7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 10:27

Όταν έχεις μάθει να παίζεις ποδόσφαιρο σε ταχύτητα 100 και οι περισσότεροι συμπαίχτες γύρω σου παίζουν σε 50, τότε είναι φυσιολογικότατο να μην μπορείς ποτέ να "βρεθείς" μαζί τους, γιατί πολύ απλά δεν σε προλαβαίνουν... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 01 Οκτ 2017, 10:33

Πολύ ποιοτικος παίκτης

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Κυρ 01 Οκτ 2017, 10:34

joshua έγραψε:Εμενα να ειμαι ειλικρινης μεχρι τωρα μου κανει πιο πολυ 8ρι παρα 10ρι,το μονο σιγουρο ειναι πως δυσκολευεται ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να βρεθει με τους συμπαικτες του.


Μη βιάζεσαι, θέλει χρόνο για να φτάσει στο 100%. Εγώ πιστεύω ότι Καντουρί, Πέλκας και Μπίσε είναι ένας πολύ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΣ πονοκέφαλος για τον προπονητή. Παίκτες που έχουν και το 10άρι και το 8άρι και που μπορούν να εναλλάσσονται σε ρόλους μέσα στο παιχνίδι και σε παιχνίδια ακόμη, διότι συνήθως θα μπορούν να παίζουν ταυτόχρονα οι δύο από τους τρεις.

Όλη η ομάδα μεσοεπιθετικά έχει δυκολίες να βρει ο ένας τον άλλο και όχι μόνο ο Καντουρί.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:28

joshua έγραψε:Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την περιπτωση του.Ενω ειναι προφανης η τεχνικη του καταρτιση,η νοοτρπια και η διαθεση,δεν εχει προσφερει σε ουσια σχεδον τιποτα.Φταιει συνολικα ο τροπος παιχνιδιου της ομαδας μεσοεπιθετικα,φταιει κατι αλλο που δεν βλεπω?

Έχω την ίδια ακριβώς αίσθηση και απορία
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Pablito » Κυρ 01 Οκτ 2017, 12:30

Ακομη δε με εχει πεισει οτι ειναι καλυτερος απ τον Μπισεσβαρ, βεβαια βοηθαει σε αρκετους τομεις. Πιστευω οτι φταιει η συνολικη λειτουργια της ομαδας, που δεν παιζει τιποτα και βασιζεται στην ατομικη ποιοτητα
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 04 Οκτ 2017, 21:40

Σε σημερινή του συνέντευξη ο βατίδης αποκάλεσε 3-4 φορές τον El Kaddouri "αλήτη".

Τον πείραξε λέει που ο Ιβάν είπε ότι χρήζει ψυχιατρικής πραγματογνωμοσύνης. Τον ενοχλεί που τα παιδιά του ακούνε αυτούς τους χαρακτηρισμούς για τον πατέρα τους.
Αυτός όμως, έχει κάθε δικαίωμα να λέει κάποιον "αλήτη". Τα παιδιά του άλλου δεν έχουν καμία σημασία για τον "κύριο" βατίδη.
"Την έπεσαν" λέει "όπως ήταν φυσικό" στον Kaddouri για ένα φάουλ που έκανε και αυτός τα έβαλε μαζί τους.
Θεωρεί δηλαδή λογικό να την πέφτει ο πάγκος στον παίκτη, αλλά θεωρεί παράλογο να αντιδρά ο παίκτης.

Αν από τον ΠΑΟΚ δεν ξεκινήσουν μηνύσεις, αγωγές και κηνυγητό, θα είναι άξιοι της μοίρας τους.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 05 Οκτ 2017, 07:59

Έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά από τον Biseswar. Ακόμη όμως δεν έχει βοηθήσει επιθετικά. Στο βαθμό που το θέλουμε, τουλάχιστον.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 05 Οκτ 2017, 09:34

Το αν θα προσφέρει θα εξαρτηθεί κυρίως από τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας. Είναι κυρίως δεκάρι αλλά όχι πλει μέικερ. Δίνει σωστά τη μπάλα και μπορεί να βγάλει κάθετες και γενικά ν ανοίξει το παιχνίδι αλλά μόνο αν οι συμπαίκτες του και κυρίως τα εξτρέμ και ο φορ κινούνται στο χώρο και υπάρχουν αυτοματισμοί. Φαντάζομαι ότι όταν ξεψαρώσει και καταλάβει το ρόλο του θα επιχειρεί και κάποιες ατομικές προσπάθειες, είτε διεισδύσεις είτε σουτ. Αντίθετα ο Μπίσεσβαρ κρατάει πάντα τη μπάλα πολύ περισσότερο απ όσο πρέπει και σχεδόν ποτέ δεν τη δίνει με τη μία. Σε μια αδούλευτη ομάδα είναι πιο χρήσιμος ο Μπίσε, γιατί δίνει χρόνο στους άλλους παίχτες να οργανωθούν, σκοτώνοντας πάντως ρυθμό και ταχύτητα. Σε μια δουλεμένη και γρήγορη ομάδα όμως ο Μπίσε δεν έχει κανένα ρόλο, ενώ ο Καντουρί θα έχει ρόλο κλειδί. Ελπίζω να το δούμε σύντομα αυτό το τελευταίο, εξακολουθώ πάντως να πιστεύω ότι και αυτή η μεταγραφή δεν ήταν και τόσο αναγκαία την εποχή που έγινε και βάσει πραγματικών αναγκών.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Πέμ 05 Οκτ 2017, 10:09

Γιάννη, παρακολουθώ τελευταία αυτά που γράφεις και τεχνικά είσαι σε άλλο επίπεδο, αδελφέ. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις, αλλά μπράβο. Δεν θα απέκλεια καθόλου το ενδεχόμενο να είσαι του χώρου.

Πες μου τη γνώμη σου πάνω σε κάτι, σε παρακαλώ. Εκτός από τη θέση 10 με τον Καντουρί εκεί, υπάρχει περίπτωση να παίξουμε με 10άρι τον Μπίσε και all around χαφ τον Καντουρί; Ή, τέλος πάντων, δεδομένων των συνθηκών του αγώνα να μπορούμε κατά περίπτωση να εναλλάσσουμε το ρόλο 10 μεταξύ τους κατά τη διάρκεια του αγώνα; Δεν εννοώ φυσικά ταυτόχρονα δύο 10άρια, αλλά όταν έχεις παίκτες με ικανότητες playmaker (όσο καλός μπορεί να είναι σε αυτό το ρόλο ο Μαροκινός) δεν είναι ένα είδος αιφνιδιασμού του αντιπάλου, όταν έχεις την πολυτέλεια να κάνεις τέτοιες εσωτερικές αλλαγές μέσα σε ένα παιχνίδι; Π.χ. όπως κατ' αντιστοιχία γίνεται συνήθως η αλλαγή πλευράς των wingers.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 05 Οκτ 2017, 11:21

Τα ζητούμενα απ αυτόν είναι, πρώτον να αρχίσει να συνεννοείται καλύτερα με τον κοτσιδοφονιά, να παίζουν το 1-2 και να βγαίνει σε θέση για γκολ στα τελευταία 16 μέτρα και δεύτερον να αρχίσει να σουτάρει απ τα 16-20 μέτρα...

Πλαγιοκοπήσεις έτσι κι αλλιώς έχει αρχίσει να κάνει, αλλάζοντας θέσεις, κυρίως με τον Πέλκα στο αριστερό άκρο, κάτι που ρωτάει ο Ντίνος αν θα γίνεται με τον Μπισεσβαρ, το οποίο σίγουρα θα συνεχίσει να γίνεται, κυρίως απ την αριστερή πλευρά, όπως τώρα, όποτε ο αφάνας θα παίζει αντί του Πέλκα ή του Μακ στο αριστερό winger, αλλά και με Βιέρι ή Τζάλμα στα δεξιά, απ όπου όμως θα μπορεί πιο εύκολα μόνο να σερβίρει κι όχι να εκτελεί ως δεξιοπόδαρος...

Είναι επίσης πολύ σημαντικό αυτό που λέει ο johnys999, δηλαδή η κίνηση των υπολοίπων τριών επιθετικών στους χώρους, ώστε τα μοιράσματα του να γίνονται key passes και να δημιουργούνται περισσότερες κλασικές τελικές...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 05 Οκτ 2017, 17:05

Dinos_Liverpool έγραψε:Γιάννη, παρακολουθώ τελευταία αυτά που γράφεις και τεχνικά είσαι σε άλλο επίπεδο, αδελφέ. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις, αλλά μπράβο. Δεν θα απέκλεια καθόλου το ενδεχόμενο να είσαι του χώρου.

Πες μου τη γνώμη σου πάνω σε κάτι, σε παρακαλώ. Εκτός από τη θέση 10 με τον Καντουρί εκεί, υπάρχει περίπτωση να παίξουμε με 10άρι τον Μπίσε και all around χαφ τον Καντουρί; Ή, τέλος πάντων, δεδομένων των συνθηκών του αγώνα να μπορούμε κατά περίπτωση να εναλλάσσουμε το ρόλο 10 μεταξύ τους κατά τη διάρκεια του αγώνα; Δεν εννοώ φυσικά ταυτόχρονα δύο 10άρια, αλλά όταν έχεις παίκτες με ικανότητες playmaker (όσο καλός μπορεί να είναι σε αυτό το ρόλο ο Μαροκινός) δεν είναι ένα είδος αιφνιδιασμού του αντιπάλου, όταν έχεις την πολυτέλεια να κάνεις τέτοιες εσωτερικές αλλαγές μέσα σε ένα παιχνίδι; Π.χ. όπως κατ' αντιστοιχία γίνεται συνήθως η αλλαγή πλευράς των wingers.


Ντίνο ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όχι, δεν είμαι του χώρου και στα νιάτα μου έπαιζα μπάσκετ, ποδόσφαιρο ποτέ. Τεχνικές γνώσεις δεν έχω, αλλά την τελευταία 5ετία βλέποντας την ομάδα να μη μπορεί ν αποδώσει σύμφωνα με τις προσδοκίες έχω στύψει το μυαλό μου να βρω τι φταίει, όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.
Σ αυτό που με ρώτησες, καταρχήν να σου πω ότι από πέρυσι, από την πρώτη φορά που τον είδα στο γήπεδο, θεωρώ τον Μπίσεσβαρ βαρίδι για το ποδόσφαιρο που πιστεύω ότι μπορεί να παίξει η ομάδα (για το επίπεδο που είναι τώρα όχι ακόμα, να μην παρεξηγηθώ), βασικά επειδή μ' αρέσουν άλλου στυλ παίχτες, πιο αθλητικοί, γρήγοροι και που παίζουν με τη μία, οπότε ίσως δεν θα είμαι αντικειμενικός.
Μπίσε με Καντουρί όχι, γιατί πρώτον έχει δοκιμαστεί και μ αυτούς και με τον Πέλκα και συνήθως υπάρχει σύγχυση ρόλων, μαζεύονται όλοι στο κέντρο και τρακάρουν μεταξύ τους. Δεύτερον επειδή θα είμαστε σοφτ ανασταλτικά και θα χάσουμε τρανζίσιον. Βασικά στα εξτρέμ προτιμώ εξτρέμ που να μπορούν να χώνονται σε θέση φορ. Στην περίπτωση που θέλουμε γκολ και μένει ένα τέταρτο οκ, αλλά όχι μόνιμα γιατί όταν χάνεται η πιθανότητα ανάπτυξης από τη μία πλευρά στενεύει το γήπεδο και βγαίνουν πολύ πιο εύκολα οι άμυνες των αντιπάλων. Κι αυτό το έχουμε πάθει φέτος και στα εκτός και στα εντός. Καντουρί στο 8 και Μπίσε στο 10 πάλι δύσκολο το βλέπω για τους ίδιους λόγους.
Βασικά πιστεύω ότι όσο η ομάδα παίζει τόσο αργά κι οριζόντια, και 8 πασέρ να μπουν αφού δεν δημιουργούνται κενοί χώροι πάσες δεν θα βγουν. Αν υπάρχουν χώροι έχουμε παίχτες να βγάλουν μπαλιές κι ας μην είναι δεκάρια.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 05 Οκτ 2017, 17:15

goran 64 έγραψε:Τα ζητούμενα απ αυτόν είναι, πρώτον να αρχίσει να συνεννοείται καλύτερα με τον κοτσιδοφονιά, να παίζουν το 1-2 και να βγαίνει σε θέση για γκολ στα τελευταία 16 μέτρα και δεύτερον να αρχίσει να σουτάρει απ τα 16-20 μέτρα...

Πλαγιοκοπήσεις έτσι κι αλλιώς έχει αρχίσει να κάνει, αλλάζοντας θέσεις, κυρίως με τον Πέλκα στο αριστερό άκρο, κάτι που ρωτάει ο Ντίνος αν θα γίνεται με τον Μπισεσβαρ, το οποίο σίγουρα θα συνεχίσει να γίνεται, κυρίως απ την αριστερή πλευρά, όπως τώρα, όποτε ο αφάνας θα παίζει αντί του Πέλκα ή του Μακ στο αριστερό winger, αλλά και με Βιέρι ή Τζάλμα στα δεξιά, απ όπου όμως θα μπορεί πιο εύκολα μόνο να σερβίρει κι όχι να εκτελεί ως δεξιοπόδαρος...

Είναι επίσης πολύ σημαντικό αυτό που λέει ο johnys999, δηλαδή η κίνηση των υπολοίπων τριών επιθετικών στους χώρους, ώστε τα μοιράσματα του να γίνονται key passes και να δημιουργούνται περισσότερες κλασικές τελικές...

Γρηγόρη ... σίγουρα εσύ;; :shock: :shock: :shock:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8495
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 09 Οκτ 2017, 23:28

Μου άρεσαν πολύ οι δηλώσεις του στη φορτσα δείχνει να έχει χαρακτήρα και εγωισμό πρωταθλητή.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 10 Οκτ 2017, 00:22

Σε ερωτηση για το τι δεν του αρεσει

«Τι δε μ αρέσει… Η νοοτροπία, που έχουμε και δεν σκοτώνουμε τον αντίπαλο. Η ποιότητα δεν φτάνει. Ακόμη κι όταν έχεις μεγάλη ποιότητα, μπορεί να χάσεις από τον τελευταίο. Πρέπει να μπαίνεις μέσα στο γήπεδο, να βγάζεις επιθετικότητα, να είσαι άγριος. Να καταλάβει ο άλλος ότι δεν έχει τύχη μαζί σου. Είμαστε μια ομάδα με πολλούς καινούριους. Η φιλοσοφία του κλαμπ είναι πρωταθλητισμός. Θα το βρούμε».
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Οκτ 2017, 07:29

Πολύ σωστός ο Ομάρ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες