21. Diego Biseswar

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 10 Ιαν 2018, 19:54

Ο Bis πρέπει ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ως βασικός σε κάθε παιχνίδι, όταν δηλαδή η ομάδα έχει διάθεση να τρέξει και να σκοράρει και υπάρχει κίνηση, ώστε να αξιοποιούνται οι διαβητικές μπαλιές του. Δεν έχει νόημα να μπαίνει στο 70΄ και το 75΄ όταν όλοι κάθονται, δεν υπάρχει κίνηση και απλώς περιμένουν να σφυρίξει ο ρεφ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 10 Ιαν 2018, 20:01

Η κυρια ενσταση ειναι για το "σε καθε ματς" που αναλυθηκε πριν.

Σιγουρα αυτο που λες εχει μεγαλη δοση αληθειας..
Και μια αποψη ειναι να μπαινει απ'την αρχη, να ξεκλειδωνουμε και στο 60 τον αλλαζεις ξερωγω, σφιγγοντας το..

Ελα ομως που σε πολλα ματς, ιδιως εντος, ο αντιπαλος κανει υπερπροσπαθεια στην αρχη και στο Β' εχει μικροτερη συνοχή κ επιθετικες αμυνες, λογω κοπωσης..
Οπως υπαρχουν και πολλα ματς, που κολλας και ψαχνεις το γκολ στο Β' ημιχρονο.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 10 Ιαν 2018, 22:16

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο Bis πρέπει ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ως βασικός σε κάθε παιχνίδι, όταν δηλαδή η ομάδα έχει διάθεση να τρέξει και να σκοράρει και υπάρχει κίνηση, ώστε να αξιοποιούνται οι διαβητικές μπαλιές του. Δεν έχει νόημα να μπαίνει στο 70΄ και το 75΄ όταν όλοι κάθονται, δεν υπάρχει κίνηση και απλώς περιμένουν να σφυρίξει ο ρεφ.

αυτην τηνσ τιγμη εχουμε ηδη εναν παιχτη που δεν μαρκαρει μπροστα τον παστελωτη πριγιο
εσυ θες και δευτερο με ολο το 90λεπτο μπροστα δικο του

γινεται; μονο σε πολυ χαμηλης εντασης παιχνιδια

γι αυτο δνε προτιμουν τον μπισε οι προπονητες
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 10 Ιαν 2018, 22:40

Ναι, γιατί πολλά παιχνίδια απαιτούν ένταση στην superleague.

Ο ημιτελικός με βάζελο ή ο τελικός δεν είχαν ένταση;

Τέλος πάντων.. Εγώ τον παίκτη τον συγκρίνω με αυτόν που έπαιζε βασικός στην θέση του και ήταν ο Ελ Καντουρί.Στη σύγκριση αυτή:

1)Ο Μπίσεσβαρ είναι πιο ουσιώδης.
2)Ο Μπίσεσβαρ είναι πιο ταχύς.
4)Ο Μπίσεσβαρ έχει καλύτερη φυσική κατάσταση.
5)Ο Μπίσεσβαρ έχει πιο πολύ την ασσίστ.
6)Ο Μπίσεσβαρ έχει πιο πολύ το γκολ.
7)Ο Μπίσεσβαρ έχει πιο πολύ την ατομική ενέργεια.

Αλλά παίζει ο Ελ Καντουρί.

Εικόνα
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 10 Ιαν 2018, 22:43

απαιτουν δεν απαιτουν παντως εχουμε κανει ουκ ολιγες γκελες ακομα και με μικρους

εγω συμφωνω και το χω γραψει πολλες φορες πως θα τον ηθελα εντεκαδα,αλλα δεν θεωρω παραλογο ποδοσφαιρικα τον παραγκωνισμο του τουλαχιστον για τους περισσοτερους των αγωνων
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό simba » Πέμ 11 Ιαν 2018, 00:05

Odi έγραψε:Ο ημιτελικός με βάζελο ή ο τελικός δεν είχαν ένταση;


Odi, με δουλευεις ρε συ? Με ζελα εγινε ακριβως αυτο που λεω ως οδηγο..Μπηκε στο ημιχρονο.
Ενω εγραψα και για τον τελικο..
Σε ολα τα αλλα που ειχαν ενταση?


Στη συγκριση με Καντουρι οσον αφορα στα νουμερα..

Μαλλον αγνοουμε ολες τις ασιστ που εβγαλε κ δεν αξιοποιηθηκαν,
οπως και την ατυχια 5-6 φορες που βγηκε για γκολ (σουτ στο δοκαρι, στη γραμμη, στο αυτι του τερματα, πασα πριγιο 1 κλικ πισω, με γκει που χωθηκε ο μακ)..

Και ολα αυτα, ανετοιμος, χωρις προετοιμασια με την ομαδα, σε μια ομαδα που ψαχνοταν, με ανετοιμους νεους κ μεχρι τελη οκτωβρη ειχε θεματα φυσ. καταστασης (κ αυτος μεγαλυτερα)..


Κατα τ'αλλα, πανε στραφι ολα οσα διαβαζαμε για τοσους αλλους παικτες (κ αυτο που προσταζει η ποδοσφαρικη λογικη)

"Δε γινεται να κρινουμε εναν παικτη μεσα σε 3-4 μηνες και 12-13 ματς (εκτος αν κανει μπαμ),
μπλα μπλα, προσαρμογες, γλωσσα, χωρα, αλλο ποδοσφαιρο"

Ποσο μαλλον οταν ισχυουν αυτα που εγραψα 5 σειρες πιο πανω.

Ποσο μαλλον οταν και ο ιδιος ο Μπισε, δεκεμβρη αρχισε να δειχνει..



Παικταρας ο μπισε, με απιστευτα χαρισματα, προσωπικη ενεργεια, εμπνευσεις κ ταλεντο στο playmaking (στα καλα του) που ακομη δεν εδειξε ο μαροκινος..
Ναι μαλακια τεραστια που δε χρησιμοποιηθηκε μεχρι τωρα, ειδικα οταν ο καντουρι τα'φτυνε.

Και οι 2 εχουν προτερηματα κ μειονεκτηματα.
viewtopic.php?f=237&t=7158&p=1380622#p1380622

Δε χρειαζεται να υποτιμαμε τον εναν λογω του αλλου..Πρεπει να ξεφυγουμε απ'αυτες τις παλιες νοοτροπιες..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Πέμ 11 Ιαν 2018, 00:45

simba έγραψε:Ετσι ακριβως ανεκφραστε.

Γιαννιωτη, γιατι πολυ απλα κάποια ματς ειναι απαιτητικα απο θεμα δυναμεων, ενεργειας, βοηθειων, καλυψης χωρων (χωρις τη μπάλα), με αποτελεσμα σε καποια να γινεται αδυναμος κρικος ή να δυσκολευεται να βοηθησει σε μεγαλη διαρκεια...
Τουλαχιστον οχι τοσο ενεργα,αποτελεσματικα ή εμφατικα, οπως οταν μπαίνει στο 55-60, με πιο κουρασμενους αντιπάλους κ μικροτερη συνοχή-επιθετικη αμυνα..

Αν δε σου φτανει ως σοβαρο επιχειρημα, τσεκαρε και την περσινη διαχείριση απο Ιβιτς, με οδηγο το ματς κυπέλλου με ζελα (κ ψαξε τα ντερμπι στα οποία επαιξε απτην αρχη -κ μη μου πεις για τελικο, που ολοι υπερβαίνουν εαυτον-)

Simba οσα γραφεις ειναι απολυτα σεβαστα και σε γενικες γραμμες με βρισκεις συμφωνω. Ωστοσο, επετρεψε μου να εχω ενστασεις διοτι παραλειπεις κατι βασικο. Οποιαδηποτε κριτικη σε παικτη θα πρεπει να λαμβανει υποψιν της τη θεση στην οποια αυτος αγωνιζεται. Δεν μπορεις για παραδειγμα να κρινεις ενα στοπερ με κριτηριο αν ειναι ικανος στην κυκλοφορια της μπαλας και το σκοραρισμα. Θα τον κρινεις για την ικανοτητα του στο ψηλο παιχνιδι, τη δυναμη κλπ.

Τον Αφανα λοιπον θα πρεπει να τον κρινουμε ως καθαροαιμο δεκαρι. Με το ιδιο κριτηριο, δηλαδη την θεση του, θα πρεπει να κρινουμε και αν μπορει να βγαλει ενα 80-90λεπτο. Απο το δεκαρι περιμενει κανεις να δημιουργει παρα να μαρκαρει σαν τον σκυλο. Ανασταλτικα, απαιτεις απο το δεκαρι σου μια υποτυπωδη πιεση μπροστα απο το κεντρο και σε ορισμενες περιπτωσεις, στα πρωτα μετρα πισω απο το κεντρο. Στα περισσοτερα παιχνιδια ο Αφανας κανει αυτο το πραγμα ακριβως(τον εχουμε, δει δε και σε μερικα παιχνιδια να επιστρεφει στην αμυνα με σπριντ και να κανει τακλιν). Σιγουρα εχουν υπαρξει και αγωνες, οπου βαριοταν να κουνηθει οπως στο Καυτατζογριο, αλλα αυτα τα ματς ειναι εξαιρεσεις κι οχι ο κανονας. Επετρεψε μου να πω οτι σε οσα ματς εχει αγωνιστει 80-90 λεπτα εχει ανταπεξελθει σε αυτα που ανεφερα.

Απο κει και υστερα, εχει να κανει και με την αντιληψη του καθενος γενικα για το ποδοσφαιρο. Για παραδειγμα καποιος μπορει να προτιμα αντι για καθαροαιμο δεκαρι ενα 8-10αρο τυπου Σακχωφ edit: ή Καντουρι που να μοιραζει το παιχνιδι του σε επιθεση και αμυνα. Σεβαστο. Παντως ο Μπισεσβαρ περιοριζοντας το παιχνιδι του σε αυτη την υποτυπωδη πιεση που ανεφερα μπορει να βγαλει 90λεπτο ανετα, αυτο βλεπω εγω. Μπορει να κανω και λαθος.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Πέμ 11 Ιαν 2018, 00:52

Συμπερασματικα, πιθανοτατα εχεις δικιο, ο Αφανας δεν μπορει να βγαλει ολοκληρο αγωνα ή και 80λεπτο σε φουλ ρυθμο κανοντας παραλληλα και βρωμικη δουλεια. Πιθανοτατα ομως εχω και εγω δικιο στο οτι μπορει να βγαλει ολοκληρο αγωνα κανοντας μονο οσα απαιτει η θεση του να κανει. Επομενως, εχει να κανει με τις απαιτησεις που εχει κανεις απο το δεκαρι του. Καπως ετσι αντιλαμβανομαι τα πραγματα Σιμπα. :pano:
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Πέμ 11 Ιαν 2018, 01:11

Όλοι έχετε τα δίκια σας αλλά το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή η ομάδα δεν έχει τον χαφαρο-ηγέτη που εδώ και χρόνια ψάχνει και της λείπει. Ούτε στο 6 ούτε στο 8 ούτε στο 10.
Τσίμιροτ
Κάτσε
Κάνιας
Σάχοβ
Μπίσεσβαρ
Καντούρι
Μαουρίτσιο
Πέλκας
Όλοι έχουν καλά στοιχεία αλλά κανείς τους δεν έχει το κάτι παραπάνω. Κανείς τους δεν είναι (με βάση τις μέχρι τώρα εμφανίσεις τους) για ομάδα μεγαλύτερης του ΠΑΟΚ. Κάποιοι μάλιστα είναι για πιο κάτω. Δεν ισχύει ας πούμε το ίδιο για Ματος, Πρίγιοβιτς, Βιεϊρίνια και Βαρέλα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 11 Ιαν 2018, 01:18

ο Μπίσε λέω εγώ τώρα, πάει για αριστερό εξτρέμ, αντί του Μακ με δεκάρ τον Πέλκα και εναλλακτική τον Καντούρι.
εκεί βέβαια πάει και πέφτει απάνω στον Αντελίνο, που όμως φαίνεται να κάνει πέτρα την καρδιά του και να δίνει μια υπερπολύτιμη λύση στον προπονητή, αφού και αξιόπιστος είναι αμυντικά και αποτελεσματικός επιθετικά, σχεδόν όσο ο Μάτος. Έτσι έχεις ισσοροπία στις δύο πλευρές και ακραία μπακ που χρησιμοποιούνται για να δώσουν πλάτος στην επίθεση και να τελειώνουν φάσεις στο 2ο δοκάρι.
Υπάρχει και η πιθανότητα ο Καντούρι να αγωνίστηκε παραπάνω από ότι δικαιολογούσε η απόδοσή του για να πάρει μυρωδιά από την ομάδα και να είναι έτοιμος όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Ευτυχώς ο Μαουρίτσιο μας βγήκε πιο γρήγορα.
Θα έχει ανδιαφέρον να δούμε αν όταν επιστρέψει στις προπονήσεις ο Καντούρι θα φοράει το πράσινο φανελάκι των 2 κεντρικών μέσων στος εκτεταμένο κορόιδο.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 11 Ιαν 2018, 01:30

Εγώ που δεν θεωρώ και τόσο παιχταρά τον Μπίσεσβαρ αλλά πιστεύω ότι τα μειονεκτήματά του είναι πολύ περισσότερα απ όσα προσφέρει σε ουσία (γιατί ναι μεν είναι ικανός πχ στο πάσιγκ γκέιμ αλλά πόσες ασίστ έχει φέτος? Ναι, είναι καλός και στο ξεμαρκάρισμα και στο σουτ αλλά πόσα γκολ έχει βάλει και πόσα σουτ δεν πήγαν άψυχα στον τερματοφύλακα ή στα πουλιά? το καλό κράτημα της μπάλας που έχει είναι θετικό ή αρνητικό για την ομάδα, από την άποψη ότι καθυστερεί την ανάπτυξη κλπ) έχω αυτή την άποψη γιατί έχω στο μυαλό μου έναν διαφορετικό τρόπο παιχνιδιού για την ομάδα, πιο γρήγορο, με πολλή πίεση, να βγάζουμε τα συκώτια του αντιπάλου και να τον αναγκάζουμε να κάνει λάθη από τα οποία θα σκοράρουμε.
Ελάχιστα διαφορετική είναι μέχρι τώρα και η άποψή μου για τον Καντουρί, υπερτερεί σε μερικά σημεία, υστερεί σε άλλα, είναι και λίγο διαφορετική η θέση τους.
Αλλά θέλω να πω ότι δε μπορεί να γίνει άμεση σύγκριση μεταξύ τους και ποτέ μια σύγκριση μεταξύ δύο παικτών δε μπορεί να είναι απόλυτα αντικειμενική γιατί πάντα παίζει ρόλο ο τρόπος παιχνιδιού μιας ομάδας. Και στη δική μας αυτός δεν είναι σταθερός αλλά αλλάζει όταν αλλάζει ο προπονητής δηλαδή συνέχεια. Οπότε πιο σωστό είναι να σκεφτόμαστε ποιος είναι πιο χρήσιμος για το παιχνίδι μας και όχι ποιος είναι και καλά καλύτερος. Όσο παίζουμε σε χαμηλό τέμπο και χωρίς αυτοματισμούς, σίγουρα ο Μπίσε είναι πιο χρήσιμος. Αν επιχειρήσουμε να παίξουμε πιο γρήγορα, απλά και πιεστικά ο Μπίσε δε μπορεί να ακολουθήσει. Εκεί ο Καντουρί θα είναι λίγο πιο χρήσιμος, χωρίς και πάλι να δικαιολογεί τα λεφτά του. Αλλά όλα έχουν σχέση με το πώς θέλει να παίξει η ομάδα. Και για μένα, που όπως είπα θα θελα να παίζουμε πολύ διαφορετικά, κανείς τους δεν με καλύπτει ιδιαίτερα.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό simba » Πέμ 11 Ιαν 2018, 02:10

Γιαννιωτη, απολύτως σεβαστά και τα δικα σου :mrgreen:
Να σημειωσω οτι μιλωντας για ενεργεια, βοηθειες, καλυψη χωρων κ κινηση χωρις τη μπαλα,
δεν το περιοριζω αποκλειστικά στον ανασταλτικο τομεα (οπως παρανοησες) αλλα εννοω και τον επιθετικο..
Σε καποια ματς οπως τονισα..

Αλλα και να το περιοριζα, είναι αναγκη να καταλαβουμε οτι πλεον το συγχρονο ποδοσφ. κ ειδικα αυτο το επίπεδο, χρειαζεται ισορροπια, αθλητικοτητα, σοβαροτητα, ολοκληρωμενους παικτες.
Ελαχιστες ομαδες εχουν την πολυτελεια για μαγους παλιας κοπης π υστερουν στα παραπάνω σε δυσκολα ματς (βλ. με σαλκε ή σε κάποια ντερμπι). Αυτες π εχουν τρομερη ποιοτητα, συνοχη, προσωπικοτητα, απιστευτες δυναμεις, υπερπαικτες..

Αλλα μιλαμε κυριως για ορισμενα ματς (στα οποια ομως μπορεί να βοηθησει στο β').
Γιατι σε πολλα, εννοειται πως εχει θεση και μαλιστα σημαντικη ;)


Πιστευω-ελπιζω οτι ο ετοιμος-προσαρμοσμένος Καντουρι μπορεί να δωσει πολλα παραπανω, ειδικα σ'αυτα που υπολείπεται του αφανα..Ισως οχι στον ιδιο βαθμο, αλλα σε επαρκη, πλησιαζοντας καπως το πιο ολοκληρωμένο που χρειάζεται σ'ενα πιο συγχρονο τροπο παιχνιδιού.

Και φυσικα να εναλλάσσεται με αφανα. Αλλα σε ντέρμπι κ δυσκολα, προτιμω τσοκο μαροκανα στην αρχικη.


Τωρα αν δεν τα δωσει, θεωρώ οτι καλλιστα θα μπορουσε να προσφερει λυσεις στο 8 (οταν δε μπαινει στη θεση του μπις).

:pano:
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 11 Ιαν 2018, 08:50

simba έγραψε:
Odi έγραψε:Ο ημιτελικός με βάζελο ή ο τελικός δεν είχαν ένταση;


Odi, με δουλευεις ρε συ? Με ζελα εγινε ακριβως αυτο που λεω ως οδηγο..Μπηκε στο ημιχρονο.
Ενω εγραψα και για τον τελικο..
Σε ολα τα αλλα που ειχαν ενταση?


Στη συγκριση με Καντουρι οσον αφορα στα νουμερα..

Μαλλον αγνοουμε ολες τις ασιστ που εβγαλε κ δεν αξιοποιηθηκαν,
οπως και την ατυχια 5-6 φορες που βγηκε για γκολ (σουτ στο δοκαρι, στη γραμμη, στο αυτι του τερματα, πασα πριγιο 1 κλικ πισω, με γκει που χωθηκε ο μακ)..

Και ολα αυτα, ανετοιμος, χωρις προετοιμασια με την ομαδα, σε μια ομαδα που ψαχνοταν, με ανετοιμους νεους κ μεχρι τελη οκτωβρη ειχε θεματα φυσ. καταστασης (κ αυτος μεγαλυτερα)..


Κατα τ'αλλα, πανε στραφι ολα οσα διαβαζαμε για τοσους αλλους παικτες (κ αυτο που προσταζει η ποδοσφαρικη λογικη)

"Δε γινεται να κρινουμε εναν παικτη μεσα σε 3-4 μηνες και 12-13 ματς (εκτος αν κανει μπαμ),
μπλα μπλα, προσαρμογες, γλωσσα, χωρα, αλλο ποδοσφαιρο"

Ποσο μαλλον οταν ισχυουν αυτα που εγραψα 5 σειρες πιο πανω.

Ποσο μαλλον οταν και ο ιδιος ο Μπισε, δεκεμβρη αρχισε να δειχνει..



Παικταρας ο μπισε, με απιστευτα χαρισματα, προσωπικη ενεργεια, εμπνευσεις κ ταλεντο στο playmaking (στα καλα του) που ακομη δεν εδειξε ο μαροκινος..
Ναι μαλακια τεραστια που δε χρησιμοποιηθηκε μεχρι τωρα, ειδικα οταν ο καντουρι τα'φτυνε.

Και οι 2 εχουν προτερηματα κ μειονεκτηματα.
viewtopic.php?f=237&t=7158&p=1380622#p1380622

Δε χρειαζεται να υποτιμαμε τον εναν λογω του αλλου..Πρεπει να ξεφυγουμε απ'αυτες τις παλιες νοοτροπιες..


Έλα ρε Σίμπα τώρα...

Δηλαδή θέλεις να μου πεις πως αν έπαιζε από την αρχή ο Μπίσεσβαρ στον ημιτελικό αντί του ανεμικού Ουάρτντα, θα ήταν χειρότερος; Αφού με δεκάρι είχε κατέβει ο Βλάνταν και ο Αιγύπτιος δεν μπορούσε να μαζέψει τα κομμάτια του.Εγώ σου λέω οτι θα τους πατούσαμε από το πρώτο ημίχρονο.

Δέυτερον. Πέραν των αριθμών που να συμφωνήσω οτι δεν αντιπροσωπεύουν συγκυρίες, ατυχία κλπ. Συγκρίνεις την εικόνα των δύο ποδοσφαιριστών; Έλα τώρα.. Ο Μαροκινός έπαιξε 11-12 ματς στα οποία τον θυμάμαι μόνο στο εντός με την Λαμία και Τρίπολη. Σε όλα τα υπόλοιπα υποφερτός ως το 55 και έπαιτα ανύπαρκτος.

Όσο για τα υπόλοιπα: Κυκλοφόρησε από 5-6 οτι "Ο Μπίσεσβαρ δεν μαρκάρει", "Ο Μπίσεσβαρ δεν καλύπτει" κλπ κλπ και το αναπαράγετε άνευ λόγου. Οκ, εγώ να δεχτώ οτι δεν είναι και ο πιο χαμάλης παίκτης, αλλά πάντα γυρνάει πίσω, καλύπτει και σώζει οτι σώζεται. Ειδικά φέτος σε όσα ματς έπαιξε ήταν εξαιρετικός. Ας μην τρελαινόμαστε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 11 Ιαν 2018, 09:32

Παλαιολόγος έγραψε:απαιτουν δεν απαιτουν παντως εχουμε κανει ουκ ολιγες γκελες ακομα και με μικρους

εγω συμφωνω και το χω γραψει πολλες φορες πως θα τον ηθελα εντεκαδα,αλλα δεν θεωρω παραλογο ποδοσφαιρικα τον παραγκωνισμο του τουλαχιστον για τους περισσοτερους των αγωνων

Παραλογος ειναι γιατι η ομαδα με καντουρι δεν τραβηξε.
Με το που μπηκε ο πελκας ημασταν πολυ πιο επικινδυνοι.

Δεν ειναι τυχαιο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 21. Diego Biseswar

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 23 Ιαν 2018, 20:47

Κάπου διάβασα ότι "υπέστης :roll: ισχυαλγία" και γι αυτό δεν είσαι στην αποστολή για τον αγώνα Κυπέλλου... :shock:
Τι άλλο μπορώ να πω μετά απ αυτό παρά... περαστικά σου?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης