29.Róbert Mak

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό fotis » Τετ 28 Φεβ 2018, 22:31

Δεν παίζει για να πεσει η τιμή του να τον πάρουμε τσάμπα
Με το γαύρο όμως θα σκυλιαζε. :)
Άβαταρ μέλους
fotis
 
Δημοσιεύσεις: 913
Εγγραφή: Δευτ 21 Μαρ 2011, 15:34
Τοποθεσία: athens

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Τετ 28 Φεβ 2018, 22:50

Και αυτος και ο Πελκας,ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΡΙΘΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΑΣΜΑ,παιζουν πολυ για παρτη τους πως να βαλουν γκολ αυτοι.
Δεν μοιραζουν ασιστ,ενω μπορουν.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5508
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 28 Φεβ 2018, 23:07

vs40 έγραψε:Εμένα ο Μακ μου φαίνεται πολύ ανεβασμένος στα physical τελευταία. πλάκα τους κάνει με κάποιες κούρσες του τους αντιπάλους. 1 θέμα έχει μόνο που είναι ότι δεν δείνει ποτέ πάσες. Έχει τεράστιο άγχος να κάνει στατς και κυρίως γκολ. Νομίζω ότι πρέπει να του μάθουν ότι η ασίστ είναι όσο πολύτιμη και το γκολ. Οι οπαδοί την εκτιμούν πιο πολύ.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό proedros » Τετ 28 Φεβ 2018, 23:33

Πολύ απλά δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ...Τα ίδια πράγματα γράφουμε από τότε που ήρθε...Δεν αξίζει να παίζει βασικός και να στερεί μία θέση από Μπίσεσβαρ ή Κάμπος...Ούτε μαρκάρει ούτε τίποτα...Ήθελα να ξερα πραγματικά του χρόνου με Ενρίκε, Ουάρντα και Βιερίνια μπροστά είναι δυνατόν να έχουμε Μακ στο ρόστερ??
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Τετ 28 Φεβ 2018, 23:47

τί λετε βρε; σε κάθε γκολ μέσα είναι!
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 01 Μαρ 2018, 23:50

ΑΠλα αποδεικνυει πως δεν κολλαει σε αυτον τον ΠΑΟΚ πρωταθλητισμου. Μηδεν τριπλα, μηδεν εκτελεσεις και μανια με τον ατομισμο. Αντε να ανεβει ο αζεβεδο να βλεπουμε παιχταρινια και λημνιο πλευρες
Dimg4
 

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 02 Μαρ 2018, 02:50

Χωρικός έγραψε:τί λετε βρε; σε κάθε γκολ μέσα είναι!

Στους πανηγυρισμούς εννοείς? Αν ναι συμφωνώ...
Αν όχι όμως, τότε γνωμοδοτώ ότι: Αν έκανε ό,τι έπρεπε να κάνει ένας κανονικός ποδοσφαιριστής, που παίζει πρώτα και πάνω απ όλα για την ομάδα του, τότε το κοντέρ με τον νιώνιο (και όχι μόνο) θα γραφε πολύ πιθανά τα διπλά...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Παρ 02 Μαρ 2018, 03:59

Ατομιστίες, χαμένες ευκαιρίες και πολλή πρεμούρα να γράψει το κοντέρ τεμάχια.
Από φυσική κατάσταση δείχνει όντως ανεβασμένος σε σχέση με την αρχή της χρονιάς, όπως έγραψε και ένας φίλος λίγο πρωτύτερα, αλλά και πάλι, λίγα πράγματα, βάσει τουλάχιστον των υψηλών προσδοκιών που υπήρχαν.
Εφόσον είναι υγιής ο Κάμπος, στην παρούσα φάση, μου φαίνεται απείρως λειτουργικότερο το Μπίσεσβαρ αριστερά, Κάμπος δεξιά.
Αν παίξει πάντως, κι εγώ δεξιά τον θέλω, κι έχω ακόμη αισιοδοξία ότι μπορεί να κάνει παπάδες σε κάποιο από τα μεγάλα ματς που έπονται (πχ τελικός στο ΟΑΚΑ)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 02 Μαρ 2018, 08:54

Εμένα μου αρέσουν οι κινήσεις του. Ο τρόπος που βάζει την μπάλα κάτω, γυρνάει μέτωπο στην εστία και εφορμά, είναι απολαυστικός και κανένα άλλο εξτρέμ μας δεν το κάνει. Δημιουργεί ρήγματα, χώρο για τον μπακ, ανοίγει την άμυνα του αντιπάλου και φέρνει αριθμητικές ανισορροπίες.

Όντως οι τελικές του επιλογές θα μπορούσαν να είναι καλύτερες, αλλά θεωρώ υπεροβολές τα γραφόμενα σε αυτό το τόπικ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 02 Μαρ 2018, 10:10

Είναι αυτό που έγραψε ο vs40. Ξέρει ότι δεν κάνει καλή χρονιά και έχει κυριευτεί από άγχος να φανερώσει βελτίωση σκοράροντας. Οπότε τα πράγματα γίνονται χειρότερα. Παρόμοιο άγχος πρέπει να έχει και ο Κουλούρης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Jairo » Παρ 02 Μαρ 2018, 10:45

Όταν παίζει ομαδικά είναι πάρα πολύ καλός.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1541
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 15 Μαρ 2018, 14:25

Ωραίες οι δηλώσεις σου!

ΠΑΟΚ24

«Βόμβες» από τον Ρόμπερτ Μακ, ο οποίος μίλησε στην προσωπική του ιστοσελίδα, για τα όσα έγιναν στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, με τον Σλοβάκο άσο να στέκεται στο πλευρό του Ιβάν Σαββίδη, κατακεραυνώνοντας παράλληλα τους «κιτρινόμαυρους».

Ο Μακ ανέφερε χαρακτηριστικά πως κανένας δεν ασχολείται με το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι και τη νίκη του ΠΑΟΚ με 1-0, αλλά με την είσοδο του Ιβάν Σαββίδη στον αγωνιστικό χώρο, μετά την ακύρωση του γκολ του Δικεφάλου.

Ο 26χρονος ποδοσφαιριστής υπεραμύνθηκε του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, σημειώνοντας πως ο καθένας θα αντιδρούσε έτσι, βλέποντας ότι πάνε να… κλέψουν όσα έχτισε επενδύοντας εκατομμύρια στον χώρο του ποδοσφαίρου.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Σήμερα κανείς δεν μιλάει για τη νίκη του ΠΑΟΚ στο γήπεδο. Τα ματς κρίνονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο και όχι αλλού... Τα ελληνικά και ξένα μέσα ενημέρωσης επικεντρώνονται στην είσοδο του κ. Σαββίδη στον αγωνιστικό χώρο.

Ξέρω πολύ καλά πώς οι αποφάσεις των διαιτητών μπορούν να σε κάνουν να αρρωστήσεις. Πριν από δύο χρόνια, εγκατέλειψα τον ΠΑΟΚ κυρίως λόγω των όσων έγιναν στον αγώνα κυπέλου με τον Ολυμπιακό, όταν μου έγινε πέναλτι και όχι μόνο δεν δόθηκε αλλά αποβλήθηκα κιόλας!

Πώς να μην εκραγείς όταν επενδύεις εκατοντάδες εκατομμύρια για την καταπολέμηση της διαφθοράς και την οικοδόμηση της καλύτερης ομάδας και στο τέλος, προσπαθούν να σε ληστέψουν;

Ο κ. Σαββίδης έκανε λάθος. Είχε το θάρρος να το παραδεχτεί και ζήτησε συγγνώμη σε όλους τους Έλληνες οπαδούς. Ποτέ δεν απείλησε και υποτίμησε κανέναν. Ειδικά παίκτες και των δύο ομάδων.

Πώς ήταν το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ; Σκοράραμε. Ο βοηθός του διαιτητή δεν έχει επισημάνει καμία παραβίαση κανόνων, ο κ.διαιτητής αναγνώρισε το γκολ. Οι παίκτες της ΑΕΚ διαμαρτυρήθηκαν στον βοηθό, απαιτώντας μια περίεργη απόφαση. Μετά από τρία λεπτά ο διαιτητής αποφάσισε ότι ήταν οφσάιντ...

Ο αντίπαλός μας έφυγε για τα αποδυτήρια. Υποστήριξαν ότι περίμεναν την ενημέρωση των διαιτητών. Όταν ο διαιτητής τους ζήτησε να βγουν στον αγωνιστικό χώρο για τη συνέχιση του αγώνα, αρνήθηκαν να επιστρέψουν στο γήπεδο. Ήταν τρομαγμένοι, όπως είπαν...

Η ΑΕΚ μπορεί να κερδίσει στο δικαστήριο. Μπορεί επίσης να πάρει τον τίτλο. Όμως ο αγώνας που έπαιξε στο γήπεδο μας τελείωσε υπέρ του ΠΑΟΚ με 1-0, όλα τα άλλα είναι ενάντια στο ελληνικό ποδόσφαιρο..».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό back in black » Πέμ 15 Μαρ 2018, 22:06

Απλά , λιτα και κατανοητά , ότι ακριβώς έγινε, τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Πέμ 15 Μαρ 2018, 22:47

Βελτιώθηκαν τα Ελληνικά του.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: 29.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 16 Μαρ 2018, 12:23

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron