Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:21

Και παιδια ο τιτλος ειναι λαθος... Μικρος Vieira ειναι το σωστο...

http://en.wikipedia.org/wiki/Vieirinha

Adelino André Vieira Freitas
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό savvas53 » Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:23

:? i think he is nice player...
so far he looks to have fantasy and skills with the ball...
against porto was't so good,but in other friendlies was very good...
we hope will keep him next year too....
my best to porto(my favorite city since 2004)
Άβαταρ μέλους
savvas53
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2008, 18:05

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 15 Αύγ 2008, 10:36

Οχι, δεν ειναι του ενος ημιχρονου αδερφε... Προερχονταν κι απο τραυματισμο στον αγωνα με τη Λατσιο. Θα βγαλει ματια φετος, θα δεις...

Παντως θα πρεπει να προσεξει, αν ο Γεωργιου συνεχισει τις ονειρεμενες του εμφανισεις, θα προτιμουσα σιγουρα το Βαγγελη απο τον Βιερινια... Γιατι ο Γεωργιου ειναι δικος μας, το μελλον μας ενω ο Βιερινια θα φυγει τιο καλοκαιρι, ειδικα αν κανει μια καλη χρονια.....

Οποτε εμας μας συμφερει να παιζει ο Γεωργιου και να παρει περισσοτερα παιχνιδια στα ποδια του...
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Παρ 15 Αύγ 2008, 13:08

Γιατί το λες αυτό; Με το 4-3-3 που παίζει ο Σάντος η ενδεκάδα είναι λίγο πολύ γνωστή .. οι μόνες θέσεις που "παίζονται" είναι του παρτενέρ του Κοντρέρας στο κέντρο της άμυνας (Μάρκος Αντόνιο - Μαλεζάς - Μεταγραφή), του δεξιού μπακ (Αραμπατζής - Σνάουτσνερ) και του αριστερού εξτρέμ (Βιερίνια - Γεωργίου)!

Κατά τα άλλα Χαλκιάς - Δάρλας - Κοντρέρας - Βερόν - Γκαρσία (όταν πιάσει ρυθμό) - Ίβιτς (με μικρή επιφύλαξη για Μπακαγιόκο) - Σέρτζιο και Μουσλίμοβιτς είναι οι βασικοί μας!
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Gelas » Παρ 15 Αύγ 2008, 15:42

Platon έγραψε:Οχι, δεν ειναι του ενος ημιχρονου αδερφε... Προερχονταν κι απο τραυματισμο στον αγωνα με τη Λατσιο. Θα βγαλει ματια φετος, θα δεις...

Παντως θα πρεπει να προσεξει, αν ο Γεωργιου συνεχισει τις ονειρεμενες του εμφανισεις, θα προτιμουσα σιγουρα το Βαγγελη απο τον Βιερινια... Γιατι ο Γεωργιου ειναι δικος μας, το μελλον μας ενω ο Βιερινια θα φυγει τιο καλοκαιρι, ειδικα αν κανει μια καλη χρονια.....

Οποτε εμας μας συμφερει να παιζει ο Γεωργιου και να παρει περισσοτερα παιχνιδια στα ποδια του...


Βαλε κανα τονο ρε αδερφε

με τρομαξες...
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό Platon » Παρ 15 Αύγ 2008, 16:49

Xaxaxaxaxa...έχεις δίκιο αδερφέ...δεν εννοούσα τον Λαμπρό Βαγγελή αλλα το Βαγγέλη Γεωργίου.... :lol: :lol:



(γ@μώ το πληκτρολόγιο μου) :) :) :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Gerard04 » Κυρ 17 Αύγ 2008, 17:53

Κι εγω για ενα δευτερολεπτο τα'χασα! :lol: :) :) :)
Εικόνα
Μεγάλε ΠΑΟΚ η δύναμή σου ειμαστέ εμείς οι χιλίαδες οπαδοί σου!
Άβαταρ μέλους
Gerard04
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Κυρ 17 Αύγ 2008, 18:57

Συγγνωμη ρε παιδια για την αναστατωση...:lol: :lol:

Εχετε δικιο...ρομπα ξεκουμπωτη...

:) :) :) :) :) :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Gelas » Κυρ 17 Αύγ 2008, 19:07

Δεν πειραζει αδερφε Ο ΠΑΟΚ να ναι καλα και ολα τα αλλα μαματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ (αν πουμε αυτο το συνθημα στο γηπεδο και το ακουσει ο ΓΙΑΝΚΟΣ θα τα παρει , θα βαλει τα μπλε γραμματακια απο κατω και θα πει το συνθημα ετσι : Και ολα τα αλλα μαματα Με πεζα γραμματα...)

χαχαχαχαχαχαχαχα σορρυ ΓΙΑΝΚΟ απλα κολουσε
Άβαταρ μέλους
Gelas
 
Δημοσιεύσεις: 417
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 15:14
Τοποθεσία: Ωραιόκαστρο

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 17 Αύγ 2008, 21:18

Χαχαχαχαχα καλό .. αλλά δια ειδικών περιστάσεων τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ επιτρέπονται για να τονίσουμε κάποιο σημείο - φράση - πρόταση από τα υπόλοιπα λεγόμενά μας. :)
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό Platon » Δευτ 22 Σεπ 2008, 23:35

Βιερίνια: «Ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι μοναδικό φαινόμενο»


Ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ, Βιερίνια μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» για την νίκη επί του Πανθρακικού αλλά και το ντέρμπι με τον Άρη. Αρχικά τόνισε: «Ο ΠΑΟΚ ήταν υποχρεωμένος να κερδίσει, παίξαμε καλά στο δεύτερο μέρος και κάναμε ευκαιρίες, μία από τις οποίες μπορέσαμε να εκμεταλλευτούμε για να πάρουμε την νίκη. Η ομάδα βαδίζει σε καλό… μονοπάτι όσον αφορά τους στόχους μας. Από την πρώτη στιγμή που ήρθα μου είπαν ότι οι φίλαθλοι και η διοίκηση θέλουν να ήμαστε ανταγωνιστικοί και να κερδίσουμε εντός αλλά και εκτός έδρας. Αυτό προσπαθούμε να κάνουμε, το έχουμε καταφέρει μέχρι τώρα πρέπει να συνεχίσουμε έτσι. Στόχος είναι να παραμείνουμε ανταγωνιστικοί σε όλη την διάρκεια του πρωταθλήματος».
Αναφορικά με το ντέρμπι απέναντι στον Άρη είπε: «Γνωρίζω πόσο σημαντικό είναι το παιχνίδι, υπάρχει μεγάλη αντιπαλότητα και ανταγωνισμός ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων. Με βάση την έδρα μας και την βοήθεια του κόσμου μας έχουμε τον πρώτο λόγο για την νίκη. Όλοι μας κι εγώ φυσικά θα προετοιμαστούμε για να παρουσιαστούμε έτοιμοι στον συγκεκριμένο αγώνα, ξέρουμε πόσο σημαντικός είναι όπως το γνωρίζει και ο προπονητής μας» ενώ συνέχισε λέγοντας: « Δεν έχει σημασία αν σκοράρω, αλλά να κερδίσει η ομάδα μας και να δώσουμε χαρά στον κόσμο μας λόγω της αντιπαλότητας που υπάρχει με τον Άρη. Στόχος μου να κερδίσουμε».
Ο Βιερίνια υπογράμμισε στην συνέχεια ότι: «Με έχει βοηθήσει σημαντικά η παρουσία του Κονσεισάο, αλλά και γενικότερα τον ΠΑΟΚ λόγω της τεράστιας εμπειρίας τους. Αλλά δεν είναι μόνο ο Κονσεισάο αλλά υπάρχουν και άλλοι σημαντικοί παίκτες όπως ο Γκαρσία και ο Κοντρέρας, ο Ίβιτς που συγκροτούν ένα έμπειρο σύνολο που βοηθάει κάθε νέο ποδοσφαιριστή» και συνέχισε: «Είμαι πολύ ικανοποιημένος που ήρθα και υπέγραψα στον ΠΑΟΚ. Συνδετικός κρίκος ήταν ο Φερνάντο Σάντος, η παρουσία του έπαιξε σημαντικό ρόλο. Ήρθα σε μία μεγάλη ομάδα με υψηλούς στόχους και αυτό θα με βοηθήσει να μείνω σε υψηλό επίπεδο ενώ και η αγάπη του κόσμου ήταν ένας σημαντικός παράγοντας. Είμαι χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ, 100% ικανοποιημένος από τις συνθήκες που επικρατούν στον σύλλογο».
Για τον κόσμο του ΠΑΟΚ είπε: «Ο κόσμος του ΠΑΟΚ είναι μοναδικό φαινόμενο, δεν έχω ξανασυναντήσει κάτι ανάλογο. Θεωρούν την ομάδα κομμάτι της ζωής τους, την βοηθάνε στα εύκολα αλλά και στα δύσκολα, κάτι μοναδικό»

www.metrosport.gr 22.09.2008
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό free4 » Τρί 23 Σεπ 2008, 00:10

Εσύ του χρόνου το καλοκαίρι θα κάνεις ψηστήρι στην Πόρτο για να μείνεις εδώ και πάλι???
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 23 Σεπ 2008, 00:14

Θα το κανει.... :lol: :lol: :lol:

Ειμαι σχεδον σιγουρος free αδερφε μου... Εχω κατι πληροφοριες απο Πορτο μερια, αν και ειναι ακομη πολυ νωρις γαι κατι τετοια...

Το παιδιο κολλησε τον ιο ΠΑΟΚ....δεν εχει βρεθει φαρμακο ακομη και ουτε προκειτε...μιλαμε για ΥΠΕΡχρονια παθηση.... :) :) :)
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Platon » Τρί 23 Σεπ 2008, 00:52

Ετσι ακριβως αδερφε!!! Ειναι αλλωστε ο μονος που εχει και ντριπλα και ταχυτητα!!! Χαμηλο κεντρο βαρους, προσποιηση, ντριπλα, σουτ...θυμιζει λιγο τον Brian Laudrup, μονο που ειναι πολυ πιο γρηγορος!!!
Κάθε ένας από εμάς είναι ο ΠΑΟΚ!!!
Άβαταρ μέλους
Platon
 
Δημοσιεύσεις: 3234
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 21:20
Τοποθεσία: DÃœSSELDORF, GERMANY

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Τρί 23 Σεπ 2008, 12:25

Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες