2.Carlos Zambrano

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Πέμ 28 Σεπ 2017, 01:19

aspromaura ioannina έγραψε:Με την παρουσια του στην αμυνα ειναι σαν να αποκτησαμε δυο παιχτες(δειχνει βελτιωμενος και απελευθερωμενος απο την πιεση πλεον ο Βαρελα).


++++++++
Αυτο ακριβως και απο μενα.
Πραγματικος ΑΝΕΤΟΤΑΤΟΣ παικτουρας ο τυπος.
Του χρονου με κανονοκη μεταγραφη,μεχρι τα 35 του.

Ηδη ξεχασα τον Κοντρερας.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5507
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 28 Σεπ 2017, 09:33

Μ'αρέσει που βγαίνει νωρίς πρώτος στη μπάλα και δεν περιμένει να φτάσουν μέχρι την περιοχή μας. Στα ματς που έχει παίξει έχουν μειωθεί οι ευκαιρίες των αντιπάλων πρώτα απ'όλα γιατί δεν πλησιάζουν στην περιοχή. Απαραίτητο στοιχείο που πρέπει να διαθέτουν ομάδες σαν εμάς που στοχεύουν στη γρήγορη ανάκτηση της μπάλας. Δυστυχώς το έχουν ελάχιστοι παίκτες καθώς απαιτεί αντίληψη, συγκέντρωση, δύναμη και ταχύτητα. Από εμάς εκτός από τον Κάρλος το έχουν ο Μάτος και ο Κάνιας.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7699
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό James Moriarty » Κυρ 01 Οκτ 2017, 02:38

Ούτε ένα ποστ; Έγκλημα αν δεν αγοραστεί!
Football requires a strong body, but it requires an even stronger mind.
If you are not mentally strong, you cannot be physically prepared.
Άβαταρ μέλους
James Moriarty
 
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Δευτ 17 Φεβ 2014, 17:29

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό theo86 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 08:54

Έγκλημα δεν θα ειναι αφού ρήτρα δεν υπαρχει κ τα νούμερα μπορει να ξεφύγουν.
Ειναι παντως ξεκάθαρο οτι τέτοιο στόπερ με τέτοια ταχυδυναμικη, τεχνική ,οξυδέρκεια κ σε τέτοια ηλικία δεν εχει περασει απο τον ΠΑΟΚ μας...
Με τέτοια επρεπε να ασχολούμαστε αλλα η ομάδα μας δεν μας αφήνει να ξεφύγουμε απο την μιζέρια
Άβαταρ μέλους
theo86
 
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 15:59

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 01 Οκτ 2017, 22:03

Στο β΄ δεν ήταν καλός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89940
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 08 Οκτ 2017, 11:26

«Ο Σαββίδης θέλει να με αγοράσει από τη Ρούμπιν»
Κυριακή, 08 Οκτωβρίου 2017 11:08...


Ο Κάρλος Ζαμπράνο αποκάλυψε πως ο Ιβάν Σαββίδης του εκμυστηρεύτηκε πως θέλει να αποκτήσει τα δικαιώματα του από την Ρούμπιν Καζάν.

Ο Περουβιανός κεντρικός αμυντικός του Δικεφάλου είπε μεταξύ άλλων στην εφημερίδα Metrosport:

Για το αν υπάρχει πιθανότητα παραμονής του στον Π.Α.Ο.Κ. και του χρόνου:
"Είμαι εδώ για ένα χρόνο ως δανεικός, αλλά στην πρόσφατη εκδήλωση που έκανε η ομάδα ο πρόεδρος μου είπε ότι θα ήθελε να αγοράσει τα δικαιώματα μου από την Ρούμπιν στην οποία ανήκω. Ακόμη όμως είναι νωρίς, το μυαλό μου είναι στο ποδόσφαιρο και στο πως θα βοηθήσω την ομάδα να πάρει τον τίτλο. Ο κ. Σαββίδης θέλει να με φέρει στον ΠΑΟΚ για μόνιμα , η αλήθεια είναι όμως ότι η κατάσταση με την Ρούμπιν Καζάν είναι λίγο περίπλοκη".

Για τον στόχο του με τον Δικέφαλο:
"Ήρθα στον ΠΑΟΚ για να δουλέψουμε σκληρά με τους συμπαίκτες μου και να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, να δώσουμε χαρά στους οπαδούς μας. Θέλουμε πολύ να φέρουμε τον τίτλο στην Τούμπα και για αυτό θα δώσουμε όλοι το 100%".

Για το ενδιαφέρον της Βαλένθια:
"Το διάβασα και εγώ για τη Βαλένθια μου το είπε και ο ατζέντης μου. Εγώ όμως δεν έχω καμία διάθεση να φύγω. Θέλω να μείνω στον ΠΑΟΚ και να παίζω. Να βοηθήσω την ομάδα να κατακτήσει το πρωτάθλημα".


Από sdna.gr Κατηγορία: Ποδόσφαιρο | Συνεντεύξεις
Ετικέτες Ζαμπράνο

........................................................................................................................................................

Ευχή όλων μας θαρρώ είναι να παραμείνει στην ομάδα και απ του χρόνου να ανήκει στον Π.Α.Ο.Κ. οριστικά...

Το ότι "προδίδει" την εμπιστευτικότητα των λεγομένων του Ιβάν ("του εκμυστηρεύτηκε" γράφεται, άρα :roll: ), το τονίζω-σχολιάζω για να αναδείξω την "εξυπνάδα" του όποιου ΑΡΔ έγραψε την "σάλτσα" της συνέντευξης... :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Τρί 10 Οκτ 2017, 10:14

Οι αμυντικοί και η γενικότερη αμυντική λειτουργία της ομάδας θα κριθούν στο επόμενο διάστημα, που θ αρχίσουν τα δύσκολα παιχνίδια. Ο Ζαμπράνο βέβαια καλός δείχνει αλλά δεν βλέπω τρόπο να τον αγοράσουμε με τα νούμερα που παίζει το κασέ του. Φυσικά υπάρχει λύση για να βρεθεί ισάξιος αντικαταστάτης του χρόνου και λέγεται σκάουτιγκ από χώρες σαν τη δική του που δεν είναι όλοι οι καλοί παίχτες πανάκριβοι. Γενικά πιστεύω ότι η Λατινική Αμερική έχει ψωμί κι αφού κάναμε επιτέλους την αρχή κι έχουμε κάποια κονέ να τα εκμεταλλευτούμε.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 10 Οκτ 2017, 13:14

Όχι όλοι οι καλοί παίκτες δεν είναι πανάκριβοι αλλά δεν θα έχουν τουλάχιστον τις παραστάσεις του από ένα πρωτάθλημα όπως η Μπουντεσλίγκα.
Γι αυτό θα πρέπει να παρθεί φέτος το πρωτάθλημα για να μπορέσεις να αγοράσεις τα δικαιώματα του.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Παρ 20 Οκτ 2017, 22:59

Ινδιανε θέλω την Κυριακή να κάνεις το ματς της ζωής σου! Αλλά μακρυά από κάρτες! Προσεκτικά!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 22 Οκτ 2017, 18:04

Αυτός θα καρφώσει το ένα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 22 Οκτ 2017, 18:26

Ο Ζαμπράνο πιστεύω ότι θα είναι ο καθοριστικός παίκτης. Οργανώνει πλέον την άμυνα και ανεβάζει σωστά τη μπάλα. Πάμε ρε παικτούρα πουλενάρα!
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 23 Οκτ 2017, 07:44

Καλός στον αγώνα, αλλά αυτή η απόκρουση πάνω στον Engels μας γ!@#σε!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89940
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τρί 24 Οκτ 2017, 11:35

Αρχοντικη εμφανιση,Εγγυηση πισωεκτος της ατυχης φασης του γκολ(ισως εκει δεν συννενοηθηκαν καλα με τον Ρει)
συμβαινουν αυτα.Δεν θυμαμαι αλλη φαση να του ξεφυγε και αυτον και τον Βαρελα καποιος αντιπαλος,τους καταπιαν ολους.
Μα εκει που σε χαρηκα,ηταν στη φαση που σε παταει ο αλλος και δεν κανεις καραγκιοζιλικι να πεσεις για να παρεις την κοκκινη.Εκει μου εδειξες ποσο ΠΑΟΚ εισαι και αυτα που πρεσβευει αυτη η ομαδα και εμεις(Αν ηταν ο ακοτονομαστος που εφυγε περσι ισως να το ειχε κανει).

Φυσικα αν ηταν στη θεση του παικτης του γ@@ρο@,θα το ειχε κανει.

Ενα μεγαλο ρεσπεκτ απο μενα και που ειστε του χρονου παρτε τον με κανονικη μεταγραφη.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5507
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 24 Οκτ 2017, 11:39

Ιβαν τετοιοι δινουν τιτλους,βρες τροπο να τον κρατησεις στην ομαδα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 2.Carlos Zambrano

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Τρί 24 Οκτ 2017, 11:47

Στο γκολ του γάβρου τους πούλησε και τους δύο η μπάλα. Είναι δύσκολο για έναν κεντρικό αμυντικό να δει τη μπάλα να έρχεται και να μην τη διώξει μισό μέτρο από τη γραμμή. Ακόμα και να τον άκουσε τον Ρέι είναι αντανακλαστική η κίνηση που κάνει. Όλα τα στημένα μας τα εκτέλεσαν με τον ίδιο τρόπο, έβγαινε παίχτης στο δεύτερο δοκάρι και την έσπαγε στη μικρή περιοχή και χάσαμε κι άλλες τέτοιες φάσεις, πχ το σουτ του Σισέ από την κεφαλιά του Έγκελς.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες