Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Τετ 21 Φεβ 2018, 06:15

Την τελευταία φορά που έγραψα κάτι για εσένα ήταν τότε στην αρχή, όταν και σε υποδεχθηκα με εκείνον τον περίεργο δικό μου τρόπο.

Από τότε είναι αλήθεια πέρασε καιρός και συνέβησαν πολλά περίεργα, ευχάριστα, δυσάρεστα, ανεξήγητα.

Βρέθηκες στην πόρτα της εξόδου και σαν από μηχανής θεός ένας απίθανος βραζιλιάνος που αρνείται να χάσει ακόμα και στο τάβλι σου δίνει φιλί ζωής κυριολεκτικά στο 91'

Ακολουθεί μια περίεργη φάση από ατυχές - τυχερές καταστάσεις και ξαφνικά αρχίζουν να αλλάζουν όλα, πως τα φέρνει η ρίμα δα η ζωή.!!

Και φτάσαμε στο σήμερα όπου έχεις κάνει θρύψαλα κάθε ρεκόρ, έχεις τερματίσει τα νούμερα, καλύτερη άμυνα, πιο παραγωγική επίθεση, τέρμα κατοχή μπάλας, σχεδόν σε όλα άριστος.

Ακόμα και στην διαχείριση του υλικού μας αφήνεις άφωνους, από παίχτες που δεν παίζανε σχεδόν καθόλου τώρα μπαίνουν και αποδίδουν λες και δεν τρέχει τίποτα και βγάζουν και ένα πάθος που η αλήθεια είναι ότι το είχαν αφήσει λίγο στην μπάντα.

Ξέρεις πολλοί συνοπαδοι μου έχουν αναπτύξει διάφορες θεωρείς προσπαθώντας να εξηγήσουν αυτό που παράγει αυτή η ομάδα εδώ και πολύ καιρό και όπου τέλος πάντων είναι to good to be truth Όπως λένε και στο μεγάλο νησί.

Κακά τα ψέματα λίγοι έως ελάχιστοι πιστεύουν στις πραγματικές προπονειτηκες σου ιδιότητες ακόμα και σήμερα και ενώ συνεχίζει η ομάδα αυτήν την πορεία με σπασμένα τα φρένα είναι πολλοί αυτοί που δεν σε εμπιστευονται.

Κάθισα να σου γράψω αυτό το σεντόνι μερικές ημέρες πριν την τελευταία στροφή και ίσος και την πιο κρίσιμη 4 αγωνιστικές φωτιά που έτσι και καταφέρεις να βγεις πρώτος από αυτή την στροφή μετά στην τελική ευθεία δεν χάνεις με καμία δύναμη και αυτό το υπογράφω με χέρια και με πόδια.

Είναι λοιπόν η ώρα η δικιά σου να κάνεις εμάς όλους τους άπιστους να σου βγάλουμε το καπέλο, όχι ότι δεν αξίζεις τα εύσημα για ότι ζούμε μέχρι τώρα ίσα ίσα.

Θα πρέπει όμως και εσύ να καταλάβεις ότι η φύση του κόσμου του Π. Α. Ο. Κ είναι τέτοια, που που πλέων για να πεισθεί μετά από τόσα που έχει περάσει εδώ και δεκαετίες, σχεδόν θα πρέπει να κάνεις θαύματα και η αλήθεια είναι ότι είσαι ένα βήμα μακριά από αυτό ακριβός το σημείο 4 αγωνιστικές.

Αυτό που σου είχα γράψει όταν και ήρθες στην μεγάλη μου καψούρα ισχύει ακόμα και σήμερα αλά ρε μπαγάσα δεν μπορώ να μην σε πω ένα μπράβο για ότι έχεις καταφέρει μέχρι τώρα και όπου εμένα πραγματικά με έχεις αφήσει έκπληκτο.

Άσε λοιπόν στην μπάντα την μουρμούρα μας και κάνε μας ρόμπα όλους ανεξαρτήτως.

Το μεγαλύτερο παράσημο θα σου το δόσει απλόχερα αυτός ο κόσμος κάπου εκεί στον Μάιο και πίστεψε με θα έχεις να το λες και να το καμαρώνεις μέχρι τα βαθιά σου γεράματα.

Να ξέρεις σε ότι έχει να κάνει με το πρωτάθλημα θα είσαι ο πρώτος προπονητής από το 1985 και μετά που θα κάνει πράξη αυτό που έλεγε ο άγγελος Το Μάιο θα είμαστε καλά.

Τώρα είναι η ώρα η δική σου.



Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Alekakius και Τετ 21 Φεβ 2018, 08:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK SE AGAPO KAI OTAN THA PETHANO THELO TON DIKEFALO STON TAFO MOU APANO
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Φεβ 2018, 08:33

Ρε μπαγάσα Λούτσε, αφού έκανες και τον Αλέκο να γράψει για πάρτη σου σεντόνι τόσων χαρακτήρων όσων δεν συμπληρώνουν όλα τα posts του στο PAOKmania εδώ και 11 χρόνια, ε ξέρω γω? Τι να πω εκτός από: ΘΑΥΜΑ...

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό jpower73 » Τετ 21 Φεβ 2018, 08:43

Εγώ θα μείνω στην τελευταία σειρά του κειμένου..

¨Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk¨
:lol:

Φιλαράκι, εγραψες όλο αυτό σε μια οθόνη 5,5¨
Έφυγες οφθαλμίατρο.. :lol:
:nairepaok:
Τέσσερις άνθρωποι έμειναν στην ιστορία λόγω ενός μήλου: Η Εύα, ο Νεύτωνας, ο Γουλιέλμος Τέλλος και ο Steve Jobs. Από τους τέσσερις, τη γκέλα την έκανε η γυναίκα...
Άβαταρ μέλους
jpower73
 
Δημοσιεύσεις: 1104
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 16:59

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ale » Τετ 21 Φεβ 2018, 08:47

:lol:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Alekakius » Τετ 21 Φεβ 2018, 08:50

Χαχαχχα σαν της κουκουβάγια γίνανε... Καλημέρα γκοραν.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
PAOK SE AGAPO KAI OTAN THA PETHANO THELO TON DIKEFALO STON TAFO MOU APANO
Άβαταρ μέλους
Alekakius
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:21

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:04

Γεια σου ρε Αλέκο...χαθήκαμε ρε γαμώ το τσατ, έκλεισα και το Φέησμπουκ...

Οι εκπομπές είναι όλες στο Dropbox, να ξέρεις.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47064
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:10

Καλημέρα Αλεκάκιε μου... :)

jpower73 έγραψε:Εγώ θα μείνω στην τελευταία σειρά του κειμένου..

¨Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk¨
:lol:

Φιλαράκι, εγραψες όλο αυτό σε μια οθόνη 5,5¨
Έφυγες οφθαλμίατρο.. :lol:
:nairepaok:

:lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara:
Alekakius έγραψε:Χαχαχχα σαν της κουκουβάγιας γίνανε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει όμως κουκουβάγιες και κουκουβάγιες, να τα λέμε κι αυτά...
Άλλη η "κουκουβάγια-μανιτάρι" για παράδειγμα...

Εικόνα
...κι άλλη η ασπρόμαυρη, η Π.Α.Ο.Κ.τσού...

Εικόνα

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:17

οτι και να λετε δεν εχει νοημα ....

νοημα θα εχει οταν και μονο οταν αυτος.....

The_Stalker έγραψε:Όχι απλά δεν σε πιστεύω, σε σιχαίνομαι. Αισθάνομαι ντροπή και μόνο ντροπή που κάποιος ρουμάνος καραγκιόζης που τον έβριζε εν χορώ όλη η Τούμπα, θα καθήσει στον πάγκο της ομάδας μας.

Από πλευράς μου δεν υπάρχει κανένα περιθώριο, καμιά στήριξη και καμιά υπομονή. Όσο γρηγορότερα εξαφανιστείς από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, τόσο το καλύτερο.

Υπογραφή:
Ο μ@λ@κ@ς που ξαναπήρε διαρκείας.


ξαναγραψει κατι εδω μεσα....

οταν και μονο οταν ο τεραστιος ο θεος...τι λεω...ημιθεος και βαλε

ο εξωπραγματικος γεωωωωωωωργιοοοοοοοςςςς μυυυυρτσος..

πει οτι εκτος απο το ταλεντο των παικτων που πανε τρενο την ομαδα ...κατι κανει και σαν προπονητης...

αυτα εχουν σημασια ολα τα αλλα ειναι για καταναλωση



ρε παιδια ολο και καποιος απο εδω μεσα καποιες φορες ..ισως..και τον εχει ή τον καλει στο τηλεφωνο

αν γινετε αυτο σας παρακαλω ας τον ρωτησει καποιος η αμυντικη λειτουργια μιας ομαδας ειναι μονο αποτελεσμα ταλεντου??
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6009
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:24

Πάλι μπρίζες βάζεις ρε συ δον καρπούζα? :?
Τι κακιά συνήθεια είναι αυτή ρε λεβέντη μου? :evil:
Μήπως παίρνεις τίποτα ποσοστά από κανέναν ειδικό....................... υπερτασιολόγο? :roll: :twisted: :yellowcard:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:46

:lol: :lol:
το παοκμανια με χαρτζιλικωνει γρηγορη

να γεμιζουν οι σελιδες

γρηγορη χωρις πλακα ...

αν δουμε απο την αρχη σε πολλες σελιδες το τι γραφουμε πρεπει σαν οπαδοι ...νομιζω...οτι πρεπει να αρχισουμε να κοιταζομαστε στον καθρεφτη

επαναλαμβανω

δεν εχω με κανεναν τιποτα

αλλα ο ΠΑΟΚτσης δεν ειναι χτισμενος για τετοια σχολια
ουτε να ακουει αποτυχημενους ....μπουζουκτσιδες....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6009
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 21 Φεβ 2018, 09:52

Στέφανε...
Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις και αφ ενός θα βγούμε off topic και αφ ετέρου δεν έχω χρόνο να απαντήσω τώρα... 8-)
Έλα αν θες την Κυριακή στην καντίνα, εκείνη που μπέρδεψες την άλλη φορά, ξέρεις, να τα πούμε από κοντά... ;)

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 21 Φεβ 2018, 10:17

πιστευω κατα της 5΄ 5,30΄να ειμαι εκει
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6009
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 21 Φεβ 2018, 12:12

Αβγ και γιατι θα πρεπει ΟΛΟΙ να εχουμε την ιδια αποψη για Λουτσε δηλ?Καποιοι δε το χωνεψανε ποτε κι ουτε προκειται.Δικαιωμα τους να μη ξεχνανε τα παλια.Οι περισσοτεροι εχουμε καποιον που μας καθεται στο λαιμο και οσα καλα και να μας κανει δε το συγχωρουμε.Σταση ζωης ειναι αυτο και συμβαινει σε πολλους.Αν μου πεις εμενα τωρα να γυρισει ο Ζησης και θα βαλει ο Βανιας 100 μυρια να τα σαρωσουμε ολα θα συμφωνησω?
Απλα καλο θα ναι να καταλαβουν κι αυτοι που εχουν τις εντστασεις τους οτι πρεπει να υπαρχει ενα μετρο στο ποσο συχνα και κυριως πως εκφραζουμε την αντιθεση μας για οσους ειναι μελη της ομαδας.Γιατι ετσι μπορει να δημιουργησουμε σοβαρα προβληματα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26762
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Πέμ 22 Φεβ 2018, 01:41

Εδώ και πολύ καιρό απέχω συνειδητά από ποστ στο φόρουμ, το οποίο διαβάζω κατά καιρούς.
Στο 1ο ποστ του δεν έδωσα σημασία, ούτε στο 2ο. Το 3ο το έκανα αναφορά, ακολούθησε καπάκι και 4ο. Το σημερινό είναι το 5ο που αναφέρεται προσωπικά σ' εμένα, χωρίς να έχω πει τόσο καιρό κουβέντα, γιατί προφανώς ο Κ*ΛΟΣ ΤΟΥ ΞΥΝΕΤΑΙ.

..............

με τον τροπο σου με έκανες και εμένα να συνδεθώ μετά απο μήνες.

χαλαρώστε ρε σεις και ζήστε την πιο ωραία χρονιά μας εδώ και 33 έτη.

kgeo
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Ράζβαν Λουτσέσκου-Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 22 Φεβ 2018, 02:27

abg12d34 έγραψε:οτι και να λετε δεν εχει νοημα ....

νοημα θα εχει οταν και μονο οταν αυτος.....

The_Stalker έγραψε:Όχι απλά δεν σε πιστεύω, σε σιχαίνομαι. Αισθάνομαι ντροπή και μόνο ντροπή που κάποιος ρουμάνος καραγκιόζης που τον έβριζε εν χορώ όλη η Τούμπα, θα καθήσει στον πάγκο της ομάδας μας.

Από πλευράς μου δεν υπάρχει κανένα περιθώριο, καμιά στήριξη και καμιά υπομονή. Όσο γρηγορότερα εξαφανιστείς από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, τόσο το καλύτερο.

Υπογραφή:
Ο μ@λ@κ@ς που ξαναπήρε διαρκείας.


ξαναγραψει κατι εδω μεσα....

οταν και μονο οταν ο τεραστιος ο θεος...τι λεω...ημιθεος και βαλε

ο εξωπραγματικος γεωωωωωωωργιοοοοοοοςςςς μυυυυρτσος..

πει οτι εκτος απο το ταλεντο των παικτων που πανε τρενο την ομαδα ...κατι κανει και σαν προπονητης...

αυτα εχουν σημασια ολα τα αλλα ειναι για καταναλωση



ρε παιδια ολο και καποιος απο εδω μεσα καποιες φορες ..ισως..και τον εχει ή τον καλει στο τηλεφωνο

αν γινετε αυτο σας παρακαλω ας τον ρωτησει καποιος η αμυντικη λειτουργια μιας ομαδας ειναι μονο αποτελεσμα ταλεντου??


οτι ναναι
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες