Stoiximan.gr Basket League

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Δευτ 09 Οκτ 2017, 22:07

4 αγώνες Σάββατο, 2 αγώνες Κυριακή, ένας Δευτέρα.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 822
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 20 Οκτ 2017, 16:08

Συμπαίχτες ξανά ο Κώστας Βασιλειάδης και ο χοντρομ....ο Big Sofo, ο οποίος υπέγραψε στα Τρίκαλα και προπονήθηκε χθες πρώτη φορά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Νοέμ 2017, 17:02

O Thad McFadden στη Κύμη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 02 Δεκ 2017, 18:30

Προμηθέας - Άρης 70-40. Έγινε μανούρα με τον Pettway.

Η απελπιστική εικόνα του Αρη στην Πάτρα και ο εν εξελίξει διασυρμός του από τον Προμηθέα, έχει προκαλέσει την οργή των οπαδών του που έχουν πάει στο “Δ. Τόφαλος”.

Από τα μέσα της τρίτης περιόδου εκφράζουν με ένταση τη δυσφορία τους για την εικόνα της ομάδας τους και σε κάποιοα στιγμή, στο 34′ ο Μπρεντ Πέτγουεϊ τους απάντησε, προκλήθηκε μεγάλη ένταση και ο Αμερικανός οδηγήθηκε… σηκωτός στα αποδυτήρια της ομάδας του για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 02 Δεκ 2017, 19:15

Μένω αφωνος! Γίνονται αυτά εν έτη 2017;;;;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 04 Δεκ 2017, 08:42

Προμηθέας 70-40 Αρης
Λαύριο 80-72 ΑΕΚ

Προμηθέας (6-1) και Λαύριο (5-2) είναι οι εκπλήξεις έως τωρα στο πρωτάθλημα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29868
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 04 Δεκ 2017, 16:14

συνεισφορά αμερικανών (ή γενικά ξένων) στις 2 αυτές ομάδες?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό dtown » Δευτ 04 Δεκ 2017, 17:48

αυτος ο Μουρ τι καθαροαιμο ειναι..οκ ειναι λιγο ασουτος αλλα ολα τα αλλα τα εχει..και δημιουργια και μπουκα και με παθος παιζει.Καλος ο Λακι Τζοουντς αλλα αυτος ειναι αλλο επιπεδο.

εμεις τους ξενους τους εχουμε να παιζουν 10 λεπτα.Ποιος τους χρειαζεται τους ξενους σκορερ-ηγετες..Ρολιστες ξενοι,να παιζουν 5 λεπτα..αυτη ειναι μαγκια :opaokara: :(
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Δευτ 04 Δεκ 2017, 18:43

Οτι δεν παιρνουμε πολλα απο τους ξενους ειναι γνωστο....απλα φταιει και ο χρονος που παιζουν.
Στον ΠΑΟΚ δεν υπαρχει παικτης να παρει 16 σουτ σε καθε παιχνιδι και αυτο ειναι καλο.
Το οτι η ομαδα βρισκει διαφορετικους παικτες που τραβανε το σκορ κι αυτο ειναι πολυ καλο.
Το κακο ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχουμε/ειχαμε (αναλογα πως θα βγει ο Γκος) παικτη να παρει
τα μεγαλα σουτ εκει οπου ολοι κομπλαρουν.
2 παικτες μου εκαναν τρομερη εντυπωση μεχρι τωρα στο πρωταθλημα (εχω δει αρκετους αγωνες).
Ο Λιποβι ειναι ενας παικτης που σε 2 χρονια (ισως και του χρονου) θα παιζει στην Ευρωλιγκα και ο
αλλος ειναι ο Λαμοντ Μαρει των Τρικαλων.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 04 Δεκ 2017, 21:08

είναι τρομερό οτι δεν καταφέραμε να πάρουμε τον λίποβι φέτος ο οποίος μας είχε μαμήσει στα τρίκαλα πέρυσι (δεν ξέρω πώς έπαιξε με προνηθέα φέτος).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Δεκ 2017, 21:00

Ακόμα ένας στην έξοδο!

Πέραν των περιπτώσεων Πέτγουεϊ και Βον, είναι πολύ πιθανό ακόμα ένας Αμερικάνος να τεθεί εκτός Άρη.

Ο λόγος για τον Ντεμέτρις Μόραντ που κόπηκε την τελευταία στιγμή από την αποστολή του Άρη για το παιχνίδι της Τρίτης με την Οστάνδη, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος.

Η αποστολή των «κιτρινόμαυρων» γύρισε την Τετάρτη στην Θεσσαλονίκη, με τον Παναγιώτη Γιαννάκη να παραχωρεί ρεπό στην ομάδα του.

Από την Πέμπτη αναμένεται να δρομολογηθούν οι αποδεσμεύσεις των Μπρεντ Πέτγουεϊ και Κουάμις Βον, ενώ πιθανό είναι να ακολουθήσει και ο Μόραντ τον ίδιο δρόμο.



Π€ιθαρχικό παράπτωμα.


Τα λέγαμε, ο Άρης θα καταρρεύσει, η κατρακύλα έχει ήδη αρχίσει. Προσφυγές έχουν γίνει ήδη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Δεκ 2017, 22:15

τους αγοράσανε τούρκοι, τους διώχνουν για να πάρουνε nbaers.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10601
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 08 Δεκ 2017, 18:31

Έφυγε από το χανούμι ο Μανωλόπουλος...

Ακούγεται έντονα ο Σάκοτα στη θέση του.. Μαρκόπουλος, Αγγέλου και Ζούρος είναι χλωμοί, λέει το basketa.. Αν δω τον Σούλη στο χανούμι, θα ξενερώσω.

Σε κάθε περίπτωση, θέλουμε έναν προπονητή που να ΜΗΝ θέλει τον Barlow, ώστε να έρθει να παίξει μπάσκετ στη πόλη που γεννήθηκε, στην ομάδα που λατρεύουν τον πατέρα του.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 08 Δεκ 2017, 19:21

Ανακοινώθηκε ο Ντράγκαν Σάκοτα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29868
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Stoiximan.gr Basket League

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 08 Δεκ 2017, 19:41

Ντράγκι, ξέρεις τι με είπε αυτός ο Barlow για 'σένα;;;; ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑπαπαπαπαπαπαπππαπα κακό παιδί, διώχτε τον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες