21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 14 Απρ 2018, 18:08

Demir έγραψε:πραγματικα δεν ξερω ποσο να αντεξει ο παικτης αυτος και τι κινητρο να εχει? παλι σημερα ενω ο πελκας δεν παιζει ,λεει βασικος καντουρι... τι να πεις πραγματικα... κουραγιο υπερπουλεν...

+1
Τέτοιο μένος εναντίον του Biseswar δεν έχω δει. Τουλάχιστον ο επίσης εμμονικός Ivic κάποια στιγμή κατάλαβε την αξία του και τον ξεκίναγε βασικό.
Το ότι δεν μπορεί να βγάλει 90λεπτο μου ακούγεται το ίδιο αστείο όσο και το ότι η επίθεση εναντίον της Συρίας οφείλεται στη χρήση χημικών από τον Άσαντ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89891
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 14 Απρ 2018, 18:11

Δεν μπορεί ενενηνταλεπτο δυστυχώς μπορεί όμως λιγότερο είναι ποιοτικός παίκτης ..... Για την Συρία συμφωνώ στημένο σκηνικό.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Σάβ 14 Απρ 2018, 18:23

Μπορει να εχει στο συμβολαιο και minimum συμμετοχων ο Καντουρι.
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 14 Απρ 2018, 18:31

Ο Καντουρί, με μάνατζερ τον Ραιόλα, πρέπει να παίζει σε όλα τα παιχνίδια, δεν είναι επιλογή του Ράζβαν.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 14 Απρ 2018, 20:37

Τα μυαλά σας και μια λίρα και του μπογιατζή ο κοπανος.


Δε φτάνει που λέτε βλακείες τις λέτε και με ύφος.

Μβπ σήμερα ο καντουρι στο πρώτο μέρος και εσείς αναπαραξτε τη λιγδα των ερτζιανών.

Ελπίζω να χαίρεστε.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 14 Απρ 2018, 21:02

Μίλα όμορφα. Δεν έχεις δικαίωμα, πόσο μάλλον ως Διαχειριστής, να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και να μου λες για βλακειες και υφακια.

Γνώμη μου προσωπική εκφέρω. Επίσης, το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Σκέφτηκες πολύ πριν γράψεις το μήνυμα;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 14 Απρ 2018, 21:12

Κατά αρχάς οκ σόρρυ.

Κατά δεύτερον η έκφραση αυτή δεν είναι τόσο κακία. Μη τρελαίνεσαι.

Κατά τρίτον ρε αγορίνα, δεν απευθυνομουν μόνο σε σενα.

Αυτό το ηλίθιο παραμύθι ότι όλα γίνονται επειδή έτσι διατάζει ο μάνατζερ είναι καταστρεπτικό για την ομάδα δεν το καταλαβαίνετε;


Ο καντουρι μπορεί να αποκτήθηκε για τους Χ λόγους αλλά έπαιξε σε πολύ λίγα ματς και σχεδόν σε όλα έδειξε ότι είναι ισορροπημένος παίκτης.

Ο Μπισεσβαρ έχει δύο χρόνια στην ομάδα και τρεις διαφορετικοί προπονητές έδειξαν ότι δεν εμπιστεύονται την αντοχή του. Ο Ίβιτς μάλιστα που τον έφερε μαζί με Μιχελ, το είπε ΑΝΟΙΧΤΑ. Το παιδί δεν αντέχει να παίξει πολλή ώρα. Ούτε συνεχή ματς.


Κι όμως κλείνετε τα μάτια σε αυτό και πετάτε τη θεωρία περι μάνατζερ.

Ε όχι αυτό είναι απαραδεκτο
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό gpaok » Σάβ 14 Απρ 2018, 21:15

Ο Καντουρι σήμερα ηταν πραγμστι καλος. Ο Μπισεσβαρ δυστυχως ενώ τα είχε χάσει, τα κιλά τα ξαναπήρε....ειναι παικταράς κ για όσο παίζει τον χαιρόμαστε. Υπάρχει ηρεμία κ ισορροπία στην ομάδα την οποία εμείς οι οπαδοί πάμε σώνει κ καλά να χαλάσουμε με θεωρίες συνωμοσίας.

Υγ. Στην ουσία των λόγων του ρειν συμφωνω....
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1913
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 14 Απρ 2018, 21:22

rainmaker έγραψε:Κατά αρχάς οκ σόρρυ.

Κατά δεύτερον η έκφραση αυτή δεν είναι τόσο κακία. Μη τρελαίνεσαι.

Κατά τρίτον ρε αγορίνα, δεν απευθυνομουν μόνο σε σενα.

Αυτό το ηλίθιο παραμύθι ότι όλα γίνονται επειδή έτσι διατάζει ο μάνατζερ είναι καταστρεπτικό για την ομάδα δεν το καταλαβαίνετε;


Ο καντουρι μπορεί να αποκτήθηκε για τους Χ λόγους αλλά έπαιξε σε πολύ λίγα ματς και σχεδόν σε όλα έδειξε ότι είναι ισορροπημένος παίκτης.

Ο Μπισεσβαρ έχει δύο χρόνια στην ομάδα και τρεις διαφορετικοί προπονητές έδειξαν ότι δεν εμπιστεύονται την αντοχή του. Ο Ίβιτς μάλιστα που τον έφερε μαζί με Μιχελ, το είπε ΑΝΟΙΧΤΑ. Το παιδί δεν αντέχει να παίξει πολλή ώρα. Ούτε συνεχή ματς.


Κι όμως κλείνετε τα μάτια σε αυτό και πετάτε τη θεωρία περι μάνατζερ.

Ε όχι αυτό είναι απαραδεκτο


Δεκτή η συγγνώμη.
Θέλω σεβασμό για τις απόψεις μου από όλους όταν δε προκαλώ. Ειδικά για μέλη της ΟΔ λογικό είναι να είμαι και πιο αυστηρός. :)

Δεν είναι παραμύθι. Καλώς ή κακώς, έτσι λειτουργεί το σύγχρονο ποδόσφαιρο. Και δε περίμενα κανέναν εδώ μέσα να γράψει κάποια θεωρία ούτε να το ακούσω από κανένα ραδιόφωνο. Νομίζω πως ήμουν ο πρώτος εδώ μέσα που έγραφα για αναγκαστική συμμετοχή. Ο Λουτσέσκου είναι ένας πολύ ισορροπημένος προπονητής, ο οποίος κάνει κάθε του κίνηση στρατηγικά και με υπομονή. Ο Μουλέν είναι στην ομάδα εδώ και 2,5 μήνες και δεν τον έχουμε δει στα 4-5 ματς που έχει παίξει πάνω από 15΄ λεπτά.

Με τον Ομάρ όμως, ο οποίος μέχρι να τραυματιστεί, έπαιζε πάντα (και ΔΕΝ ήταν καλός). Και με το που είχε την ανάρρωση από τους δύο του τραυματισμούς πάλι βασικός. Σου θυμίζει αυτό Λουτσέσκου και τον ΠΑΟΚ που έχει χτίσει;

Περιμένεις δηλαδή να είναι τυχαίο σε συνδυασμό με το ότι έχει ως μάνατζερ τον 2ο "καλύτερο" παγκοσμίως;

Εγώ τη γνώμη μου την έχω εκφράσει αρκετές φορές περί του θέματος, δεν επιθυμώ να συνεχίσω να την επεκτείνω. Περισσότερο το γράφω ως προς αυτούς που γράφουν "γιατί τόσο κόλλημα ρε Λουτσέσκε στον Καντουρί" για να δικαιολογήσω τον Ράζβαν. Όχι για να δημιουργώ εντυπώσεις και θεωρίες συνωμοσίας. Όπως προείπα, έχω αναφερθεί ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν για το ζήτημα. Και αυτό δεν αλλάζει.

Από κει και πέρα, η εμφάνιση του ήταν ελπιδοφόρα σήμερα και είναι απείρως πιο ουσιώδες να μεταφέρουμε θετική αύρα προς την ομάδα η οποία έχει βρει τον δρόμο της για τα καλά.

Αυτά.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 14 Απρ 2018, 21:52

Ο Καντουρί ήταν καλός στο 1ο ημίχρονο, όμως στο 2ο και ειδικά μετά το 55 δε μάρκαρε ούτε με τα μάτια, συμπεριφορά που έχει επαναλάβει σχεδόν σε όλα του τα παιχνίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω όχι γιατί τον ξεκινάει, αλλά γιατί ποτέ δε γίνεται αλλαγή. Τέλοσπάντων, όλα αυτά τώρα δεν έχουν σημασία όταν το πρωτάθλημα κρίνεται στα χαρτιά.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Σάβ 14 Απρ 2018, 22:53

Rain, να διευκρινίσω και εγω, θεωρώντας πως η απάντηση σου μπορεί να αναφερόταν και σε μένα, πως δεν τραβάω κάνα ζόρι που ξεκίνησε σήμερα ο Καντουρί και όχι ο Μπις. Ίσα ίσα που θεωρώ πολύ πιθανό να δούμε του χρόνου έναν πολύ διαφορετικό Καντουρί σε σχέση με φέτος. 'Οπως ακριβώς έγινε με τον Βαρέλα. Απλά δεν θεωρώ καθόλου απίθανο με έναν μάνατζερ όπως ο Ραιόλα να έχει μπει όρος στο συμβόλαιο για μίνιμουμ συμμετοχών. Είναι κάτι φυσιολογικό πιστεύω.
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Απρ 2018, 01:20

Σε δίνω παρατσούκλι:

The Speaker.

Επειδή μιλάς στη μπάλα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό panta » Κυρ 15 Απρ 2018, 17:50

The (ball) whisperer
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4058
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Τρί 17 Απρ 2018, 11:25

Σέβομαι απόλυτα τη δουλειά του Λουτσεσκου έχει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά σε έναν ήδη υπάρχοντα κορμό αυτός ο κορμός πρέπει να μείνει και του χρόνου! Τώρα για τον παικταρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τον έχει βασικό? Εμείς από την κέρκιδα και την τηλεόραση βλέπουμε έναν παίκτη ο οποίος όταν παίζει ξεκινάνε όλες οι επιθέσεις από τα πόδια του έχει τεχνική που δεν έχει κανενας άλλος στην ομάδα οργανώνει και τελειώνει επιθέσεις και προσφέρει και θέαμα όλος ο κόσμος του ΠΑΟΚ θέλει τον Μπισεσβαρ 11αδα γιατί κατα την γνώμη μου το αξίζει!Εντάξει καλό βιογραφικό ο Ελ κάντουρι αλλά φέτος στην πρώτη του χρονιά στην ομάδα δεν έδειξε πολλά πράγματα επίσης δεν έχει τα χαρακτηριστικά του Μπισεσβαρ! Ο Πελκας φέτος κάνει την καλύτερη του σεζόν στη καριέρα του! Αλλά ο Μπισεσβαρ μπορεί να χωρέσει και στα πλάγια! Κρίμα πάντως να έχουμε τέτοιον παίκτη και να κάθεται Πάγκο Μπισεσβαρ δεν έχει καμία ελληνικη ομάδα και θα έπαιζε παντού Βασικός!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 17 Απρ 2018, 11:36

Για μένα, όπως άλλωστε το έχω ξαναγράψει, ο Μπις και ο Πέλκας πρέπει να παίζουν μαζί γιατί είναι διαφορετικοί παίκτες. Αυτή τη στιγμή ο Σουριναμέζος είναι πιο φαντεζί και εγκεφαλικός, ενώ ο Πέλκας πιο σύγχρονος και εκτελεστικός. Από την άλλη, αν ο Μακ συνεχίσει να έχει καλή απόδοση θα παίρνει δικαιωματικά τη θέση του αριστερού εξτρέμ και δεν θα μένει χώρος για να παίζουν μαζί ΚΑΙ ο Πέλκας και ο Μπις. Είναι και ο Καντουρί που επανέρχεται. Γενικά υπάρχει μια πολυκοσμία στα χαφ που θα πρέπει να διαχειριστεί ο Ράζβαν.
Εμείς οι οπαδοί έχουμε ο καθένας τις δικές του προτιμήσεις. Εγώ πχ θέλω να βλέπω πάντα τον Diego. Είτε αμυνόμαστε, είτε παίζουμε τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο. Σήμερα πχ θέλω τον δω να ξεκινάει βασικός.
Άλλοι θέλουν μόνο τον Πέλκα και άλλοι τον Μαροκινό. Γούστα είναι αυτά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89891
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης