10.Djalma Campos

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό skalon » Πέμ 31 Μάιος 2018, 15:25

Δεν με χαλάει καθόλου να φύγει.
Έχει κλεισμένα τα 31, πληρώνεται 750.000 καθαρά και το συμβόλαιό του λήγει του χρόνου.

Καλός παίκτης, πάντα τον εκτιμούσα (άσχετα με το τι έλεγαν οι περισσότεροι εδώ μέσα), αλλά ποτέ δεν το θεωρούσα ανατικατάστατο.

Από εξτρέμ έχουμε άπειρα: Ουάρντα, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Λημνιό, Λάμπρου, Μυστακίδη.
Αν μάλιστα πάρουμε και φορ που να μπορεί να παίξει και στα άκρα τότε δεν βλέπω το λόγο να μην τον δώσουμε, ακόμα και με τα νούμερα που ακούγονται (300.000-400.000 €).

Τέλος, δεν νομίζω ότι ο συγκεκριμένος παίκτης αποτελούσε τμήμα του κορμού της περσινής ομάδας, που δεν θέλει να πειράξει ο Λουτσέσκου. Το έγραψα και μετά τις δηλώσεις του, ότι κορμός δεν μπορεί να θεωρείται ένα σύνολο 14-15 παικτών, αλλά 8-9 (το περισσότερο). Και με συμμετοχές να το δούμε, 17 φορές βασικός στο πρωτάθλημα (σε 30 αγώνες) και 23 φορές συνολικά (σε σύνολο 43 επίσημων αγώνων), δεν τον λες και αναντικατάστατο... (και ειδικότερα με 7 γκολ - 3 ασσίστ σύνολο).

Προσωπικά, θεωρώ ως κορμό του Λουτσέσκου τους:
Μάτος - Βαρέλα - Κρέσπο - Βιερίνια - Μαουρίτσιο - Πέλκα - Πρίγιοβιτς.
Θα μπορούσα ενδεχομένως να προσθέσω και τον Πασχαλάκη, αλλά μέχρι εκεί...

Τα εξτρέμ μας (Μακ, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Λημνιός) μοιράστηκαν τα παιχνίδια, χωρίς όμως ποτέ να κάνουν τη διαφορά.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Πέμ 31 Μάιος 2018, 15:42

Τον γουσταρω με 1000 τον Τζαλμαρο αλλα μπαινει πλεον σε μια ηλικια που φθινει βιολογικα, ενω επιστρεφουν ο Ταζ και ο Αμρ (με ερωτηματικο γιατι το κρισιμοτερο ειναι η διατηρηση ισορροπιας εντος της ομαδος, παρα το μεγαλο τους ταλεντο). Ταυτοχρονα, περιμενουμε εναν καλυτερο απο τον περσινο (εστω και λιγο, αλλα αναποφευκτα) Λημνιο (λογω εμπειριας, προσαρμογης κτλ), συν τον Μυστακιδη (κι ας μην ειναι καθαρο εξτρεμ), συν τον FL Λαμπρου (και εφοσον δεν παιζουμε με FL, μαλλον για εσωτερικο εξτρεμ θα λογιζεται εαν και εφοσον μεινει και μετα την προετοιμασια)
Εν οψει των ανωτερω, με μια προταση τυπου μισο μυριο, δεν βρισκω λογω γιατι να μην τον δωσουμε.

Κορμος ειναι οι εξης: Πασχαλακης, Βαρελα, Ματος, Βιειρινια, Πελκας, Πριγιοβιτς (συν την χρυση αλλαγη Μπισε). Οι αλλοι ολοι κατ εμε, ειναι αναλωσιμοι και αντικαταστατοι. Δεν ειναι οτι δεν προσφεραν, ή οτι μας περισσευουν, αλλα με μια καλη προταση μπορουμε να τους αφησουμε και σχετικα ευκολα να βρουμε αξιους ή καλυτερους αντικαταστατες.
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 31 Μάιος 2018, 15:49

Για μένα πρέπει να πωληθεί λήγει το συμβόλαιο του το 2019, δεν περιλαμβάνεται στον κορμό όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω και να έρθει ηλικίας 25-28 καλός τώρα αν υπάρχει κανένας ελεύθερος που κινούμαστε προς Ρωσσία/Ουκρανία ή και Τουρκία μεριά ΔΕΝ ξέρω!

Ότι ήταν να δώσει το έδωσε στην ομάδα πιστεύω για πάγκο αν δεν είχε συμβόλαιο 800χιλ και είχε 400 θα τον ήθελα αλλά είναι και αυτός υψηλόμισθος στα 31+ηλικίας του.

Αυτή είναι η γνώμη μου!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό back in black » Πέμ 31 Μάιος 2018, 16:01

Εκτιμώ ότι δεν είναι απο τους αναντικατάστατους. Ποιός θα έλεγε όχι για κάτι καλύτερο στη θέσή του;
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 16:41

Djalma-ρος...Ας πω κι εγώ την άποψη μου, μιας και συζητιέται ιδιαίτερα σήμερα...Λοιπόν...

Ο σωστότερος επαγγελματίας ποδοσφαιριστής μας, που ήρθε στην μετά Σάντος εποχή...Δεν απασχόλησε ποτέ...
Ο μακράν καλύτερος τακτικά εξτρέμ μας, στην ίδια χρονική περίοδο, με balance προσφοράς μπρος και πίσω...
Βλέποντας τον μέσα στο γήπεδο έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα, που είναι η προσωπική μου άποψη...
Όταν λέω στο γήπεδο, εννοώ ζωντανά και όχι απ την τηλεόραση, η οποία "κλέβει" μπόλικα από όσα προσφέρει...

Τα νούμερα δεν δείχνουν την ρεαλιστική προσφορά ενός παίχτη στην ομάδα και οι στατιστικές (όπως υπάρχουν) στο ποδόσφαιρο, βγήκαν κυριότερα για να έχουν καθημερινή πελατεία οι ΑΡΔ στα sites (Ευρώπη) και στα ράδια (Ελλάδα), κάτι γνωστούς "προπονητές της κερκίδας" και να τα κονομάνε, κοροϊδεύοντας μας μέσα στα μούτρα...
Επίσης προσωπικές μου οι παραπάνω απόψεις, όπως και η παρακάτω, κλείνοντας έτσι το σκεπτικό του post μου...

Προσωπικά το βρίσκω σχεδόν παράλογο, ένας τέτοιος ποδοσφαιριστής-υπόδειγμα, όχι μόνο να μην τελειώσει την καριέρα του σε μας (έστω και σαν παίχτης του ροτέισον), μα και να μην αναλάβει ένα πόστο μετά, ιδίως για νέους!

Πάντα με την προϋπόθεση να θέλει κι ο ίδιος κάτι τέτοιο φυσικά...

Υ.Γ. Κάποτε Σορλέν λέγαμε και κλαίγαμε, όταν η γυναίκα του ήταν ανένδοτη να φύγουν για την πατρίδα τους... :ugeek:
Ξέρω, σήμερα μεγαλώσαμε σχετικά με την εποχή εκείνη, αλλά σκεφτείτε ποιους παιχταράδες είχαμε και τότε... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 16:46

Tolaros έγραψε:Δεν πάει πουθενά το με διαφορά καλύτερο περσινό εξτρέμ


Περσι ειχε ν ανταγωνιστει τον ψαρωμενο λημνιο κ τον τραγικο μακ. Λογικο ν ειναι το καλυτερο εξτρεμ. Για να αποκλεισεις αγιαξ κλπ θες παιχταραδες στα εξτρεμ
Dimg4
 

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 31 Μάιος 2018, 17:23

Μεν 800 πλας ας φυγει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 31 Μάιος 2018, 18:10

75 συμμετοχές 12 γκολ και καποιες ασίστ ΔΕΝ εντυπωσιάζουν κανέναν.

Επίσης αντοχή μέχρι το 65' σε κάθε ματς.

Αυτά για παίκτη που παίρνει γύρω στα 700 είναι απαράδεκτα. Για Ελλάδα πάντα.

Και επίσης ανεπαρκή για βασικό εξτρέμ ομάδας που κυνηγάει νταμπλ και Ευρώπη.

Για αυτό λέω, για παγκιτης καλός είναι, με μειωση συμβολαιου κιόλας

Κατά τ αλλά δε λέω, τον συμπαθώ !

Τακτικά σωστός. Μαχητικός. Ομαδικός, πάντα παίζει αυτό που μπορεί. Έδωσε λύσεις.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 19:11

Για παγκιτης ειναι αψογος. Πρεσαρει, μοιραζει κλπ οπου σε αρκετα ματς θα χρειαστει αυτο μετα το 70. Αλλα οταν σε αυτη τη θεση εχουμε δει βιερινια λουκας και στοχ, δε γινεται να εχουμε σε αυτη την ομαδαρα πλεον εναν μετριοτατο εξτρεμ.
Dimg4
 

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 19:41

Εξαιρετικος τακτικά, μαρκάρει, πιέζει, ανεβαίνει στους σωστούς χρόνους και πολύ καλός τεχνικά αν και λίγο τσαπατσούλης.

Απο την άλλη είναι 32 χρονων, παιρνει 750 χιλιαρικα και το συμβολαιο του λήγει το 2019 αρα τώρα είναι ώρα να πουληθεί.

Αποσβεση εχει κάνει ήδη, ακομα και 400 χιλιαρικα να πάρεις είναι κέρδος.

Για να είσαι δίκαιος του κάνεις πρόταση ανανέωσης για 3 χρόνια συνολικά με 1,2εκ. ή πώληση, και τον αφήνεις να αποφασίσει μόνος του.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 19:56

Μόλις χθες έκλεισε τα 31...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 20:00

(με φωνη Αλεφα) Πες το και ετσι!

Οπως και να εχει σωματικά σιγά σιγά φθίνει.
Ακομα και φετος μετά το 70' έπεφτε πολύ, φαντάσου του χρόνου.

Τα εξτρεμ θέλουν νιατα...
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 31 Μάιος 2018, 20:08

Ειναι η καλυτερη στιγμη για πωληση Καμπος, οτι ειχαμε να παρουμε απο τον Τζαλμαρο το πηραμε, τωρα πρεπει να φερουμε εξτρεμ καλυτερο του, οχι κανενα γατι. Φυσικα αν μεινει θα ειναι απο τους πιο χρησιμους παιχτες του ροστερ
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 31 Μάιος 2018, 20:09

Συμφωνώ...Γι αυτό υπάρχει ο Λημνιός...Για να μπαίνει στο 70'... :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 10.Djalma Campos

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Πέμ 31 Μάιος 2018, 20:24

goran 64 έγραψε:Djalma-ρος...Ας πω κι εγώ την άποψη μου, μιας και συζητιέται ιδιαίτερα σήμερα...Λοιπόν...

Ο σωστότερος επαγγελματίας ποδοσφαιριστής μας, που ήρθε στην μετά Σάντος εποχή...Δεν απασχόλησε ποτέ...
Ο μακράν καλύτερος τακτικά εξτρέμ μας, στην ίδια χρονική περίοδο, με balance προσφοράς μπρος και πίσω...
Βλέποντας τον μέσα στο γήπεδο έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα, που είναι η προσωπική μου άποψη...
Όταν λέω στο γήπεδο, εννοώ ζωντανά και όχι απ την τηλεόραση, η οποία "κλέβει" μπόλικα από όσα προσφέρει...

Τα νούμερα δεν δείχνουν την ρεαλιστική προσφορά ενός παίχτη στην ομάδα και οι στατιστικές (όπως υπάρχουν) στο ποδόσφαιρο, βγήκαν κυριότερα για να έχουν καθημερινή πελατεία οι ΑΡΔ στα sites (Ευρώπη) και στα ράδια (Ελλάδα), κάτι γνωστούς "προπονητές της κερκίδας" και να τα κονομάνε, κοροϊδεύοντας μας μέσα στα μούτρα...
Επίσης προσωπικές μου οι παραπάνω απόψεις, όπως και η παρακάτω, κλείνοντας έτσι το σκεπτικό του post μου...

Προσωπικά το βρίσκω σχεδόν παράλογο, ένας τέτοιος ποδοσφαιριστής-υπόδειγμα, όχι μόνο να μην τελειώσει την καριέρα του σε μας (έστω και σαν παίχτης του ροτέισον), μα και να μην αναλάβει ένα πόστο μετά, ιδίως για νέους!

Πάντα με την προϋπόθεση να θέλει κι ο ίδιος κάτι τέτοιο φυσικά...

Υ.Γ. Κάποτε Σορλέν λέγαμε και κλαίγαμε, όταν η γυναίκα του ήταν ανένδοτη να φύγουν για την πατρίδα τους... :ugeek:
Ξέρω, σήμερα μεγαλώσαμε σχετικά με την εποχή εκείνη, αλλά σκεφτείτε ποιους παιχταράδες είχαμε και τότε... ;)


++

Καπως ετσι τον ειδα κι εγω απο την Τουμπα ζωντανα.

ΥΓ. Φετος δεν θα παιζει σε συνεχομενα παιχνιδια,αφου θα υπαρχουν λυσεις για τα εξτρεμ,απο αλλους παικτες.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5498
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης