33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 18 Φεβ 2017, 11:47

Σε 48 ώρες θα ξεμπουκώσει
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Φεβ 2017, 11:47

Ναι, αλλά γιατί φτάνουμε σε τέτοιες ακρότητες; Γιατί ενοχλεί τόσο πολύ η άλλη άποψη; Εμένα πχ ποτέ δεν μ' άρεσε ο Κλάους, όπως και ποτέ δεν μ' άρεσε ο Kace, τι να κάνουμε τώρα;
Οι ειρωνείες πηγάζουν από τον φανατισμό με τον οποίο προσεγγίζουμε το κάθε θέμα και δεν προέρχονται μόνο από το ένα μέρος αλλά και από τα δύο (οπαδούς και επικριτές). Όταν πχ εγώ γράφω ότι δεν θεωρώ ότι ο τάδε παίκτης μπορεί να προσφέρει και ο άλλος από κάτω απαντάει (με παράθεση) ότι ευτυχώς που ο Βλάνταν δεν μ' ακούει, είναι σαφής προσωπικός υπαινιγμός που μπορεί να με τσατίσει και ανταπαντήσω σε πιο έντονο ύφος. Γιατί δηλαδή να τιμωρηθώ εγώ επειδή κουβέντα στην κουβέντα είπα στο τέλος κάτι υπερβολικό;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:08

Αποστόλη και οι δύο είναι απόψεις που μπορεί να τσαντίσουν κάποιον. Άρα τις ανεχόμαστε και δεν βρίζουμε ακόμη κι αν μας τσαντίζουν.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:21

Όχι δεν είναι έτσι. Αν εγώ γράψω ότι ο παίκτης δεν μπορεί να προσφέρει, εσύ θα απαντήσεις ότι διαφωνείς και ότι ο παίκτης μπορεί πράγματι να προσφέρει. Δεν χρειάζεται κριτική σ' αυτόν που εκφέρει την άποψη, γιατί κι εκείνος μετά θα κάνει παρόμοια κριτική και η αντιπαράθεση γίνεται πλέον προσωπική και το όλο θέμα ξεφεύγει, αφού το τόπικ μπαχαλοποιείται.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:22

Σκα 33 κ δεν παιζει κ σε αλλη θεςη
Δυσκολα τα πραματα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:28

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ναι, αλλά γιατί φτάνουμε σε τέτοιες ακρότητες; Γιατί ενοχλεί τόσο πολύ η άλλη άποψη; Εμένα πχ ποτέ δεν μ' άρεσε ο Κλάους, όπως και ποτέ δεν μ' άρεσε ο Kace, τι να κάνουμε τώρα;
Οι ειρωνείες πηγάζουν από τον φανατισμό με τον οποίο προσεγγίζουμε το κάθε θέμα και δεν προέρχονται μόνο από το ένα μέρος αλλά και από τα δύο (οπαδούς και επικριτές). Όταν πχ εγώ γράφω ότι δεν θεωρώ ότι ο τάδε παίκτης μπορεί να προσφέρει και ο άλλος από κάτω απαντάει (με παράθεση) ότι ευτυχώς που ο Βλάνταν δεν μ' ακούει, είναι σαφής προσωπικός υπαινιγμός που μπορεί να με τσατίσει και ανταπαντήσω σε πιο έντονο ύφος. Γιατί δηλαδή να τιμωρηθώ εγώ επειδή κουβέντα στην κουβέντα είπα στο τέλος κάτι υπερβολικό;


Παρολο που δεν το εχω κάνει δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο. Λες τη γνωμη σου χωρις ειρωνιες μειωτικα σχολια κλπ οτι ο παικτης δεν κανει και σου απανταει καποιος λέγοντας τη γνωμη του οτι ευτυχως (κατα τη γνωμη του πάντα) ο προπονητης βλεπει διαφορετικα την κατασταση και το τι μπορει να προσφερει ο καθε ενας παικτης.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:32

ΑποστόληςΑ έγραψε:Όχι δεν είναι έτσι. Αν εγώ γράψω ότι ο παίκτης δεν μπορεί να προσφέρει, εσύ θα απαντήσεις ότι διαφωνείς και ότι ο παίκτης μπορεί πράγματι να προσφέρει. Δεν χρειάζεται κριτική σ' αυτόν που εκφέρει την άποψη, γιατί κι εκείνος μετά θα κάνει παρόμοια κριτική και η αντιπαράθεση γίνεται πλέον προσωπική και το όλο θέμα ξεφεύγει, αφού το τόπικ μπαχαλοποιείται.


μα γιατι συνεχιζεις να πιστευεις οτι το θεμα ειναι αν καποιος πει την αποψη του για κλαους? εχουμε πει εκατο χιλιαδες φορες ΟΛΟΙ οτι ο κλαους σερνεται φετος...ειναι ανυπαρκτος, χαλια, πως αλλιως να το πουμε? το προβλημα ειναι στον τροπο που συμπεριφερονται καποια ατομα, στο πως αντιμετωπιζουν την ολη κατασταση....το τοπικ μπαχαλοποιειται απο τις αμετρητες ειρωνειες, βρισιες, και απο εμετικα σχολια που μονο εμπαθεια δειχνουν....και οταν καποιος το κανει σε βαθμο εμμονης, ε ας μην ριχνουμε το φταιξιμο σε παρακαλω πολυ στο οτι και καλα δεν δεχομαστε την διαφορετικη αποψη....
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:33

Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω. Το "βλανταν προχωρα αλλα μη βαζεις τον κλαους-τον καθε κλαους- γιατι θα το φας το κεφαλι σου"
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:37

Ξενερωμένοι εμείς, ξενερωμένος και ο Κλάους... Δύσκολο να αλλάξουν τα πράγματα φέτος, ελπίζω τώρα με Πριγιο να φάει λίγο εξέδρα, να ηρεμήσει και αυτός και εμείς.
Παντώς μια κακή χρονιά δεν σημαίνει το τέλος μιας καριέρας και ο Κλάους είναι κεφάλαιο για τον ΠΑΟΚ.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:39

buffalobill4 έγραψε:Εγω αλλο δεν μπορω να καταλαβω. Το "βλανταν προχωρα αλλα μη βαζεις τον κλαους-τον καθε κλαους- γιατι θα το φας το κεφαλι σου"


να ξαναπω για το οξύμωρο της ΠΑΟΚτσίδικης φύσης;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:43

Εγώ αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι σωστό να την λες σ' αυτόν που έχει άλλη άποψη. Κι εδώ έχει γίνει κατά κόρον σε όσους γράφουν εναντίον παίκτη ή προπονητή.
Ξεκινώντας λοιπόν να γράφεις την άποψή σου, έχεις τον άλλον να σου τη λέει επειδή δεν του αρέσει η άποψή σου. Ε, μετά είναι επόμενο να του την πεις κι εσύ και κάποια στιγμή θα πεις και κάτι υπερβολικό και ΤΟΤΕ ΜΟΝΟΝ (δυστυχώς) θα επέμβουν οι μοδερέιτορς και θα τιμωρήσουν την κατάληξη και συνήθως αυτόν που έγραψε το αρνητικό.
Αυτό πιστεύω ότι συνέβη και στην περίπτωση του dimg4. Κοιτάξαμε την κατάληξη και όχι πως ξεκίνησε η όλη ιστορία. Από την άλλη βέβαια (και από την μικρή εμπειρία μου ως mod) και οι mods άνθρωποι είναι και δεν μπορούν να παρακολουθούν τα πάντα και να κάνουν τον τροχονόμο πάντοτε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:43

Εγω συμφωνω με τον Αποστολη
Δεν εχει σημασια το τι θα πει ο αλλος αλλά πως θα το πει
Αν βγει καποιος πανω στο σχολιο μου με ειρωνια και χλευασμο
ε οσο να 'ναι θα τα παρω στο κρανιο
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:49

οταν καποιος σπαμμαρει ενα συγκεκριμενο τοπικ συνεχως με ειρωνεια και χλευασμο, τοτε γιατι πεφτετε απο τα συννεφα οταν καποιοι τα παιρνουν στο κρανιο? δεν ενοχλει η αλλη αποψη , ενοχλει η χολη σε βαθμο αηδιας! δεν ειναι αποψη αυτο, και σιγουρα δεν χρειαζεται να την διαβαζουμε εκατο φορες τη μερα , για μηνες....
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:51

λοιπον.

το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παπας

μερικα μελη, σε συγκεκριμενα τοπικ, ΟΛΗ ΜΕΡΑ το μονο που κανουν στο φορουμ, ειναι να μπαινουν εδω και να μιρλιαζουν.

τωρα, αν αυτο φερνει αντιδρασεις ή αν ξεκιναει επειδή ενας καποια στιγμη ειπε κατι θετικο για τον παιχτη... ε γμτ!

σαν 8χρονα κανουμε μερικες φορες.

και ναι Αποστολη, δεν ειμαστε νοητικα 8χρονα. τουλαχιστον συνεχεια :)

αφηστε το τοπικ λιγο να βρει ησυχια, τι καταρα ειναι αυτη ρε παιδια;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 33. Στέφανος - Κλάους Αθανασιάδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Φεβ 2017, 12:55

Μια στιγμή ρε Κώστα! Εγώ δεν έβρισα κανέναν. Είπα την άποψή μου για τον παίκτη την οποία έχουν οι περισσότεροι οπαδοί.
Για τον dimg4 δεν ξέρω αν πηγαίνει σε όλα τα τόπικ και μόνο γκρινιάζει και προκαλεί, αλλά στο παρόν τόπικ δεν νομίζω ότι προκάλεσε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες