ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό fossa » Κυρ 08 Οκτ 2017, 11:33

Ποιος Παπαθεοδώρου και ποιος Σούλης.
Με αυτή τη διοίκηση αυτοί είμαστε τόσα χρόνια. Beautiful misery.
Διαφωνώ να τα περιμένουμε όλα απ τον Σαββίδη. Έλεος πια. Ολόκληρος ΠΑΟΚ. Ο άλλος λέει να πάει πίσω η Τούμπα για να ρίξει λεφτά στο μπάσκετ! Λες και το πρόβλημα του Ιβάν θα ήταν από τα 60 του γηπέδου να πάει το 1 στο μπάσκετ!!!
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 11:39

Ο Μαργαρίτης δεν ήταν 100% έτοιμος, είχε ίωση τις προάλλες και μάλιστα πέρασε και μια βόλτα από το Διαβαλκανικό.

Ο Ζάρας έπαιξε 27 λεπτά με ενοχλήσεις στους προσαγωγούς.

Του Dillard τα γυαλιά τελικά δεν ήταν εντάξει και δεν μπόρεσε να αγωνιστεί περισσότερο από τεσσεράμισι λεπτά.


Αυτά τα λένε τα άρθρα που ανέβηκαν χθες το βράδυ (ήμουν εκεί όταν τους τα έλεγαν από τη Κ.Α.Ε.)...



Παρ'όλα αυτά, ο κάκιστος Χρυσικόπουλος (που στο φύλλο στατιστικής έχει δίπλα στο όνομά του το (C)..) έπαιξε 12' με 0/1 τρίποντα και κανένα άλλο σουτ.
Ο Ousman Krubally 0/1 δίποντα και 2/2 βολές. Κανένα άλλο σουτ.
Ο Τσόχλας (sorry Sera, πέρασε η μέρα :mrgreen: ) με 12 λεπτά στο παρκέ, 1/1 δίποντα και 0/1 τρίποντα.




Rexaris έγραψε:Ένα πράμα που πάντα μ'ενοχλούσε στην ομάδα μπάσκετ είναι η σύγκριση με άρη. Όποιον κι αν βάλουν μέσα, όσα προβλήματα κι αν έχουν, οι συμπολίτες πάντα παίζουν σαν λυσασμένα σκυλιά μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και κατορθώνουν να φέρνουν αποτέλέσματα καλύτερα του αναμενομένου. Αντίθετα οι δικοί μας, είναι σαν να μην ξέρουν πού παίζουν και τί φανέλα φοράνε, λες και παίζουν σε κανένα χωριό κι άμα χάσουμε έλα μωρέ... Αυτός είναι και ο λόγος που το μπάσκετ το έχω πια αφήσει και όχι τα αποτελέσματα και η έλλειψη τίτλων.



Και εγώ αν ήμουν Αμερικανός και με έπαιρνε η τριτοτέταρτη ομάδα της Ελλάδος, με αυτήν την άδεια γηπεδάρα, ψιλοχαλαρός θα ήμουν. Αν με πήγαιναν βόλτα στο μουσείο, ή με έδειχναν κανένα βίντεο με τα παλιά, ίσως πορωνόμουν. Αλλά και πάλι, είναι θέμα χαρακτήρα...κλάην μάην, ποιος Π.Α.Ο.Κ. τώρα, να πάρω τα 150.000 $, να παίξω ψιλοκαλά και να πάρω του χρόνου 200.000 $.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 07/10 7μ.μ. (PAOKmania Radio-ΕΡ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 11:43

gergeo4 έγραψε:γελαει ο κοσμος μ'αυτο το εκτρωμα του προπονητακου..............




24 ώρες μπαν. Δεν είναι η πρώτη φορά που δίνεις δικαιώματα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 08 Οκτ 2017, 12:45

Πολυ χαλαρα τα δινετε τα μπαν. Τι ειπε; Οτι χθες ο ΠΑΟΚ παρουσιασε εκτρωμα κ ευθυνη εχει ο προπονητακος. Εκτος αν ειναι κανας προπονηταρας με καριερα κ δεν το ξερουμε. Αυτο το να μη μπορει να κανει καποιος κριτικη ειναι απιστευτο.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3859
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 08 Οκτ 2017, 13:25

fossa έγραψε:Ποιος Παπαθεοδώρου και ποιος Σούλης.
Με αυτή τη διοίκηση αυτοί είμαστε τόσα χρόνια. Beautiful misery.
Διαφωνώ να τα περιμένουμε όλα απ τον Σαββίδη. Έλεος πια. Ολόκληρος ΠΑΟΚ. Ο άλλος λέει να πάει πίσω η Τούμπα για να ρίξει λεφτά στο μπάσκετ! Λες και το πρόβλημα του Ιβάν θα ήταν από τα 60 του γηπέδου να πάει το 1 στο μπάσκετ!!!


Ο άλλος είμαι εγώ μάστορα και κάνε παράθεση αν θες να το κουβεντιάσουμε. Αν απ' όλο το κατεβατό εσύ έπιασες το μεταξύ σοβαρού και αστείου στιχάκι, τότε είναι άλλο θέμα! ΌΛΟ το ποστ μου αφορούσε ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ στ' αγγλικά και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ! --->>> Beautiful misery.
Φιλικά και την καλημέρα μου!
Τελευταία επεξεργασία από hasio_john και Κυρ 08 Οκτ 2017, 13:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9532
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 13:48

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί στον ΠΑΟΚ δεν διώχνουν τους προπονητές αντικαθιστώντας τους με ψηφοφορία σε πραγματικό χρόνο από τους οπαδούς. Έτσι κι αλλιώς στον ΠΑΟΚ όλοι οι προπονητές είναι "μικροί και άσχετοι".
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 14:24

Βλέποντας λίγο πιο νηφάλια και ψύχραιμα τα πράγματα σήμερα το παρακάτω άρθρο του sdna με βρίσκει σύμφωνο.
Το μαύρο κουτί της Διαβολοβδομάδας και ο... άλλος ΠΑΟΚ σε 15 μέρες!
Οι μπασκετικοί συνηθίζουν να λένε πως τίποτα από όσα συμβαίνουν στο παρκέ δεν είναι ανεξήγητο. Για αυτό και το διπλό στραπάτσο του ΠΑΟΚ που ξεκίνησε με όνειρα και σε 4 μέρες είχε δυο πολύ άσχημα αποτελέσματα/εμφανίσεις έχει εξήγηση.

Η πρώτη και βασική εξήγηση οφείλεται στα... ανεξήγητα που συνέβησαν από το βράδυ της Δευτέρας μέχρι την Παρασκευή. Δευτέρα βράδυ ο βασικός εγκέφαλος της ομάδας, ο Αντώνης Κόνιαρης, αυτός που προετοιμάστηκε για να κρατάει τα ηνία πάτησε πάνω σε πόδι συμπαίκτη του και άφησε την ομάδα στο μεγάλο ντέρμπι της πόλης με μοναδικό καθαρό ποιντ γκαρντ τον Ντίλαρντ. Είχε ήδη προηγηθεί η απουσία του Βασίλη Χαραλαμπόπουλου πάνω στον οποίο στηρίχθηκε το σχέδιο για την επίθεση καθώς θεωρείται ιδανικός στη δημιουργία ρήγματος στις αντίπαλες άμυνες λόγω της υψηλής μπασκετικής ευφυΐας και τεχνικής του.


Με τους δυο καλύτερους Έλληνες 97άρηδες εκτός παρκέ ο ΠΑΟΚ έχασε μυαλό, ενέργεια αλλά το κυριότερο τη δημιουργία του στην επίθεση. Κι αν του Χαραλαμπόπουλου η απουσία είχε... συνηθιστεί πια από τους υπόλοιπους στα φιλικά, για τον Κόνιαρη δε μπορούμε να πούμε το ίδιο καθώς η απουσία του προκάλεσε ντόμινο με αλλαγές θέσεων και εξίσου κομβική αποδυνάμωση στην άμυνα πάνω στη μπάλα στην οποία είναι μαέστρος. Δεν είναι τυχαίο ότι ο Ρέλεφορντ χθες και ο Βον την Τετάρτη έκαναν τη διαφορά...

Τίποτα όμως δεν είναι τόσο κακό που δε μπορεί να γίνει χειρότερο και την Πέμπτη το πρωί ο ΠΑΟΚ είχε έναν επιπλέον πονοκέφαλο. Ο Ντίλαρντ κοιμήθηκε με τους φακούς επαφής (!) κι όταν ξύπνησε είχε υποστεί μόλυνση σε σημείο ώστε οι γιατροί να φοβούνται για το μάτι του! Η απουσία του κόντρα στον Προμηθέα, σε συνδυασμό με αυτή του Κόνιαρη, αποδείχθηκε καταδικαστική. Ο Αμερικανός που δηλώνει γοητευμένος από τον τρόπο που τον έχει υποδεχθεί ο σύλλογος πήρε μια απόφαση που δύσκολα συναντά κανείς από ξένο και μάλιστα... 40 ημερών στην ομάδα. Ζήτησε ειδικά γυαλιά, τα οποία φόρεσε πρώτη φορά στο ζέσταμα και τελικά αγωνίστηκε 4 λεπτά, καθώς φαινόταν φανερά επηρεασμένος από την κατάσταση της υγείας του.

Χωρίς τον Ντίλαρντ πάνω στον οποίο ο ΠΑΟΚ στηρίζει το... μισό παιχνίδι του επιθετικά έγινε προβλέψιμος, χωρίς δημιουργία και το ένα λάθος διαδεχόταν το άλλο σκορπίζοντας επιπλέον απογοήτευση στην ήδη χαμηλή αυτοπεποίθηση που είχε ολόκληρη η ομάδα μετά τον αγώνα Κυπέλλου με τον Άρη.

Ο ΠΑΟΚ των +20 ασίστ και του 38% στα τρίποντα σε όλα τα φιλικά, η ομάδα που κέρδιζε Μπάμπεργκ και Γκαζιάντεπσπορ δεν υπήρχε πια. Χωρίς τους τρεις βασικότερους άξονες δημιουργίας παιχνιδιού, ο δικέφαλος ήταν μια ομάδα προβληματική, που θα έπρεπε να βρει 2-3 αθλητές για να κάνουν step up ώστε να πάρει αυτό που ήθελε και να ανασάνει. Κι από τη στιγμή που ο δεύτερος Αμερικανός γκαρντ, Τρις φαίνεται εξαιρετικός στο ανοιχτό γήπεδο και γεμάτος ενέργεια αλλά στο «πέντε εναντίον πέντε» δυσκολεύεται να πάρει σωστές αποφάσεις που θα βοηθήσουν την ομάδα και τους συμπαίκτες του, το πρόβλημα μεγεθύνεται ακόμα περισσότερο.

Μέσα σε όλα αυτά, ο αρχηγός Μαργαρίτης που θα μπορούσε να αποτελέσει ισχυρό αντίδοτο του Φαγιέ, μπήκε εσπευσμένα στο νοσοκομείο την Πέμπτη με υψηλό πυρετό και χθες φανερά καταβεβλημένος και αυτός αγωνίστηκε 4,5 λεπτά! Κάπως έτσι έφτασε ο ΠΑΟΚ να στηρίζεται δημιουργικά μόνο στον Κατσίβελη ο οποίος είχε μια προπόνηση με την ομάδα, είχε εξαιρετική παρουσία στο μεγαλύτερο διάστημα και τελικά από την κούραση όντας σχεδόν μόνος στον «άσο» υπέπεσε και σε ένα σημαντικό λάθος στο φινάλε. Παρεμπιπτόντως, για να κλείσουμε το κομμάτι της απίστευτης κακοδαιμονίας του ΠΑΟΚ, ο Κατσιβελης τράκαρε πηγαίνοντας για την πρώτη προπόνηση και έτσι μέσα σε πέντε μέρες έγινε το 4ο περιστατικό της μακράς και τρομακτικής λίστας...

Ο κόσμος απολύτως δικαίως είχε προσδοκίες τις οποίες η ίδια η ομάδα δημιούργησε με σωστές, προσεγμένες και on time κινήσεις σε όλα τα επίπεδα. Διότι είδε μια ομάδα απορυθμισμένη επιθετικά και με μεγάλα προβλήματα αμυντικά που προέρχονταν από την έλλειψη μαχητικότητας και πάθους που κατ εξοχήν διέπουν τις ομάδες του Παπαθεοδώρου και αποτελούν το βασικό χαρακτηριστικό τους.

Κάποιοι έλεγαν στο Παλατάκι ότι δεν είδαμε ούτε το 30-40% της ομάδας που εμφανίστηκε στα φιλικά, ωστόσο η πιθανότερη εκδοχή είναι ότι δεν είδαμε καν το 10% διότι βασικά ήταν μια άλλη ομάδα από αυτή που έβγαλε μάτια επί ένα μήνα σε όποιο τουρνουά κι ανάγκασε προπονητές επιπέδου Τρινκίερι να δηλώνουν ότι ο φετινός ΠΑΟΚ θα πετύχει μεγάλα πράγματα.

Όπως και να ´χει, ο ΠΑΟΚ έπεσε στα βαθιά και πλέον το πρόγραμμα που ακολουθεί είναι εξαιρετικά βαρύ για να ανταπεξέλθει χωρίς την επιστροφή των βασικών παικτών του. Ο Ντίλαρντ θα αγωνίζεται με ειδικά γυαλιά, ο Κονιαρης είναι άγνωστο αν θα αγωνιστεί εκτός έδρας απέναντι στη φορμαρισμένη γερμανική Λούντβισμπουργκ πριν ταξιδέψει το επόμενο ΣΚ στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό. Το 15νθήμερο προγραμμα φωτιά κλείνει με τη Γκαζιάντεπσπορ στο Παλατάκι.

Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται απαραίτητα νίκες για να επαναφέρει την ηρεμία του. Να ξαναβρεί τους χαμένους ρόλους του, απόρροια των όσων συνέβησαν κυρίως αυτή την εβδομάδα, και ελπίζοντας σε αποκατάσταση των τραυματιών, να περιμένει σε εκείνο το χρονικό διάστημα, κάπου στο τρίτο δεκαήμερο Οκτωβρίου και την επιστροφή στη δράση του Βασίλη Χαραλαμπόπουλου που βρίσκεται σε τελικό στάδιο αποκατάστασης.

Ολα συνηγορούν ότι σε δυο εβδομάδες θα δούμε άλλον ΠΑΟΚ. Ο σύλλογος όμως είναι φτιαγμένος έτσι που οι νίκες απαιτούνται ακόμα και με μισή ομάδα, έστω κι αν απέναντι του ήταν μια ομάδα χωρίς «βαριά φανέλα» αλλά με πλούσιο ταλέντο και εξαιρετικούς παίκτες όπως ο Προμηθέας. Η διαβολοβδομάδα πάντως, ολοκληρώθηκε και στον ΠΑΟΚ το πρώτο ζητούμενο είναι να πάει και να μην ξαναέρθει τέτοιο μπαράζ τραυματισμών.

Η ομάδα που διέπρεπε στα φιλικά και άφησε πολλές υποσχέσεις με την επιστροφή όσων βρίσκονται στα πιτς (Κόνιαρης, Ντίλαρντ, Χαραλαμπόπουλος, Μαργαρίτης) μπορεί να δείξει άλλη εικόνα στο παρκέ και να επαναφέρει το χαμόγελο στα πρόσωπα όλων.

Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6629
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 14:27

Taseos έγραψε:Πολυ χαλαρα τα δινετε τα μπαν. Τι ειπε; Οτι χθες ο ΠΑΟΚ παρουσιασε εκτρωμα κ ευθυνη εχει ο προπονητακος. Εκτος αν ειναι κανας προπονηταρας με καριερα κ δεν το ξερουμε. Αυτο το να μη μπορει να κανει καποιος κριτικη ειναι απιστευτο.



Μια μέρα μπαν είναι. Και είναι υποτιμητικός χαρακτηρισμός. Ας έλεγε ότι δεν κάνει για τον Π.Α.Ο.Κ., ας το έλεγε αλλιώς. Πληκτρολόγιο είναι, όχι γλώσσα...αποκτήστε αυτοσυγκράτηση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:14

Για να έχετε το δικαίωμα στην αυστηρότητα θα πρέπει πρώτα εσείς οι ίδιοι να δίνετε το παράδειγμα και να μην υπάρχουν ποστ όπως το παρακάτω.
Έως τότε...

rainmaker έγραψε:Το χτυπημα και η κοκκινη χτες εκτός από αγωνιστικό έγκλημα ήταν και έγκλημα κατά της ομάδας.


Τι σκατα κουβαλάτε στο κεφάλι σας εσείς τα ταλεντα ήθελα να ξέρω . Θέλετε και πρωτάθλημα τούβλα.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:22

Δεν το είδα, προσωπκά. Δεν πολυπατάω στα ποδοσφαιρικά topics, και μετά από δική σου σύσταση, πατάω ακόμα λιγότερο.


Εσύ με είπες παιδάκι και ακόμα περιμένω να με πεις κάτι γι'αυτό (έχει περάσει κανένας μήνας, αλλά πούτσα σου), ούτε μια ώρα μπαν σε έχω ρίξει, ή να σβήσω ποστ...πλάκα με κάνεις; Μη ζητάς τα ρέστα...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:28

Στις 21:30 εκπομπή στο Discord. Θα μιλήσουμε για μπάσκετ και αθλήματα του Α.Σ.! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Στο μικρόφωνο εγώ και ο Σωτήρης (Sotos4m).

Για τους "νέους" που δεν έχουν μπει Discord, θα ανέβει το βράδυ άρθρο στη κεντρική.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:47

Ελαφρυντικά: Απουσία βασικού άσσου (Κόνιαρης) και απουσία του βασικού σκόρερ (Ντίλαρντ).

Πέρα από αυτά: Το γεγονός οτι όλο το Καλοκαίρι δεν είδανε οτι δεν έχουμε δεύτερο άσσο και φτάσαμε να υπογράφει ο Κατσίβελης την Πέμπτη, να τρακάρει την Παρασκευή και να παίζει πάνω από 35 λεπτά το Σάββατο είναι αδιανόητο.

Το οτι έχουμε Τσόχλα, Μαργαρίτη και Χρυσικόπουλο για να παίζουν όλοι μαζί 7 λεπτά είναι επίσης αδιανόητο. Αν δεν υπολογίζονται, ας αποδεσμευθούν και ας πάρουν έναν παίκτη που προσφέρει ουσιαστικά.

Επίσης:

α) Λίνο Χρυσικόπουλε, είσαι επαγγελματίας αθλητής. Αποκλείεται να μην ξέρεις οτι δεν πρέπει να πλακώνεσαι στα σουβλάκια και στα cinnabon το βράδυ πριν τον αγώνα.

β) Ο ίδιος κόσμος τον οποίο πάλι κατηγορούν πολλοί πως δεν στηρίζει την ομάδα, είχε δυναμική παρουσία 3.000 ατόμων σε αγώνα χάντμπολ, στο ίδιο άθλημα είχει 200 άτομα στη ΧΑΝΘ μεσοβδόμαδα (!!!), πάει σταθερά κοντά σε
5ψήφιο νούμερο στην Τούμπα και έχει γεμίσει πολλές φορές το παλατάκι σε αγώνες βόλει. Και μιλάμε για γήπεδο που χωράει 8.000 κόσμο, όχι κοτέτσι σαν το Ρέντη ή την Κυψέλη ή την Μίκρα που μαζεύονται οι άλλοι 300 άτομα και το πασάρουν σαν sold out.

Η αδυναμία σας κύριοι της ΚΑΕ να στελεχώσετε μια στοιχειωδώς σοβαρή ομάδα που να παίζει έστω υποφερτό μπάσκετ είναι πρωτοφανής. Τον κόσμο από τον γήπεδο τον διώξατε εσείς και κανείς άλλος.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11056
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:50

Ζαντός έγραψε:Δεν το είδα, προσωπκά. Δεν πολυπατάω στα ποδοσφαιρικά topics, και μετά από δική σου σύσταση, πατάω ακόμα λιγότερο.


Εσύ με είπες παιδάκι και ακόμα περιμένω να με πεις κάτι γι'αυτό (έχει περάσει κανένας μήνας, αλλά πούτσα σου), ούτε μια ώρα μπαν σε έχω ρίξει, ή να σβήσω ποστ...πλάκα με κάνεις; Μη ζητάς τα ρέστα...

Το θέμα μου δεν είναι προσωπικο αν αυτό νομίζεις.
Ίσα ίσα θεωρώ εαυτό ευνοημένο πολλές φορές.

Όσο για το παιδάκι, έτσι σε βλέπω.τι σε πείραξε τόσο?
Και τι δεν θα έδινα για να ήμουν παιδάκι πάλι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 15:56

Μεγαλη στεναχωρια το χτεσινο.Το γυρισες αλλα στο τελος....Κριμα,τετοιες αντροπες φερνουν κοσμο στο γηπεδο,δειχνουν ψυχη και παθος πραγματα που ζηταει ο κοσμος.Εν αναμονη..πιστευω θα τη βρουμε την ακρη.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Κυρ 08 Οκτ 2017, 16:30

Υπερβολικοι οπως παντα.....
Χωρις το καλυτερο μας παικτη + 2 παιδια που θα εχουν ρολο στην ομαδα και με τον Μαργαριτη αρρωστο φεραμε την καταστροφη....
4η θα τερματισουμε φετος και αν επεφτε μισο χαρτι ακομα μπορει και 3η παραπανω δεν και το ξερουμε ολοι...
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες