7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Κυρ 15 Οκτ 2017, 18:54

Είναι παιχτάρα ο Ομάρ. Δεν θέλω να επεκταθώ και να πώ τι μπορεί να κάνει στο γήπεδο αυτός ο παίκτης (το δεκάρι μας φέτος). Αυτό που τον πάει πίσω είναι ότι παλεύει σκληρά να δείξει τί μπορεί να κάνει, τρέχει παντού γύρω από την περιοχή και συνήθως στο ποδόσφαιρο όταν πιέζεις τις καταστάσεις και δεν ηρεμείς, δεν σου βγαίνουν αυτά που θέλεις να κάνεις. Ειδικά στο β το παράκανε όταν και κουράστηκε.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 15 Οκτ 2017, 19:04

zissos έγραψε:Έχει υψηλή τεχνική. Μακάρι να ανέβει.


Πράγματι, ο πιο ποιοτικός μας παίχτης, ίσως μακράν και σε τεχνική και σε ποιοτικά-παραγωγικά τρεξίματα στους μεσοεπιθετικούς χώρους...Όσο έχει δυνάμεις-ενέργεια είναι παντού και παίζοντας βασικότατο ρόλο σε δημιουργία...

Διακρίνω μόνο μια σχετική "αφέλεια" στην τελική ενέργεια, είτε για γκολ είτε για ασσίστ, που πρέπει να δουλευτεί...

Πολύτιμη είναι φυσικά και η συμμετοχή του, πολλές φορές μάλιστα και στο αμυντικό μας transition...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Κυρ 15 Οκτ 2017, 19:06

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν από τους κορυφαίους κατά την γνώμη μου με γρήγορες και σωστές μεταβιβάσεις και δείχνοντας μεγάλη κλαση στις κινήσεις του , στο δεύτερο πολύ κακός , σκότωσε επιθέσεις με ατομιστίες και κακές πασες
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 15 Οκτ 2017, 19:08

ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ που αν συνεχίσει να δουλεύει και φυσικά εγκλιματιστεί καλύτερα στην ομάδα, τότε θα ΜΑΜΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΡΝΕΙ! :mrgreen: Και φυσικά αυτές τις μικρές λεπτομέρειες να διορθώσει που εστίασε ο Γκόραν και ο Chuck.
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9532
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό proedros » Κυρ 15 Οκτ 2017, 19:13

Για ακόμα ένα παιχνίδι...Ήσουν νευρικός, ορισμένες φορές μπλέκεσαι σε μανούρες, δεν έχεις ψυχραιμία..Ενώ ξεκίνησες καλά, όσο περνούσε ο χρόνος γινόσουν όλο και χειρότερος με αποτέλεσμα να θεωρείσαι αρνητικός στο τέλος του παιχνιδιού..Μέτρησα τουλάχιστον 4 περιπτώσεις που με μία απλή πάσα θα ήταν τελική και μάλιστα με πολύ καλές προυποθέσεις...Σε πολύ μεγάλο μέρος του παιιχνιδιού σε βλέπω να περπατάς...Το χειρότερο όμως είναι πως δεν αντικαταστάθηκες όντας από τους χειρότερους στο β' ημίχρονο...Περιμένω ο Λουτσέσκου να δώσει περισσότερες ευκαιρίες στον Μπίσεσβαρ που και αυτός δεν είχε ξεκινήσει καθόλου καλά το πρωτάθλημα...Ωστόσο σήμερα έδειξε με την ποιότητά του πόσο απλό είναι το ποδόσφαιρο...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 15 Οκτ 2017, 19:18

Είναι άδικο να κρίνονται οι παίκτες για τα 2-3 λεπτά που έχουν την μπάλα στην κατοχή τους.
Ένας παίκτης κρίνεται σύνολικα για όλη του την προσφορά.
Ο Ελ στο πρώτο μέρος ήταν μαζί με τον Μαουρίτσιο με διαφορά οι καλύτεροι του παιχνιδιού.
Απλά φαίνεται ότι το παιδί δεν είναι τόσο καλά από άποψη φυσικής κατάστασης και αγωνιστικου ρυθμού και αυτός είναι και ο λόγος που ο προπονητής τον άφησε σε όλο το παιχνίδι ενώ ήξερε ότι δεν έχει δυνάμεις
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό SplashBro22 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 16:31

Νομίζω το χειρότερο του παιχνίδι. Και αυτό λέει πολλά για το μέγεθος του ως ποδοσφαιριστή
Αδέρφια μας εκεί ψηλά που ζείτε...
Άβαταρ μέλους
SplashBro22
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Τετ 28 Ιουν 2017, 23:01

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 16 Οκτ 2017, 19:35

Ότι έχει τεχνική κατάρτιση είναι φως φανάρι, ότι δεν είναι τυχαίος, ομοίως.
Δεν ξέρω όμως τι ακριβώς θέλουμε από αυτόν.
Εμένα, προσωπικά, ουδόλως με απασχολεί το να νιώθω ότι κάποιος είναι εν δυνάμει παικταράς, χωρίς να αντικατοπτρίζεται αυτό στην προσφορά στην ομάδα.
Προς το παρόν, δεν βλέπω τίποτα που να δικαιολογεί την αγκυροβολημένη παρουσία του στην ενδεκάδα.
Το όποιο ποσό δαπανήθηκε για πάρτη του δεν πρέπει να του δίνει κανένα μόνιμο πάσο στο αρχικό σχήμα.
Δύο είναι τα τινά και η ελαφρά διαφοροποίηση στη διατύπωση έχει σημασία.
Πρώτον, δεν βλέπω κάτι θετικό υπό την έννοια του game changing.
Δεν έχω δει καμία ενέργεια που να νιώθω ότι αλλάζει ή ότι μπορεί να αλλάξει τη ροή ενός αγώνα που πάει άσχημα.
Αντιθέτως, πάντα περιμένω κάτι τέτοιο από τον Μπίσεσβαρ.
Δεύτερον, βλέπω κάτι αρνητικό, ένα κάπως μπλαζέ ύφος όταν το ματς πάει καλά και έναν εκνευρισμό όταν το ματς δεν πάει καλά.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 16 Οκτ 2017, 19:45

Εγω παλι δεν εχω δει πιο συγχρονο επιθετικο χαφ (οχι δεκαρι-ειναι ο ορισμος τους ολ αραουντ στις θεσεις πισω απο τον φορ) στον ΠΑΟΚ.

Το μονο που του λειπει ειναι να βρεθει με τους συμπαικτες του (και αυτος και οι αλλοι καινουριοι). Μεγαλο πραμα να ξερεις τι ακριβως και ποτε θα κανουν οι συμπαικτες σου.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 16 Οκτ 2017, 19:53

Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα τα ίδια λέγαμε για τον Μαουρίτσιο.

Αυτοί οι παίκτες μια απότομη γκαζια θέλουν για να ξεμπουκοσουν.
Θα μπορούσαμε σήμερα να λέμε αλλα πράγματα αν έμπαινε το δοκάρι,όπου έκανε ενέργεια που δεν μπορούν να κάνουν πολλοί παίκτες
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 16 Οκτ 2017, 20:03

desperando έγραψε:Μέχρι την προηγούμενη βδομάδα τα ίδια λέγαμε για τον Μαουρίτσιο.


Προσωπικά μιλώντας, ειλικρινά όχι. Προφανώς δεν θα σου πω despe το γραφικό "πήγαινε στο τόπικ του να δεις τι έγραφα" :D , αλλά, ειλικρινά, για τον Μαουρίτσιο ήδη από το ματς με τον ΠΑΣ γράφω μόνο θετικά. Ενώ, αντιστοίχως, για τον Καντουρί δηλώνω σταθερά προβληματισμένος. Και ο προβληματισμός σχετίζεται, προφανώς, και με τον πλήρη παραγκωνισμό του Μπίσεσβαρ για πάρτη του.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 16 Οκτ 2017, 20:11

Δεν ήταν και το καλύτερο του παιχνίδι χθες. Περιμέναμε κάτι περισσότερο.

ΑΛΛΑ, η φάση στο 1ο ημίχρονο, η κίνηση που ντριμπλάρει και σουτάρει στο δοκάρι είναι εξαιρετική, επιπέδου Serie A !

Εδιτ: Θύμισε τον καλό Vukic που ξελασπώνει !
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 16 Οκτ 2017, 20:42

Θελει να βαλει γκολ σαν τρελος και χαλαει πολλες φασεις στα ορια της περιοχης και μεσα στην περιοχη. Μεχρι να το παστελωσει ειναι.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5027
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 22 Οκτ 2017, 02:05

Θέλω με το που σε βλέπουν οι πουστόγ@υροι να εξαϋλώνονται, όπως κάτι κιτσάτοι φλούφληδες με κόκκινα πανιά:
Εικόνα
Για κάνε μου την χάρη λοιπόν, σε παρακαλώ πολύ... :opaokara:

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 22 Οκτ 2017, 11:16

Μηνααααα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης