22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Πέμ 21 Σεπ 2017, 21:14

Πρώτα από όλα, το παρακάτω είναι προσωπική άποψη. Δεν επιδιώκω να προσβάλλω κανέναν και ούτε θέλω να την επιβάλλω.
Όταν αναφερόμαστε στις ικανότητες κάποιου, τότε μπορούμε να λάβουμε υπόψιν το νεαρό της ηλικίας.
Όταν όμως η κουβέντα πηγαίνει σε συμπεριφορά, τσε αυτήν την ηλικία δεν υπάρχει κατά την άποψη μου συγχώρεση. Δεν είναι μια απλή επιπόλαιη συμπεριφορά, είναι μια ένδειξη του χαρακτήρα του. Από την στιγμή που είναι πάνω από τα 18 και έχει δικαίωμα ψήφου (με αυτό εννοώ ότι θεωρείται από την πολιτεία ως ικανός να εκλέγει και να εκλέγεται), τότε είναι υπεύθυνος των πράξεων του.
Άλλη σχεδόν σε αυτήν την ηλικία τελειώνουν την ιατρική και αναλαμβάνουν ζωές στα χέρια τους.

Αν δηλαδή 1 εκατομύριο (νούμερο που βγάζει πλειοψηφία) νέοι και νέες 18-23 ετών ψηφίσουν έναν ψυχολογικά ανισσόροπο, θα το δεχτούμε και θα πούμε εντάξει μωρέ μικρά παιδιά είναι, δεν ήξεραν, ας τα συγχωρέσουμε;
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Paoki-nrw » Πέμ 21 Σεπ 2017, 21:51

Παραεγινε το κακο με τα Social Media και στην ομαδα μας εχουμε αρκετα παραδειγματα τα οποια περασαν στο ντουκου σχεδον, απο την διοικηση. Πιο πολυ εμεις μανουριαζαμε, η διοικηση σιγη ιχθυος, και αυτοι που τα κανανε - γραψανε σχεδον στον αφρο. Γιαυτο και δεν σταματησανε τα κρουσματα ποτε.
Ας γινει η αρχη μπας και σταματησουνε επιτελους τετοια κρουσματα.
Μεσα στην ζωη της ομαδας συμπεριλαμβανεται εκτος απο τη αποδοση και η συμπεριφορα. Και αν η αποδοση δεν μπορει να ειναι σε πολυ υψηλα στανταρ, ας ειναι τουλαχιστον η συμπεριφορα που ειναι και πιο ευκολο φαινομενικα.
Να θυμισω σαν πιο προσφατο ο Πελκας να κατουραει στην πινακιδα, και αλλοι να τον κατακρινουν ( και εγω ) και αλλοι να τον δικαιολογουν.
Μυστακιδης και Χαρισης με λαικ σε αντιπαλους.
Δυστηχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα και δυσκολα αλλαζει.
Paoki-nrw
 
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευτ 20 Ιουν 2016, 21:43

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 21 Σεπ 2017, 22:29

Παίδες νομίζω εστιάζετε κακώς στα σόσιαλ. Δεν είναι το θέμα για μένα το μέσο που χρησιμοποίησε αλλά τι είπε.
Δεν έγραψε είμαι αδικημένος, γκρινιάζω γιατί δε με υπολογίζουν, τατιάνα κενωνία κτλ. Που και αυτό λάθος του θα ήταν αλλά πες σημεία των καιρών.
Αμφισβήτησε δημοσίως τον ανδρισμό του προπονητή του. Έχει τερματίσει τον όρο απαράδεκτος. Όπως έγραψε ένας φίλος ότι πιο χυδαίο έχει γίνει εδώ και χρόνια. Και ας μην υπολογίσουμε καν το ποσό αχάριστα φέρεται απέναντι στην ομάδα που τον στήριξε σε πολύ δύσκολα για αυτόν χρόνια.
Δε μπορώ να φανταστώ μεγάλη ομάδα που θα εκφραζόταν τόσο προσβλητικά παίκτης για τον προπονητή του και δε θα είχε τεθεί αυτομάτως θέμα "ή εγώ ή αυτός"
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5567
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 22 Σεπ 2017, 04:57

Εγώ πρόβλημα μνήμης ή ακόμη χειρότερα επιλεκτικής μνήμης δεν έχω,
για να υποστηρίζω πως ο Κωνσταντινίδης έκανε 2-3 καλά (κάποιοι είπαν "μέτρια") παιχνίδια.

Εγώ θυμάμαι τον Κωνσταντινίδη πριν τους τραυτισμούς να μας γεμίζει ελπίδες με το πάθος του και την μαχητικότητά του, ενώ κάθε φορά που τραυματιζόταν μιλούσαμε όλοι για μεγάλη απώλεια.

Άρα δεν θα βγω και θα αρχίσω τα "άμπαλος" και τα "αχρείαστος".

Θεωρώ αυστηρή την τιμωρία του για ένα σχόλιο που δεν είχε ξεκάθαρο αποδέκτη.
Εκτός αν μυγιάζεται αυτός που έχει την μύγα.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Παρ 22 Σεπ 2017, 05:37

Έχεις δίκιο ότι κακώς μπερδεύουμε αυτό το γεγονός με το αν είναι καλός ή κακός παίκτης. Αν και τα παιχνίδια που έπαιξε συνολικά είναι πολύ λίγα για να μπορέσουμε να βγάλουμε συμπέρασμα. Για παράδειγμα, αν για τον τελευταίο Γεωργιάδη απομονώναμε μόνο το παιχνίδη μέσα στην Τότεναμ και δεν τον βλέπαμε ξανά, θα λέγαμε τί παικτάρα που έβγαλε και 2 ασσίστ (αν δεν κάνω λάθος, αλλά σίγουρα την 1).

Όσο για το αν η τιμωρία είναι αυστηρή ή όχι. Στην εταιρεία που εργάζομαι θεωρούμαι σημαντικός, αν κάνω δημόσια κάποιο αρνητικό σχόλιο για την εταιρεία ή τον διευθυντή μου, τότε δεν θα διστάσουν στιγμή να με διώξουν κι ας μην μπορούν να βρουν κάποιον να με αντικαταστήσει. Το έχω δει και σε άλλον συνάδελφο. Και ακόμα χειρότερα, δεν θα μπορέσω ποτέ να ξαναβρω δουλειά στον τομέα αυτόν γιατί είναι λίγες εταιρείες στην Ελλάδα και όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 22 Σεπ 2017, 05:57

καλως η κακως βρισκομαστε σε μια εποχη οπου τα σοσιαλ μιντια και οι καθημερινες αναρτησεις, δειχνουν κατα μεγαλο ποσοστο τον χαρακτηρα η το ιματζ που θελουμε να δειχνουμε στο κοινο. Ποσο μαλλον οταν εισαι δημοσιο προσωπο. Λοιπον, οποιος ακολουθει τον κωνσταντινιδη στο ινστα, μπορει να καταλαβει εδω και καιρο περι τινος χαρακτηρα προκειται.
Dimg4
 

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Σεπ 2017, 07:58

Τα social media δείχνουν και το νοητικό επίπεδο του γράφοντος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό paoki_sweden » Παρ 22 Σεπ 2017, 08:23

Sostos Apostoli
Άβαταρ μέλους
paoki_sweden
 
Δημοσιεύσεις: 1798
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Stockholm

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Σεπ 2017, 08:29

:mrgreen:
Πάντα σωστός είμαι, απλά δεν με καταλαβαίνουν οι άλλοι...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Παρ 22 Σεπ 2017, 10:49

στο καλό......
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2192
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό astnord » Παρ 22 Σεπ 2017, 10:54

ΑποστόληςΑ έγραψε:Και τα λέω εγώ που ήμουν υπέρμαχός του και τον πίστευα πολύ.


Τον έκαψες κι αυτόν.
astnord
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:24

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 22 Σεπ 2017, 11:06

OK, ας το αφήσουμε λίγο το τόπικ τώρα για όταν ξαναπαίξει ο παίχτης.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 22 Σεπ 2017, 11:22

ΑποστόληςΑ έγραψε:Τα social media δείχνουν και το νοητικό επίπεδο του γράφοντος.


social media είναι και τα fora
just saying :mrgreen:
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Σεπ 2017, 11:26

Φυσικά. Το παρόν φόρουμ πχ προδίδει την αδιαμφισβήτητη οξύνειά μου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 22.Δημήτρης Κωνσταντινίδης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 22 Σεπ 2017, 14:07

Τώρα πάλι πως στο καλό ακούγεται πως ψάχνει ομάδα; Θα τρελαθούμε;
Παίχτηκε και τίποτε άλλο;
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες