29.Róbert Mak

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 16 Ιαν 2018, 01:31

takis4 έγραψε:
Hermann έγραψε:
takis4 έγραψε:το πρόβλημα είναι ότι στον ΠΑΟΚ δεν έχεις δικαίωμα να είσαι ντεφορμέ, δεν γίνετε ένας παίχτης να είναι πάντα καλά , όλοι οι παίχτες περνάνε περιόδους που δεν είναι στα καλά τους....στον ΠΑΟΚ, από μια μικρή μερίδα οπαδών αλλα λαλίστατη, αυτό μεταφράζεται σαν αμπαλος... στέφανος ντεφορμέ=αμπαλος, μακ ντεφορμέ=εφυγες ρωσία, πριγιο ντεφορμέ=φέρτε επιθετικό χθες , βαρελα ντεφορμέ=ρουμανικο παλτό, τσιμιροτ ντεφορμε= παρτε του την καρτελα τον αλητη... οποιος έχει παίξει έστω και γερμανικό στην ζωή του ξέρει ότι οι παίχτες περνάνε περιόδους , άμα στην κακή περίοδο ενός παιχταρά εμείς τον καίμε δεν πάμε πουθενά με τέτοια νοοτροπία...


Ντεφορμε εισαι λιγες βδομαδες, οχι μιση σεζον. Και ο Κλαους εχει σε 12 αγωνες στη ποδοσφαιρομανα Ισραηλ 1 γκολ. Ντεφορμε λεγεται αυτο;


και ο βαρελα πέρσι ήταν κλαιν μαιν, και φέτος θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι ο καλύτερος αμυντικός στην ελλάδα... άμα έπαιρνες απόφαση εσύ και ο ντιμγ4 τι θα γινόταν? τώρα ο βαρελα θα ήταν στον ΠΑΟΚ? η θα λέγαμε πω ρε φιλε τι παιχταρα χάσαμε... ? :lol: η μπάλα δεν ξεχνιέται , όταν κάποιος έχει δείξει ότι είναι παιχταράς κανεις διαχείριση μέχρι να επιστρέψει , εξάλλου στον ΠΑΟΚ έχουμε παίχτες να παίξουν μέχρι να έρθει στα συγκαλά του ο μακ δεν χρειάζεται να του βγάλουμε εισιτήρια ...


Ti ηταν ο Βαρελα περσυ? :lol:
Dimg4
 

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό simba » Τρί 16 Ιαν 2018, 01:41

Παντως, οντως η τιμωρια ηρθε σε ασχημο γι'αυτον σημειο.
Και πρέπει ναναι αρκετα πιεσμενος, με ασχημη ψυχολογια που εχει χασει τη θεση του.

Ελπίζω δλδ ναναι αυτο, και οχι στείρος εγωισμός, γιατι κακα τα ψέματα, αυτος το προκαλεσε με την αγωνιστικη του εικόνα κ την πολυ πεσμενη αθλητικοτητα, λες κ ηρθε να γεμίσει τα παπουτσια του κλαους των 2 προηγουμενων σεζον.

Μακαρι να παλεψει για το ρισταρτ, ματωνοντας για την ομαδα, ξεκολλωντας απτην εμμονη για γκολ..
οπως οταν ηρθε το 15, πριν παρουν τα μυαλα του αερα επι ιγκορ.
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό takis4 » Τρί 16 Ιαν 2018, 10:31

Dimg4 έγραψε:
Ti ηταν ο Βαρελα περσυ? :lol:



αυτό που βλέπουμε φέτος σε σχέση με πέρσι δεν έχει καμια σχέση , και μην μου πεις εμαθε μπάλα τον τελευταίο χρόνο , απλά δεν ήταν σε καλή κατάσταση...δες τι είπε ο ίδιος ο βαρελα

-Φέτος, βλέπουμε ένα διαφορετικό Βαρέλα. Με αυτοπεποίθηση, κυρίαρχο στην αμυντική γραμμή της ομάδας. Το αισθάνεσαι αυτό;

Ναι, το αισθάνομαι κι εγώ. Όταν άρχισε η σεζόν, δεν ήμουν καλά προετοιμασμένος. Προερχόμουν από τραυματισμό πριν τη λήξη της περασμένης σεζόν. Ήρθε ο Λούμπος Μίχελ στις αρχές και μου είπε ότι δεν κάνω πολύ καλή δουλειά, ότι δεν είμαι απόλυτα συγκεντρωμένος. Δεν το άντεξα. Μίλησα με την γυναίκα μου και μου είπε: “ναι, έχουν δίκιο, δεν εισαι συγκεντρωμένος και έχεις πάρει κάποια κιλά”. Τότε άρχισα να δουλεύω μόνος στα προβλήματά μου, έχασα περίπου 6-7 κιλά και συγκεντρώθηκα στον φετινό στόχο που είναι το πρωτάθλημα. Νιώθω καλά τώρα. Είμαι πιο συγκεντρωμένος, είμαι καλά, παίζω καλά. Αυτός είναι ο Βαρέλα που έπαιζε στις προηγούμενες ομάδες πριν τον ΠΑΟΚ.

Επίσης, νιώθω διαφορά σε σχέση με την πρώτη μου σεζόν στον ΠΑΟΚ. Είχα έρθει πέρσι αλλά χωρίς στόχους. Ήθελα μόνο να απολαύσω τη θητεία μου στην ομάδα. Φέτος είμαι πραγματικά αφοσιωμένος στον στόχο μου να κατακτήσουμε τον τίτλο του πρωταθλήματος. Πέρσι κατακτήσαμε το Κύπελλο αλλά το πρωτάθλημα είναι το σημαντικό και προετοιμάζω τον εαυτό μου για αυτό. Έχασα τα παραπανίσια κιλά μου, προπονούμαι σκληρά, εστιάζω στους εκάστοτε αντίπαλους παίκτες μου, κατανοώ τι θέλει από μένα ο προπονητής στο κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Θεωρείς πως η έλευση Ζαμπράνο σου έδωσε έξτρα κίνητρο να δουλέψεις παραπάνω και να γίνεις καλύτερος;

Ναι, αυτό είναι αλήθεια. Πριν έρθει ο Ζαμπράνο, διάβαζα σε σάιτ ειδησεογραφικά ή και σάιτ οπαδών του ΠΑΟΚ, διάφορα σχόλια στο Instagram, “ο Βαρέλα εκτός 11άδας”. Αυτό με θύμωσε. Κράτησα στιγμιότυπα στο κινητό μου και είπα “Τώρα είναι η ώρα να αλλάξω, τώρα είναι η ώρα να δείξω σε όλους πώς δουλεύει ο Βαρέλα, ποιος είναι ο Βαρέλα”.
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Κυρ 21 Ιαν 2018, 15:33

Ανα μπράβο ξύπνα σιγα σιγά!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Fawkes » Κυρ 21 Ιαν 2018, 16:00

Μακάρι να πάρει μπρος θα τον χρειαστούμε πολύ στη συνέχεια
Ο λαός είναι μια κοινωνία ανθρώπων πολύ αχάριστη
Άβαταρ μέλους
Fawkes
 
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2009, 13:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Κυρ 21 Ιαν 2018, 16:53

Μπραβο Μακη!
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 21 Ιαν 2018, 17:05

Μπραβο ρε μακ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 21 Ιαν 2018, 17:06

Μακ απ τα παλιά.
Ελπίζω να έχει ξεπεράσει 100% τον τραυματισμό του.
Θα χρειαστούμε τον κανονικό Μακ από δω και πέρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 21 Ιαν 2018, 17:09

Αντε Μακ αγόρι μου αφού μπορείς το ξέρουμε......

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 21 Ιαν 2018, 17:22

Μερικές ωραίες συνεργασίες με τον Αντρέ απο αριστερά + γκολ. Μακάρι να συνεχίσει έτσι, χρειαζόμαστε το φορμάρισμά του στους επόμενους αγώνες που κρίνονται πολλά.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 21 Ιαν 2018, 18:26

Βελτιωμένος, περιμένω περαιτέρω άνοδο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89921
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 21 Ιαν 2018, 18:38

Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ

ισως το πρωτο ματς που τον ειδα πραγματικα να τρεχει και να αφηνει πισω τον αντιπαλο...συνελθε σε χρειαζομαστε πολυ εκει μπροστα, γιατι ο πριγιο ειναι πολυ μονος...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό obanebane » Κυρ 21 Ιαν 2018, 18:42

Τον ακονίζει για εκεί που πρέπει,όσοι τον ξέγραψαν θα το μετανιώσουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Κυρ 21 Ιαν 2018, 18:44

Η αληθεια ειναι οτι δεν πολυ ειδα ματς καθως ειχε ωραιο παλμο η κερκιδα...γιαυτο ισως να τον αδικω...αποψη μου αλλα μαλλον λανθασμενη ειναι οτι δε μου αρεσε ξανα. :pano:
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 21 Ιαν 2018, 19:00

Ο κανονικός Μακ επιτέλους. Μπράβο ρε Μακ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες