9.Aleksandar Prijovic

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό thomkat » Δευτ 06 Νοέμ 2017, 21:23

Αγαπητέ μου πρόεδρε, δε διαφωνώ καθόλου με όσα λες, ιδιαίτερα σε ο,τι αφορά την παρουσία του στη Λέγκια. Να σου ξεκαθαρίσω εδώ ότι δεν έχω καμιά καψούρα με τον Πρίγιο και ασφαλώς βλέπω ότι έχει μειονεκτήματα.
Πραγματικά δε γνωρίζω αν του κολλάει καλύτερα το 3-5-2, αλλά σε ό,τι αφορά τα επιθετικά μπακ υπάρχει στην ομάδα ο Μάτος, νομίζω πως καλύπτει τον όρο.Άλλωστε καμιά ομάδα του επιπέδου μας δεν παίζει με 2 επιθετικά μπακ ταυτόχρονα.Δεύτερος επιθετικός, γρήγορος καί εκτελεστικά επαρκής υπάρχει ο Μακ για να συνδυαστούν σαν δίδυμο.

Γενικότερα υπάρχουν παίχτες με χαρακτηριστικά στον ΠΑΟΚ μας για να γίνουν πολλά και ωραία πράγματα.Δυστυχώς Δεν βλέπω καμία προσπάθεια να γίνουν αυτά τα χαρακτηριστικά εκμεταλευσιμα μέσα στο παιχνίδι.Αυτό ακριβώς, κατά τη γνώμη μου, είναι και το πρόβλημα στην ομάδα.Δεν βλέπω να γίνονται στοχευμένα πράγματα για να εκμεταλευτούμε τα πλεονέκτημαματά μας.Ακόμα κι αυτό σημαίνει ότι πρέπει να προσαρμόσεις την ομάδα σε έναν παίχτη, κάντο αρκεί να εχει αποτέλεσμα, αφού φαίνεται ότι τίποτα άλλο δε βγαίνει.Για να γίνει αυτό όμως δε μπορείς να περιμένεις πίσω απ το κέντρο μια ομάδα με 10 παίχτες για να βγάλεις αντεπίθεση.

Το πρόβλημα λοιπόν εκεί το εντοπίζω και όχι στα χαρακτηριστικά του κάθε παίχτη συγκεκριμένα.

ΥΓ.Κι εγώ τρελό μπινελίκι του έριξα χθες έτσι όπως πήγε στην μπάλα.
thomkat
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 14:21

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 07 Νοέμ 2017, 09:25

Στεφανος Πριγιοβιάδης .... Εικόνα
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9532
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 10 Νοέμ 2017, 13:27

thomkat έγραψε:Βλέπω ότι η στοχευμένη «κριτική» των γνωστών δημοσιογράφων τελικά επηρεάζει τον οπαδό.Κακός και λίγος λοιπόν ο Πριγιο για τον ΠΑΟΚ μας.Και φυσικά κρίνεται για μια φάση, γιατί χθες αυτήν τη μία μπαλιά πήρε.Αν θέλουμε επιθετικό 1.90+, να βγαίνει απ το κουτί, να υποδέχεται, να κρατάει και να σπάει μπάλα, αλλά και να ολοκληρώνει 9/10 προσπάθειες στην εστία, μου έρχεται στο μυαλό ο Djeko

Τα ίδια βέβαια μας έλεγαν και για το Necid.

Εγώ πιστεύω ότι αν είχαμε σαν ομάδα επιθετικό προσανατολισμό στο παιχνίδι μας, με πίεση του αντιπάλου απ τη στιγμή που χάνουμε την μπάλα και σωστή κυκλοφορία αλλά και κίνηση στο αντίπαλο μισό, ο Πρίγιο θα έπαιρνε άλλες 5-7 ευκαιρίες στο αντίπαλο κουτί.Αν όντως τις έχανε, τότε το συζητούσαμε.


Φιλε ειχε μαλλιασει η γλωσσα μου για τον παιχταρα Νεσιντ αλλα οι παντογνωστες τα ηξεραν ολα
Dimg4
 

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό axristeas » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 11:59

Dimg4 έγραψε:
thomkat έγραψε:Βλέπω ότι η στοχευμένη «κριτική» των γνωστών δημοσιογράφων τελικά επηρεάζει τον οπαδό.Κακός και λίγος λοιπόν ο Πριγιο για τον ΠΑΟΚ μας.Και φυσικά κρίνεται για μια φάση, γιατί χθες αυτήν τη μία μπαλιά πήρε.Αν θέλουμε επιθετικό 1.90+, να βγαίνει απ το κουτί, να υποδέχεται, να κρατάει και να σπάει μπάλα, αλλά και να ολοκληρώνει 9/10 προσπάθειες στην εστία, μου έρχεται στο μυαλό ο Djeko

Τα ίδια βέβαια μας έλεγαν και για το Necid.

Εγώ πιστεύω ότι αν είχαμε σαν ομάδα επιθετικό προσανατολισμό στο παιχνίδι μας, με πίεση του αντιπάλου απ τη στιγμή που χάνουμε την μπάλα και σωστή κυκλοφορία αλλά και κίνηση στο αντίπαλο μισό, ο Πρίγιο θα έπαιρνε άλλες 5-7 ευκαιρίες στο αντίπαλο κουτί.Αν όντως τις έχανε, τότε το συζητούσαμε.


Φιλε ειχε μαλλιασει η γλωσσα μου για τον παιχταρα Νεσιντ αλλα οι παντογνωστες τα ηξεραν ολα


+11111
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 21:55

Ποιος είπε ότι ο Prijovic είναι λίγος για τον ΠΑΟΚ;
Και αν το είπε τι σημαίνει αυτό;
Ότι είναι λίγος;
Ότι δεν έχει το δικαίωμα να το λέει;
Ότι το παοκμάνια δεν πάει καλά;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90054
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 22:11

Νεσιντ (του ΠΑΟΚ) λενε :lol: (σε λιγο θα ακουσουμε και για τον μαρτενς)

πολυ καλος παικτης αλλα εχοντας ν'ακουμπησει μπαλα 2 χρονια απο χιαστους, ηρθε δανεικος για αποκατασταση κ για να αρχισει να παιρνει συμμετοχες. Για να επανελθει, ηθελε πολυ χρονο, ηρεμια κ συμμετοχες σε ομαδες χωρις ανταγωνισμο κ απαιτησεις. Ετσι πηγε στη 13η Σλαβια πραγας για 6 μηνες κ το 14/15 στην 11η Zwolle του, πολυ "εχθρικου" για επιθετικους, ολλανδικου πρωταθληματος..Εκει αρχισε να αναγεννιεται γραφοντας καποια γκολ.


να μου λεγατε για τον Νεσιντ, που πηρε η μπουρσα οταν φεραμε μπερμπα, ναι, τοτε ξαναεγινε καπως ο παικτης που εννοειτε
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό slidar » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 22:26

Ανοίξτε τον ξερολα.. στανταρακι λεμεεε

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 22:52

ΜΠΛΙΑΧ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10230
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑ » Σάβ 11 Νοέμ 2017, 22:53

axristeas έγραψε:
Dimg4 έγραψε:
thomkat έγραψε:Βλέπω ότι η στοχευμένη «κριτική» των γνωστών δημοσιογράφων τελικά επηρεάζει τον οπαδό.Κακός και λίγος λοιπόν ο Πριγιο για τον ΠΑΟΚ μας.Και φυσικά κρίνεται για μια φάση, γιατί χθες αυτήν τη μία μπαλιά πήρε.Αν θέλουμε επιθετικό 1.90+, να βγαίνει απ το κουτί, να υποδέχεται, να κρατάει και να σπάει μπάλα, αλλά και να ολοκληρώνει 9/10 προσπάθειες στην εστία, μου έρχεται στο μυαλό ο Djeko

Τα ίδια βέβαια μας έλεγαν και για το Necid.

Εγώ πιστεύω ότι αν είχαμε σαν ομάδα επιθετικό προσανατολισμό στο παιχνίδι μας, με πίεση του αντιπάλου απ τη στιγμή που χάνουμε την μπάλα και σωστή κυκλοφορία αλλά και κίνηση στο αντίπαλο μισό, ο Πρίγιο θα έπαιρνε άλλες 5-7 ευκαιρίες στο αντίπαλο κουτί.Αν όντως τις έχανε, τότε το συζητούσαμε.


Φιλε ειχε μαλλιασει η γλωσσα μου για τον παιχταρα Νεσιντ αλλα οι παντογνωστες τα ηξεραν ολα


+11111

+1000
ΑΜΠΑΛΑ
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 21:57

Τελευταία σου καλή εμφάνιση ήταν αυτή με τη Λαμία. Ούτε σήμερα με άρεσες. Ακόμη και στο τετ-α-τετ που κακώς υποδείχθηκες off-side, χάλια πλασέ έκανες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90054
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:03

Ξέχασα να αναφέρω ότι συμπλήρωσε 4 κίτρινες, αν και αυτή που δέχτηκε ήταν τελείως ανύπαρκτη. Ελπίζω να την εκτίσει στον Πλατανιά.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90054
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:03

Από το Ρίπλεϊ φαίνεται ο επόπτης να συνεχίζει την φάση άρα δεν έδειξε κανένα οφ σαιντ,ήταν λάθος του σπικερ

Από κει και πέρα φαινόταν ότι δεν ήταν καλά και σωστά δεν ξεκίνησε. Ειδικά στη φάση που δεν είχε κουράγιο να διώξει ούτε 10 μέτρα τον λυπήθηκα.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:07

Εγω ειχα γραψει απο τα πρωτα του παιχνιδια οταν αλλοι ζουσαν ονειρο πως δεν με τρελαινει ο τροπος παιχνιδιου του.Μου αρεσουν αλλα φορ χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι κακος παικτης αλλα ειδικα σε μια ομαδα που αδυνατει να βαλει την μπαλα στην περιοχη τα κενα του θα φωναζουν περισσοτερο.Οσο και αν ακουγεται αστειο για μενα που φωναζα βαλε μεσα τον Πριγιοβιτς,μεταξυ σοβαρου και αστειου ετσι οπως πηγαινε το παιχνιδι μετα το 2-1 μπορει και να τον εβγαζα αλλα Αγγελος... :opaokara:
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 20 Νοέμ 2017, 22:11

εχει τρομερα τελειωματα για φορ
αλλα πρεπει να φτανει και η μπαλα στα καρε

και το προβλημα στον ΠΑΟΚ ειναι αυτο

παιζιε με ενα φορ με τα εξτρεμ του να κανουν παρα πολλες σεντρες στο παιχνιδι σε μια περιοχη γεματη αμυντικους(Ενα φορ γαρ)

πρεπει να πατανε περιοχη,οπως καλη ωρα ο μακ
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 9.Aleksandar Prijovic

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ 26 Νοέμ 2017, 17:09

Ένα τετ α τετ. Ένα.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες