Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:42

παντως αυτην την εποχη λιγο πριν τα κρισιμα καποιο παιχνιδι πρεπει να ανταποκριθει στην κριτικη!
δηλαδη εχυον γινει καμιαδεκαρια ματς
σε λιγο ξεκιναει το πρωταθλημα
γινεται απο την μια στιγμη την αλλη να αρχιζουμε να παιζουμε ποδοσφαιρο;
μακαρι
αλλα η λογικη λεει πως ενα τεταρτακι,εικοσαλεπτο αυτοματισμων και καλης μπαλας το εχεις ηδη στα φιλικα,πως εχεις πανω κατω καταληξεις σε σχημα και το δοκιμαζεις κ.λπ

ευχομαι τα αλυτερα τοσο στηνομαδα οσο και στον προπονητη
μακαρι να αλλαξουν ολα αρδην
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:44

Το μόνο σενάριο που μπορώ να σκεφτώ αισιόδοξα είναι οτι ο Στανόγεβιτς δε δινει καθόλου βάση στα φιλικά παιχνίδια όσον αφορά τις εντυπώσεις αλλά τα βλέπει καθαρά σαν προπονητικού χαρακτήρα παιχνίδια. Και πάλι όμως στα δύο πρώτα επίσημα έπρεπε αν μη τι άλλο να δούμε τουλάχιστον μια ομάδα που ξέρει τι θέλει στο γήπεδο και όχι να ψάχνεται. Εκεί είναι η ένστασή μου. Δεν περίμενα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο από τώρα αλλά κυνικότητα. Και δυστυχώς η ομάδα δεν τα έδειξε στα πρώτα δύο παιχνίδια. Απλά λόγω μεγάλης διαφοράς ποιότητας συγκριτικά με τους Ουκρανούς προκριθήκαμε.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:47

makispaspartou έγραψε:..........Δεν περίμενα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο από τώρα αλλά κυνικότητα. Και δυστυχώς η ομάδα δεν τα έδειξε στα πρώτα δύο παιχνίδια. Απλά λόγω μεγάλης διαφοράς ποιότητας συγκριτικά με τους Ουκρανούς προκριθήκαμε.


Αυτο ειναι η κυνικοτητα
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:47

Νταξ , καμμιά φορά οι κριτικές ξεπερνάνε και τις εμφανίσεις της ομάδας αυτή την περίοδο... :mrgreen: :?

Εγώ πάντως είδα κάποια στοιχεία σε κάποιους πιτσιρικάδες μας...τηρουμένων των αναλογιών πάντα... 8-)

Τζέλα τι λες? Χατζηδιμπας ή Δημητριαδης?
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό Dakos4 » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:48

Μεγαλη γατα ο Στανο.Αμα παει μεσα στη χρονια κανενας παγκιτης και διαμαρτυρηθει για το χρονο συμμετοχης του(Κλαους,Κουλουρης,Κατσε,Κωνσταντινιδης κυριως),θα του δειξει το σημερινο ματς και θα του πει "οριστε γιατι δεν παιζεις ποτε".
Να εχει βγει το λαρυγγι απο τον παγκο να φωναζουν "εξω" και οι δικοι μας τα ζωα μου αργα.Σταρχιδισμος στο μεγαλειο του.
Dakos4
 
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2016, 16:22

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό tzoker » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:49

11 βασικους ο γαυρος, ατυχια
3 αλλαγες και 8 αλλαγες των αλλαγων ο ΠΑΟΚ, σερνεται η ομαδα, φυγε στανογεβιτς
Αλλα αν εχεις ηδη σχηματισει αποψη θα πεις ποια Λαμια μπροστα στην ομαδα του σκορερ Χατζη
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:52

Διαφωνώ. Κυνικότητα δεν είναι να περιμένεις μία έξαρση στην Ουκρανία και δύο στην Τούμπα ποιοτικών παικτών για να κερδίσεις. Κυνικότητα είναι όταν ξέρεις ότι δεν είσαι ακόμη στο φουλ να παίξεις όσο πρέπει για να κερδίσεις επειδή είσαι καλύτερη ομάδα. Εμείς ούτε παίξαμε κάτι, ούτε δείξαμε ομάδα. Εκτός κι αν είδες κατι διαφορετικό εσύ. Ένα ασύνδετο σύνολο είδαμε που ψαχνόταν στο γήπεδο τι θα παίξει και πώς. Σε συνδυασμό με τα βαριά πόδια απο την προετοιμασία ουσιαστικά βασιστήκαμε στην ατομική ποιότητα των παικτών.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:52

Εύστοχο σχόλιο αυτό, οι κριτικές ξεπερνάνε και την εμφάνιση της ομάδας συχνά..το κρατάμε...

Θα πέσει πολλή κωλοτούμπα φέτος πάντως..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:56

Τέλος πάντων ίσως να βιάζομαι ίσως να είμαι πολύ σκληρός στην κριτική αλλά ανησυχώ.. Και ανησυχώ γιατί πιστεύω στο υλικό μας, ιδίως με τις προσθήκες Μακ και Ρέι και εφόσον αυτές συνεχιστουν με τους ποιοτικούς παίκτες που ακούγονται. Δε θέλω να χαθεί και η ετινή χρονιά εξαιτίας μιας άστοχης επιλογής προπονητή. Μακάρι να κάνουμε κωλοτούμπες και να αποδειχθεί ο Στανό Μουρίνιο. Ποιος δεν το θέλει? Όλοι ΠΑΟΚ είμαστε και τρώμε τα σωθικά μας όταν δεν πάει καλά η ομάδα. Ειδικά εγώ ανήκω σε αυτούς που είναι άρρωστοι ακόμη και όταν χάνουμε στα φιλικά! Είδομεν.. Υπομονή..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Τετ 09 Αύγ 2017, 21:58

ετσι οπως τα λεει ο Μακης
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 09 Αύγ 2017, 22:01

makispaspartou έγραψε:Τέλος πάντων ίσως να βιάζομαι ίσως να είμαι πολύ σκληρός στην κριτική αλλά ανησυχώ.. Και ανησυχώ γιατί πιστεύω στο υλικό μας, ιδίως με τις προσθήκες Μακ και Ρέι και εφόσον αυτές συνεχιστουν με τους ποιοτικούς παίκτες που ακούγονται. Δε θέλω να χαθεί και η ετινή χρονιά εξαιτίας μιας άστοχης επιλογής προπονητή. Μακάρι να κάνουμε κωλοτούμπες και να αποδειχθεί ο Στανό Μουρίνιο. Ποιος δεν το θέλει? Όλοι ΠΑΟΚ είμαστε και τρώμε τα σωθικά μας όταν δεν πάει καλά η ομάδα. Ειδικά εγώ ανήκω σε αυτούς που είναι άρρωστοι ακόμη και όταν χάνουμε στα φιλικά! Είδομεν.. Υπομονή..

Καλα κανεις και εισαι σκληρος.η σωστα τοποθετημενη κριτικη βεβαιως και ειναι θεμιτη και επιβαλλεται να γινεται..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τετ 09 Αύγ 2017, 22:09

desperando έγραψε:Το θέμα για μένα δεν είναι αν δεν έπαιξες καλά ή η ήττα το θέμα είναι ότι ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να παίξει η ομάδα.

Το πρόβλημα της ομάδας δεν είναι επιθετικο,το πρόβλημα για μένα είναι αμυντικό.
Δεν κλέβει μπάλες,δεν στήνει παγίδες, δεν οδηγεί την αντίπαλη ομάδα εκεί που αυτή θέλει.
Δεν ξέρω αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λυθούν γρήγορα.
Δεν είμαστε για μαζί με τους Σουηδούς,ούτε για χαζές γκελες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Υγ εγώ τον προπονητή τον κρίνω και από την ικανότητα του να προσαρμόζετε σε αυτό που έχει.
Νόμιζα μετά τις δηλώσεις του ότι θα αφήσει στην άκρη το 4-4-2 αλλά τελικά δεν.
Μακάρι να μην την πληρώσουμε.


Να 'σαι καλα,βαριομουν να το γραψω.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό fotis » Τετ 09 Αύγ 2017, 22:10

Από ότι θυμάμαι όταν πηγαίνανε χάλια σε φιλικά προετοιμασίας στο πρωτάθλημα και Ευρώπη ξύριζαμε!
Υπομονή..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
fotis
 
Δημοσιεύσεις: 913
Εγγραφή: Δευτ 21 Μαρ 2011, 15:34
Τοποθεσία: athens

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 09 Αύγ 2017, 22:12

Η μονη ενσταση μου, αφορα στην εμμονη του Στανογεβιτς στο 4-4-2. Καλα κανει και δοκιμαζει πραγματα στα φιλικα. Οπως ειπε και αυτος το σημερινο παιχνιδι ηταν απλα μια δυνατη προπονηση.
Η εμμονη του ομως στο συγγεκριμενο συστημα μου δειχνει πως εκει θελει να καταληξει. Μπορει προσωρινα να παιζει 4-2-3-1, αλλα μαλλον δεμ το δουλευει καθολου και συνεχιζει να επιμενει και να κραταει στο μυαλο του αυτο το αθλιο 4-4-2.
Δεν με πειραξε που χασαμε. Παιζαμε με ενδεκαδα Κ20! Ημαρτον!
Με πειραζει που μεσα στη χρονια θα προσπαθησει ξανα να παιξει 4-4-2 οταν του δημιουργηθει η ψευδαισθηση ο,τι μπορει και θα μας κοστισει.
Και στην τελικη δεν θελω να μου καταστρεψει ολο τον μελλοντικο μεταγραφικο και μη προγραμματισμο η εμμονη ενος περαστικου προπονητη σε ενα ξεπερασμενο και απαιτητικο συστημα.

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10922
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Προετοιμασία-Φιλικοί Αγώνες 2017/18

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τετ 09 Αύγ 2017, 22:16

Oχι οτι εχουμεδειξει κατι το ιδιαιτερο ακομα φυσικα αλλα διαφωνω οτι το προβλημα μας ειναι οτι δεν παιξαμε σαν ομαδα και δεν δειχνουμε να ξερουμε τι θελουμε στο γηπεδο και τετοια.

Η ομαδα σε καμια περιπτωση δεν ηταν τσιρκο οπως σε ΠΟΛΛΕΣ αλλες χρονιες. Το βασικο προβλημα μεχρι τωρα ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι δεν υπαρχουν τρεξιματα.

Ειμαι απο αυτους που δεν μου αρεσει να δικαιολογω την καθε κακη εμφανιση με την "κουραση" αλλα ρε παιδια οταν βλεπεις σχεδον ΟΛΟΥΣ τους παικτες, ακομα και τους πολυ καλους να ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ στην κυριολεξία, εγω αδυνατω να μπω σε διαδικασια κρισης του προπονητη και τακτικη και τετοια ακομα.

Και στο κατω κατω τι βιαζεστε? Σε δεκα μερες αρχιζει το πρωταθλημα και ενας ΠΑΟΚ που κανει πρωταθλητισμο δεν εχει καμια δικαιολογια για το παραμικρο στραβοπατημα και την παραμικρη δικαιολογια να εμφανιστει ανετοιμος την πρωτη αγωνιστικη.

Εγω λοιπον αυτο που περιμενω να δω ειναι την εικονα μας στη λεβαδεια. Δεν με ενδιαφερει να δω μπαλα αλλα θελω να δω ενα ΠΑΟΚ να τρωει σιδερα και οχι τις γνωστες νοχελικοτητες και υπνηλιες. Και περιμενω απο τον προπονητη οχι μπαλαρα αλλα επισης οχι και τακτικη αφελεια και δεν με νοιαζουν τα συστηματα. Ας παιξουμε σκατα μπαλα αλλα να μασανε σιδερα οι παικτες, να σκιζοντε και να παρει ο Στανογεβιτς το πορτοφολι του αντιπαλου προπονητη.

Θα αρχισω να ανησυχω αν δω τη γνωστη εικονα...
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης