Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τετ 13 Δεκ 2017, 16:41

@ takis4
αδερφέ ο Μάτος είχε εντολή να μην ανεβαίνει γιατί φοβόμασταν τον... δαίμονα καμπέσας (=κεφάλα) με τη διαστημική ταχύτητα...

@ apple64
σε σχέση με το ΥΓ, γιατί δεν το κάναμε αδερφέ τόσα χρόνια αυτό που λες να κονομήσουμε 5-6 πρωταθλήματα;

@ giapas
εδώ διαφωνούμε. Έχω όλη την καλή διάθεση να δώσω 3 χρόνια στον Σάντος (που δώσαμε), στον Στέφενς (που δεν δώσαμε και ο Ιβάν ξέρει γιατί, πάντως δεν έδιωξε ο κόσμος και τα φόρουμ τον Στέφενς), στον Ίβιτς που μπορεί να μην είχε τα βιογραφικά των προηγούμενων αλλά ήξερε τις παθογένειες της ομάδας. Δεν έχω καμία διάθεση να δώσω 3 χρόνια στον α.α. (που τον ήξερα), στον τεννέ (που τον ήξερα), στον τωρινό (που τον ήξερα). Και μιλώντας αποκλειστικά για μένα, οι δύο (α.α. και γιός του μιρτσέα) είναι οι μόνοιπροπονητές που έκραξα ενώ βρίσκονταν εντός ομάδας. Και ποτέστο γήπεδο.

Ειδικά με το φετινό ρόστερ, έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις στο θέμα προπονητής. Θέλω άνθρωπο κατάλληλο να διαχειριστεί αυτό το ρόστερ και να το κάνει να αποδόσει σύμφωνα με τις δυνατότητές του. Πχ και ο Βούκοτιτς συμπαθής ήταν και τίμιος στη δουλειά του, αλλά ακατάλληλος γι' αυτό που έχω σήμερα. Κι ακόμα, ειδικά για φέτος που οι συνθήκες είναι μοναδικές για πρωτάθλημα που στερούμαι 32 χρόνια, η υπομονή μου έχει φτάσει κοντά στο μηδέν.

ΥΓ +1926 στον kos...
Τελευταία επεξεργασία από The_Stalker και Τετ 13 Δεκ 2017, 16:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 13 Δεκ 2017, 16:43

Ναι αλλά τώρα η διοίκηση φαίνεται να στηρίζει. Είτε γιατί τον πιστεύουν , είτε για λόγους που δε γνωρίζουμε .

Επίσης , όπως σωστά αναφέρεις, τότε είχες ποδοσφαιράνθρωπο που είχε προσωπική εμπειρία και ήξερε. Τώρα δεν έχεις. Άρα τι να ελπίζεις ; Και η επόμενη επιλογή πάλι δε θα είναι στατιστικά καλύτερη από τις προηγούμενες.

Κι όσο και να φαίνεται αχαριστία , εγώ από την οικογένεια Σαββίδη δε θέλω να παίρνουν αποφάσεις. Να πληρώνουν θέλω. Γιατί όποτε κλήθηκαν να πάρουν αποφάσεις δε τα πολυ κατάφεραν . Αντιθέτως οπουδήποτε χρειάστηκε να μπει το χέρι στη τσέπη ( χρέη , μεταγραφές Αυγούστου , καθάρισμα ΕΠΟ ) πήγαμε καλά. Άρα ας αφήσουν στην ομάδα ένα προπονητή και απλά να φέρνουν παίκτες. Που να χτίζεις τώρα σωστά ποδοσφαιρικά προτζεκτς, άσε δε το έχουμε.

Κι ο Λουτσέσκου είναι σίγουρα προπονητής της βάσης. Ίσως δεν είναι το κάτι εξαιρετικό ( γνώμες είναι αυτές) αλλά δεν είναι περαστικός ούτε πρωτάρης. Αν κάθε χρόνο του δίνεις το μεγαλύτερο ή ίσο με το μεγαλύτερο μπατζετ , τότε θα φέρει αντίστοιχα αποτελέσματα. Αν είχε κάνει προετοιμασία από το καλοκαίρι , σίγουρα θα ήμασταν πρωτοπόροι τώρα. Όχι γιατί έχουμε προπονητάρα , αλλά γιατί έχουμε καλύτερο υλικό. Κι όταν έχεις καλύτερο υλικό , απλά τα βασικά χρειάζεται να κάνεις δε χρειάζεται να βγάζεις λαγούς από το καπέλο.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 13 Δεκ 2017, 17:56

Ρε συ Στόκερ δεν μπορώ να καταλάβω που οδηγεί αυτό που κάνεις εσύ και μερικοί άλλοι.

Οκ ο λουτσεσκου είναι λίγος και γω προσωπικά έχω δηλώσει χειτερ, αλλά όλη αυτή η υπερβολή είναι για το καλό του ΠΑΟΚ?

Που αποσκοπεί ολη αυτή η αρνητικοτητα?
Με το να βγαίνεις με κάθε ευκαιρία και να γράφεις ότι όλα είναι σκατα στην ομάδα τι κερδίζεις?

Και πάνω απ όλα τι κερδίζει ο ΠΑΟΚ με όλη αυτή την αναμοουμπουλα?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 13 Δεκ 2017, 18:16

Το να λεμε ολα ειναι ροδινα θα κερδισει ουσιαστικα η ομαδα? Δεν ειπε ο στοκερ ειναι ολα σκατα, μια χαρα επειχιρηματολογει για την κριτικη που κανει με την οποια συμφωνω.
Dimg4
 

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 13 Δεκ 2017, 18:25

Βρες μου ένα ποστ...ένα όχι περισσότερα που λέει ότι όλα είναι ρόδινα.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τετ 13 Δεκ 2017, 18:41

@ desperando

1) Πού είναι η υπερβολή; Συγκεκριμένα.

2) Τι πάει να πει "πού αποσκοπεί η αρνητικότητα"; Να πω κι εγώ "πού αποσκοπεί η έλλειψη κριτικής";

3) Πού έγραψα ρε συ despe ότι "όλα είναι σκατά στην ομάδα";

4) Λέω τη γνώμη μου για να κερδίσω κάτι; Από τη γνώμη μου προκαλείται αναμπουμπούλα στην ομάδα;

5) Τελικά ποιά είναι τα περισσότερα και δηκτικότερα ποστ; Τα κατά του λούτσου ή τα κατά των ασκούντων κριτική στο λούτσο; Γιατί τα υπέρ του λούτσου είναι μονοψήφια.

Να γίνω γιέσμαν και να το βουλώσω σ' αυτά που βλέπω, αποκλείεται. Να δω κάτι άλλο απ' αυτό που βλέπω επειδή έτσι, πάλι αποκλείεται. Και στον Ίβιτς άσκησα κριτική για τα εκτός έδρας ντέρμπι, δεν έπρεπε;
Και στην τελική, στην απάντησή μου αναφέρω και κάποια καθαρά ποδοσφαιρικά γεγονότα. Ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να μιλάμε πάνω σ' αυτά.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 13 Δεκ 2017, 18:49

Η επανάληψη κουράζει και το λέω εγώ αυτό που ουκ ολίγες φορές έχω φάει κόλλημα με κάτι η με κάποιον. Από την στιγμή που πλέον έχουμε καταλάβει όλοι ότι θα παραμείνει μέχρι τέλους δεν βλέπω το νόημα να επαναλαμβανόμαστε. Εγώ το πήρα απόφαση και ασχολούμαι μόνο αν έχω κάτι καινούριο να πω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Τετ 13 Δεκ 2017, 20:07

joshua έγραψε:Η επανάληψη κουράζει και το λέω εγώ αυτό που ουκ ολίγες φορές έχω φάει κόλλημα με κάτι η με κάποιον. Από την στιγμή που πλέον έχουμε καταλάβει όλοι ότι θα παραμείνει μέχρι τέλους δεν βλέπω το νόημα να επαναλαμβανόμαστε. Εγώ το πήρα απόφαση και ασχολούμαι μόνο αν έχω κάτι καινούριο να πω.


Ωραίος. Το καλό της ομάδας πάνω απ'όλα. :opaokara:
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 13 Δεκ 2017, 20:30

@The_Stalker

Ρε συ Στόκερ με ρωτάς που είναι οι υπερβολές?
1)Έγραψες μέχρι και ότι ο Μάτος έκανε το χειρότερο του επιθετικα παιχνίδι επειδή τον είπε ο κοουτς να μην ανεβαίνει γιατί φοβόταν τον μαυρουκο.
Και το λες και με τέτοια βεβαιότητα λες και ήσουν στα αποδυτήρια.

2)Για ποια έλλειψη κριτικης μιλάς?
Σίγουρα το τελευταίο πράγμα που λείπει από τον ΠΑΟΚ είναι η κριτική.

3) αν θες δείξε μου έστω και ένα θετικό ποστ για την ομάδα... σόρρυ αλλά εγώ δεν θυμάμαι κανένα.

4) σίγουρα από την γνώμη σου μόνο δεν μπορεί να προκληθεί αναμοουμπουλα.ευτυχως είσαι η μεγάλη μειοψηφία και ιδιαίτερα στο γήπεδο επικρατεί τελείως διαφορετικό κλήμα απ αυτό στα σοσιαλ μίντια.

5) δεν ξέρω ποια είναι τα περισσότερα ποστ αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι δεν βρίσκω τον λόγο για την τόση αρνητικοτητα.
Και το χειρότερο είναι ότι αυτή η αρνητικοτητα επαναλαμβάνεται τόσο συχνά που καταντάει τουλάχιστον σπαστική.

Και μια τελευταία ερώτηση
Εσένα τι σε κάνει να επαναλαμβανεσαι τόσο συχνά?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τετ 13 Δεκ 2017, 21:00

Πίστευα ότι μπορούσαμε να μιλήσουμε ποδοσφαιρικά αλλά μάλλον δεν θέλεις.

1) Το ξέρω από μέσα. Πηγές δεν αποκαλύπτω. Καλύφθηκες;
2) Δεν απαντάς.
3) Δεν υπάρχει θετικό ποστ για το ρουμάνο. Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Δεν θα κάτσω να τα ψάξω.
4) Στο γήπεδο ΔΕΝ είσαι, ενώ εγώ είμαι. Σε ματς που δεν ήμουν (εκτός έδρας), ακούστηκε κάποιο γνωστό σύνθημα για το ρουμάνο, το οποίο βέβαια δεν θα αναπαράξω. Ξέρεις ποιο. Στο ματς με το βάζελο στην ανακοίνωση της 11αδας ΟΛΟΙ χειροκροτήθηκαν εκτός ενός. Guess who.
5) Η άνευ όρων στήριξη επίσης καταντά σπαστική. Κι εγώ δεν τη γουστάρω γιατί πιστεύω ότι είναι κατά της ομάδας και κρύβει τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι.
6) Εσένα; Δεν νομίζω να έχω περισσότερα ποστ από τον χ υποστηρικτή.
7) Αν δεν γουστάρεις να διαβάζεις τις απόψεις μου επειδή βγάζω "αρνητικότητα", υπάρχει το ignore. Αν θες να κουβεντιάσεις ποδοσφαιρικά και μόνο και χωρίς προσωπικές αναφορές, είμαι διαθέσιμος. Στο τσατ αν εδώ κουράσαμε.

Από σεβασμό στους τρίτους που κούρασα(με), δεν θα το συνεχίσω.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 13 Δεκ 2017, 21:33

Όταν θα καταλάβεις ότι δεν υπάρχει υποστηρικτής του λουτσεσκου τότε μπορούμε να μιλήσουμε, μέχρι τότε όλα είναι σε λάθος βαση
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 13 Δεκ 2017, 21:40

Εγώ δυο τουλάχιστον ξέρω. Τον Μανι μετά βεβαιότητας! Και υποπτεύομαι ότι είναι κι ο σλινταρ. :opaokara:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό slidar » Τετ 13 Δεκ 2017, 21:57

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 13 Δεκ 2017, 22:11

Μου θυμισε ενα στιχο απο τραγουδι του Στρατου
"..πεταξα τα σκεπασματα και φορεσα οτι βρηκα..."
:lol: :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τετ 13 Δεκ 2017, 22:37

Cantona4 έγραψε:Εσύ βλέπεις μεγάλη σπουδή υπεράσπισης άστοχων επιλογών, εγώ βλέπω ότι όλοι τον στηρίζουν, συμπεριλαμβανομένων και των παιχτών.

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα οχι και τον στηριζουν ΟΛΟΙ! Ελαχιστοι τον στηριζουν πραγματικα. Οι περισσοτεροι απο εμας τους οπαδους -και βαζω και τον εαυτο μου μεσα- δεν τον εχουμε στηριξει παρα μονο εδω και δυο αγωνιστικες. Στην πραγματικοτητα ουτε και τωρα τον στηριζουμε απλα εχουμε βγαλει τουμπεκι επειδη η ομαδα αρχισε να αποδιδει καλυτερα. Ισως καποιοι ελαχιστοι να αποφασισαν να τον στηριξουν ειλικρινα-εγω και ειμαι σιγουρος και παρα πολλοι ακομη, οχι.

Αυτο το τελευταιο δεν "παει" σε εσενα, σαφεστατα. Αλλα το λεω για να το διαβασουν ολοι. Διοτι απο εκει που τον βριζαμε ομαδικως, τωρα την λεμε σε οσους συνεχιζουν να τον βριζουν. Το λες και υποκρισια.

Φιλικα. :pano:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες