Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 11 Δεκ 2017, 19:53

πρεπει να επιμεινει στην ιδια συνθεση και με πλατανια
(δηλ το κασκολ και τον σκουφο)
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 11 Δεκ 2017, 19:59

Καλά, αυτό με το παρεό, απαράδεκτο και λόγος απόλυσης.
Ας κάνουμε τα στραβά μάτια και μεσοβδόμαδα κάποιο αλάνι να τον πει δύο φωνήεντα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 11 Δεκ 2017, 20:01

Παντως εγω ειμαι σχεδον σιγουρος πως θεση στην ομαδα εχει και ο μπαμπας Λουτσεσκου,τωρα θεση σκιωδη προπονητη ειναι,σκιωδη ΤΔ δεν ξερω, αλλα καπως ετσι εξηγειται και η τοσο μεγαλη στηριξη στο προσωπο του Ραζβαν.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Δευτ 11 Δεκ 2017, 20:17

Βλεπω διδυμο το καλοκαιρι,μπαμπας και γιος μαζι,στους ομιλους του Τσαμπιονς λιγκ,να μας προπονουν μαζι.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5523
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 11 Δεκ 2017, 20:42

Πάντως σε κάθε γκολ έχουμε αγκαλιές του Luce με τους παίκτες, κάτι που προδίδει καλό κλίμα, όπως και οι δηλώσεις άλλωστε των παικτών (Πέλκα, Matos) για τον προπονητή.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 20:53

Παλαιολόγος έγραψε:πρεπει να επιμεινει στην ιδια συνθεση και με πλατανια
(δηλ το κασκολ και τον σκουφο)


ελπιζω μετα το δερματινο του σαντος να αναπολουμε στο μελλον το σκουφο με το φουλαρι :D
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Δευτ 11 Δεκ 2017, 22:17

ο τζο ο νάγκμπε έγραψε:Το χουν πει οι παίχτες μας και όσοι έχω δει να μιλάνε από τις πρώην ομάδες του. Το δείχνει και η σταθερή βελτίωση της ομάδας και η ψυχολογική διαχείριση των παιχτών ως τώρα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πω κι εγώ, για μένα ο Λουτσέσκου, ευτυχώς, φαίνεται καλός προπονητής. :pano: (ΥΓ σαν χθες θυμάμαι εδώ μέσα να γίνεται χαμός με το 'χαμηλό ταβάνι' του Πέλκα)

Ποιοί παίκτες φίλε Τζο; Οι ρουμάνοι, οι Άραβες ή της Ξάνθης; Ναι, παρουσιάζει μια σχετική βελτίωση η ομάδα, θα ήταν τραγικό να μην παρουσίαζε μετά από έναν ολόκληρο γύρο. Κι εμένα να έβαζες θα τη βελτίωνα.. Για τον Πέλκα δυστυχώς έχεις δίκιο και ακόμα πιο δυστυχώς στην (απευκταία) τυχόν στραβή που δεν θα έχει καλή απόδοση θα το ξανακούσουμε.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 22:44

Η αληθεια εινσι οτι στο γηπεδο δεν ακουσα την παραμικρη μουρμουρα για τον λουτσεσκου. Γενικα δεν ακουσα μουρμούρα ουτε προς τους παικτες ακόμα και στο κακο μισαωρο στο πρωτο ημιχρονο. Μονο παραινεση να βγουνε μπροστα και να τους σκίσουν.

Οποτε πλεον αδυνατώ να πιστεψω πως η εντονη αμφισβητηση εδω μεσα ή στα ραδια που δεν ακουω (που προφανώς θα υπαρχει) αντικατοπτριζει την κριτική του κόσμου στο πρόσωπο του.

Δεν κρινω (για να μην παρεξηγηθω) το κατα ποσο ειναι σωστή η λαθος η εντονη κριτικη στο προσωπο του. Κρίνω το κατα ποσο υφισταται αυτου του μεγεθους η κριτική στο γήπεδο που για μενα ειναι και ο καθρέφτης της ψυχολογιας του κόσμου. Εγω με αυτην την αντιμετωπιση που ειδα χθες στην κερκιδα σε παικτες και προπονητη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Συνεχίζουμε εξω φρενων
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 22:45

desperando έγραψε:Πραγματικά αυτό που συμβαίνει με μας χρίζει ψυχιατρικής παρακολούθησης
Προσωπικά πιστεύω ότι εμείς είμαστε αυτοί που κρατάνε τον αετό στην γη και δεν τον αφήνουν να πετάξει ψηλά.

Χθες πετύχαμε την μεγαλύτερο σε έκταση νίκη κατά του βαζελου στο πρωτάθλημα και αντί να υπάρχει χαρα και ενθουσιασμος πάλι η γκρίνια έχει τον πρώτο λόγο και ο προπονητής..

Μάγκες καλός ή κακός αυτός είναι και θέλει στήριξη αυτός και η ομάδα.
Όλα τα άλλα είναι απλά εγωιστικά παραληρήματα
Ακριβώς χαρείτε την νίκη Ρε.... Εμείς μεγαλώνουμε και ο βαζελος μικραίνει τι άλλο θέλετε;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό White Ranger » Δευτ 11 Δεκ 2017, 23:00

buffalobill4 έγραψε:Η αληθεια εινσι οτι στο γηπεδο δεν ακουσα την παραμικρη μουρμουρα για τον λουτσεσκου. Γενικα δεν ακουσα μουρμούρα ουτε προς τους παικτες ακόμα και στο κακο μισαωρο στο πρωτο ημιχρονο. Μονο παραινεση να βγουνε μπροστα και να τους σκίσουν.

Οποτε πλεον αδυνατώ να πιστεψω πως η εντονη αμφισβητηση εδω μεσα ή στα ραδια που δεν ακουω (που προφανώς θα υπαρχει) αντικατοπτριζει την κριτική του κόσμου στο πρόσωπο του.

Δεν κρινω (για να μην παρεξηγηθω) το κατα ποσο ειναι σωστή η λαθος η εντονη κριτικη στο προσωπο του. Κρίνω το κατα ποσο υφισταται αυτου του μεγεθους η κριτική στο γήπεδο που για μενα ειναι και ο καθρέφτης της ψυχολογιας του κόσμου. Εγω με αυτην την αντιμετωπιση που ειδα χθες στην κερκιδα σε παικτες και προπονητη ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Συνεχίζουμε εξω φρενων

:pano:
Συμφωνώ φίλος!
The White Ranger= Colors of PAOK
Άβαταρ μέλους
White Ranger
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:59

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 12 Δεκ 2017, 11:01

g4freeman ποσταρε χθες αυτο
"Ο ΠΑΟΚ σαφώς και ήταν κάτω του μετρίου. Το 4-0 όσο κι αν το χαίρομαι και θα ήθελα να είναι 10-0 (έχουν θράσος και μιλούν για σεβασμό στον πληγωμένο Παναθηναϊκό που κατάφερε τελικά διαχρονικά να μαζέψει περισσότερους απατεώνες παραγοντες από τον γαύρο) δεν είναι ενδεικτικό της ποιότητας της ομάδας. Ο Ρουμάνος είναι ανεπαρκής, και όχι, δεν έχω τελειώσει προπονητική ακαδημία για να το πώ (αυτοί που ισχυρίζονται ότι ξέρουν, σκαναρισμένα σε pdf τα πτυχία τους παρακαλώ).

Υπήρξε χαρακτηριστική φάση στο πρώτο ημίχρονο όπου το κάτσιμο μετά το γκολ είναι μνημειώδες, όπου μία επίθεση του βάζελου σταματάει χαρακτηριστικά στην κορυφή της μεγάλης περιοχής και το πλάνο έχει ΔΕΚΑ παίκτες του ΠΑΟΚ ακροβολισμένους, σε θέση ετοιμότητας και...
και δε γίνεται απολύτως τίποτα. Κρατάει 4-5 δευτερα τη μπάλα ο Μαουρίτσιο και κάπου στο τέλος, γυρίζει στον Πασχαλάκη.

Μηδέν πλάνο, μηδέν αυτοματισμοί, μηδέν γνώση ποιος παίρνει μπάλα, πού τη δίνει αμέσως, ποιος φεύγει αριστερά, ποιος δεξιά. Μηδέν. Το πιο ανησυχητικό είναι ότι σε κάθε πλάνο ο Λουτσέσκου δίνει οδηγίες ή φωνάζει. Δεν τον έδειξε μία φορά να παρακολουθεί αν βγαίνει το άλφα ή βήτα σύστημα. Κατά τη γνώμη μου είναι ένδειξη χαρακτηριστικής ανεπάρκειας. Τα δουλεμένα συστήματα, οι αυτοματισμοί, ούτε φωνές θέλουν ούτε υπενθυμίσεις. Οι επί 90 λεπτά φωνές, οδηγίες, χειρονομίες δε δείχνουν δουλευταρά προπονητή. Δείχνει ομάδα που ή δεν κάνει αυτά που ειπώθηκαν στην προετοιμασία, ή που τα κάνει (τίποτα δηλαδή) και ο προπονητής άλλα θυμάται και άλλα χαίρεται.

Τέλος τα πανηγύρια. Θέλει δουλειά πολλή αυτός ο ΠΑΟΚ (και άλλο προπονητή αλλά αυτό το λες και απόλυτα υποκειμενική άποψη)
."

Το οτι λεμε τι δε μας αρεσει και τι βλεπουμε, δυστυχως παλι καποιοι συγκεκριμενοι το χρησιμοποιειτε για να πεταξετε την καραμελα του "κερδισε η ομαδα χαρετε και ολα καλα".
Ειμαστε τριτοι σε ενα πρωταθλημα κουλων και αυτο γιατι η ανυπαρξια μας επιθετικα μας στοιχισε στα εκτος εδρας χωρια. Δεν προκειται να αλλαξει αυτο γιατι απλα δεν ξερει τι κανει επιθετικα ο ρουμανος. Μακαρι να ειναι τοσο κωλοφαρδος και να φερει τιτλο, μακαρι. Αλλα εαν χαθει αυτος ο τιτλος, ειναι καθαρα δικο του φταιξιμο.
Καπου διαβασα οτι φταιει ο κοσμος που κραταει την ομαδα χαμηλα.... ναι το διαβασα κι αυτο
Dimg4
 

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 12 Δεκ 2017, 11:16

Μπορει να φταιει και ο αναδρομος ερμης,λεω γω...
Θα το παρουμε ως σοβαρη αποψη;;;;

Ημαρτον...ολοι κατι λενε...ας φιλτραρουμε λιγο οσα γραφουμε.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό simba » Τρί 12 Δεκ 2017, 11:45

Εικόνα

μεγαλη υποθεση
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Δεκ 2017, 11:54

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 12 Δεκ 2017, 12:22

Dimg4 έγραψε: Αλλα εαν χαθει αυτος ο τιτλος, ειναι καθαρα δικο του φταιξιμο.

Σε μια ομαδα που αλλαξε 2 προπονητες απο ιουνιο ,που χρειαστηκε 2 προετοιμασιες,που δεν εχει αριστερο μπακ,που αν τραυματιστει ο Πριγιο εχει βασικο και μονο τον Κουλουρη.Σε μια ομαδα που εχει 3-4 τραυματιες-ανετοιμους μεσοεπιθετικα απ την αρχη της χρονιας ,κι εχασε 2 παιχνιδια απο καραμπολες,φταιει αποκλειστικα ο προπονητης. :shock:
Πασο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26774
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες