8. Χάρης Χαρίσης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό aquila » Δευτ 04 Δεκ 2017, 12:19

Οταν ενας παικτης αποδίδει στο γηπεδο δε βλεπω το λογο να ασχολούμαστε με το τι κανει εξω απο αυτο. Επιπλέον το να κανει καποιες βραδινές εξόδους ενας παικτης δε το θεωρω σοβαρό ατόπημα. Πολυ αμφιβαλλω οτι αυτος οπως και οι περισσοτεροι για τους οποίους εχουν ακουστεί διαφορα εκαναν τοσο κακη εξωγηπεδική ζωη σε σημειο που να επηρεάζεται σοβαρα η απόδοση τους.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 04 Δεκ 2017, 16:42

Περυσι δεν πηρε πολλα ματς ωστε να κριθει.
Αυτα που ακουστηκαν δεν ηταν για εξοδους απλες.
Μακαρι να ειδε τη διαφορα και πλεον να ειναι αριστος επαγγελματιας.
Ειναι εξαιρετικος παικτης και με δουλεια μπορει να παει πολυ ψηλα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 04 Δεκ 2017, 16:55

Έχω μιλήσει προσωπικά με τον Χαρίση και μου επιβεβαίωσε ότι μονάχα τον πρώτο καιρό έκανε αυτά τα ατοπήματα και πλέον έχει μάθει και οτιδήποτε άλλο είναι αναληθές.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 05 Δεκ 2017, 13:32

Λογικά θα τον αγοράσει η βέλγικη για να τον ξαναπουλήσει αμέσως.
Κρίμα αφενός, απ΄οτην άλλη δείχνει το σωστό δρόμο δανεισμών.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τρί 05 Δεκ 2017, 13:42

Notorious4 έγραψε:Έχω μιλήσει προσωπικά με τον Χαρίση και μου επιβεβαίωσε ότι μονάχα τον πρώτο καιρό έκανε αυτά τα ατοπήματα και πλέον έχει μάθει και οτιδήποτε άλλο είναι αναληθές.


περα απο το γεγονος οτι επειδη το ειπε δεν ειναι απαραιτητα αληθεια, ποσο ηταν 'ο πρωτος καιρος' ?
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό tzoker » Τρί 05 Δεκ 2017, 13:46

Εμενα ο παικτης δεν με ενθουσιαζει.
Παρολ'αυτα ολοι δικαιουνται δευτερη ευκαιρια.
Γνωριζει κανεις αν η ομαδα μπορει να παρει το παικτη καλυπτοντας τη ρητρα χωρις να εχει τη συγκαταθεση του?
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 05 Δεκ 2017, 14:10

Δεν γίνεται να παρεις παικτη χωρις τη συγκατάθεση του. Η Ρήτρα ειναι συμφωνία ανάμεσα στις δυο ομαδες. Αν θέλει ο παικτης κ οι βελγοι δωσουν τη ρητρα τον παίρνουν χωρις διαπραγματευση με την παε
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τρί 05 Δεκ 2017, 14:21

Πρώτα πρώτα ας αξιολογήσουμε τον Χαρίση αγωνιστικά και μόνο. Είναι παίκτης που αξίζει να βρίσκεται στον σημερινό ΠΑΟΚ; Λέω σημερινό, γιατί πάντα υπάρχει η γενική εικόνα της ποιότητας του ρόστερ. Αν η απάντηση από τον αρμόδιο να τον αξιολογήσει είναι θετική, μπαίνουμε στη διαδικασία να εξετάσουμε τη διαχείρισή του. Αλλιώς μπαίνουμε στη διαδικασία να έχουμε το μέγιατο δυνατό κέρδος από πώλησή του.

Ένα μεγάλο πρόβλημα στον ΠΑΟΚ από τη φυγή Ίβιτς και μετά, είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει κατάλληλος αρμόδιος ούτε για την αξιολόγηση, ούτε για τη διαχείριση των παικτών. Ακόμα και στις πωλήσεις βάζουμε αυτογκόλ (βλ. Leovac αλλά και Warda).

Πάμε και στα ξενύχτια. Ξενύχτι με ξενύχτι έχει διαφορά (και πιστέψτε με είμαι ειδικός σ' αυτό!). Άλλο αν κάποιος παραβίασε κατά μία ώρα ή δύο ώρες το ωράριο χωρίς να έχει πιεί ή καπνίσει τα άντερά του, άλλο να τον μαζεύεις τύφλα ξημερώματα. Αυτά που ακούστηκαν για το Χαρίση ανήκουν στη 2η περίπτωση και μάλιστα επαναλαμβανόμενα. Δεν ξέρω σε ποιό ποσοστό αληθεύουν, αλλά μούφα ΔΕΝ ήταν. Μακάρι το παιδί να τα έκοψε και για το δικό του το καλό κυρίως, αλλά και για το καλό της ομάδας του.

Τέλος κάτι για εμάς τους οπαδούς. Το Χαρίση τον έχουμε θάψει 1000 φορές για αγωνιστικούς λόγους. "Ποιός Χαρίσης" και "ποιός Κίτσιου" και "δεν υπάρχει παίκτης Κουλούρης", έχουν ακουστεί κατά κόρον. Όχι λοιπόν κροκοδείλια δάκρυα για παίκτες που μόνοι μας τους μειώσαμε ή μας έγιναν αντιπαθείς επειδή τους στήριξαν-στηρίζουν διάφοροι αρδ.
Για δε τα εξωγηπεδικά, φτάσαμε στο σημείο να απαιτούμε να καθορίζουμε εμείς πότε θα βγει ο ποδασφαιριστής, πού θα πάει διακοπές, με ποιούς θα κάνει παρέα, πόσες μέρες επιβάλλεται να μένει κλεισμένος σπίτι μετά από ήττα και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Για όνομα... Ο παίκτης ή μου κάνει ή δεν μου κάνει και δεν χρειάζεται ρεπορτάζ lifestyle για να το δω αυτό.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό wickerman » Δευτ 28 Μάιος 2018, 20:12

Από τα παιχνίδια που τον είδα φέτος στo Βέλγιο(μεσολάβησε κι ένα αρκετά μεγάλο διάστημα τραυματισμού), μου φάνηκε πως ο προπονητής του τον χρησιμοποίησε τόσο σε κεντρικό ρόλο όσο και στη δεξιά πτέρυγα κάτι που δεν περίμενα καθώς δεν θυμάμαι να είχε παίξει ποτέ στον ΠΑΟΚ δεξιά. Καλός στο κουβάλημα μπάλας και στην πάσα, πολύ δυνατός στα μαρκαρίσματα για ανάκτηση μπάλας, δοκίμασε και κάποιες φορές το πόδι του. Επιθετικά πάντως δεν πήρε πολλές πρωτοβουλίες κυρίως γιατί σε στημένες φάσεις τόσο αυτός όσο κι ο Κίτσιου ήταν αυτοί που έμεναν πίσω κι η ομάδα τους κέρδιζε γενικά αρκετές στημένες μπάλες τις οποίες εκτελούσε ο Bezus. Δεν μπορεί να βγει ολοκληρωμένο συμπέρασμα εκτός αν κάποιος παρακολούθησε όλα τα παιχνίδια του. Θα αξιολογηθεί στην προετοιμασία κι αυτός από τον προπονητή που είναι αρμόδιος.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 28 Μάιος 2018, 22:57

Αν έβαλε μυαλό θα παιξει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 25 Ιουν 2018, 09:52

Απ όσα έχουμε δει παλιότερα, προσωπικά, αυτό το έχω σίγουρο...Τα προσόντα τα έχεις και με το παραπάνω...
Αφού αυτά έκαναν ήδη κλικ και στον Λου, θα ήταν τέλειο να κοντρολάρεις κάπως τα μυαλά σου, αγωνιστικά με την βοήθεια του και εξωαγωνιστικά με την βοήθεια της παρέας σου, ώστε να γίνεις ο 3ος βασικός Έλληνας της 11άδας...
Ο Πέλκας, που το έκανε, ήταν πιο μάγκας από σένα δηλαδή? Μην χάσεις και αυτήν την δεύτερη-τεράστια ευκαιρία...
Πολλή, ασταμάτητη δουλειά και κομμένες πλέον οι μαλακίες και θα το πετύχεις...Άιντε μπακαλούμ, τζιέρι μου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 25 Ιουν 2018, 13:36

Ειναι πολυ τυχερος ο Χαρίσης που κανει προετοιμασία στον ΠΑΟΚ του Λουτσέσκου.
Αν δεν συμμορφωθεί αγωνιστικά και μη τώρα... τότε στο καλο.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 25 Ιουν 2018, 14:27

Αυτό το παιδί αν δεν παίξει στον ΠΑΟΚ θα έχει εγκληματισει κατά του εαυτού του
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό back in black » Τρί 26 Ιουν 2018, 20:55

Παρότι το δείγμα απο το σημερινό φιλικό δεν μπορεί να είναι αξιόπιστο, έδειξε καλός αμυντικά, συγκεντρωμένος, με γρήγορ κουβάλημα και μοίρασμα της μπάλας.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 8. Χάρης Χαρίσης

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 26 Ιουν 2018, 21:10

Θυμιζε κροος

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7698
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron