Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Δημοσίευσηαπό Platon » Τετ 24 Σεπ 2008, 10:19

Βιεϊρίνια: «Δεν θα στενοχωρηθώ αν δεν με φωνάξει η Πόρτο»

24/09/2008, 11:11

Απόλυτα ικανοποιημένος με τη μέχρι τώρα παρουσία του στον ΠΑΟΚ εμφανίστηκε ο Βιεϊρίνια. Με δηλώσεις του στο «ΕΘΝΟΣΠΟΡ» ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός, που αποκτήθηκε δανεικός από την Πόρτο, φάνηκε πως απολαμβάνει τη ζωή του στη Θεσσαλονίκη και την προοπτική να αγωνίζεται στον «δικέφαλο του Βορρά», ξεκαθαρίζοντας πως σε περίπτωση που οι Ίβηρες δεν τον καλέσουν να επιστρέψει, τότε θα ήθελε να παραμείνει στους Θεσσαλονικείς.

«Στους δύο μήνες που είμαι εδώ, όλα είναι υπέροχα. Οταν ήρθα σκεφτόμουν ότι είχα την ευκαιρία να δείξω πως έχω θέση σε μία μεγάλη ομάδα, όπως η Πόρτο. Εδώ διαπίστωσα ότι είμαι ήδη σε μία μεγάλη ομάδα, με κόσμο, που δεν υπάρχει αλλού. Αν το καλοκαίρι δεν με φωνάξει η Πόρτο, δεν θα στενοχωρηθώ καθόλου. Θα μείνω εδώ», τόνισε αρχικά ο νεαρός εξτρέμ και συνέχισε αναφερόμενος στη ζωή του στη Θεσσαλονίκη και την προσωπική του απόδοση μέσα στο γήπεδο: «Είμαι ενθουσιασμένος με τη ζωή στη Θεσσαλονίκη, με την ομάδα και με το να παίζει για έναν τόσο τρελό κόσμο. Σε δύο - τρία παιχνίδια θα δείτε τον πραγματικό Βιεϊρίνια. Έφυγα για πρώτη φορά από την Πορτογαλία και θέλω λίγο χρόνο να βρω τον εαυτό μου». Κλείνοντας, σχολίασε και την αγωνιστική εικόνα της ομάδας του: «Εχουμε ήδη επτά βαθμούς και η ομάδα θα γίνεται καλύτερη παιχνίδι με το παιχνίδι».

Παναγιώτης Σεμερτζίδης www.sport-fm.gr
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό gerrard » Τετ 24 Σεπ 2008, 12:53

«Οπου κι αν πάω, ακούω γι’ αυτό το παιχνίδι. Θα είναι μία ακόμη ωραία εμπειρία για όλους μας. Αυτό το γήπεδο είναι μία τρέλα, από την πρώτη προπόνηση το συνειδητοποίησα κι ελπίζω την Κυριακή να πετύχω και το πρώτο μου γκολ στο πρωτάθλημα», είπε στο «ΕΘΝΟΣΠΟΡ» ο Βιεϊρίνια, που ήρθε στη Θεσσαλονίκη ως δανεικός για έναν χρόνο από την Πόρτο (που αρνήθηκε να δώσει στον ΠΑΟΚ οψιόν αγοράς), αλλά δεν αισθάνεται... περαστικός.

«Στους δύο μήνες που είμαι εδώ, όλα είναι υπέροχα. Οταν ήρθα σκεφτόμουν ότι είχα την ευκαιρία να δείξω πως έχω θέση σε μία μεγάλη ομάδα, όπως η Πόρτο. Εδώ διαπίστωσα ότι είμαι ήδη σε μία μεγάλη ομάδα, με κόσμο, που δεν υπάρχει αλλού. Αν το καλοκαίρι δεν με φωνάξει η Πόρτο, δεν θα στενοχωρηθώ καθόλου. Θα μείνω εδώ», είπε ο νεαρός διεθνής Πορτογάλος, που είναι ενθουσιασμένος «με τη ζωή στη Θεσσαλονίκη, με την ομάδα και με το να παίζει για έναν τόσο τρελό κόσμο».

Ενθουσιασμένος δεν είναι με την απόδοσή του, αλλά «σε δύο - τρία παιχνίδια θα δείτε τον πραγματικό Βιεϊρίνια». Οπως ο ίδιος λέει, «έφυγα για πρώτη φορά από την Πορτογαλία και θέλω λίγο χρόνο να βρω τον εαυτό μου». Το ίδιο πιστεύει ότι ισχύει και για τον ΠΑΟΚ. «Εχουμε ήδη επτά βαθμούς και η ομάδα θα γίνεται καλύτερη παιχνίδι με το παιχνίδι».



http://sports.e-go.gr/article.asp?catid ... id=1370334
gerrard
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 10:57

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 24 Σεπ 2008, 13:03

Εχει να δωσει παρα πολλα αυτος ο παικτης...Νομιζω πως ειναι τρομερα ικανος στο 1-1 και ειναι θεμα χρονου να ανεβει παρα πολυ η αποδοση του..
Μακαρι να του μπει το μικροβιο και να μεινει για χρονια...
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό PAOKARA MIA ZOI » Τετ 24 Σεπ 2008, 13:05

Παιδια πιστευω οτι ο βιειρινια θα ειναι ο παικτης κλειδι στο παιχνιδι με τα σκουλικια γιατι ειναι πολυ γρηγορος και καλος ντριπλαδορος και μπορει να δημιουργησει πολλα προβληματα στα κακα ανασταλτικα μπακ του ρουλη. Βεβαια ειναι και φλιαρος με την μπαλα και πρεπει να αντιμετωπιστει αυτο το προβλημα.
PAOKARA MIA ZOI
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 17:35

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 24 Σεπ 2008, 13:48

Μικρε βιερι φατους ολους και μεινε του χρονου να παμε για πρωταθλημα.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Kardasi » Τετ 24 Σεπ 2008, 13:53

Δεν υπαρχει ομως οπτιον αγορας απο την Πορτο!!
Αλλα οτι εχει κολλισει το μικροβιο του ΠΑΟΚ αφτο ειναι λογικο! :lol:
ΠΑΟΚ..αν η νυχτα αγαπουσε το Φεγγαρι οσο εμεις εσενα,τοτε ο κοσμος δεν θα εβλεπε ποτε τον Ηλιο!!
Άβαταρ μέλους
Kardasi
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Internet!!

Δημοσίευσηαπό gkalog » Τετ 24 Σεπ 2008, 13:56

Eιχα μπει να παιξω ενα game και καταλαθος μπηκα σε παιχνιδι που εφτιαχναν πορτογαλοι χωρις βεβαια να το καταλαβω.Οταν το παιχνιδι ξεκινησε καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα γιατι μηλουσαν την γλωσσα τους και οχι αγγλικα για να καταλαβω τι γινετε.Τουσ ρωτησα λοιπον απο που ειναι και μου απαντησαν οτι ειναι απο πορτο δεν εχασα την ευκαιρια και τουσ ρωτησα για τουσ παιχτες που ηθελε να φερει ο santos στον ΠΑΟΚ.Ηταν καλοκαιρι και μολις ειχε κλησει ο vierinia στον ΠΑΟΚ.Μολις λοιπον ακουσαν για τον μικρο αρχησαν να μου λενε οτι ειναι παιχταρα και οτι επαιζε δανικος σε μια ομαδα που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη.Συγκεκρημενα στην αρχη ρωταω is he good? και μου απανταει VERY young nad very good για να αρχησοθν και οι αλλοι να μου λενε ενα σορο θετικα γι αυτον. :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
gkalog
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 15:39

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τετ 24 Σεπ 2008, 14:57

Ε καλά .. κι αν έμπαιναν Πορτογάλοι και μιλούσαν με Παοκτσήδες πριν κανα 2-3 χρόνια, θα τους λέγαμε ότι ο Βαγγελής είναι το μεγαλύτερο ταλέντο της Ελλάδας! :D
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 24 Σεπ 2008, 16:14

free4 έγραψε:
Falegkos έγραψε:Μικρε βιερι φατους ολους και μεινε του χρονου να παμε για πρωταθλημα.


Βιειρά ρε τάγκαλε!!


Και ο βιερι καλος ειναι :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
:) Βασικά.....ΠΑΟΚ ειναι οποτε.....τα αλλα περιττά.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Steenage » Τετ 24 Σεπ 2008, 16:22

O Βιερινια θα σκοραρει με το ερπετο ..

Αντε ρε Βιερινια παιχταραααααααα
Το 98 τα εκατο των ελληνων παικτων ειναι αμπαλοι ..
Pablo Contreras,Etto,Pablo García,Lazar,Lino,Vieirinha,Georgiadis και Salpi οι μονοι παικται που αξιζουνε απο τον ΠΑΟΚ ..
Άβαταρ μέλους
Steenage
 
Δημοσιεύσεις: 2383
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 21:51
Τοποθεσία: Vorras

Δημοσίευσηαπό tolis1186 » Παρ 26 Σεπ 2008, 01:13

Εγώ τον Βιερίνια τον είδα στην πρώτη προπόνηση πρώτη φορά και θυμάμαι φορούσε κόκκινα παπούτσια και δεν ήξερα αρχικά ποιος ήταν και ρώτησα ένα παιδί και μου είπε ο Βιερίνια.

Από την πρώτη στιγμή που άκουσα το όνομα του όταν το έλεγαν τα ΜΜΕ ότι θα έρθει στον ΠΑΟΚ έλεγα για να έχει τέτοιο όνομα θα είναι κανένας καλός, ξέρω δεν παίζει ρόλο αλλά μου θυμίζει κάτι από πατατάκια (ροναλντίνιο)

Άσχετα βέβαια που από τα μέχρι τώρα ματς τον έχω μετονομάσει σε Jo Cole! Μοιάζει πολύ!!!

Μακάρι να μας τον δώσει η Πόρτο του χρόνου αν και δύσκολα γιατί είναι πολύ εξελίξιμος!!!
http://realgr.realbb.net
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis1186
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 01:00
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 29 Σεπ 2008, 10:37

Τουλάχιστον θα έχει να λέει ότι τραυματίστηκε από μια τεχνική ομάδα , όπως είπε και ο προεδροπροπονητομανατζέρ τους. Ξέρετε εκείνος ο γραφικός τυπάκος με το σπινθηροβόλο βλέμμα.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

VIEIRINHA ή μικρος Βιέρα

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Δευτ 29 Σεπ 2008, 13:43

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (Ο ΤΟΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΠΣΑΠ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ????)
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΧΑΣΑΠΗ….

Να πάρει θέση η ΠΑΕ και να κάνει COPY-PASTE τις περσινές χυδαιότητες και προπαγάνδα των σκουληκιών….


:?:
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό imbedil4a » Δευτ 29 Σεπ 2008, 15:35

Για να μην ξεχνιομαστε:

http://www.psap.gr/press.asp?cat=46&id=909
http://www.contra.gr/pops/news_large.as ... e=11022008
http://www.contra.gr/pops/news_large.as ... e=11022008

Για να μην αναφερω την α(θ)λητικη κυριακη που εκεινο το βραδυ ΕΞΑΠΕΛΥΣΕ τα πυρα της εναντια σε εναν παιχτη που εχει τιμησει δεοντως το δυσμοιρο ποδοσφαιρο μας υπερασπιζοντας ενα παιχτη αγνωστο,τουλαχιστον β' διαλογης.Το ποιον φοβουνται οι "βολεμενοι" κυριοι εινα πασιφανες!!

ΥΓ.1 Ελπιζω ο καθενας απο εμας να καταλαβε τι γινεται,να κινηθει αναλογα στο μελλον......
ΥΓ.2 Ραντεβου στα πλοια(αντε να δουμε τωρα) και τα αεροπλανα για το Ηρακλειο.
ΠΡΟΚΑΛΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΞΑΝΑ ΟΠΑΔΟΙ
Διευκρινηση: του Π.Α.Ο.Κ. !!!!
Άβαταρ μέλους
imbedil4a
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Πέμ 07 Φεβ 2008, 09:50

Δημοσίευσηαπό Retzi » Δευτ 29 Σεπ 2008, 16:40

Καλή ανάρωση στο παλικάρι!

ερπετα ΣΤΗΝ ΒΡΩΜΙΑ ΠΡΩΤΟΙ ΕΙΣΤΕ! 00στ!!!!!!
Και όταν θα πάω στον τρελογιατρό...
Άβαταρ μέλους
Retzi
 
Δημοσιεύσεις: 1093
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 18:43
Τοποθεσία: Εύοσμος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες