ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 07 Οκτ 2017, 22:17

Θελετε και τρανζισιον αμυνα με Τσοχλα,Μαργαριτη και Ζαρα?Να γελασω η να κλαψω?
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 07 Οκτ 2017, 22:23

eorptol1 έγραψε:Δύο μέτρα και δύο σταθμά.... Εγώ στηρίζω όλες τις ομάδες μας.... Τίτλο πάντως θα φέρουν ποδόσφαιρο και βόλεϋ και ίσως και το χαντ μπωλ .... Αλλά άσχετα από αυτό και το μπάσκετ κάνει τον αγώνα του.....


Στα ελληνικα το δεν πιστευω σε ενα τμημα σημαινει δεν περιμενω πολλα.πραγματα. ΔΕΝ σημαινει δεν.στηριζω καλε.μου φιλε οποτε αυτο.με τα σταθμα.και τα μετρα δεν ταιριαζει.εδω.
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 07 Οκτ 2017, 22:51

Γρηγορη τι εννοεις με το καταραμενοι γαμοι του Οκτωβρη;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 07 Οκτ 2017, 23:00

dtown έγραψε:Θελετε και τρανζισιον αμυνα με Τσοχλα,Μαργαριτη και Ζαρα?Να γελασω η να κλαψω?


Ειδικα ο τσοχλας, ο τροπος που πεφτει ατσουμπαλα πανω στον αντιπαλο στην προσπαθεια να μαρκαρει, μου θυμιζει το κλασικα αγυμναστο πρελεβιτς των 90ς
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 07 Οκτ 2017, 23:18

Kostomanolis έγραψε:Γρηγορη τι εννοεις με το καταραμενοι γαμοι του Οκτωβρη;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ

Ένας τέτοιος φίλε μου δεν μου επέτρεψε να είμαι σήμερα στο Παλατάκι... :shock:
Nothing more or nothing less... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 07 Οκτ 2017, 23:34

Ένα πράμα που πάντα μ'ενοχλούσε στην ομάδα μπάσκετ είναι η σύγκριση με άρη. Όποιον κι αν βάλουν μέσα, όσα προβλήματα κι αν έχουν, οι συμπολίτες πάντα παίζουν σαν λυσασμένα σκυλιά μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και κατορθώνουν να φέρνουν αποτέλέσματα καλύτερα του αναμενομένου. Αντίθετα οι δικοί μας, είναι σαν να μην ξέρουν πού παίζουν και τί φανέλα φοράνε, λες και παίζουν σε κανένα χωριό κι άμα χάσουμε έλα μωρέ... Αυτός είναι και ο λόγος που το μπάσκετ το έχω πια αφήσει και όχι τα αποτελέσματα και η έλλειψη τίτλων.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 07 Οκτ 2017, 23:57

Νωρίς είναι εννοείτε, νέα ομάδα είναι, απουσίες έχουμε, ΑΛΛΑ όλα τα υπόλοιπα δεν σου δίνουν και ελπίδες για κάτι καλύτερο από πέρσι ή πρόπερσι ή .... Αν είναι κάθε χρόνο να παλεύουμε για το μέτριο, να μας το πουν! Το ταβάνι πλέον του ιστορικού ΠΑΟΚ στο μπασκετ ποιο είναι? Να τρώμε φάπες από χωριά, να παλεύουμε να μπούμε στην 5δα και στο τέλος ν' αρπάζουμε τις 30ρες διαφορές με την ζέλα και τον γκέι? Σαν να το βλέπουμε πλέον σ' επανάληψη ΚΑΘΕ χρόνο, το ίδιο και το ίδιο και το ίδιο.. Προτιμώ τα λεφτά για το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ, να πάνε στο μπάσκετ και να γίνουμε σουπερομάδα για μερικά χρόνια! ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ. Να πρωταγωνιστήσουμε και στην Ευρώπη! (Βολευόμαστε και στην Τούμπα για μερικά χρόνια, δεν έγινε και κάτι)
Ρίχνει λεφτά στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης
Ρίχνει λεφτά ακόμα και στο Καυτανζόγλειο
Ρίξε και κάνα φράγκο στο μπάσκετ ρε μάστορα!!! :mrgreen:

Θα μπορούσα να γλυτωνα όλο το παραπάνω μπλα μπλα και να το διατύπωνα στο παρακάτω! (...δυστυχώς)
potamda έγραψε:Γιατί ποιοι είμαστε τόσα χρόνια που έχουμε την τεράστια διαφορά από τον κάθε Προμηθέα;
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 08 Οκτ 2017, 00:13

Σουλη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό dtown » Κυρ 08 Οκτ 2017, 00:35

και κατι αλλο.Φερτε εναν βοηθο προπονητη στον Παπαθεοδωρου.Εναν νεαρο εχει,και τον Χαραλαμπιδη που εχει πιει το αμιλητο νερο.Ο ανθρωπος δειχνει να τα εχει χαμενα και να μην εχει βοηθεια.Στην τβ δεν θα φανηκε αλλα ειχαμε κανονικο λαικο δικαστηριο με πολυ κραξιμο οταν εμπαινε στη φυσουνα.Αυτη η εικονα δεν μου αρεσε καθολου.Στην τελικη δεν ηρθε μονος του,καποιοι τον επελεξαν.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 01:14

Σκέψου πόσο συγχυσμένος ήμουν που έγραψα Παλέ. LOL!!!!!!

Έχω παίξει μπάσκετ και έχω κάνει προπονήσεις με ομάδα Α1. Κάποτε. Το μπάσκετ που είδα σήμερα ήταν για κλάματα. Η ομάδα δεν ήξερε τι έκανε στην επίθεση και είχε πρόβλημα σε απλές άμυνες. Αλλά... έπαιζε με ένα playmaker που ήρθε προχθές. Τι περίμενα να δω; Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να δω. Δεν γίνεται πρώτη αγωνιστική να παίζεις με ένα playmaker που ήρθε προχθές και να περιμένεις να δεις σωστό, ορθολογικό μπάσκετ.

Ο προπονητής προφανώς και δεν φταίει. Έχασε ένα ματς μέσα στο Παλέ όπου η ήττα δεν είναι αποτέλεσμα που σε κάνει να θυμώνεις. Έχασε και ένα ματς χωρίς το βασικό του playmaker και με ένα playmaker που δεν γνωρίζει ούτε τα ονόματα των συμπαικτών του.

Προσγειωθείτε στην πραγματικότητα. Ομάδες με την συμπεριφορά που έχουμε ως οπαδοί δεν γίνονται. Η διοίκηση του ΠΑΟΚ έχει ανθρώπους του μπάσκετ. Κατά κανόνα γνωρίζουν τι κάνουν.

Υ.Γ. Λυπήθηκα πολύ που έδιωξαν τον Σούλη. Κάποτε όμως θα έπρεπε να φύγει. Ας το συνηθίσουμε.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 01:19

Απ' ότι διαβάζω βέβαια αυτά είπε και ο κόουτς. Φυσιολογικά πράγματα δηλαδή.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 08 Οκτ 2017, 02:05

goran 64 έγραψε:
Kostomanolis έγραψε:Γρηγορη τι εννοεις με το καταραμενοι γαμοι του Οκτωβρη;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ

Ένας τέτοιος φίλε μου δεν μου επέτρεψε να είμαι σήμερα στο Παλατάκι... :shock:
Nothing more or nothing less... ;)

Ε, οχι και καταραμενοι βρε συ. Και εγω Οκτωβρη ειμαι παντρεμενος και προ ολιγων ημερων κλεισαμε εννια χρονια εγγαμου βιου...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 08 Οκτ 2017, 08:44

dtown έγραψε:και κατι αλλο.Φερτε εναν βοηθο προπονητη στον Παπαθεοδωρου.Εναν νεαρο εχει,και τον Χαραλαμπιδη που εχει πιει το αμιλητο νερο.Ο ανθρωπος δειχνει να τα εχει χαμενα και να μην εχει βοηθεια.Στην τβ δεν θα φανηκε αλλα ειχαμε κανονικο λαικο δικαστηριο με πολυ κραξιμο οταν εμπαινε στη φυσουνα.Αυτη η εικονα δεν μου αρεσε καθολου.Στην τελικη δεν ηρθε μονος του,καποιοι τον επελεξαν.


συμφωνώ απόλυτα. τα ίδια και με σούλη όταν έφυγε ο χάρης. βλέπεις nba και καλούν Time out Και βγαίνουνε 43 άτομα πίσω από τον ντοκ ρίβερς ξερω γω και αναλύουν και μιλάνε τί θα κάνουνε. εμείς έχουμε κάτι τύπους που κοιτάνε.

λήμνιάτη γύρνα πίσω ή έστω τηλεφώνα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 08 Οκτ 2017, 10:05

apple64 έγραψε:Σκέψου πόσο συγχυσμένος ήμουν που έγραψα Παλέ. LOL!!!!!!

Έχω παίξει μπάσκετ και έχω κάνει προπονήσεις με ομάδα Α1. Κάποτε. Το μπάσκετ που είδα σήμερα ήταν για κλάματα. Η ομάδα δεν ήξερε τι έκανε στην επίθεση και είχε πρόβλημα σε απλές άμυνες. Αλλά... έπαιζε με ένα playmaker που ήρθε προχθές. Τι περίμενα να δω; Να πω την αλήθεια αυτό περίμενα να δω. Δεν γίνεται πρώτη αγωνιστική να παίζεις με ένα playmaker που ήρθε προχθές και να περιμένεις να δεις σωστό, ορθολογικό μπάσκετ.

Ο προπονητής προφανώς και δεν φταίει. Έχασε ένα ματς μέσα στο Παλέ όπου η ήττα δεν είναι αποτέλεσμα που σε κάνει να θυμώνεις. Έχασε και ένα ματς χωρίς το βασικό του playmaker και με ένα playmaker που δεν γνωρίζει ούτε τα ονόματα των συμπαικτών του.

Προσγειωθείτε στην πραγματικότητα. Ομάδες με την συμπεριφορά που έχουμε ως οπαδοί δεν γίνονται. Η διοίκηση του ΠΑΟΚ έχει ανθρώπους του μπάσκετ. Κατά κανόνα γνωρίζουν τι κάνουν.

Υ.Γ. Λυπήθηκα πολύ που έδιωξαν τον Σούλη. Κάποτε όμως θα έπρεπε να φύγει. Ας το συνηθίσουμε.


Συμφωνώ 100 τις 100 και έλεος με το κραξιμο μετά από κάθε ήττα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: ΠΑΟΚ - Προμηθέας Πάτρας 73-79 Σχόλια & παραλειπόμενα αγώ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 10:10

Kostomanolis έγραψε:
goran 64 έγραψε:
Kostomanolis έγραψε:Γρηγορη τι εννοεις με το καταραμενοι γαμοι του Οκτωβρη;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ

Ένας τέτοιος φίλε μου δεν μου επέτρεψε να είμαι σήμερα στο Παλατάκι... :shock:
Nothing more or nothing less... ;)

Ε, οχι και καταραμενοι βρε συ. Και εγω Οκτωβρη ειμαι παντρεμενος και προ ολιγων ημερων κλεισαμε εννια χρονια εγγαμου βιου...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ


Προφανής η αλληγορική έννοια της λέξης που χρησιμοποίησα, γι αυτό άλλωστε την έγραψα και μέσα σε εισαγωγικά, ήτοι "καταραμένοι", θέλοντας ουσιαστικά να κάνω κι ένα λογοπαίγνιο, απαντώντας μ αυτήν στον kataramenos5... ;)

Επιπλέον λοιπόν τις ευχές μου, να είστε υγιείς και να γιορτάσετε την αδαμάντινη επέτειο σας σε 51 χρόνια φίλε... :)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες