Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 10 Φεβ 2018, 20:53

απο τους παραπανω μονο ο ουαρντα εχει το επιπεδο για να ειναι στο ροστερ του ΠΑΟΚ, και αυτο υπο προυποθεσεις.
να βαλει μυαλο και να δουλεψει. κατα την δικη μου γνωμη μπορει να γινει μεγαλο 8αρι αν το πιστεψει και αν τον πιστεψουν.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 10 Φεβ 2018, 21:23

Νωρίς ειναο ακομα

Οι θεωρητικά πουλησιμοι ειναι ο πριγιο ο πελκας δε νομιζω αλλος ...

Θελουμε σιγουρα βασικο στοπερ με βαρελα ,Χατσεριδι αν δε χαλάσει
Αρ Μπακ εξαρτάται απο αζεβεδαιο κ με γιαννουλη πχ ειμαστε καλα συν βιερι που μπορει κ δεξί αναπληρωματικό κ αριστερα ..

Χαφ περίεργα τα πραγματα πλεον .. κατι αλλο αντί κανιας θα θελα

Δεκαρ ειμαστε καλα για οκα τα γούστα εχουμε


Εξτρεμ με επιστροφή ενρικε κ προώθηση βιερι καλα ειμαστε
Κ επειτα δυο φορ αν φυγει ο πριγιο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 10 Φεβ 2018, 21:40

kos έγραψε:απο τους παραπανω μονο ο ουαρντα εχει το επιπεδο για να ειναι στο ροστερ του ΠΑΟΚ, και αυτο υπο προυποθεσεις.
να βαλει μυαλο και να δουλεψει. κατα την δικη μου γνωμη μπορει να γινει μεγαλο 8αρι αν το πιστεψει και αν τον πιστεψουν.

Ο Warda μάλλον θα πουληθεί, μετά το Μουντιάλ.
Για μένα μπορεί να παίξει καλή μπάλα ο Ενρίκε, ενώ χρήσιμος θα είναι ο Μυστα, όπως και ο 20χρονος Λάμπρου που είναι ήδη ο πρώτος σκόρερ του Πανιωνίου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90077
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Σάβ 10 Φεβ 2018, 22:11

Παιδιά οι προσθαφαιρέσεις θα είναι σίγουρα περισσότερες, μην τα υπολογίζετε μόνο από την πλευρά του οπαδού, δείτε το κι από την πλευρά των ποδοσφαιριστών. Για παράδειγμα, έχουμε 3 αυτή τη στιγμή που παίζουν στο 10, ποιος θα μείνει αν δεν είναι βασικός ή έστω δεύτερος? Ή στους τερματοφύλακες, θα μείνει πχ κι άλλη χρονιά ο Ρέι για να είναι δεύτερος? Το λογικό είναι να ζητήσει μεταγραφή. Και τα θέλω των ποδοσφαιριστών κ των μανατζερ τους είναι ο βασικός λόγος που δεν μπορεί μια ομάδα να έχει πάνω από 15-16 έτοιμους ποδοσφαιριστές αλλά θέλει κ μικρότερους για να είναι πιο εύκολη η διαχείριση.
Με δεδομένη την παρουσία μας στην Ευρώπη του χρόνου οι βασικές μας ανάγκες για μένα είναι:
- δεξί μπακ, όχι δευτεράτζα για το κύπελλο, παίχτης ροτέισον.
- αριστερό μπακ βασικό, με παγκίτη τον Αζεβέδο, αν κ είναι νωρίς να κριθεί.
- αμυντικό χαφ με ύψος, δύναμη, ταχύτητα, μαρκαρίσματα. Να δούμε βέβαια αν μπορεί ο Βόσνιος να πάρει αυτό το ρόλο
- αριστερό εξτρέμ για βασικό
- δεύτερο επιθετικό, εκεί ίσως παίξει ο Λάμπρου ή ο Μυστακίδης
- βασικό φορ αν φύγει ο Πρίγιο, που και λόγω Μουντιάλ καλύτερα να μεταγραφεί και να έρθει καλύτερος που θα κάνει και ολόκληρη προετοιμασία.
Από κει κ πέρα να δούμε τι θα γίνει με τις πωλήσεις κ βλέπουμε.
Και τέλος, γνώμη μου είναι ότι για ν αποκτήσει η ομάδα ένα σημείο αναφοράς για το παρόν κ το μέλλον, ο Πέλκας πρέπει να πάρει καλό συμβόλαιο με τεράστια ρήτρα κ να μείνει εδώ ως ηγετική μορφή. Να μείνει μακριά από τα μανατζεριλίκια. Δεν τον αποθεώνω σαν παίχτη αλλά χρειαζόμαστε έναν Έλληνα, νέο, για ηγέτη. Κι άλλον ικανό δε βλέπω αυτή τη στιγμή.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Hermann » Κυρ 11 Φεβ 2018, 02:26

Από ξένες ομάδες στηρίζω Τσέλσι & Νάπολι. Καθόμουν σήμερα βλέποντας το Νάπολι-Λάτσιο και σκεφτόμουν πόσο ωραία ομάδα έχει χτίσει ο Σάρι και τι ωραία που προχωράνε ενάντια σε δυσκολίες και τη μαφία που λέγεται Γιουβέντους και παλεύουν παλικαρίσια για το 3ο τους Πρωτάθλημα (Η Νάπολι έχει 2 Πρωταθλήματα και 5 Κύπελλα - ακριβώς όσα και ο ΠΑΟΚ!). Έχουν στήσει ένα πολύ ωραίο project, με τρεις επιθετικούς που προσφέρουν τρομερό θέαμα και έναν μέσο (Χάμσικ) που πέρα από παιχταράς παραμένει και πιστός στην ομάδα και νιώθει, κάτι που δε βρίσκεις συχνά σήμερα. Θα ήθελα πάρα πολύ από το καλοκαίρι να φτιάχναμε μια δική μας Νάπολι. Μια ομάδα με κάποιες σταθερές και κάποιους συμπληρωματικούς, παίκτες με δίψα για γρήγορο και όμορφο ποδόσφαιρο που θα έχουν χημεία μεταξύ τους και θα βρίσκονται στα τυφλά και ένας ικανός προπονητής που θα γουστάρει και αυτός από επιθετικό ποδόσφαιρο. Πιστεύω ότι αυτός μπορεί και να ΄ναι ο Ράζβαν. Περιμένω, λοιπόν, να έρθει η ώρα που η ΠΑΟΚάρα μας θα έχει τους δικούς της Μέρτενς, Ινσίνιε, Καγιεχόν. Τον Χάμσικ πιστεύω τον έχουμε ήδη! ;)
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 11 Φεβ 2018, 08:01

Hermann
Ναπολι και ΠΑΟΚ τρέλα

2 τίτλοι
5 κύπελλα
Ίδρυση 1926
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29929
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Κυρ 11 Φεβ 2018, 10:19

Hermann έγραψε:Από ξένες ομάδες στηρίζω Τσέλσι & Νάπολι. Καθόμουν σήμερα βλέποντας το Νάπολι-Λάτσιο και σκεφτόμουν πόσο ωραία ομάδα έχει χτίσει ο Σάρι και τι ωραία που προχωράνε ενάντια σε δυσκολίες και τη μαφία που λέγεται Γιουβέντους και παλεύουν παλικαρίσια για το 3ο τους Πρωτάθλημα (Η Νάπολι έχει 2 Πρωταθλήματα και 5 Κύπελλα - ακριβώς όσα και ο ΠΑΟΚ!). Έχουν στήσει ένα πολύ ωραίο project, με τρεις επιθετικούς που προσφέρουν τρομερό θέαμα και έναν μέσο (Χάμσικ) που πέρα από παιχταράς παραμένει και πιστός στην ομάδα και νιώθει, κάτι που δε βρίσκεις συχνά σήμερα. Θα ήθελα πάρα πολύ από το καλοκαίρι να φτιάχναμε μια δική μας Νάπολι. Μια ομάδα με κάποιες σταθερές και κάποιους συμπληρωματικούς, παίκτες με δίψα για γρήγορο και όμορφο ποδόσφαιρο που θα έχουν χημεία μεταξύ τους και θα βρίσκονται στα τυφλά και ένας ικανός προπονητής που θα γουστάρει και αυτός από επιθετικό ποδόσφαιρο. Πιστεύω ότι αυτός μπορεί και να ΄ναι ο Ράζβαν. Περιμένω, λοιπόν, να έρθει η ώρα που η ΠΑΟΚάρα μας θα έχει τους δικούς της Μέρτενς, Ινσίνιε, Καγιεχόν. Τον Χάμσικ πιστεύω τον έχουμε ήδη! ;)


Μαφία που να την έχουν ρίξει κατηγορια και να την έχουν διαλύσει για 5 χρονια εγω δεν εχω δει πουθενα!!! Να ξέρουμε κ τι λέμε δηλαδή...
Ομάδα που εχει παει 2 φορές τελικό C.L στα τελευταία 3 χρονια, με τον καλύτερο προπονητή και τους καλύτερους παίχτες στην Ιταλια...
Η Ναπολι καλή ειναι να παρει κανά κύπελλο φετος, μεχρι εκει.
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσεις

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 11 Φεβ 2018, 10:28

Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 11 Φεβ 2018, 12:20

Παλικάρι γράψε τουλάχιστον το αντικείμενο του θέματος που θα διαβάσουμε στο url που μας παρέθεσες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90077
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 11 Φεβ 2018, 12:34

Τίποτα λίγο ποπ κορν είναι
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Hermann » Κυρ 11 Φεβ 2018, 13:08

john4serres έγραψε:Hermann
Ναπολι και ΠΑΟΚ τρέλα

2 τίτλοι
5 κύπελλα
Ίδρυση 1926


Ετσι ακριβως! Να προσθεσω οτι το Σαν Παολο χτιστηκε το 1959(ιδια χρονια με Τουμπα). :D

omerta76 έγραψε:
Hermann έγραψε:Από ξένες ομάδες στηρίζω Τσέλσι & Νάπολι. Καθόμουν σήμερα βλέποντας το Νάπολι-Λάτσιο και σκεφτόμουν πόσο ωραία ομάδα έχει χτίσει ο Σάρι και τι ωραία που προχωράνε ενάντια σε δυσκολίες και τη μαφία που λέγεται Γιουβέντους και παλεύουν παλικαρίσια για το 3ο τους Πρωτάθλημα (Η Νάπολι έχει 2 Πρωταθλήματα και 5 Κύπελλα - ακριβώς όσα και ο ΠΑΟΚ!). Έχουν στήσει ένα πολύ ωραίο project, με τρεις επιθετικούς που προσφέρουν τρομερό θέαμα και έναν μέσο (Χάμσικ) που πέρα από παιχταράς παραμένει και πιστός στην ομάδα και νιώθει, κάτι που δε βρίσκεις συχνά σήμερα. Θα ήθελα πάρα πολύ από το καλοκαίρι να φτιάχναμε μια δική μας Νάπολι. Μια ομάδα με κάποιες σταθερές και κάποιους συμπληρωματικούς, παίκτες με δίψα για γρήγορο και όμορφο ποδόσφαιρο που θα έχουν χημεία μεταξύ τους και θα βρίσκονται στα τυφλά και ένας ικανός προπονητής που θα γουστάρει και αυτός από επιθετικό ποδόσφαιρο. Πιστεύω ότι αυτός μπορεί και να ΄ναι ο Ράζβαν. Περιμένω, λοιπόν, να έρθει η ώρα που η ΠΑΟΚάρα μας θα έχει τους δικούς της Μέρτενς, Ινσίνιε, Καγιεχόν. Τον Χάμσικ πιστεύω τον έχουμε ήδη! ;)


Μαφία που να την έχουν ρίξει κατηγορια και να την έχουν διαλύσει για 5 χρονια εγω δεν εχω δει πουθενα!!! Να ξέρουμε κ τι λέμε δηλαδή...
Ομάδα που εχει παει 2 φορές τελικό C.L στα τελευταία 3 χρονια, με τον καλύτερο προπονητή και τους καλύτερους παίχτες στην Ιταλια...
Η Ναπολι καλή ειναι να παρει κανά κύπελλο φετος, μεχρι εκει.


Εχουν υπαρξει διαφορα σκανδαλα στο παρελθον, ειδα και το προχθεσινο με το VAR και εκνευριστηκα. Τι θα λεγαμε αν γινοταν το ιδιο με τον γαυρο; Την ομαδα διοικει μια πανισχυρη Ιταλικη οικογενεια, λογικο να μαζευει οτι καλυτερο υπαρχει. Εγω ειμαι πιο "ρομαντικος". Και στην Ισπανια δε στηριζω Μπαρτσα, Ρεαλ, αντιθετα μου αρεσει πολυ το προτζεκτ της Μπιλμπαο. Αλλα νταξει απλως εκτιμω αυτες τις ξενες ομαδες, δε δενομαι, ουτε βλεπω ολους τους αγωνες η κατι τετοιο ;)
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό laskas86 » Κυρ 11 Φεβ 2018, 19:59

βλέπω ατρομητο ο Γιαννουλης εχει εξελιχθεί παρα πολυ ..ταχύτατος με ωραιο κρατημα της μπαλας σωστες μεταβιβασεις πιστευω οτι χωραει στο ροστερ για του χρονου. δεν πρεπει να χαθει αυτος ο παιχτης
Άβαταρ μέλους
laskas86
 
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2014, 19:01

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 11 Φεβ 2018, 21:44

Δεν χάνεται. Του χρόνου θα είναι η αλλαγή του Λεβέκ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90077
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό Pater » Δευτ 12 Φεβ 2018, 17:04

Αφού κλείδωσε το τόπικ του Λουτσέσκου....
και εδώ είναι ότι πιο κοντινο σε τόπικ....

Δεν μου άρεσε στην Ξάνθη, δεν τον ήθελα στον ΠΑΟΚ , του χρέωσα το κοουτσάρισμα και τον αποκλεισμό με Εστερσουντ και δεν έχω κάνει ακόμα καμία κωλοτούμπα ..... Αλλά δεν μπορεί να γίνεται τόση κριτική στον Προπονητή Ομάδας που για 2 μήνες κάνει μόνο νίκες. Κάτι, έστω κάτι κάνει κι αυτός σωστά! Περιμένω κι εγώ την έκβαση των ντέρμπι αλλά και της χρονιάς όλης και όταν με το καλό πάρουμε το νταμπλ τότε να μου στείλετε κι εμένα την ασπρόμαυρη γατούλα να κάνουμε ανακυβισθήσεις μαζί.

Υ.Γ. Σούρμε Ξεκλείδωσε το τόπικ του Ραζβαν και υποσχόμαστε να είμαστε ευπρεπείς
ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGE
Pater
 
Δημοσιεύσεις: 425
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιούλ 2016, 20:21

Re: Γενική συζήτηση για το ροστερ, μεταγραφικά νέα, αποχωρήσ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 12 Φεβ 2018, 18:15

Οταν θα μαζευτειτε θα το ανοιξουμε..
Μεχρι τοτε νηστεια...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες