Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:03

Συνηθως στον ΠΑΟΚ ειχαμε μεγαλα ταλεντα στις ακαδημιες που δεν ηθελαν να μεγαλωσουν, ειδικα σωματικα.Μεναν για παντα παιδια.Ο Κουλουρης ειναι ακριβως το αντιθετο.Παικτης που ωριμασε πολυ γρηγορα σωματικα,με δυναμη και τρεξιματα αλλα χωρις ταλεντο.Εχει παρει ηδη παρα πολλες ευκαιριες και τουλαχιστον για μενα εχει αποδειξει πως το επιπεδο του δεν ειναι ΠΑΟΚ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:05

ακριβως το ειχα αναφερει και εγω πριν αρκετο καιρο,το ιδιο που ειπες

ο κουλουρης ειναι πολυ δουλεμενος σωματικα και πιστευω για αυτο διακρινεται στις χμαηλοτερες ηλικιες
αλλα ταλεντο δεν βλεπω να εχει ιδιαιτερο
μακαρι να κανω λαθος

οχι οτι ηρθε και πολλες φορες η μπαλα στην περιοχη
προβλημα και αυτο της ομαδας
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:07

joshua έγραψε:Συνηθως στον ΠΑΟΚ ειχαμε μεγαλα ταλεντα στις ακαδημιες που δεν ηθελαν να μεγαλωσουν, ειδικα σωματικα.Μεναν για παντα παιδια.Ο Κουλουρης ειναι ακριβως το αντιθετο.Παικτης που ωριμασε πολυ γρηγορα σωματικα,με δυναμη και τρεξιματα αλλα χωρις ταλεντο.Εχει παρει ηδη παρα πολλες ευκαιριες και τουλαχιστον για μενα εχει αποδειξει πως το επιπεδο του δεν ειναι ΠΑΟΚ.

Έτσι δείχνει.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89907
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:13

Αν το καλο-σκεφτειτε ενδεχεται να δημιουργησουμε ενα πρωτοφανες παραδοξο φετος. Θα παρουμε πρωταθλημα για πρωτη φορα μετα απο τριαντα-τοσα χρονια, θα γκρινιαζουμε για τον Λουτσε και θα εχουμε και δικιο. :shock:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:17

2 ειναι τα πιο εμφανη προβληματα κατα τη γνωμη μου.Οπως εγραψα και αλλου η ανικανοτητα να βαλουμε την μπαλα στην περιοχη και ακομα περισσοτερο μοιαζει να μην εχει κερδισει ψυχολογικα και οχι μονο τους παικτες του με αποτελεσμα πολλες φορες καλοι παιχτες να μοιαζουν μετριοι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:25

Μπορουμε ετσι κ στα εκτος ;κ ας παίξουμε χαλια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 23:48

Ελπιζω φευγοντας ο μπαμπας.........να σε παρει μαζι του.

Αν εχει ελευθερη θεση,παρτε και τον Μακ
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 23:55

joshua έγραψε:2 ειναι τα πιο εμφανη προβληματα κατα τη γνωμη μου.Οπως εγραψα και αλλου η ανικανοτητα να βαλουμε την μπαλα στην περιοχη και ακομα περισσοτερο μοιαζει να μην εχει κερδισει ψυχολογικα και οχι μονο τους παικτες του με αποτελεσμα πολλες φορες καλοι παιχτες να μοιαζουν μετριοι.

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό.... μάλλον έχουμε τόσο αργή ανάπτυξη που προλαβαίνει η αντίπαλη άμυνα να στήσει αποτελεσματικά το λεωφορείο... και εσύ βρίσκεσαι να γυρνάς ανούσια την μπάλα περιμένοντας και ψάχνοντας τι να κάνεις!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8500
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:02

Εγώ θα επαναλάβω ξανά τα δεδομένα, γιατί χάνουμε τη μπάλα με αυτά που ζούμε:

Ο Ατρόμητος έχει μαζέψει 20 πόντους και εμείς 21 σε 11 αγώνες. Στην κορυφή της βαθμολογίας κάθε χρόνο μετά από 11 αγώνες έχουμε ομάδα με πάνω πό 24 πόντους. Δεν είναι φέτος το πρωτάθλημα καλύτερο, ούτε ο Ατρόμητος καμιά ομαδάρα. Απλά βλέπεις τι κάνει μια ομάδα όταν είναι σύνολο και έχει προπονητή και το αντίτροφο σε εμάς. Η Αεκ παίρνει ακριβώς ότι μπορεί με μπάτζετ 8-10εκ. Το μέγιστο παίρνει. Ο γαύρος τα έχει θαλασσώσει μέσα στον πανικό του που έχασε την ΕΠΟ αλλά και όλα τα δικαστήρια και μια κυβέρνηση που επιτέλους δεν τον κάνει πλάτες όπως τα κουμπαράκια του τοσα χρόνια. Πούλησε ότι καλύτερο είχε ο γαύρος και έμεινε με ένα Φορτούνη, ξενερωμενο, και ένα Οφόε που έφερε σωστά αυτό το καλοκαίρι. Λάθος επιλογές προπονητών κ.λπ. Με αυτά τα δεδομένα, πάλι μάζεψε 20 πόντους και έχει σαφώς πιο εύκολο πρόγραμμα. Εμείς έχουμε και ντέρμπι με βάζελο κα 2 εκτός έδρας φωτιά.

Ο ΠΑΟΚ σήμερα είναι αυτός που ξέρουμε και τα είπε όλα σωστά ο Λουτσέσκου στη συνέντευξη τύπου. Η μετάφραση ήταν αστεία, παραποιώντας τα λεγόμενά του, όπως πάντα. Τι τον κρατάει τούτον δε ξέρω... Αυτά που λέει στα Αγγλικά ο Λουτσέσκου είναι 'on spot'. Το έχει κάνει πολλές φορές, αλλά θέλω να δω αγωνιστική βελτίωση όχι επικοινωνιακή. Γιατί από δεξιά βάζει Βιεϊρίνια να εκτελεί τα κόρνερ και τον ψωφάει να τρέχει ολο το γήπεδο για να φτάσει στο σημαιάκι? Πάντα βλέπουμε ότι εκτελεί απαράδεκτα από τα δεξιά, ενώ από αριστερά εκτελεί φανταστικά, μιας που είναι δεξιοπόδαρος. Ας βάλει τον Ελ Καντουρί ή κάποιον αριστεροπόδαρο από τα δεξιά. Αυτά είναι τα βασικά/αυτονόητα. Πιο πολύ κινδυνεύαμε στην κόντρα από τα κόρνερ, παρά από τις εκτελέσεις μας στα δεξιά. Δεν το βλέπεις Ρουμάνε?

Του μεταφέρουν όλη την ώρα ότι ο ΠΑΟΚ δεν είναι επιθετικός ή ότι είναι αμυντικογενής. Βάσει αυτού, μας τη λέει με το δίκαιο του ότι η αλήθεια είναι διαφορετική. Όντως ο ΠΑΟΚ παίζει τακτικά επιθετικά, με κατοχή μπάλας, κλείνοντας τον αντίπαλο και βγάζοντας πολλούς παίκτες στην επίθεση. Το mentality όμως της ομάδας δεν είναι αυτό που πρέπει. Αυτό είναι το πρόβλημα. Βλέπουμε μια φοβική αντιμετώπιση των παιχνιδιών και ένας εξαναγκασμός να παίξει ο ΠΑΟΚ επιθετικά. Εξαναγκάζει ο κόσμος και η διοίκηση, ενώ αυτός θέλει να παίξει κάτι άλλο. Το λέει εμμέσως σε κάθε συνέντευξη, ότι προτιμάει το balance, αλλά εμείς παίζουμε πολύ επιθετικά. - 'Οπότε ρε παλικάρια τι μου λέτε? Εγώ σας κάνω τη χάρη, παίζω επιθετικά και πάλι μου τι λέτε?' - Το επιθετικό ποδόσφαιρο είναι να το έχεις. Όταν είχαμε Ντούσαν, έβλεπες τι σημαίνει επιθετικό ποδόσφαιρο ακόμη και από μέτριους ξυλοκόπους σαν τον Εγκωμίτη. Μπαλάρα παίζαμε μπροστά. Γιατί ο Μπάγιεβιτς ήταν ο εαυτός του. Ο Λουτσέσκου στην Ξάνθη ήταν ο εαυτός του, και έβγαλε αρκετά θετικά πράγματα σε εκείνη την ομάδα. Ίσως τελικά να έχει δίκαι ο πατέρας του που είπε ότι θέλει να πάει Ιταλία. Είναι ξεκάθαρο ότι του ταριάζει να πάρει ομάδα-λιμό Ιταλικού που να παλεύει για τη σωτηρία. Αυτό του ταιριάζει.

Εμείς αντίθετα θέλουμε τον πατέρα του. Νομίζω ότι η παρουσία του ήταν κομβική. Σημερα παιζότανε λιγάκι και το κεφάλι του Ραζβάν. Είναι ξεκάθαρο ότι έχουμε εξαιρετικές - οικογενειακές σχέσεις με την οικογένεια Λουτσέσκου. Κάναμε μια συμφωνία και με τον μπαμπά Λουτσέσκου, ενω ήταν ξεκάθαρο ότι ήταν και ο πρώτος μας στόχος για τον πάγκο. Τώρα φτάσαμε σε ένα τέλμα, και του λέμε έλα να δεις και εσύ τα χάλια μας. Κάνουμε ότι μπορούμε για να κρατήσουμε το γιό σου, αλλά έλα και δες με τα ίδια σου τα μάτια αν τραβάει ο κόουτς. Δε λέμε είναι κακός προπονητής, αλλά δες αν στον ΠΑΟΚ κολλάει. Κοιτάς το υλικό του ΠΑΟΚ κι μετά κάτι μπυροκοιλιές από τον Ατρόμητο και σε πιάνουν τα γέλοια. Ειδικά αυτός ο μαυρούλης ο δεξιός μπακ. Ούτε ερασιτέχνης... :lol:.

Σήμερα κατάλαβα πολλά και γιατί είχαμε όλες αυτές τις δηλώσεις επικοινωνιακού χαρακτήρα από Κυρ Κυρ και Ινσταγκραμ από Γιώργη. Ουσιαστικά δείχνουμε στον Μιρτσέα ότι κάνουμε τα μέγιστα ώστε να προστατέψουμε την καριέρα του ιού του Λουτσέσκου. Ότι κάναμε το χρέος μας.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:13

''Ουσιαστικά δείχνουμε στον Μιρτσέα ότι κάνουμε τα μέγιστα ώστε να προστατέψουμε την καριέρα του ιού του Λουτσέσκου''

κουφαλα, εγραψες σεντονι για να βρισεις τον προπονητη του ΠΑΟΚ στο τελος :D :D
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2740
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:25

Κερδίσαμε σήμερα. 2-1. Με ανατροπή.

Υ.Γ. Το γράφω ώστε να μην μπερδευτεί κανείς που θα μπει στο forum χωρίς να γνωρίζει το αποτέλεσμα.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:29

Εγω κολλαω σ αυτο το ...κολλημα με το Μακ.Ή τελος παντων αυτον που μοιαζει με το Μακ. :?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:48

ρε λουτσεσκου αυτα τα στημενα αδυνατω να καταλαβω αν τα δουλευετε στην προπονηση. ειναι απιστευτο πραμα αυτο που συμβαινει.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 21 Νοέμ 2017, 00:53

kataramenos5 έγραψε:Εγω κολλαω σ αυτο το ...κολλημα με το Μακ.Ή τελος παντων αυτον που μοιαζει με το Μακ. :?

Φιλε μου ο Μακ ξεραμε τι παιχτης ειναι και τι μπορει να προσφερει, για να παιξει 2ος επιθετικος ηρθε σε 4-4-2 του Στανο. Εφοσον τωρα παιζει στα ακρα, δεν ειναι κατι περισσοτερο απο μετριος
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 21 Νοέμ 2017, 01:04

apple64 έγραψε:Κερδίσαμε σήμερα. 2-1. Με ανατροπή.

Υ.Γ. Το γράφω ώστε να μην μπερδευτεί κανείς που θα μπει στο forum χωρίς να γνωρίζει το αποτέλεσμα.


Και τι περιμένεις να πανηγυρίζω που έχω 30εκ μπάτζετ και μάζεψα 21 βαθμούς σε 11 αγώνες, όταν ο Σάντος είχε παραπάνω την πρώτη του κανονική σεζόν 2008/09, με 8-9 ποδοσφαιριστές σύνολο και 10εκ μπάτζετ (σε πολύ πιο δυνατό/ανταγωνιστικό πρωτάθλημα)? Ομοίως ο Δώνης με Ρομπέρ. Η ομάδα αυτή χτίστηκε για πρωτάθλημα και όχι να κάνει σαν να νίκησε τη Μπαρτσελόνα όταν παίζει εντός έδρας με μισό Ατρόμητο. Κάθε νίκη είναι επιτυχία και όντως τεράστιας σημασίας, η χαρά είναι μεγάλη και το δυστυχές είναι ότι προσωπικά πανηγύριζα τα γκολ σαν να παίζαμε με τη Μπάρτσα και μου την είπε ο συγκάτοικος που κοιμότανε. Η συνολική εικόνα με ενδιαφέρει, όταν γράφω ένα σεντόνι και όχι το συναίσθημα της στιγμής. Το πρωτάθλημα το Μάϊο με νοιάζει και όχι η προσωρινή πρωτιά (συγκατοίκησης εν προκειμένω) μιας αγωνιστικής τώρα, με το πιο εύκολο πρόγραμμα, και ανύπαρκτους ανταγωνιστές.

Υγ: Για να πω και έναν καλό λόγο: Πολλά +++ από μένα για την επιλογή ως αριστερός μπακ Βιεϊρίνια. Το έλεγα από το καλοκαίρι. Με Βιερι και Μάτος έχεις με τεράστια διαφορά τους καλύτερους μπακ. Εκεί ο παικτης κάνει τη διαφορά και αυτό είναι το πιο σημαντικό.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες