδέν (από πρότζεκτ των 4 ετών) και ο Χαραλαμπό από 3 στο 4 (δανεικός για έναν χρόνο) στα 30 λεπτά?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 30 Οκτ 2017, 12:10

Τον Χαραλαμπ θα τον βάλει... όπου ζητήσει ο παικτης! Γι αυτο τον λόγο συμφώνησε με τον "κοουτς" Ηλία..
Για τον Λινο, είναι κριμα να καεί εκ των έσω..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Τρί 31 Οκτ 2017, 10:42

Η ομάδα θα χρειαστεί στήριξη για να μην κινδυνεύσει. Αν είναι να περιμένουμε να φτάσουμε στο αμήν όπως το 2007-2008, ίσως διαπιστώσουμε ότι μικρύναμε μόνοι μας τόσο πολύ τον ΠΑΟΚ που τελικά χωράει στην Α2.

Επίσης, ας αναλογιστούν λίγο τι ζητάνε όσοι έστω και από ειλικρινή πίκρα και υπερβολή ζητάνε να μην έχουμε μπάσκετ. Η σύγκριση με το παρελθόν δεν βοηθάει. Προέχει η επιβίωση και στη συνέχεια ένα αξιοπρεπές επίπεδο που θα μας επιτρέψει να εκμεταλλευτούμε την επόμενη ευνοϊκή συγκυρία α λα Κύπελλο 2015.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Τρίκαλα BC Aries- Π.Α.Ο.Κ. 87-78, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τρί 31 Οκτ 2017, 10:55

Τέλος από εδώ, άλλη μια ήττα και εμφάνιση τσίρκου. MVP ο λαός με Highlight το "ΠΑΟΚάρα βάλε ένα γκολ".

Συνέχεια με Ευρώπη.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης