20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 12:53

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... :o
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 12:54

goran 64 έγραψε:
eorptol1 έγραψε:Αυτό ακριβώς αν είναι να μην βοηθάει ο ΠΑΟΚ κόσμο γιατί το αγωνιστικό μας ενδιαφέρει.... Όλα πρέπει να αναπτύσσονται παράλληλα σε μια μεγάλη ομάδα.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα, απ την συνέντευξη του Βιέρι, με τι σόι άλμα (εις μήκος, ύψος ή επί κοντώ) φτάσαμε εδώ...ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ!!!! :twisted:
Αν αυτά είναι επιχειρήματα εγώ, ΝΑΙ ΕΓΩ, ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΠΑΣ... :shock:
Πάπας δεν ξέρω παπάς ίσως :) :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 13:11

Το βλαχοκαμπόικο χιούμορ το βρισκα ανέκαθεν θλιβερό... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Παρ 03 Νοέμ 2017, 13:28

Φτάνει , τερμα , ως εδω , τελος
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 03 Νοέμ 2017, 15:55

goran 64 έγραψε:Ο καθένας με τις προσεγγίσεις του και με τις προτεραιότητες του...Ξαναλέω τα ίδια που έλεγα κι από πρόπερσι...

Η δική μου προσέγγιση λοιπόν είναι ότι μεγάλη ομάδα δεν γίνεσαι με το ψευτοmarketing και την ψευτοδιαφήμιση, αλλά με σωστό στρατηγικό σχεδιασμό, άρτια οργάνωση μέσα και έξω απ το γήπεδο και φυσικά δράσεις κι όχι λόγια!

Αν ήμασταν πρώτοι με 5-6 βαθμούς διαφορά απ τον δεύτερο, πάρα πολύ σωστά θα μου φαίνονταν όλα αυτά, όμως...
Θαρρώ ότι εμείς βιαζόμαστε να φτάσουμε στο Ψ και το Ω δίχως να χουμε κάνει προηγουμένως τα Δ, Ε, Ζ, κ.ο.κ.!!!!
Το timing, στον κάθε σχεδιασμό, παίζει πρώτιστο ρόλο...Δίχως βέβαια να διεκδικώ και το αλάθητο του Πάπα... :ugeek:


Αρα να παρουμε πρωτα πρωταθλημα,κυπελλο και μετα να κανουμε paok action,κινησεις για συνδρομο down,τιμες προς παλαιμαχους,ενημερωση για τα προιοντα της μπουτικ κτλ κτλ κτλ...

Γιατι σχεδον ολα αυτα ειναι στα πλαισια του marketing.

Απλα επιασες ενα συγκεκριμενο παραδειγμα.

Τι λογικη εχει το αν ημασταν μπροστα 5-6 βαθμους;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 16:05

Εικόνα
Μ@λ@κες στεγνο ειναι το παλικαρι μας , τι μ@λ@κιες λετε οτι εχει κιλα?
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 03 Νοέμ 2017, 16:17

Απλα ο γκοραν θελει με καθε ευκαιρια να λερι τι αχρειστη και αρρωστη ειναι η ΠΑΕ. Αυτο ειναι γνωστο. Και οπου δεν υπαρχει ευκαιρια...τη δημιουργουμε.
Θλιβερο πραγματικα
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 16:42

sourmenetes έγραψε:
goran 64 έγραψε:Ο καθένας με τις προσεγγίσεις του και με τις προτεραιότητες του...Ξαναλέω τα ίδια που έλεγα κι από πρόπερσι...

Η δική μου προσέγγιση λοιπόν είναι ότι μεγάλη ομάδα δεν γίνεσαι με το ψευτοmarketing και την ψευτοδιαφήμιση, αλλά με σωστό στρατηγικό σχεδιασμό, άρτια οργάνωση μέσα και έξω απ το γήπεδο και φυσικά δράσεις κι όχι λόγια!

Αν ήμασταν πρώτοι με 5-6 βαθμούς διαφορά απ τον δεύτερο, πάρα πολύ σωστά θα μου φαίνονταν όλα αυτά, όμως...
Θαρρώ ότι εμείς βιαζόμαστε να φτάσουμε στο Ψ και το Ω δίχως να χουμε κάνει προηγουμένως τα Δ, Ε, Ζ, κ.ο.κ.!!!!
Το timing, στον κάθε σχεδιασμό, παίζει πρώτιστο ρόλο...Δίχως βέβαια να διεκδικώ και το αλάθητο του Πάπα... :ugeek:


Αρα να παρουμε πρωτα πρωταθλημα,κυπελλο και μετα να κανουμε paok action,κινησεις για συνδρομο down,τιμες προς παλαιμαχους,ενημερωση για τα προιοντα της μπουτικ κτλ κτλ κτλ...

Γιατι σχεδον ολα αυτα ειναι στα πλαισια του marketing.

Απλα επιασες ενα συγκεκριμενο παραδειγμα.

Τι λογικη εχει το αν ημασταν μπροστα 5-6 βαθμους;;;

Τι είναι αυτά που διαβάζω? Υπάρχουν πουθενά γραμμένα ή τα βγάζετε απ το μυαλό σας ρε παλικάρια? Απίστευτο!!!!
Η συνέντευξη Βιεϊρίνια έχει να κάνει με το Π.Α.Ο.Κ. action και τις κινήσεις μας για το σύνδρομο ντάουν ρε sourme?
Έλεος δηλαδή ρε παίδες...
Το Πρωτάθλημα είναι το point της, οπότε θεωρώ λογικό το ότι θα ήταν χρησιμότερο αν γινόταν με 5-6 πόντους μπροστά τον Π.Α.Ο.Κ. στην βαθμολογία, παίζοντας μάλιστα το, αδιαμφισβήτητα απ όλους, καλύτερο ποδόσφαιρο...
gpaok έγραψε:Απλα ο γκοραν θελει με καθε ευκαιρια να λερι τι αχρειστη και αρρωστη ειναι η ΠΑΕ. Αυτο ειναι γνωστο. Και οπου δεν υπαρχει ευκαιρια...τη δημιουργουμε.
Θλιβερο πραγματικα

Αυτό έχεις καταλάβει εσύ αδερφέ? Ότι "δημιουργώ ευκαιρίες" δίχως να έχω απτά παραδείγματα? Θλιβερό όντως...
Μάλλον δεν διαβάζεις όλα τα posts μου και εκτίθεσαι, μιας και προσπαθώ να αποδίδω "τα του Καίσαρος τω Καίσαρι", πάντα, όσο κι αν τυχόν αυτό εσένα σου φαίνεται θλιβερό και θεωρείς ότι "είναι γνωστό" το ψέμα που ισχυρίζεσαι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 16:47

Κοιτα να δεις που τελευταια ταυτιζομαι με τις αποψεις του γκοραν σε πολλα.
Dimg4
 

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 03 Νοέμ 2017, 16:47

Γκοραν το χανεις...
Το οτι το paok action ή οι κινησεις για το συνδρομο down εχουν σοβαροτατο λογο που γινονται.

Το οτι τα προβαλεις ομως ειναι θεμα marketing και πολυ καλα κανεις σαν παε.απλα σου ειπα,επιασες το συγκεκριμενο παραδειγμα.

Gpaok εχεις αδικο σε αυτο που λες για το γκοραν.δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.απλα θεωρω οτι το βλεπει με αλλο ματι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 03 Νοέμ 2017, 18:57

Ενταξει, δεν εχω προθεση να το συνεχισω. Ο καθενας οπως το βλεπει. Εμενα οί υπερβολες και τα...τσουβαλιασματα με ενοχλουν. Και κατα τη γνωμη μου ο γκοραν υπερβαλει κατα κορον. Εχει δικαιωμα να το κανει ομως...δημοκρατικο φορουμ ειμαστε ;)
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:25

sourmenetes έγραψε:Γκοραν το χανεις...
Το οτι το paok action ή οι κινησεις για το συνδρομο down εχουν σοβαροτατο λογο που γινονται.

Το οτι τα προβαλεις ομως ειναι θεμα marketing και πολυ καλα κανεις σαν παε.απλα σου ειπα,επιασες το συγκεκριμενο παραδειγμα.

Gpaok εχεις αδικο σε αυτο που λες για το γκοραν.δεν ειναι αυτος ο σκοπος του.απλα θεωρω οτι το βλεπει με αλλο ματι.

Sourme...
Να "το χάνω" εγώ δεν νομίζω, μιας και ουδέποτε ανέφερα το PAOK action και τις κινήσεις για τα παιδιά με το σύνδρομο ντάουν, τις οποίες μάλιστα έχω επαινέσει, αλλά και σε μια απ αυτές παραβρέθηκα κιόλας δια ζώσης!!!! :shock:

Θυμίζω εδώ, ότι το marketing αφορά τις σπουδές και την δουλειά μου...35 χρόνια τώρα και δόξα τω Θεώ, με ζουν!
Για το ψευτοmarketing και την ψευτοδιαφήμιση που επιχειρούνται πάνω στον αγωνιστικό τομέα έγραψα ΕΓΩ... :ugeek:

Εξηγούμαι λοιπόν (ξανά, μιας και το βλέπω απαραίτητο) για να τελειώνουμε, όσον αφορά στο ποιος "το χάνει":
Το παράδειγμα που "έπιασα" είναι ένα απ τα πολλά πλέον, τα οποία προσωπικά με έχουν κουράσει-νευριάσει... :twisted:

Με τα πολλά λόγια, τις διαφημιστικές συνεντεύξεις και τις σκηνοθετημένες παραστάσεις, διπλά δεν παίρνονται... :o
Τι? :?
Όχι? :roll:

Αν λοιπόν έτσι, γίνεται τυχόν κάποια προσπάθεια, που βαφτίζεται marketing, sorry, εμένα με "αποκρούει" εντελώς...
Το να πείσεις με όλη αυτήν την υπέρμετρη προβολή ότι έχεις ομαδάρα, το θεωρώ κάτι σαν το "στραβά αρμενίζουμε"!
Αν έχεις/έχετε διαφορετική άποψη, με γεια σου/σας με χαρά σου/σας (βάζω μέσα και τον GPAOK)... ;)

:pano:

Για τα υπόλοιπα απευθύνσου στον eorptol, που τα βαλε στην εξίσωση, μετά από ένα άλμα επί κοντώ για W.R.!!!! :evil:


Υ.Γ. GPAOK, είναι φορές που η υπερβολή είναι προτιμότερη της απάθειας!!! Αν δεν πείστηκες με το παράδειγμα του Βλάνταν Ίβιτς, τότε που έβγαλε τα άπλυτα του τρύπιου 31 δημόσια στο γυαλί, τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι!! :(

Υ.Γ. 2...Φυσικά και ευτυχώς που είμαστε-γράφουμε εδώ, σε ένα δημοκρατικό ΟΠΑΔΙΚΟ forum, πώς το βλέπουμε!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 03 Νοέμ 2017, 23:44

Στο ΥΓ 1 συμφωνω εν μερη....στο ΥΓ2 απολυτα. Θα συζητησουμε μια αλλη πιο καταλληλη ωρα τις διαφωνιες μου αν θες. Φιλικα και δημοκρατικα παντα :opaokara:
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 03 Νοέμ 2017, 23:54

Έτσι αδερφέ... :D :opaokara:
Μήπως έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, την στιγμή μάλιστα που είμαστε Π.Α.Ο.Κ. και δεν γνωριζόμαστε καν? ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 88. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 04 Νοέμ 2017, 00:05

Goran να ξερεις βαρεθηκα να διαβασω...χαχαχαχα...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Daskalos_4, Mathousalem4 και 6 επισκέπτες